GK R9 280 vs GTX960

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Ondro1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1409
Dátum registrácie: So 29. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Praha

Re: GK R9 280 vs GTX960

Príspevok od používateľa Ondro1 »

Shatterhand napísal:Ja presne viem o čom hovorím a presne tak to aj vracajú. Akože za 14 dní alebo mesiac nestihneš spraviť OC alebo to vyskúšať na bitcoin? Ja v tom nevidím problém, prípadne sa im nepáčila hlučnosť ventilátora.
Ako to s tým súvisí? Ja hovorím, že vrátenie nie je reklamácia, nezapočítava sa do reklamácií a vrátené veci predávajú ako zánovné alebo rozbalené. Mám to odskúšané, rozprával som sa s alzákmi, lebo si použité, zánovné a rozbalené veci často kupujem. ;)
We'll bang, ok?
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: GK R9 280 vs GTX960

Príspevok od používateľa Asnod »

Nechapem ake ma spojenie FHD ultra co sa testovalo, kde ma 280 35FPS s 4K ultra videami co si linkol.
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
Ondro1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1409
Dátum registrácie: So 29. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Praha

Re: GK R9 280 vs GTX960

Príspevok od používateľa Ondro1 »

Asnod napísal:Nechapem ake ma spojenie FHD ultra co sa testovalo, kde ma 280 35FPS s 4K ultra videami co si linkol.
Žeby náročnosť mapovania textúr? Náročnosť teselácie?
We'll bang, ok?
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: GK R9 280 vs GTX960

Príspevok od používateľa Asnod »

Porovnavas neporovnatelne. Staci ti to takto?

Nejde o to ci je hra pri 35FPS podla teba absolutne nehratelna alebo ci je hra pri 17FPS ako ma 960 absolutne absolutne absolutne nehratelna.
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: GK R9 280 vs GTX960

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Ešte raz - vysokú reklamovanosť má 1 konkrétny model od konkrétneho výrobcu a to je ten sapphire čo som spomínal. Ideme to zovšeobecňovať na R9 280X? Čo mám ja s tým že niekto nevie taktovať, pokazí si to a potom to dá reklamovať? Lebo práve takýto experti to oficiálne reklamujú, poznám to veľmi dobre a vedia to aj alzáci lenže musia to vziať pretože to je nedokázateľné.
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
Ondro1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1409
Dátum registrácie: So 29. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Praha

Re: GK R9 280 vs GTX960

Príspevok od používateľa Ondro1 »

Asnod napísal:Porovnavas neporovnatelne. Staci ti to takto?
Nie, neporovnateľné to nie je, už duplom nie keď je zapnuté 16x AA, ktoré renderuje tiež viac pixelov, ako samotné 1080p.

A hranie s 4K textúrami nie je hranie na 1080p, na ktoré je tá karta určená.
Shatterhand napísal:Ešte raz - vysokú reklamovanosť má 1 konkrétny model od konkrétneho výrobcu a to je ten sapphire čo som spomínal. Ideme to zovšeobecňovať na R9 280X? Čo mám ja s tým že niekto nevie taktovať, pokazí si to a potom to dá reklamovať? Lebo práve takýto experti to oficiálne reklamujú, poznám to veľmi dobre a vedia to aj alzáci lenže musia to vziať pretože to je nedokázateľné.
Prosím ťa, trochu popremýšľaj nad tým, o čom sa tu bavíme. Prečítaj si moje príspevky znova. Jediný kto tu generalizuje si ty. Jediný kto tu zavádza si ty. Povedal si, že veľa ľudí vrátilo kartu lebo blablabla. Ja som povedal, že to je irelevantné, pretože do reklamácií sa to nezapočítava. Ja som povedal, že niektoré 280(X) majú vysokú reklamovateľnosť. Nie všetky. Niektoré. Jedna, dva, tri, desať, proste niektoré modely. Tak, ako niektoré modely 960 môžu pískať ak použije výrobca lacné, menej kvalitné cievky, môže 280(X) byť nekvalitná, keď výrobca použije nekvalitné komponenty. Ja hovorím, že pískanie nie je dôvod, prečo nekupovať jednu kartu(karty u ktorých sa riešilo pískanie som našiel hlavne od Evga).
A ak niekto nevie taktovať, tak rovnako zruší 760, 770, 780, 960, 970, 980 ako 280. Keď to tam ešte bolo, tak MSI a Gigabyte 760 mali 90% spokojnosť, tie Sapphire 280 a 280X, medzi ktorými som sa rozhodoval mali reklamovanosť rádovo v stovkách.
Nikto tu neflamuje, ak máš pocit, že tu niekto flamuje, tak čítaš zlým spôsobom. Ja len vyvraciam iracionálne nezmysly.

