Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Všetko o vodnom chladení a riešenie problémov ...
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa Leon »

:eek: :eek: :eek:

Väčší obrázok po kliknutí

Obrázok
.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa mp3turbo »

technokraticky nadherne az na ten cervenocierny kabel v lavej spodnej stvrtine - inak zazrak.

Nechcem si predstavit to mnozstvo cloveko-hodin co do toho islo. Mat velky skleneny stol s takymto strojom, to je labúžo.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
MI2121
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 117
Dátum registrácie: St 05. Nov, 2008, 00:18
Bydlisko: Andovce č.d. 25

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa MI2121 »

som velký fanúšik vodného chladenia :) dúfam že čoskoro si sám poskladám svoje :) zatiaľ mam RAIJINTEK Triton All-in-One set ktorí sa mi moc páči ale má svoje obmedzenia :) pozeral som si mnohé zostavy z vodným chladením a pri vedšine som si všimol že chladenie častí PC je zapojene sériovo teda že sa chladí jedna časť zostavy za druhou... prečo sa nepoužíva viac paralelné zapojenie a nechladí sa GPU a CPU poprípade RAM každé samostatne ??
Môj PC: ZD- MSI X99A SLI PLUS , CPU- Intel i7-5820K RAM- G.Skill 4x4GB DDR4 3200MHz Black Series, VGA- MSI GTX 1080 Gaming X 8 GB, HDD- Samsung 950 Pro 256GB M.2 + 2x Seagate SSHD 2TB, Samsung Externá Blu-Ray RW, Skrinka- Be Quiet! Silent 800 Black Window, PSU- Corsair TX650, Display- Samsung U28D590D 28" 4K UHD. CHLADENIE Hailea Ultra 500-395W, pumpa- Alphacool VPP655 Single, Nádobka- EK-DBAY D5MX -Acetal. Blok CPU- XSPC RayStorm, Blok GPU- EK-FC1080 GTX TF6 -Nickel, Fitingy- Monsoon Chain Gun blue 10/13mm a13/19mm
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa Leon »

Pretože sú tam minimálne rozdiely v teplotách. (čítaj skoro žiadne). RAMky sa v podstate ani nechladia, to už len tak extrémne keď nemáš kde vyhodiť peniaze. Oddelene sa chladí až keď máš napr tri-way SLI/CrossFire. A hlavne keby si mal chladiť všetko zvlásť, tak by som chcel vidieť toho, čo by kupoval 3 pumpy aj s expami a radiatormi na každý okruh. Preto radšej dokúpiš radiator do okruhu a chladíš všetko v jednom.
.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12956
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa loleqboleq »

MI2121 napísal:som velký fanúšik vodného chladenia :) dúfam že čoskoro si sám poskladám svoje :) zatiaľ mam RAIJINTEK Triton All-in-One set ktorí sa mi moc páči ale má svoje obmedzenia :) pozeral som si mnohé zostavy z vodným chladením a pri vedšine som si všimol že chladenie častí PC je zapojene sériovo teda že sa chladí jedna časť zostavy za druhou... prečo sa nepoužíva viac paralelné zapojenie a nechladí sa GPU a CPU poprípade RAM každé samostatne ??
mám pocit, že máš podobný pocit ako som mal ja kedysi...teda, že napríklad loop, ktorý ide z expy/pumpy rovno do grafiky bude zbytočne zahrievať, teda voda z GPU už pôjde teplá do CPU, čo môže znížiť výkon a podobne; preto mi prišlo, že to tým myslíš - paralélne chladenie, aby sa to tam nemiešalo dokopy

avšak pokiaľ som sa trafil, tak je to blud, tá voda v okruhu tečie tak rýchlo, že je to jedno, ak by sme spravili dajme tomu 3x loop (napríklad 280mm rad čisto na GPU aj s vlastnou expou a pumpou + 140mm na CPU rovnako v samostatnom okruhu), tak pri žravejšom pretaktovanom CPU by sme docielili, že v podstate teplota kvapaliny v okruhoch je rovnaká ako v tej zjednotenej, tak v tej oddelenej od seba

rovnako ako nie je potrebné riešiť to, aby napríklad nebol loop štýlom expa/pumpa > komponenty (GPU,CPU,...) > radiátor/radiátory ale niečo ako expa/pumba > GPU > radiátor 1 > CPU > radiátor 2

