Buducnost hier : Dynamicka reklama

Hry a problémy s nimi...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
CrakeN
Ban
Ban
Príspevky: 995
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: MALACKY (16)

Buducnost hier : Dynamicka reklama

Príspevok od používateľa CrakeN »

KeDze nie kazdy cita internetove portaly, tak tu trosku opat vytvorim nejaku tu diskusiu :

Reklama ve hrach postupuje na vyssi uroven. Desaty dil slavne serie Need For Speed bude prospikovan takzvanou dynamickou reklamou.

Billboardy v hernich svìtech pøispivaji k realisticnosti, zaroven je to vsak nenapadny, lec ucinny zpùsob, jak znacku nacpat do hracova podvìdomi. Brzy se z reklamy ve hrach stane opravdu velky byznys, diky systemu od spolecnosti Massive Inc. Dùkazem mùze byt i to, ze Massive byla odkoupena Microsoftem a nyni je jeho divizi. A Microsoft by pøeci nekupoval nìco, co nezavani tucnym vydìlkem...

Obrázok

Need For Speed Carbon, chystana zavodni hra od Electornic Arts, bude prvni hrou, ktera bude vyuzivat system dynamicke reklamy distribuovane pøes internet. Tento pojem znamena, ze na reklamnich plochach se budou zobrazovat reklamy z dane geograficke oblasti a budou postupnì mìnìny, podle toho, ktera spolecnost si reklamu zaplati. Takze zatimco v NFS Underground mijite billboard se stale stejnou reklamou, v NFS Carbon uvidite stale cerstve reklamy od firem pùsobicich i ve støedni Evropì.

Spoluprace EA s Massive pozdìji zahrne vice her, a to jak pro PC, tak pro Xbox 360. Chip Lange z EA si smlouvu s Massive velmi pochvaloval:
"Na mistech jako basketbalove høistì, fotbalovy stadión nebo silnice v zavodni høe je nejen hezke mit reklamu, ale zaroven je to dùlezita soucast pro vytvoøeni dojmu, ze tam opravdu jste. Spoluprace s Massive nam umozni zobrazit tu reklamu, ktera je pro hrace relevantni."


co si o tom myslite ? Vcelku zaujimava prestava, ze zbadate na ceste bigboard nejakej slovenskej firmy. Ale netusim, ako to chcu sprevadzkovat pre ludi, co nemaju pristup k internetu, keDze reklamy by sa mali dynamicky stahovat s internetu. :?
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa jaffar »

Hry uz sice skoro vobec nehram, takze mi je to v podstate u (_._), ale aj keby som hral, tak firewalom zakazem hre komunikovat po nete a mam pokoj. Teda samozrejme len v SP. V MP s tym asi moc nespravim.
Používateľov profilový obrázok
djkakadu
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 920
Dátum registrácie: Ut 05. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Humenné (23)

Príspevok od používateľa djkakadu »

Sice to vytvara lepsi dojem ale bude trosku potiahnute na hlavu, ako som uz vel krat povedal vsetko jel biznis.
djk@k@du ! oNLy All
Používateľov profilový obrázok
Jofo
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1677
Dátum registrácie: St 23. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa Jofo »

Alebo to moze skoncit ako HL2 - bez internetu sa to nebude dat ani hrat (ale crackeri sa o to iste postaraju).
Vy sa tu smejete a vonku zúri socializmus!
Používateľov profilový obrázok
foxil
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: St 23. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Trenèín (1987)

Príspevok od používateľa foxil »

Biznis je biznis, zalezi len na tom kto si objedna tu reklamu.
Osobne si rozhodne neviem predstavit pozerat sa v hrach na niakych politikov pred volbami.
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa galen »

vcelku fajna vecicka

spravnym nastavenim winu, si budeme pozerat aktualne reklamy povedzme z kuvajtu ... :o

len by ma zauimalo, ci tym, ze reklamy budu v hrach, budu tieto hry lacnejsie, a naopak, tym ze mi to bude tahat reklamy, ci mi distributor preplati cast nakladov za internet ...
Používateľov profilový obrázok
matej21
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: Št 09. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Stropkov (kraj PO) - 18

Príspevok od používateľa matej21 »

inac,aj v most wantec som si vsimol billboard na AXE :D
Používateľov profilový obrázok
Gogi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 473
Dátum registrácie: Št 03. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: TT

Príspevok od používateľa Gogi »

galen napísal:len by ma zauimalo, ci tym, ze reklamy budu v hrach, budu tieto hry lacnejsie, a naopak, tym ze mi to bude tahat reklamy, ci mi distributor preplati cast nakladov za internet ...
tak tak, ak to povedie k ciastocnemu znizeniu cien za hry tak to ma u mna palec hore
a tak isto to moze pomoct roznym malym studiam k peniazom na realizaciu dobrych napadov
\_AMD_x2_3800+_@2,6_/\_XFX_9600_GT @,75-1,9-2,2_/\_3G_RAM_Výrobca_=>_miš&maš_/\_Power_by_ASUSTeK_A8N_SLI_Premium_/\_2x80G_Samsung_/\_Casemod_-_hotovo,_uz_sa_mi_viac_nexce_/
A tak som si raz zmenil farbu podpisu na zelenú aby bolo jasné čo mi modrá môže
MBG
VIP
VIP
Príspevky: 1572
Dátum registrácie: Ne 22. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: Topolcany/Bratislava

Príspevok od používateľa MBG »

podla mna to vobec nie je zly napad...samozrejme pokial to nebude prehnane...ved co bude divne na tom ze pri futbale budu reklamy ako naozaj ? ved aj ked pozerate ligu majstrov tak su tam reklamy na PS, PES 5 a pod...alebo pri F1 a pod...a takisto to moze pomoct studiam a pod. ako pisal gogi....

Návrat na "Hry a problémy s nimi"