Internetovy obchod

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
palci1988SVK
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 100
Dátum registrácie: St 19. Mar, 2014, 11:19

Internetovy obchod

Príspevok od používateľa palci1988SVK »

Caute.
Chcem sa opytat, v ktorom internetovom obchode sa podla Vasich skusenosti daju nakupit nove komponenty do noveho pc najvyhodnejsie?
Predtym som nakupoval cez alzu(teraz po novom dorucovanie aj cez vikend), ale je celkom draha. Napriklad i7 6700k je cenovy rozdiel 40€ naprillad v eshope in gram. Myslim to tak, aby som nemusel nakupovat kazdy jeden pc komponent cez iny shop. Tak sa potom nedoplatim na doprave.
Skladat nove pc budem zaciatkom novembra.
Dakujem za Vase skusenosti
Používateľov profilový obrázok
Kimif123
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Pi 13. Máj, 2016, 15:35
Bydlisko: Nitra

Re: Internetovy obchod

Príspevok od používateľa Kimif123 »

http://www.compy.sk/

Tu som videl v poslednom čase veľmi dobré ceny na skoro všetko.
CPU: i5 12400f Cooler: NOCTUA NH-U12A Chromax Black MB: ASUS ROG STRIX B660-A GAMING D4 RAM: G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600 MHz CL16 Trident Z RGB GPU: ASUS TUF GeForce RTX 3060 Ti O8G SSD: Samsung 980 PRO 1TB + Kingston KC3000 NVMe 1TB + Crucial MX500 2TB SSD PSU: Corsair RM750x white CASE: Fractal Design Define 7 Compact White TG Mouse: Logitech G403 Prodigy HS: Microlab FC50 Monitor: Dell S2721DGFA OS: Win 10 64bit
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10047
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Internetovy obchod

Príspevok od používateľa stiv »

Tak si to zorad podla heureky. Len nechci nic reklamovat. :D
.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12964
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Internetovy obchod

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Palci, dobre, že sa pýtaš...

Z obchodov, ktoré sú na heuréke by som pozeral po Compy.sk, Mironet.cz, Tekra.sk, Henry (itsk.sk alebo tak nejako)
Tieto sú väčšinou nízko cenou bez ojekabátenia na podmienkach, prístupe a pozadí firiem (viď. Ingram a Gigastore, čo sú len kvázi obchody, za ktorými stojí Helenka zo Seyschellov, má tisíc firiem, polovica v krachu/dlhu a jej spoluvlastníkom je schránková firma na Cypre s väčšinou firiem v dlhu/krachu)
Okrem nich je tu ešte TNTrade (sú aj dodávateľmi pre mnohé produkty), K24.sk (poliaci - myslím, že v pohode ale nedávajú plné záruky), Agem (myslím, že sú úplne v pohode), Tiphardware (nemci, v poriadku, no nedávajú plné záruky), mfelektro, andreashop a iné...no konkrétne som sa cez finstat a podobne nepozrel ešte ani na jeden z týchto, čerpám len z pamäti

Začal som sa vŕtať v tejto otázke a zisťovať, začal som v lete, asi mesiac som to neriešil (málo času), no z toho, čo mám...
Spoiler: ukázať
Ahojte,

dúfam, že Vám prinesiem trošku zaujímavú tému, kde som si chcel pozrieť info o spoločnostiach, ktoré predávajú veci do PC. Snažil som sa vymaknúť všetkých, ktorí sú na heuréke + pár, ktorých si pamätám tak pri prelietavaní po internetoch. Použil som hlavne finstat.sk, kde je okrem iného aj výcuc z Obchodného registra. Plus googlenie, prípadne fejsbúkovanie - je to taká zbierka rôznych info, ktoré sa mi podarilo nájsť, samozrejme na svoju obranu musím dodať, že to všetko je len informačného charakteru.

Legenda:
Vyzerajú OK
No...No, neviem neviem
V živote by nedostali moje peniaze

ZOZNAM:

/////////////OBCHODAT-TACK.sk [spdadasddasdadaoiler]Informácie o firme (web):
ATAK comp s.r.o.
Zlatovská 1270/22, 911 05 Trenčín
IČO: 46518703
IČ DPH : SK2023432400
Spoločnosť je zapísana v Obch. registri Okr. súdu Trenčín, oddiel Sro, vložka 25691/R

