Gravity

Všetko o filmoch, filmových premiérach ...
Používateľov profilový obrázok
ujo Andydúla
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5407
Dátum registrácie: Po 03. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dlhé diely

Gravity

Príspevok od používateľa ujo Andydúla »

Nuž, dnes som vzhliadol tento skvostný film.
Predtým som si poriadne prečítal recenzie, kde ho celkom chválili, aký je realistický, že je tam minimum fikcie a veľa vedy.
Neviem, či som to dobre sledoval, ale fikciou film začal tým, že ISS, Hubble a Tchien-kung boli na jednej orbite. :laugh:
A podľa toho, čo nasledovalo boli aj všetky satelity na tom istom orbite, všetko v rovnakej výške a dokonca na rovnakej dráhe... :D
A potom už nasledovali skvosty, ako bezúčelné krúženie si okolo Hubbla Georgom Clooneyom, skákanie, príšerné nárazy, ktoré aj on aj Sandra Bullock vždy prežili bez ujmy, rovnako ako ich skafandre, ktoré by asi nezničil ani priamy zásah z RPG, lietanie vo vesmíre pomocou hasiaceho prístroja, nenútené vtipkovanie si v bezprostrednom ohrození života, úbohý pátos s lietajúcou kvapkou slzy a podobné hovadiny... :facepalm:
Sandra nosí pod skafandrom tielko a nohavičky, zabudla si dať chladiaci oblek a aj plienku, takže musela hodiny zadržiavať moč a možno aj stolicu :-D
"Sandra Bullock však veľmi podmanivo stvárňuje mladú ženu" - nuž, našej päťdesiatročnej Sandre sa ani toto veru nepodarilo, hoci musím uznať, že na svoj vek vyzerá naozaj dobre (čože je to päťdesiatka?).
Jediné, čo ma prekvapilo, že sa tam neobjavil Chuck Norris a nezachránil ich nejakým šikovným trikom.
To ma sklamalo a veľmi.
Čakal som ho a nedočkal sa.
Chuck tam neprišiel.
Dávam filmu 1/10 za to, že som ho dopozeral.
Najhorší film, čo som tento rok videl.
Jdu blejt, velebnosti.
Nabudúce si radšej pozriem niečo realistickejšie - napríklad Pacho - hybský zbojník.
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i5 2500K @ 4,7 GHz @ 1.36v + Prolimatech Megahalems Rev.B + Thermal Grizzly Kryonaut + Noctua NF-F12 PWM MB: MSI P67A-GD55 VGA: EVGA GeForce GTX 980 4GB SC ACX2.0 + Prolimatech MK-26 + 2 x Noctua NF-A14 PWM + Gelid Solutions Extreme GC1 + RAM: Crucial 16GB DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical LP HDD: Samsung 256GB SSD + WDC WD1003FBYX-01Y7B0 1TB + Samsung EcoGreen F4 2TB DVD-RW: Samsung SH-S223F PSU: Superflower 550W Golden King - SF-550P14PE Mouse: Logitech G3 Display: Hewlet Packard HP w2408h Case: Antec 300 + Intake: 2 x Nexus D12SL-12@800 RPM / Outtake Nexus D12SL-12@800 RPM + Noctua NF-A15 PWM Sound: ASUS Xonar DX + Yamaha AX-892 + B&W 602s3 + B&W ASW CDM
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Gravity

Príspevok od používateľa quicky »

som rad,ze niekto zdiela moj nazor,lebo som zacinal mat pocit,ze som ja divny:)) podla mna otrasny film,nudny zdlhavy,bez napatia a plny vselijakych vyssie menovanych nezmyslov:)
Používateľov profilový obrázok
patro16
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2753
Dátum registrácie: Ne 12. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Gravity

Príspevok od používateľa patro16 »

chalani nieste sami :D aj ked by sa tam tento rok naslo viacero prepadakov - film ktory ledva dopozeram a mazem.
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i7-4790K@4,5Ghz
Cooler: Noctua NH-D15 chromax.black+NT-H1
MB: MSI Z97 PC Mate
RAM: Kingston HyperX Fury Black 1866Mhz CL10 16GB kit
GPU: iGPU
SSD: Samsung 850 EVO 250GB
HDD: Seagate SV35 1TB 64MB cache+Cooler: SCYTHE SQD-1000 QUIET DRIVE
DVD: Lite-On iHAS124 (xbox 360 XGD3 ready)
PSU: Enermax Platimax 500W
Case: Corsair Vengeance C70 Military Green
+outtake: Noctua NF-A15 PWM + NF-S12A PWM, intake: 2x Noctua NF-S12A PWM
Monitor: AOC Q3279VWFD8 & HP ZDisplay Z27i
Periferie: Microsoft Sidewinder X4 SK, A4tech XL-750BK
Printer: HP LaserJet 1018
NB: ACER TravelMate 5760G >CPU: Intel Core i5-2520M, RAM: 2x4GB 1600MHz, GPU: HD3000 + Nvidia Optimus GT520M, HDD: WD Scorpio Blue 750GB 5400rpm, SSD: Intel 520 180GB
Mobile: Samsung Galaxy A52 5G
Car: KIA Ceed HB MY22 LUNAR
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Gravity

