vzdielanie netu....PROSIM VAS PORADTE

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
matthew

vzdielanie netu....PROSIM VAS PORADTE

Príspevok od používateľa matthew »

Cawte...takze mam takyto problem...na starom pc(celeron 300,160MB RAM 20GB HDD windows 98SE) mam net,isdn a chcem ho zdielat na moj pc kde mam WinXP....siet mam vytvorenu pomocou Wi-Fi,vsetko funguje len ten net nie...neviem ako ho mam na tej 98SE dat zdielat
Používateľov profilový obrázok
Marek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 740
Dátum registrácie: So 16. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Chorvátsky Grob

Príspevok od používateľa Marek »

No myslim ze 98 este nemala podporu pre taketo veci. Ak sa da, radsej daj net na ten novy komp a zdielaj z neho. Pod XP s takymito vecami nie je problem a hlavne Xp je ovela bezpecnejsie ako 98.
matthew

Príspevok od používateľa matthew »

no praveze to neni mozneeee aby som dal net na ten novsi PC...som skusal aj program 602LAN suite 2004,ale tam ked dam ze Conect,tak mi tam nezobraziii to moje pripojenie co mam vytvorene,a to je zleee.....
Používateľov profilový obrázok
ess
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Pi 22. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Plymouth

Príspevok od používateľa ess »

isdn mas modem?...alebo router?......
pokial iba modem...tak marekova odpoved je jasnym riesenim.....nic jednoduchsie nexistuje........pokial mas wi-fi router...je to este jasnejsie.....ale to by si musel mat aj wi-fi kartu.....a pokial mas 400 zbytocnych korun...tak si kup hub a mas po problemoch....router by bol idealny...nemusel by si mat zapnute obidve pc naraz....ale money...money
Epox 8RDA3G *** Athlon 2400 xp+ @2110 MHz *** 512 MB RAM 2.5-3-3-6 *** MSI NX6800GT 256MB @ 425/1170 arcticICE cooler *** 40 + 80 GB WD PATA HDD
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

to neni velmi riesenie co spominas ess, hub mu nepomoze, pravdepodobne budes musiet nejaky proxyserver nahodit na tu w98, ale osobne som to neskusal a bohuzial v tomto viacej neviem poradit, toto s tym wifi a podobne riesenim neni vobec vedie este do vecsich problemov. ale pokial mas namakany isdn externy modem tak sa mi zda ze mal rovno aj swich v sebe a to si mohol na to viacej kompov napojit, ale tak ci tak, isdn velmi draha technologia pre dnesny svet
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
ess
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Pi 22. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Plymouth

Príspevok od používateľa ess »

jararak napísal:to neni velmi riesenie co spominas ess, hub mu nepomoze, pravdepodobne budes musiet nejaky proxyserver nahodit na tu w98, ale osobne som to neskusal a bohuzial v tomto viacej neviem poradit, toto s tym wifi a podobne riesenim neni vobec vedie este do vecsich problemov. ale pokial mas namakany isdn externy modem tak sa mi zda ze mal rovno aj swich v sebe a to si mohol na to viacej kompov napojit, ale tak ci tak, isdn velmi draha technologia pre dnesny svet
aha.....chybicka se vloudila......jararak ma pravdu...som nerozmyslal co pisem :D asiq som zam@ilovany :D

pravda je ze neaky proxy potrebovat bude, v podstate to funguje takto:

PC2 -> hub -> proxy -> PC1

proxy + PC1 je v podstate to iste, je to stale PC1, len som to pre nazornost ukazal takto ....

k tej 98cke> s tym ti asiq velmi nepomozem....za mojich cias som este velmi na 98cke nesietoval....takze len .... skus program proxy++ alebo este nejake ine skus na nete najst .... ja sa skusim tiez na nejake riesenie kuknut,,,ked nieco najdem...dam vediet
Epox 8RDA3G *** Athlon 2400 xp+ @2110 MHz *** 512 MB RAM 2.5-3-3-6 *** MSI NX6800GT 256MB @ 425/1170 arcticICE cooler *** 40 + 80 GB WD PATA HDD

Návrat na "Siete"