...dúfam, že som písal zrozumiteľne, predsa už bude o chvíľu neskoršia hodina :laugh:
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
tosR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Ne 17. Máj, 2009, 12:03
Bydlisko: Nitra

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa tosR »

Tak nejaká fotka aj odomňa, zložené je to už dlhší čas ale nejak som si nenašiel čas hodiť to sem. Fotka fotená s mobilom, teda nič moc kvalita za čo sa ospravedlňujem. (+ ten led pás v reále nevydáva tak veľa svetla ako sa javí na fotke)

P.S. Káble z vonkajšej strany sú dočasne, budú sa schovávať aby ich nebolo vidno.

http://imgur.com/hP9GBeE
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Pekneee :)
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa GABO »

Pekné :) káble vlastná výroba?
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
tosR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Ne 17. Máj, 2009, 12:03
Bydlisko: Nitra

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa tosR »

Jasné, vidieť je len 2x6pin ku GPU ale inak je asi všetko custom sleeve okrem sata napájacích káblov, to som už neriešil keďže ssd disky sú zo zadnej strany a nieje ich vidieť. S vecami od teba, teda gosumodz to išlo fajn. :-)
Používateľov profilový obrázok
Venom_svk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2014, 11:39

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa Venom_svk »

Pekný build :) Mohol by si prosím ťa postnúť trošku viac fotiek z tej AIR 540-tky? :-) Tiež mám 540-tku a rozmýšľam nad vodníkom. Tak by som si rád kukol nejakú inšpiráciu :P
Doska MSI Z97 Gaming 5 CPU Intel i5-4690k@4,5 GHz Cooler Corsair H110i GT + 2x NoctuaNF-A14 IndustrialPPC RAM 16 GB RAM DDR3 2400 MHz CL11 (Corsair Vengeance Pro Red) Grafika Gainward GTX 1060 6GB HDD 2x500 GB WD SSD Samsung 850 EVO 240GB Case Corsair Carbide Air 540 Black Zdroj EVGA Supernova 750 G2
Používateľov profilový obrázok
BL4CKW4T3R
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2016, 12:56

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa BL4CKW4T3R »

Ako je na tom AIO vodné chladenie? Ešte stále oničom? Rozmýšlal som že by som zavodnil PC, ale neviem pre ktoré chladenie sa mám rozhodnúť, vrátane finančného hladiska, a samozrejme aj estetického. Planujem si zaobstarať Fractal Deisgn Define R5 tak mi skúste niečo odporučiť, čo je finančne dostupné a zaroveň pohladné a efektívne.

Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12956
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa loleqboleq »

ak do toho chceš ísť silou-mocou a jednoducho nemáš miesto v skrinke (ktorého tam budeš mať habadej) alebo chceš si zbytočne porušiť odhlučnenie R5ťky, že nebudeš používať moduventy na vrchu, tak Corsair H100i v2, H115i a vymeniť ventilátory za niečo lepšie (znovu kľudne ďalších 30€)

je to na tebe
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa hawkeye »

ja by som volil Kelvin S36 ak by do buducna chcel pripojit aj GPU
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12956
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa loleqboleq »

obyčajné znásilňovanie už tak bezmocnej AiO vody, kde sa potom pumpa návalom toľkého tepla ("loadu") zblázni a pôjde ako raketový motor, jednoducho nie, AiO nie sú normálne schopné utiahnúť toľko tepla, nie pri želaných prevádzkových vlastnostiach
...čisté znásilňovanie
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa hawkeye »

loleqboleq napísal:obyčajné znásilňovanie už tak bezmocnej AiO vody, kde sa potom pumpa návalom toľkého tepla ("loadu") zblázni a pôjde ako raketový motor, jednoducho nie, AiO nie sú normálne schopné utiahnúť toľko tepla, nie pri želaných prevádzkových vlastnostiach
...čisté znásilňovanie
ale prosim ta :)

i5 2500k@4600 + gtx 970, Kelvin na 9V-> po 1h hrania teploty 57 a 53st

ake znasilnovanie?
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02

Návrat na "Vodné chladenie"