predlzovacka + prepatova ochrana

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

predlzovacka + prepatova ochrana

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

zdravim vsetkych,
potreboval by som poradit s vyberom prepatovej ochrany

poziadavky su nasledovne
- ochrana proti prepatiu
- minimalne 6 zasuviek
==> idealne 8 zasuviek
- minimalne 7.5m privodny kabel
==> idealne tak 9-10m privodny kabel


nepotrebujem funckiue UPS, lebo ak nahodou aj pride k vypadku napajania, tak ma to nezaboli
potrebujem ochranu proti prepatiu [idealne taku co aj co to ochrani a nefunguje len ako placebo efekt]
kvoli blbemu layoutu izby potrebujem dlhy privodny kabel, avsak skusim sa este pozriet ci nerozbeham zasuvku co by tento problem riesila [v takom pripade by stacilo 4-5m]

ten pocet zastrciek je tiez celkom limit
bude tam pripojeny 2x NTB + 2 LCD + nejaky charger na telefon + IP Phone [ak ho nerozbeham cez POE] + par dalsich zariadeni


ak nerozbeham tu blizsiu zasuvku, tak ma napadlo riesenie predlzovacieho kabla [1:1] a do toho prepatovku s kratkym privodnym kablom


kazdy napad a rada je vitana

vdaka
...
Richard_12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 293
Dátum registrácie: Ut 11. Aug, 2009, 22:29

Re: predlzovacka + prepatova ochrana

Príspevok od používateľa Richard_12 »

Keď som v minulosti riešil niečo podobné, tak som nakoniec kúpil obyčajnú predlžovačku, lebo prepäťovky končili na nejakých 5 m. (píšem z hlavy a riešil som to už dávno). Vhodné prepäťovky sú APC, Belkin a Eaton.
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: predlzovacka + prepatova ochrana

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

hej, to som si vsimol aj ja
5m je uz uplny extrem
zvycajne tak 2-4.5m co som nasiel

preto ma zaujima ci je vhadne rozmyslat o kombinacii predlzovacieho kabla [5-7m] a nasledne prepatovky s kratkym kablom
...
Mumaq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2849
Dátum registrácie: Št 21. Aug, 2008, 17:34
Bydlisko: Sp.Nová Ves

Re: predlzovacka + prepatova ochrana

Príspevok od používateľa Mumaq »

mozes to riesit kludne aj cez predlzovacku a nasledna prepatovka. kazdopadne hladaj prepatovku s lan portom. xkrat som sa stretol u zakaznika s tym, ze maticnu odpalilo cez lan port a nie cez trafo. vela si tym pomozes. ak idu booky na wifi nic nemeni na veci, ze aj router a hlavne poe, treba mat zalohovane. daj ale pozor, aby chranilo vsetkych 8 zil ak pouzivas poe.
Ak budes riesit cez predlzovacku, tak ju rozober a skontroluj ci je tam 3 zilovy kabel a hlavne ci mas doma a v tej predlzovacke 3 vodicovu sustavu. ak mas prepojeny nulak s kostrou, tak sa prepatie nema kam odviest a tym padom ti je prepatovka zbytocna.
Asus TUF B650+, AMD Ryzen 7800X3D @ NZXT Kraken 360, G.Skill 32GB 6200 CL28, Sapphire RX 7900XTX Nitro+, Samsung 980PRO 2TB & 990PRO 4TB, Asus Strix Aura 850W, NZXT H6i Flow + 7x Noctua A12X25 + 2x NF-A14, Acer Predator Z35, Repro Mission M32 @ SB Z @ Marantz NR1710, Logitech G15, Roccat KoneAir @ HyperX Fury Ultra. Samsung Note24 Ultra & Galaxy Watch6 Classic LTE
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: predlzovacka + prepatova ochrana

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

dik za odpoved

pozrel som do jednej zastrcky v izbe a je to len dvojvodicova sustava [k tomu celkom chujovo zapojena]
takze prepatovka vie fungovat len v TN-S zapojeni a pri starsom rozvode podla TN-C standardu postrada akykolvek zmysel?

teda pri TN-C su to uplne vyhodene peniaze za placebo efekt?
...
Mumaq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2849
Dátum registrácie: Št 21. Aug, 2008, 17:34
Bydlisko: Sp.Nová Ves

Re: predlzovacka + prepatova ochrana

Príspevok od používateľa Mumaq »

Hladaj prepatovku s poistkou :) popripade je v tvojej situacii najlepsie riesit nejaky zalozak(ktory poistku uz obsahuje). Jednak ti nezhori pc, ani nic co do neho zapojis a po druhe ti pri vypadku ele da moznost ulozit pracu. APC-cka dnes uz niesu drahe a je to velmi dobra investicia. Hladaj nieco, kde je mozne v pripade mrtvej baterie tuto jednoducho vymenit.
Asus TUF B650+, AMD Ryzen 7800X3D @ NZXT Kraken 360, G.Skill 32GB 6200 CL28, Sapphire RX 7900XTX Nitro+, Samsung 980PRO 2TB & 990PRO 4TB, Asus Strix Aura 850W, NZXT H6i Flow + 7x Noctua A12X25 + 2x NF-A14, Acer Predator Z35, Repro Mission M32 @ SB Z @ Marantz NR1710, Logitech G15, Roccat KoneAir @ HyperX Fury Ultra. Samsung Note24 Ultra & Galaxy Watch6 Classic LTE

Návrat na "Nákupná poradňa"