Vypadáva pripojenie na wifi

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Vypadáva pripojenie na wifi

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Neviem sa pripojiť na Wifi, ak sa aj náhodou pripojím, tak to pripojenie je hrozné, vypadáva, nenačíta žiadne stránky, rýchlosti sú asi ako na Dial Upku, možno kus lepšie ale aj to nestabilne.

Jedná sa o router Tp Link 1043nd (mydlová krabička). Skúsil som nahodiť najnovší fw, nepomohlo. Skúsil som aj DD-wrt ? (alebo ako sa tomu nadáva), tak bolo to celé zle, nešiel už net ani po kábli. Aby som nezabudol, cez kábel ide všetko pekne, rýchlosti také, aké majú byť.
Hlavný problém: normálne by som to riešil cez technickú podporu u poskytovateľa, tu ale si myslím, že problém bude u mňa s routroum, keďže net ide tak ako má. Náhradný router viem zohnať až niekedy cez víkend, preto ma zaujíma, či neexistuje ešte nejaká finta na to.

Router som skúšal viackrát resetovat do factory nastavení. Danú Wifi normálne vidím, s dobrým signálom, len žiadne zariadenie sa na ňu nevie poriadne pripojiť.

Ďakujem vopred,

Brko
Používateľov profilový obrázok
Andrew007
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1736
Dátum registrácie: Ne 28. Dec, 2008, 20:14
Bydlisko: Senec

Re: Vypadáva pripojenie na wifi

Príspevok od používateľa Andrew007 »

Tp link = :shit: Skus prehodiť vysielací kanál ktorý máš volný, najlepšie okolo 8-9 .
5800X3D - ROG strix B550-A gaming - 4090 GS - Corsair 32/3600 - 970 evo 1TB - Corsair RM850 - Dell 2716DG 2K/144 / Dell Gaming G3223Q 4K/120
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Vypadáva pripojenie na wifi

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Zabudol som dodať, cez inssider som našiel najvhodnejší kanál, ani to nepomohlo. Odniesť ho teda na reklamačku a povedať rovno, že či by sa nedalo spraviť tak, žeby som doplatil a kúpil Mikrotik ?

edit: bude tento ok? https://www.tsbohemia.cz/mikrotik-route ... 73463.html

Po kábli sú asi 4 pc ( z routra len 2 kable, potom switch a a zo switcha 3 PC ),

Okrem toho cez wifi asi 4 telefóny, tablet a 2-3x noťas. Nie je to vždy naraz, ale rátam s 'extrémom'.
Používateľov profilový obrázok
hopkok
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2423
Dátum registrácie: St 22. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Žabokreky nad Nitrou

Re: Vypadáva pripojenie na wifi

Príspevok od používateľa hopkok »

vsetky zariadenia pripojene cez wifi blbnu?
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5603
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Vypadáva pripojenie na wifi

Príspevok od používateľa Odar »

Krutibrko --> Ten router pouzivaju moji rodicia s Fibernetom. Bezne na tom chodili 2 notebooky + 3 mobily cez wifi + obcas dalsi tablet. Kupoval som ho v aprili 2013 a stale chodi bez problemov. Ziadne restarty, zly signal v 3 izbovom byte, nic. Ten MikroTik je o chlp lepsi (porovnaval som ich, co sa tyka wifi signalu). Podla mojich skusenosti by som tipoval, ze ten tvoj kus odchadza do kremikoveho neba.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Vypadáva pripojenie na wifi

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Hopkok : áno, úplne všetky, skúšal som tablet, 3 notebooky, 4 telefóny, ani jeden stabilne.
Ja som bol doteraz s routerom spokojný, nemal som žiadny problém, wifi signál super, rýchlosti tak isto, až teraz :(
Dám ho teda na reklamáciu, v nedeľu budem mať náhradný router, tak som zvedavý, ako dopadnem.
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Vypadáva pripojenie na wifi

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Tak nahodil som pred chvíľou náhradný router ( TP Link 1042ND) všetko už funguje ako má, pôvodný router dám na reklamáciu, som zvedavý, ako to dopadne. Dúfam, že sa bude dať dohodnúť, že im doplatím a vezmem Mikrotik.

Návrat na "Siete"