Rozmery chladica

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
dexman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 931
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Levice

Rozmery chladica

Príspevok od používateľa dexman »

cawte,rozmyslam o tomto chladici na cpu,
http://www.thermaltake.com/product/cool ... -p0257.asp
problem je ze v priemere ma az 14 cm,skusil som si to odmerat na doske a rozdiel medzi zdrojom a tymto chladicom by bol par mm.najhorsie na tom je ze chladic by odvadzal horuci vzduch priamo do fenu zdroja.mohlo by to nejak poskodit zdroj?mam do toho ist?
dik za radu
Používateľov profilový obrázok
LoPiO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1474
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa LoPiO »

Do tochto chladica nechod, ale nie kvoli tvojim obavam, ale kvoli tomu, ze za danu cenu kupis lepsie chladice ako je tento.

Dalej zdroju to vadit nebude.
I found paradise, it`s Ibiza.
I found heaven at Decibel Outdoor festival - Beekse Bergen , ilvarenbeek, Netherland
Používateľov profilový obrázok
dexman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 931
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Levice

Príspevok od používateľa dexman »

ktory chladic by si mi mohol odporucit?
Používateľov profilový obrázok
LoPiO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1474
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa LoPiO »

Aky mas procak, dosku :? a kolko chces dat max zan ;? :)
I found paradise, it`s Ibiza.
I found heaven at Decibel Outdoor festival - Beekse Bergen , ilvarenbeek, Netherland
Používateľov profilový obrázok
dexman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 931
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Levice

Príspevok od používateľa dexman »

snad mi to uz zobrazuje podpis,chcel by som sa zmestit do 1500 SK

tak uz by tam mal byt
Používateľov profilový obrázok
LoPiO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1474
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa LoPiO »

Obrázok

http://www.tichepc.sk/product.php?it_id ... &sc_id=172

alebo

Sonic tower + dokupit fan a malo by ta o vyjst menej ;)

http://www.lan-shop.cz/chladice-a-venti ... take/24444

Len neviem kde sa to da zohnat na SK :)
I found paradise, it`s Ibiza.
I found heaven at Decibel Outdoor festival - Beekse Bergen , ilvarenbeek, Netherland
Používateľov profilový obrázok
dexman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 931
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Levice

Príspevok od používateľa dexman »

oba chladice vyzeraju velmi slubne,ale ten Blue Orb by ma vysiel stale lacnejsie.S DPH stoji 950 SK,aspon tak to tvrdi AGEM.ten scythe ma pritom horsi prietok 44 vs. 77 CFM a je hlucnejsi.ale je to trochu ina koncepcia chladenia tak neviem.kazdopadne dik za radu.budem o tom rozmyslat
Používateľov profilový obrázok
Matl0_w1C
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 630
Dátum registrácie: Po 23. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa Matl0_w1C »

klasicke vzduchove chladenie uz velmi neodporucam, ak kupis vzduchove s heat-pipe tak to ma vacsiu perspektivu, tj ze slusne uchladi aj nove procaky (alebo prescotty :lol: )
takze pri upgrade sa nemusis bat chladiaceho vykonu , a na prietok az tak nepozeraj, verim, ze ten s HP je urcite lepsi :)
Brm brm wrrrrrrrrrrr.. gotcha!..
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

Ak mozem ja pridast svoje postrehy... a ze ich zopar mam :lol:

Non heat-pipe rieseniam sa zDaleka vyhnut. Menej efektivne pri beznych CPU, o mnoho menej efektivne pri slusnejsich CPU, neefektivne pri nadstandardnych CPU.

To co radil LoPiO chladi ovela lepsie a tichsie ako Blue Orb II spolu so Zalmanom 7700-Cu a im podobnymi coolermi.
Aj cenovo zrovnatelny AC Freezer chladi lepsie.

No kazdopadne videl by som to na thread do nakupnej poradne :?
Uz len zalezi od zakladatela, ci si vybral prave ten Orb a zaujima ho len suvislost so zahrievanim zdroja , alebo zvazuje kupu aj ineho chladica :?:

BTW, ten zdroj to neposkodi.
Používateľov profilový obrázok
dexman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 931
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Levice

Príspevok od používateľa dexman »

povodne som bol rozhodnuty kupit ten Blue Orb co je asi jasne z prveho prispevku,takze s nakupnou poradnou to nemalo nic spolocne.dalsie prispevky sa uz zvrtli ale nechcel som koli tomu zakladat novy thread.hadam sa nic strasneho nestalo


EDIT Bikermotyl : Nestalo sa nic. Bola to len otazka, ci to nechces ty v nakupnej, aby sa vyber rozsiril. Ale tusim to ostava len v rovine Blue ORB, takze to bude na spravnom mieste tu :wink:
Používateľov profilový obrázok
l0k2
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1230
Dátum registrácie: Ne 30. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa l0k2 »

Ja mozem len vyvratit vsetky tvrdenia, daval som ich uz viac krat do casov a mozem ho len odporucit... Samozrejme treba brat ohlad ze tych 14cm naozaj ma. Montaz a uchytenie je ovela prisposobivejsie na prenos a manipulaciu s pc ako spominane chladice. Jeho ucinok ako tu mnohi odporcovia vsetko ineho okrem ninje a noctue hovoria nieje vobec nedostacujuci. Jeho mohutne prevedenie s medenou zakladnou ho predurcuje aj na silnejsie procesory. Pokial by si ho este spajal napr. s Asus doskou s podporou Q-fan, tak je to celkom idealne a tiche riesenie, v pomalom mode sa pekne rozbehne na 800rpm. Samozrejme pokial si fanatik a nie je ti luto vyhodit 1500,- a viac za kvalitejsi chladic hore uvedenych typov, preco nie.
sentimentálna spomienka - valid cpu
Používateľov profilový obrázok
LoPiO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1474
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa LoPiO »

l0k2 napísal:....je ovela prisposobivejsie na prenos a manipulaciu s pc ako spominane chladice....
Ako moze byt chladic co ma 869g ( TT blue orb ) lepsie prenositelnejsi ako chladic co ma skoro 560g ( scythe mine ) :?

Udaje brane zo stranky vyrobcov ;)
I found paradise, it`s Ibiza.
I found heaven at Decibel Outdoor festival - Beekse Bergen , ilvarenbeek, Netherland
Používateľov profilový obrázok
dexman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 931
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Levice

Príspevok od používateľa dexman »

ten Blue Orb sa uz u nas predava?lebo som pozeral na strankach AGEMu ti ho budu mat na sklade az 20.11.2006.ak ho mas tak porad kde si ho dostal.
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od používateľa crux2005 »

dexman napísal:ten Blue Orb sa uz u nas predava?lebo som pozeral na strankach AGEMu ti ho budu mat na sklade az 20.11.2006.ak ho mas tak porad kde si ho dostal.
uz dlho sa u nas v SR predava ... aj Blue Orb 2
s pozdravom, crux.
Používateľov profilový obrázok
l0k2
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1230
Dátum registrácie: Ne 30. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa l0k2 »

LoPiO napísal: Ako moze byt chladic co ma 869g ( TT blue orb ) lepsie prenositelnejsi ako chladic co ma skoro 560g ( scythe mine ) :?

Udaje brane zo stranky vyrobcov ;)
Presne to je tvoj problem, ze ty beries udaje iba z internetu... ono to je dost aj choroba tohto fora, ze sa tu hadate o tom co sa docitate. Dexman.. jak crux2005 povedal, uz tu je hodne... v ageme je to otazka casu, tam ho maju tusim najlacnejsie co som videl.
sentimentálna spomienka - valid cpu

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"