MSI K8N Neo4-FI problemy

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Používateľov profilový obrázok
fubinator
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Pi 26. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: KE

Príspevok od používateľa fubinator »

Marek napísal:Pohladaj na stranke vyrobcu. Ono o tych HDD firmwaroch sa az tak nehovori a ani sa nejak casto neprepaluju ako pri CD mechanikach ale niekedy sa stane ze pridu na chybu a vydaju novy.
No nevydavaju ich preto lebo napr. 160 GB disk by si mohol prepalit na napr. 200 GB, co by bolo pre vyrobcu nevyhodne, preto sa z HDD neda firmware stiahnut a vacsinou ho ani neaktulizuju, aj ked vacsina modernych HDD to podporuje.
Používateľov profilový obrázok
g0mez008
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Št 14. Sep, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa g0mez008 »

No nevydavaju ich preto lebo napr. 160 GB disk by si mohol prepalit na napr. 200 GB
To si povedal tak trosku blbost pretoze tie magneticke vrstvicky na platniach disku maju schopnost zaznamenat data len s urcitou hustotou takze na 160 GB disk asi nenatlacis 200GB to je nemozne :!:
Používateľov profilový obrázok
allshe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 538
Dátum registrácie: St 23. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice 4EVA

Príspevok od používateľa allshe »

ja sa chcem opytat ohladom tejto dosky.....mozem na nu pichnut bios napriklad z inej? (podobnej) dosky?
mam konkretne: MSI K8N Neo4 FI v1.0
a chcel by som tam dat bios z MSI K8N Neo4 FI v3.0

tento: http://www.touslesdrivers.com/index.php ... code=13536

co sa moze stat? da sa to tam dat? bios ma uplne ine oznacenie.poradte

tu napriklad nieje konkretne napisane pre aku verziu to je.myslite ze by som to tam mohol naflashovat?
http://www.msicomputer.cz/soubor.php?pr ... I)&typ=%25
NB Acer Aspire 3810T
Používateľov profilový obrázok
g0mez008
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Št 14. Sep, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa g0mez008 »

ja sa chcem opytat ohladom tejto dosky.....mozem na nu pichnut bios napriklad z inej? (podobnej) dosky?
mam konkretne: MSI K8N Neo4 FI v1.0
a chcel by som tam dat bios z MSI K8N Neo4 FI v3.0
Nie to ti bude robit blboviny...mal som ten isty problem (ale vdaka Bikermotyl-ovi sa mi ten problemik podarilo vyriesit) konkretne s doskou Neo4-F, ja mam verziu 1.0 a BIOS som flashol verziou na tu 3.0 . Vsetko prebehlo bez problemov az na to ze sa mi nedalo dostat do BIOSU a blikal mi len podciarkovnik v rohu obrazovky ale PC slapalo v pohode.Teraz mam BIOS na tu moju ver. 1.0 a nemam ziadne problemi.Tebe by to robilo asi nieco podobne. A ku tomu BIOSU.. tu mas link zo stranky MSI so vsetkymi novymi drivermi a taktiez aj boisom :wink:

Kód: Vybrať všetko

http://www.msi.com.tw/program/support/download/dld/spt_dld_detail.php?UID=651&kind=1
Attilka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1155
Dátum registrácie: Ut 21. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Komárno

Príspevok od používateľa Attilka »

Pozri si napriklad ci mas nainstalovane Radice na SATA,ale pravdebodobne ich nemas,preto nevidis tu"ikonku" v liste.a preto to ani nebudes vyuzivat ako SATA II,len ATA 133 !!!
zisti si to velmi jednoducho v HD Tune !!!
Obrázok
alebo potom aj tu :
Obrázok
a takto :
Obrázok
NB_1 OMEN by HP 17-an111nc Shadow Black
NB_2 Acer Aspire ES1-512-C2WN
MT Samsung Galaxy Note 10+ 512gb
Používateľov profilový obrázok
allshe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 538
Dátum registrácie: St 23. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice 4EVA

Príspevok od používateľa allshe »

g0mez008 napísal:
ja sa chcem opytat ohladom tejto dosky.....mozem na nu pichnut bios napriklad z inej? (podobnej) dosky?
mam konkretne: MSI K8N Neo4 FI v1.0
a chcel by som tam dat bios z MSI K8N Neo4 FI v3.0
Nie to ti bude robit blboviny...mal som ten isty problem (ale vdaka Bikermotyl-ovi sa mi ten problemik podarilo vyriesit) konkretne s doskou Neo4-F, ja mam verziu 1.0 a BIOS som flashol verziou na tu 3.0 . Vsetko prebehlo bez problemov az na to ze sa mi nedalo dostat do BIOSU a blikal mi len podciarkovnik v rohu obrazovky ale PC slapalo v pohode.Teraz mam BIOS na tu moju ver. 1.0 a nemam ziadne problemi.Tebe by to robilo asi nieco podobne. A ku tomu BIOSU.. tu mas link zo stranky MSI so vsetkymi novymi drivermi a taktiez aj boisom :wink:

Kód: Vybrať všetko

http://www.msi.com.tw/program/support/download/dld/spt_dld_detail.php?UID=651&kind=1
joj sak ja viem kde su nove biosy. ale ak dam jeden z novsich biosov ako je 1.6 tak mi to nejde taktovat ani tolko co teraz:)
NB Acer Aspire 3810T

Návrat na "Základné dosky"