"Shadow" obchod: https://www.setop.sk/

Finstat: http://finstat.sk/46518703
Dlh - daňový nedoplatok (7/2016), nedoplatok sociálnej poisťovni (7/2016)
Druh vlastníctva: Súkromné tuzemské
Zamestnanci: 2 (2013)
Konatelia/Štatutári:
Martin Šedivý, Trenčín
- pán Šedivý nevyzerá podozrivo, okrem vlastnej firmy v dlhu ale sú tu ďalšie dve firmy ale pod "iným" Maťkom Šedivým z Trenčianskej Turnej - teda pár km od Trenčína, kde jedna je práve v likvidácii, kde je členom dozornej rady...každopádne nič nie je jasné, takže možno to je naozaj iný Maťko Šedivý
Miroslav Sedláček, Dolná Súča
- aktivity tohoto chalana sú naozaj zaujímavé, okrem polovičného vlastníctva attacku je jediný konateľ v ďalších dvoch - jedna z nich je v dlhu...okrem toho bol ešte v predstavenstve ďalšej už zrušenej dlžníckej firmy
- vidno, že pán má aj zámočníctvo http://www.azet.sk/firma/576369/mirosla ... mocnictvo/ , prípadne kovovýroba p. Husár (asi niečo zrušené) http://tre.firmyvkraji.sk/detail/1332693-husar-radoslav
...Toto je prípad čistého humusáka, ako sorry ale naozaj je to moc...
[/spoildasdasdaddasder]

//////////OBCHODEXPORTSHOP.sk [spadsdadadadaoiler]Informácie o firme (web):
Obchodné meno: Tirent Management sro.
Sídlo: 94301 Štúrovo, Štefanikova 17.
Prevádzka: 94301 Štúrovo, Komenského 21.
IČO: 46 433 457
IČDPH: SK2023382405
Spoločnosť zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu: NITRA, oddiel: Sro.
Vložka: 30326/N

Finstat: http://finstat.sk/46433457/
Druh vlastníctva: Zahraničné
Zamestnanci: 2 (2015)
Konateľ: Csaba Csillik, Erdőtelek
- však ten druhý menovej, čo má aj jednu dlžnícku firmu nevyzerá, že je to tá istá osoba - ani firmy sa spoločníkmi, tými, čo vkladali nezhodujú)

Všimol som si, že druhá pôvodná "spoločnícka firma" je srandovná firmička KUZELAP CORP. na Seycheloch, ktorá je spoločníkom(vlastníkom) v 6 firmách a v 3 sú vážne dlžnícke problémy a všetky tie firmy, sranda, sú z metropol ako Štúrovo, Komárno, Nána, Bajtava a jedna z BA...
[/spoiadasdasdaler]

////////////OBCHOD INGRAM.sk [spoilasdasdasddaer]Informácie o firme (web):
TP je dôležitá info - Technický prevadzkovateľ:
ISALES EU a.s.
Holečkova 789/49
150 00 Praha 5 – Smíchov
Česká republika

Zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Praha, oddiel B, vložka 19832
Správca internetového obchodu
Obchodné združenie INGRAM
Karpatské námestie 10
831 06 Bratislava
Slovenská republika

Finstat: https://www.finstat.sk/44374623
Druh vlastníctva: Zahraničné
Zamestnanci: neznámy počet

Konateľ(Štatutár): [urlhttps://www.finstat.sk/spolocnici-konatelia?que ... %40Nicosia]Helen Louca, Nicosia[/url]
- óó, ty moje Cyperské slniečko Helenka, 7 firiem, iSales v daňovom dlhu a iné bez tržieb (a v strate)
Spoločníci:
Developers Investment Company Ltd. (11% podiel)
- lol, si robíš srandu, zase Seyshely :laugh:
Brilliant MONT a.s.
- bavíme sa vlastne od bývalom mene pre iSales[/spoiladasdasdaer]
...formátovanie je naprd, musel som "sabotovať" spoilery vo vnútri - je to určené ako samostatný príspevok a nemôže byť spoiler v spoilery...
Ešte tu mám aj
Spoiler: ukázať
NAJTOVAR.sk
http://finstat.sk/36657255/
Aktuálna zadĺženosť: daňový nedoplatok (7/2016)
Firma je v strate každý rok cca 1000€ (rok 2014 a 2015)
Druh vlastníctva:
Konateľ: Sarkis Petrosjan
- 5 firiem, dve dlžnícke a zrušené, jedna (BioHit :D), kde je minulý a zisk -15 172€, v ďalšej znovu minulý spoločník (kde bol jediný konateľ)
Spoločník (okrem konateľa): Alexey Panin, chvíľu tam bol aj pán Anatolii Buhaiev z Ukrajiny a začiatky zdobili spoločnosť účasť Viktorov...Viktor Pohorelov a
Viktor Feyer
- v ďalšej firme, kde je 50% spoločník spolu (a tu je sranda) s Monika Petrosjan , ktorá je ako minulý konateľ fo firme BANK KAMENJA s.r.o. ...preboha živého

