rada s výberom nových PC komponentov

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Matko86
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Po 05. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: rada s výberom nových PC komponentov

Príspevok od používateľa Matko86 »

Pretaktovať skúsim hneď po kúpe čo to dokáže ale kým sa nekúpi VGA tak si myslím že si vystačím aj s default nastavením. Do budúcna sa bude určite taktovať ale len v rámci rozumných hodnôt.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: rada s výberom nových PC komponentov

Príspevok od používateľa mp3turbo »

opatrne pretoze 8600k aj 8700k taktovat BEZ DELIDU je trosku problem... 90 stupnov na vzduchu len tak fikne aj s velmi kvalitnym chladicom

Bez toho delidu to zvykne vyzerat zhruba 4.7 - 4.8GHz pri rozumnej voltazi == teplotach. K chladicu sa to teplo uz nedostane, zostava nahromadene v procesore. Delid to zhodi dole o radovo 20 stupnov [!]

Rozpocet mas slusny, vyzera to ze nie si utlaceny na posledne euro a to je naozaj dobre. Rady ktore tu zazneli by mali padnut na urodnu podu.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12951
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: rada s výberom nových PC komponentov

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Matko86 napísal: Ne 03. Dec, 2017, 13:04Skrinku by som rád s jednuduchým dizajnom, svetielka nepotrebujem,preferujem tichosť, stačí aby sa tam zmestil SSD a HDD, ideálne niekde preč z očí dozadu pri zdroj. Nepotrebujem tam x pozícií na hhd a mechaniky...Potešia prachové filtre. Celkom sa mi pozdáva toto. https://www.alza.sk/phanteks-eclipse-p3 ... 5.htm?o=13
nejaká alternatíva k nej, kludne aj bez skla?
Tak P400S a Fractal Define C sú známe alternatívy. Možno nájdeš v tých cenách aj Define S a osobne tú mám radšej ako Céčko.

mp3turbo napísal: Ne 03. Dec, 2017, 13:37 >> Občas máš funky príspevky ale toto je obyčajná prachsprostá hlúposť.

nemoze si kazdy a vzdy kupovat tie najkvalitnejsie komponenty, nie vsetky zdroje co sa predaju koštujú 100eur+... reality check.

Skrine mam aj ja 10rocne a takisto nestali 100eur+ a takisto nehrkocu dodnes ; uznavam argument dlhodobej zivotnosti, komfortu, prevedenia, atd, nie su vsetky monitory predane na svete 32" alebo vacsie, nie su vsetky auta minimalne Audi A8 - je vela ludi ktori jazdia na Skodovkach a Daciach.

Chladice takisto, podme rychlo odporucit 90 eurovu Noctuu N15 lebo je dobra. Ani nevieme aky rozpocet autor temy na tuto akciu vyhradil... 100eur za zdroj (ano, prvy prispevok hovori ze je ochotny polozit stovku za zdroj), 100 eur za bednu, 90 eur za chladic, este sme poriadne nezacali.

Ano, neporadil som najkvalitnejsie najlepsie komponenty. Ano, su lepsie auta nez Dacia Duster a ano, stoja viac. V pohode. Ked tie dukaty su k dispozicii, rady ktore tu zazneli su v pohode. Ja osobne by som za stovku pozrel uz bigtower ale to som ja osobne, a samozrejme na jeden HDD a jedno SSD nie je treba.
+1 za funky auto-analógie (naozaj). :good:

Globe, lenže kúsky ako P300, P400S, Define S a Define C ak majú muchy, tak majú muchy rovnako ako 120+€ skrinky. S340 je na detailoch spackaný produkt (to ale aspoň jemne vynahrádza Elite). Rovnako žiadna Noctua sa nikam nepchala, je tam Ninja 4 (alebo Fuma, ak by nejakú našiel) - to je ten sweet-spot a na Káčko sa ani nemusím pýtať, či bude taktovať lebo aj keby teraz netaktoval, tak o rok-dva príde s tým, že hej, že videl video, kde jeho CPU po niečom, čomu sa hovorí taktovanie dobehlo novšie kúsky a o sekundu neskôr už pretaktovaný bude, no a na to solídny chladič potrebuje. Feru, H7 (tak prehliadaný zdroj... :( ) a iné ako nejaké Prolimy, mne sympatické Thermalrgihty sú super ale (ak sa nebavíme o jednom z dobrých Macho) tie nie sú vhodné pre Káčka.

Matko, a za mňa, to OC je naozaj výkon zdarma - avšak nenechaj sa pošáliť internetom a buzzwordom "5GHz" - pre rozumné a v pohode uchladiteľné voltáže je to skôr 4,8GHz (a dokonca ak má človek trpezlivosť, tak dokáže nájsť naozaj totálne minimum u napätia pre takú frekvenciu a trebárs Ninja to dá ľavou-zadnou), inak by som skôr odporučil kútikom oka pozerať po bazoši, či sa tam neobjaví nejaká NH-D15tka (alebo ostatní obrovia dvoj-vežoví) a mať niečo ešte lepšie (a zase, to je chladič, ktorý je naozaj definíciou investície do budúcnosti...ja doteraz rád spomínam na NH-D14, ktorú som mal koľko...5 rokov (?).
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Matko86
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Po 05. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: rada s výberom nových PC komponentov