Ja by som radil skôr zakladateľovi témy aj iným ľuďom, ktorí sa rozhodujú, pozrieť recenzie, pozrieť videorecenzie, porozprávať sa s majiteľmi a potom sa rozhodnúť, pretože tieto fóra a webstránky sú čoraz horšie a horšie. Každá karta, procesor, doska má iné pro a proti. Záleží na každom, čo si vyberie. Tak, ako ja som si vybral nV 760 kvôli ubisoftu, CUDA, podpore a ovládačom a menšej spotrebe, vyššej spoľahlivosti a menšej cene a som spokojný tak niekto iný môže vybrať inú kartu kvôli iným preferenciám(napr. bitcoin mining alebo potreba hrania hier na downsamplovanom 4K na 30FPS namiesto 1080p a 50FPS. Nech sa rozhoduje každý podľa svojho uváženia a nie tu brať rady od ľudí, čo nevedia slovenskú gramatiku a myslia si, že keď jemu nevadí niečo prvé, tak druhému to tiež vadiť nebude(nemyslím na teba, ty písať vieš, len tebe nevadí spotreba a myslíš si, že iným ľuďom automaticky spotreba vadiť nebude keď tebe nevadí, ale existujú aj ľudia, ktorým spotreba vadí a nie je to preto, že by šetrili elektriku ;) ). Ľudia na tomto fóre a iných fórach by nemali mať takú kredibilitu pri porovnávaní, každý by sa mal rozhodovať sám, pretože každý má svoje preferencie a nikto tu nie je objektívny. Ja, ty, nikto.
We'll bang, ok?
Používateľov profilový obrázok
Vlko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2232
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 12:51
Bydlisko: Bratislava

Moderátor Haloo...!

Príspevok od používateľa Vlko »

Graddy napísal:našiel som toto http://pc.bazos.sk/inzerat/46378108/MSI-R9-280X-3G.php což je super cena, ale ja to potrebujem z obchodu a to stoji 300+ takže si zoberiem MSI R9 280 3G kt stoji okolo 200
Dobre si vybral :good:
R9 280ka je dobra karta ktora ma nizke default takty, takže ma vysoke rezervy na taktenie. To sa o 960ke už neda povedať. Tie 3GB určite zužitkujes, i ked sa ti tu par ludi snaží nakukat, že 2GB su viac.

Moderátor Haloo. Trebalo by to bud locknut, alebo vlákna rozdeliť bo tu je už čisty fanboy spam.

Shatterhand, kašli už nato, nekrm trolov :D
AMD Ryzen R9 7950X3D PBO, Noctua NH-D15S chromax.black&white, GIGABYTE B650E AORUS ELITE X AX ICE, Patriot Viper Elite 5 64 GB KIT DDR5 6000MHz CL32 White RGB, Sapphire NITRO+ RX 6800 16GB 2,4/17,2Ghz, NVMe SSD Samsung 990PRO 1TB + Kingston A2000 1TB, SATA SSD Samsung 860 EVO 250GB + Team Group CX2 1TB, A4tech Bloody V7M HoleLess, Seasonic Focus Plus SSR-750FX Gold, Lian Li Lancool 215 White, 32" Samsung LE32B551 RED, Nintendo Switch V2 HWFLY Modchip OC CPU: 1020@1785Mhz, GPU: 768@921Mhz, RAM:@1600MHz
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: GK R9 280 vs GTX960

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Ešte raz - čo generalizujem? Ja som tu nikde netvrdil, ani som netvrdil že ty si to tvrdil, že všetky 280X majú vysokú kazivosť. Prvý si sa tu ohradil ty keď som pripomenul, že vysokú reklamovanosť má akurát tak jeden model. Za druhé - ja som o cievkach nič nehovoril, tak to láskavo ku mne nepleť a adresuj to dotyčným. Za ďalšie ukáž mi konkrétne kde zavádzam a kde generalizujem. Ja sa len pýtam či tu niekto chce generalizovať, pretože sa to tu stále vyťahuje akú má reklamovatelnosť. Celé sa to začalo tak že si povedal toto:
Ondro1 napísal:A nedá mi to, ale budem ešte reagovať. 280 a 280X(najmä tie od Sapphire) sú podľa alzy poruchové(stačí sa pozrieť, koľko ich je v ponuke použitých, použité sú vyreklamované a repasované karty, ale keď som si na vianoce objednával, tak neviem prečo, ale ukázal sa mi obrázok s tým zeleným p.čusom ukazujúcim palec dolu a počtom reklamácií rádovo v stovkách, škoda, že dnes už kvôli tomu, že chcú aj tie použité predať neukazujú tie počty). Ono to všetko záleží od výrobcu/distribútora ;)
Na čo som ja povedal toto:
Shatterhand napísal:/jo a ešte na margo tej poruchovosti čo spomínal Ondro - viete, keď si to kúpia samí trotli čo sa dakde dozvedeli o bitcoine a až po kúpe zistili že sa to neoplatí, tak vracali. Za ďalšie - nakúpili a zrazu vyšla 970-ka a podobne, tak šli tam a vrátili to, a za tretie - keď niekto nevie taktovať, tak nemám slov. Si presne čeknite, že ktoré majú vysokú reklamovanosť - je to len jedna Dual-X sapphirka a aj to je podľa mňa kvôli sprostému boostu o 150MHz.
Vrátiť kartu sa dá dvojako - vrátením do tej 7 či 14 dňovej lehoty bez udania dôvodu alebo vymyslieť dobrý dôvod na reklamáciu - robí sa to bežne, a toto nie je matematika aby sme sa tu hádali o pojmy. Tak to celé začalo, žiadne iracionálne nezmysly tu neboli.
Tak či onak, podľa môjho názoru treba zobrať bazárovú v záruke.
/a lockovať tu nič netreba, je tu normálna diskusia akurát s rozličnou terminológiou.
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
ANONYM_a7

Re: GK R9 280 vs GTX960

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

karta bola poradena kupena bavite sa zasa o tom istom kde vsade.