- Najtovar začal novú kapitolu, kde sme sa z exotických destinácií dostali do starej dobre matičky rusy

- Všimol som si tiež zaujímavej časti z predmetov podnikania:
Výroba organických chemikálií 4.11.2015
Výroba nekovových minerálnych výrobkov a výrobkov z betónu, sadry a cementu 4.11.2015
čistiace a upratovacie služby 20.8.2010
Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctve 4.11.2015
Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov 4.11.2015

vážne premýšľam, že to rýchlo ukončím, mne to príde až vtipne šokujúce, keď to čítam a vidím jedného zo spoločníkov, že je rus a chemikálie, cement, čistiace služby, záhradníctvo a ponikateľký poradcovia...ja ja...ja, niééé, to je len vtip, že ? :laugh: ...či ? :( do čoho som sa to preboha namočil...


HENRY.sk
http://finstat.sk/36556050/
Druh vlastníctva: Súkromné tuzemské
Konateľ: Henrich Sonnenschein
- Nitriansky rodák - dominuje v troch firmách (aj s ITSK), ako bývalý 25% spoločník vo firme Daltron - vo firme nedominuje od 2008; Ako aktuálny Konateľ a 50% spoločník vo firme X logistics s.r.o., spolu s Milošom Bačom, ktorý aktuálne vyzerá solídne - jediný konateľ a spoločník In Time Express a to je poriadna firma, avšak má tu aj také zvláštne, napríklad MIBA eu s.r.o. - znovu jeho vlastná firma, aktuálne v dlhu
Juraj Buzalka - bývalý spoločník (do 2010) - aktuálne napríklad ako 100% spoločník vo firme BGSI s.r.o. so ziskom -55 676€ a podobne

Každopádne nemôžem povedať, že je henry nejako jasne podozrivý, dávam zelenou


GOLIAS.sk

Firma začala v roku 2012 s troma konateľmi Anton Chabreček , Marcela Škorvánková a František Kučák . Aktuálny a jediný konateľ je posledný z nich, Franta.
Druh vlastníctva: Súkromné tuzemské
Počet zamestnancov: 0
Konateľ: František Kučák
- Franta vo výpise by mal dominovať v 6 firmách, kde je napríklad:
MOGET a.s., kde bol v predstavenstve do roku 1998 - aktuálne firma funguje, jej zisk činí -485 017€ a je to čistá rodinkárska firma - dobre, Franta
RENTA 1995 investičný fond a.s.v ktorého dozornej rade je aj práve teraz - vidno, že Franta má slabosť na investičné spoločnosti
OMIKRON s.r.o. - na podobný štýl ako tie vyššie
...posledný človek, ktorý by mal dostať naše peniaze...to je fakt ako zlý vtip
Je tu aj môj najobľúbenejší najtovar.sk :laugh: :laugh: zoznam ľudí za tým shopom a ich predchádzajúce podnikateľské činnosti ma popravde vyľakali :laugh:
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Internetovy obchod

Príspevok od používateľa icefire »

ITSK aka Henry by som sa vyhybal... Najhorsie skusenosti s reklamaciami som mal u nich v Nitre.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12964
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Internetovy obchod

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Zaujíma ma to, hodil by si mi SS s tými skúsenosťami ?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
FREE555
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 501
Dátum registrácie: So 06. Dec, 2008, 10:54
Bydlisko: Košice

Re: Internetovy obchod

Príspevok od používateľa FREE555 »