Príspevok od používateľa Matko86 »

Ako som pisal, taktovat sa bude v rozumnych medziach, tak nejako som aj ratal cca na tych 4,8. Nepotrebujem to hnat na nejake nerozumne frekvencie a napatia. Takze hovorite ze Fera a podobne chladice nemaju zmysel pri tom procesore? Vo viacerych temach co som cital boli odporucane.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12951
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: rada s výberom nových PC komponentov

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Oni sú a veľmi, no nie pre Káčka, Káčka majú vyššie TDP.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Matko86
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Po 05. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: rada s výberom nových PC komponentov

Príspevok od používateľa Matko86 »

Takže nakoniec som zakúpil tieto komponenty:
CPU i5 8600k
RAM 16GB Corsair Vengeance LPX 2666 MHz
MB Gigabyte Z370 HD3P
Chladič Ninja 4
Zdroj Seasonic Focus Plus Gold 650W
SSD 850EVO 250GB
Case Phanteks P400S

Väčšinu som kúpil v Alze, chladič a skriňu ako rozbalené. Ani pri jednom z toho nebolo napísané že nemá kompletné príslušenstvo. Ninja 4 nemá priložený skrutkovač, dal som za to 44€, chladič inak v top stave. Skriňa nemá v príslušenstve priložený RGB LED pásik... Je toto bežné že si ľudia nechajú príslušenstvo a bez problémov to vrátia späť do obchodu? Skriňa bola za 83€, cca 20€ lacnejšia proti novej zabalenej.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10015
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: rada s výberom nových PC komponentov

Príspevok od používateľa stiv »

Snad necakas ze ludia vracaju plne funkcne veci bez toho aby si nieco nechali/potratili/ulomili/poskodili...
.
Používateľov profilový obrázok
elementar
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5235
Dátum registrácie: Ut 16. Mar, 2010, 22:34
Bydlisko: Brno/Brezno

Re: rada s výberom nových PC komponentov

Príspevok od používateľa elementar »

aj tak si slusne usetril ten led pasik ale naserie :(
Spoiler: ukázať
PC1:MB: ASUS PRIME Z490-P, CPU: 10700F@4,9 + Corator DS + Noctua NF-P14,NOCTUA NF-A15 1.28V ,RAM: 2x8GB Corsair Vengeance 3200GPU:MSI 1060 6GB @2000(1,223V), SSD: Samsung 840 256GB PRO, HDD: Samsung 870 512GB ,PSU: Seasonic M12II-620W ,OS: Win 10 ,LCD: 31.5" AOC 2560x1440,CASE:Lancool K62, MOUSE: Zowie FK1+ + SteelSeries QcK,KEYBOARD: HyperX FPS PRO load 425[W]
Net
AS SSD
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12951
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: rada s výberom nových PC komponentov

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Počkaj...to ako vážne? P400S za 83€? V Datacompe stojí nová 75€...ach jaj...
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10015
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: rada s výberom nových PC komponentov

Príspevok od používateľa stiv »

Ako uz zaznelo, slusne usetril.
.
Používateľov profilový obrázok
Matko86
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Po 05. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: rada s výberom nových PC komponentov

Príspevok od používateľa Matko86 »

V datacompe su za 82eur ale dostupnost 2 tyzdne. Keby boli skladom tak ju tam rovno objednam ked som objednaval zvysok.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12951
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: rada s výberom nových PC komponentov

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Aha, TG verzia, jop.

A k tomu, čo sa pýtaš, nie, nič nemá chýbať,
"Nový tovar s plnou zárukou, ktorý bol otvorený, alebo má náhradný obal prípadne bol vrátený inými zákazníkmi."
inak teraz už to hovoria aj oficiálne, že rozbalený je aj vrátený tovar...takže čo sa stalo? Žiaden pracovník na pobočke nerozbalí celú skriňu a nepozrie komplet všetko, čo tam je (a má byť) a už vôbec nebude tušiť, že tam má byť aj niečo také.

Je to vlastne chyba na strane Alzy. A inak, mala vôbec prelepenú bočnicu, či aj celoflán zo skla bol odlepený?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Matko86
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Po 05. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: rada s výberom nových PC komponentov

Príspevok od používateľa Matko86 »

Na skle uz nebola ochranna folia, iba nalepka s vystrahou ze ide o sklo. Ale skrina top stav,neochytana, bez skrabancov, akurat ten led pasik chyba.
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4116
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: rada s výberom nových PC komponentov

Príspevok od používateľa castelL »

Osobne som mal tú istú skrinku, následne som ju strelil cez bazoš a počas mojej aktuálnej ponuky mi písali asi dvaja, či nepredám LED pásik, ale je až absurdné, čo za debi** musí toto urobiť, ruky lámať.
Používateľov profilový obrázok
Matko86
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Po 05. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: rada s výberom nových PC komponentov

Príspevok od používateľa Matko86 »

Takze v podstate clovek chce dalsie prislusenstvo tak objedna novu skrinu, vyberie co potrebuje a vrati spat a nikoho okrem dalsieho zakaznika to netrapi :D

Návrat na "Nákupná poradňa"