Kto riesi 3,5gb ram pri 970 je uz asi zblbnutý :rolleyes: fHD a 2k bez problému na akýkoľvek titul. By som chcel vedieť či práve ľudia čo toto flamujú všade majú doma 970 a reálne niekde preukázali že do 2K nestačí 3,5GB pamäte. Ja to mám doma, skúšal som hocičo, nad 3GB som sa jednoducho nedostal.

960 je dobrá karta respektíve si ju viem predstaviť ideálne v dákej mini edícii ktorú nedávno predstavil asus do mini fHD gaming PC s nízkou spotrebou a bez pečenia. http://pc.zoznam.sk/novinka/asus-geforce-gtx-960-mini toto asi nebude mať pri miniiTX moc konkurenciu čo myslíte? :)

280x je tiež dobrá karta do desktopu bezproblémová. ;)
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: GK R9 280 vs GTX960

Príspevok od používateľa Asnod »

Broslowski napísal:Ja to mám doma, skúšal som hocičo, nad 3GB som sa jednoducho nedostal.
Uz len toto prezradzuje ze si toho vela neskusal a nedal si si ani tu namahu skusat :D .
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
ANONYM_a7

Re: GK R9 280 vs GTX960

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Ta navrhni daco co ma dostane cez 3 :) Rád odskúšam ;) Samozreme sa bavíme o hrách :good:

http://www.tomshardware.com/reviews/gra ... 694-6.html

"So, how much graphics memory do I need?

If you own a 1 GB card and a 1080p display, there's probably no need to upgrade right this very moment. A 2 GB card would let you turn on more demanding AA settings in most games though, so consider that a minimum benchmark if you're planning a new purchase and want to enjoy the latest titles at 1920x1080.

As you scale up to 1440p, 1600p, 2160p or multi-monitor configurations, start thinking beyond 2 GB if you also want to use MSAA. Three gigabytes becomes a better target (or multiple 3 GB+ cards in SLI/CrossFire).

Of course, as I mentioned, balance is critical across the board. An underpowered GPU outfitted with 4 GB of GDDR5 memory (rather than 2 GB) isn't going to automatically be playable at high resolutions just because it's complemented by the right amount of memory. And that's why, when we review graphics cards, we test multiple games, resolutions, and detail settings. It takes fleshing out a card's bottlenecks before smart recommendations can be made."
Nephgan
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Po 29. Júl, 2013, 14:53

Re: GK R9 280 vs GTX960

Príspevok od používateľa Nephgan »

https://www.youtube.com/watch?v=v6k55epUBCE
dostat sa nad 3GB VRAM sa da dokonca na fullhd ale jedine pri pouziti rozlisenia textur ktore absolutne nemaju vyznam (vid BF4) alebo zle optimalizovane hry (vid Shadow of Mordor ktory od posledneho patchu zrazu nepotrebuje 3.5GB VRAM)
GTX 970 je na hranie vo fullhd za svoju cenu vynikajuca karta
ANONYM_a7

Re: GK R9 280 vs GTX960

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

mno konecne niekto kto vie o com tocim :good:
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: GK R9 280 vs GTX960

Príspevok od používateľa scarinko »

Ja som spokojny, vo win sa tej karte ani vetraky netocia. Som sa minule zlakol ze ma pokazeny chladic :D uplne ticha a vsetko co som hral ide na plne gule takze nie je o com.
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: GK R9 280 vs GTX960

Príspevok od používateľa Asnod »

Nephgan napísal:https://www.youtube.com/watch?v=v6k55epUBCE
dostat sa nad 3GB VRAM sa da dokonca na fullhd ale jedine pri pouziti rozlisenia textur ktore absolutne nemaju vyznam (vid BF4) alebo zle optimalizovane hry (vid Shadow of Mordor ktory od posledneho patchu zrazu nepotrebuje 3.5GB VRAM)
GTX 970 je na hranie vo fullhd za svoju cenu vynikajuca karta
Ako trolling dobry post.

I have finally received my GTX 980. I have tested the same games again, and not a single stutter. Infact, I was able to max out the draw distance on Dying Light without a single stutter at all.
:good:

Najma ten dying light, it is meant to be played :hysterical:

2GB VRAM je dnes malo pomaly aj pre smartfony. :D
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.

Návrat na "Nákupná poradňa"