datacomp, len u nich so zárukou dlhšou ako 2r nepochodíš...musíš cez výrobcu... ale čisto len podľa ceny sa riadiť je hlúposť, najlepšie, čo sa týka služieb je asi alza...
Spoiler: ukázať
Desktop: CPU: Intel Core i7-12700K + Noctua NH-D15 Black MB: MSI MAG Z690 Tomahawk WIFI DDR4 HDD: WD Red Plus 4TB SSD1: Samsung 860 Evo 1TB SSD2: Samsung 980 PRO 1TB NVMe RAM: 2x16GB DDR4 Kingston 3600MHz GPU: MSI Suprim RTX3080 12G CASE: Fractal Design Meshify 2 Black Windowed PSU: Corsair RM1000x OS: Windows 10 Pro 64bit Display: 1x Asus PG279Q + 2x Asus MG279Q 144Hz IPS
NB: Lenovo Thinkpad T440s: 14" FullHD, Intel Core i7 4600 Haswell, 12GB DDRAM3, 256GB SSD, Windows 10 Pro
Phone1: Samsung Galaxy S22; Phone: Samsung Galaxy Note 9; Storage1: Synology DS220Plus + 2xWD Red Pro 16TB in RAID1; Storage2: Synology DS215j + 2xWD Red 6TB in RAID1;Keyboard: Corsair K95 RGB Mx Brown, Mouse: Logitech MX Vertical Wireless; Sound: Mackie CR4, RHA T20, Sony WH-1000XM3, Koss SB45
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Internetovy obchod

Príspevok od používateľa quicky »

myslim,ze aj gabo s tichepc.sk sa snazi vyjst v ustrety v maximalnej moznej miere, cenou neviem /neporovnaval som/ :) skus mozno aj jeho oslovit a vysklada ti aj na mieru podla poziadaviek :)
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12964
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Internetovy obchod

Príspevok od používateľa loleqboleq »

FREE555 napísal:datacomp, len u nich so zárukou dlhšou ako 2r nepochodíš...musíš cez výrobcu... ale čisto len podľa ceny sa riadiť je hlúposť, najlepšie, čo sa týka služieb je asi alza...
Datacomp nie, sú te šmejďáci, ktorí si radi vymýšľajú
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Internetovy obchod

Príspevok od používateľa LordKJ »

este som u nich nemal ziadny problem pri reklamaciach
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10047
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Internetovy obchod

Príspevok od používateľa stiv »

2r zaruka miesto 3+, vrat inde kde si kupil, reklamuj tiez inde, cakat na peniaze az do posledneho dna.. Nie dik.
.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12964
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Internetovy obchod

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Stiv to pekne a stručne zhrnul ;)

A zase, aby som nekrivdil, ak by som kupoval niečo so zárukou dva roky, nejakú spotrebnú blbosť, prípadne niečo ako HP, Dell monitor a mali by dobrú cenu, tak nemám problém ale inak v živote.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Kimif123
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1603
Dátum registrácie: Pi 13. Máj, 2016, 15:35
Bydlisko: Nitra

Re: Internetovy obchod

Príspevok od používateľa Kimif123 »

Datacomp sú ojebávači pozor na nich. Hlavne čo sa servisu týka. Vlastná skúsenosť.
CPU: i5 12400f Cooler: NOCTUA NH-U12A Chromax Black MB: ASUS ROG STRIX B660-A GAMING D4 RAM: G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600 MHz CL16 Trident Z RGB GPU: ASUS TUF GeForce RTX 3060 Ti O8G SSD: Samsung 980 PRO 1TB + Kingston KC3000 NVMe 1TB + Crucial MX500 2TB SSD PSU: Corsair RM750x white CASE: Fractal Design Define 7 Compact White TG Mouse: Logitech G403 Prodigy HS: Microlab FC50 Monitor: Dell S2721DGFA OS: Win 10 64bit
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4073
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: Internetovy obchod

Príspevok od používateľa pepkopav »

mám zlú skúsenosť s Ingramom...poslal som tam zdroj na reklamáciu,týždeň im trvalo,kým ho prebrali z pošty,ďalší týždeň kým zaregistrovali reklamáciu a deň pred ukončením 30 dňovej doby(rozumejme 29 dní + 2 týždne) sa ozvali,že potrebujú č.ú. na vrátenie kúpnej sumy...no a po ďalších 10tich dňoch stále nemám €čka na účte - Ingram nikdy viac... :facepalm:
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12964
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Internetovy obchod

Príspevok od používateľa loleqboleq »

To máš za to, že šetríš - pozdravme spolu všetci Helenku zo Seychelov.

Btw, v zákone je ináč dodatok, že...

"Uplatnenie práva vyplýva zo zákona o ochrane spotrebiteľa a z § 623 ods.1 Občianskeho zákonníka. Svojho práva sa môže spotrebiteľ domáhať u predávajúceho preukázateľným spôsobom napr. doporučenou poštou. Lehotu na vrátenie kúpnej ceny určuje spotrebiteľ."
"Lehotu na vrátenie kúpnej ceny určuje spotrebiteľ."

V tvojej situácii by som zvolil postup - otravovať každý deň s mailom alebo nech ti pošlú výpis z transakcie.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305

Návrat na "Nákupná poradňa"