Príspevok od používateľa quicky »

ja som gravity pozeral hadam na 5-6x nikdy som viac ako 20-30min nevydrzal ...
Používateľov profilový obrázok
ujo Andydúla
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5407
Dátum registrácie: Po 03. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dlhé diely

Re: Gravity

Príspevok od používateľa ujo Andydúla »

Áno, musím súhlasiť, ja som sa takmer celý film nudil.

Aby som doplnil ešte pár fikcií, čo mi napadli, tak:

- americký raketoplán Explorer :rofl: pokiaľ viem, američania nemajú pilotované lety do kozmu, lebo na to nemajú techniku, platia si za sedadlá v Sojuzoch

- cez priezory skafandrov bolo krásne vidieť tváre aktérov :D

- trosky leteli opačným smerom, než by mali


Aspoň si mohli tvorcovia odpustiť tie kecy o realističnosti a minime fikcie a množstve vedy, ktorá tam nebola vôbec
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i5 2500K @ 4,7 GHz @ 1.36v + Prolimatech Megahalems Rev.B + Thermal Grizzly Kryonaut + Noctua NF-F12 PWM MB: MSI P67A-GD55 VGA: EVGA GeForce GTX 980 4GB SC ACX2.0 + Prolimatech MK-26 + 2 x Noctua NF-A14 PWM + Gelid Solutions Extreme GC1 + RAM: Crucial 16GB DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical LP HDD: Samsung 256GB SSD + WDC WD1003FBYX-01Y7B0 1TB + Samsung EcoGreen F4 2TB DVD-RW: Samsung SH-S223F PSU: Superflower 550W Golden King - SF-550P14PE Mouse: Logitech G3 Display: Hewlet Packard HP w2408h Case: Antec 300 + Intake: 2 x Nexus D12SL-12@800 RPM / Outtake Nexus D12SL-12@800 RPM + Noctua NF-A15 PWM Sound: ASUS Xonar DX + Yamaha AX-892 + B&W 602s3 + B&W ASW CDM
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8697
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Gravity

Príspevok od používateľa shiro »

sa necudujem ze nemala plienku, v takomto ohrozeni zivota by sa nikto z nas nevykadil/nevycural, taku by sme mali stisnutu rit :-)
Alebo by sme sa prave ze maximalne pokadili a tam nejaka plienka tiez moc nepomoze :D
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5603
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Gravity

Príspevok od používateľa Odar »

Vela kriku pre nic :D Videl som, zabudol som. Popcornak na vecer. Nic viac, nic menej :)
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
embe
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 189
Dátum registrácie: Št 20. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: KE

Re: Gravity

Príspevok od používateľa embe »

ujo uz som ti chcel nadavat za 1/10 ale s ohladom na to co vsetko si spravil pre s775 na tomto fore :D gravity je v pohode - podla toho ako sa na to pozeras - v 3D je to podla mna jasne v top 3 (avatar, spiderman...) 2d je okay - v tej dobe ked to ten mexican natocil a nasledne vydanie malo podla mna jeden z najlepsich zvukov na blu ray... dts hd (opat (a bohuzial stale) podla mna v top 3 ... z toho co som videl/pocul ma mad max a novy mission impossible lepsi zvuk)
sandra - k tomu tazko, povodne tam mala hrat jolie...sandru mam rad neviem objektivne napisat nic proti
k realnosti - vsetko bolo konzultovane a BODKA :D jasne je to fikcia ale ked to porovnas s interstellar.. holt kazdy ma hranice vkusu - nevkusu nastavene inak :D cinska stanica - bude dokoncena v roku 2022, tak isto aj unikovy modul sojuz - ked sa tocil film este nebol na orbite...(dodane 2014) jasne je tam kopec chyb...ale 1/10? minimalne 7.5 z 10 :bye:
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Gravity

Príspevok od používateľa quicky »

7.5/10? to uz maju resp nemajuu daleko lepsieeee filmy ako tento tragicky film:) keby z toho spravili 3min zostrih 3D zazitku este to pochvalim ale dve hodiny film o pikacu s hlupostami,vzdy je to vec osobneho vkusu...prave preto tomu dal kolko dal,mna by nic okrem velkej financnej odmeny nedonutilo ten film pozerat znovu
Používateľov profilový obrázok
embe
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 189
Dátum registrácie: Št 20. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: KE

Re: Gravity

Príspevok od používateľa embe »

daleko lepsie filmy... konkretne ktore? ktory space survival za poslednych 5-10 rokov je lepsi?
stale trvam na tom ze je to dobry film v imax 3D dokonca velmi dobry! no ale ak vies o niecom lepsom som same ucho :) kukurica + pepsi pripravene :D (su aj horsie filmy urcite - podla mna napr. after earth je v porovnani s gravity total odpad ...gravity je po technickej stranke vyborna vec - nadavat na to? preco? ja som rad ze sa taketo filmy vobec tocia... district oblivion interstellar elysium atd atd.. nieco sa podari nieco nie... nieco dostane sosku nieco :bye: ale stale si myslim ze gravitacia je fajn film a nemal by som si to problem pozriet zas
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Gravity

Príspevok od používateľa valistar »

tl;dr
ja sa ludi co sa im nepaci Gravity pytam ci sa im pacil Mad Max :) .

OP daj bodove hodnotenie aj na to pls, ci to koresponduje.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Gravity

Príspevok od používateľa quicky »

mne sa madmax pacilo.

ale otazka je co som od toho filmu ocakaval? ocakaval som blaznive nezmyselne story,plne "efektov" a proste dobrej akcnej atmosfery... dostal som to? ano naplno :)
Používateľov profilový obrázok
embe
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 189
Dátum registrácie: Št 20. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: KE

Re: Gravity

Príspevok od používateľa embe »

neodpovedal si mi...
apropo a co si od toho cakal? ja sa priznam ze som od toho necakal nic - od gravity.. ten hype okolo toho vznikol az po tom... ked sa zacali riesit plienky a podobne veci (inak ripleyova ked vyliezla v gatiach zo "staze" tak to neriesil nikto - plienky... :D ) vek bullock v case natacania ? 48...vela? sigorney v alien 3jke 46... apropo pitt 52..crusie 53 a ani charlize theron uz nie je najmladsia (40) niekedy mam pocit ze kritika kvoli kritike...ale ako to uz byva u vacsiny filmov... mozno to suvisi s promo (mad max je super ale porovnavat postapokalypticku sadomaso vyradovacku s rozpoctom o tretinu vyssim ... bavme sa o zanri ... vravim ak mi tu napisete aspon jeden film v ramci space survival ktory sa vam pacil alebo bol lepsi budem ticho :) proste za 1OO mil za 2 roky natocili film na arri alexa kamery..80 percent filmu cg (Avatar mal do tej doby 60) a degradovat to na uroven niecoho co by sme mali oplut ...no neviem neviem :OO=
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7988
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Gravity

Príspevok od používateľa CageJ »

p****ina roka...
1z10

Tak nudny film som nikdy predtym nevidel... Dopozeral som ho na silu! Fakt katastrofalny film....
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8697
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Gravity

Príspevok od používateľa shiro »

chcel by som vidiet tych akoze kritikov, co by oni natocili.....vzdy ked vidim nejakeho filmoveho kritika, tak plna huba kecov a nic z toho. Po boji je kazdy general, pindat na daco co je uz hotove dokaze kazdy.

Si vezmime taku vesm. odyseu 2001...hodnotenie jak hovado, ale sledovat jednu lod, ako sa dve minuty posuva pomaly cez obrazovku a nic k tomu....to je uz fakt silna kava. A to sa rad divam na detailny modely lodi z filmov z tej doby, kde sa este robili ich modely kludne 5m velke, ziadna CGI. Ten film by kludne mohol mat polovicu dlzky. Dvojka mi prisla o dost lepsia, tam sa aj daco dialo.

Takze ku Gravity - naco by dakto tocil ako baba leti dve hodiny na inu ob. drahu k ISS, ako tu bolo napisane, ze vsetky veci boli na jednej orbite. Ved staci aby sa rozhybala a potom uz len caka, vo vesmire nieje odpor vzduchu, takze sa po case sama len tak nezastavi. Na to aby kritici chrochtali blahom? Nie nie, filmy su predovsetkym biznis, takze preto nikdy nik nenatoci ciste hardcore scifi alebo hocijaky iny zaner, lebo by si to na seba nezarobilo.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB

Návrat na "Film"