Nahrada za Xiaomi MI8

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Lord Anakin
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 538
Dátum registrácie: Ut 29. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad / Košice

Nahrada za Xiaomi MI8

Príspevok od používateľa Lord Anakin »

Zdravim ,

nejako ma prestava mierne bavit moj aktualny telefon.
Co mi vadi je bateria - prisla z Ciny nahrada - tazko povedat ako sa bude chovat , nejako sa do toho nehrniem ale je to jeden z dovod preco ho chcem vymenit.

Hlavne co ma vytaca je kvalita fotiek. Nehovorim ze je to uplne zle ale chyba mi sirka fotiek. Kamarat ma samsung nejaky kde si to pri foteni preklikne na iny rezim (jeden stromcek vs viac stromcekov :D ) a hned ma ovela sirsi zaber. Predpokladam ze to prepina na dalsiu sosovku co je na to urcena. Pisem to ako ehm ... necham si vysvetlit ako to presne funguje. To ze parametrovo to nejako dokazem zobrat do hlavy no skor ma zaujima realne pouzitie a preco je to tak resp. ci aj u inych znaciek v ramci novych telefonov je to tiez takto jednoduche.

Cize co sa mi paci je odblokovanie tvarou telefonu (eventualne si viem predstavit ze to vie mozno nahradit odblokovanie prstom ak by to bolo v displeji) ,displej , rychlost , baterka - ked bola nova , nahravanie telefonatov... (viem ze je to... na novych xiaomi ze vraj je to zablokovane)

Rozpocet cca 500€ , samozrejme cim menej tym lepsie ...

zatial hlavny adept je Xiaomi Poco F2 Pro 128 GB ... bude to skok ktory ma potesi ? Hlavne co sa tyka fotaku bude to lepsie ? Displej ?
(paci sa mi ze nema notch a ze kamera je mimo displej, procesor lepsi, ramka velkost asi rovnaka pri 128GB verzii)

alebo co ineho by ste odporucili ?

Dakujem
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12309
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Nahrada za Xiaomi MI8

Príspevok od používateľa HellAngel »

xiaomi mi10t pro. akurat, ze prides o amoled
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
isildur
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2513
Dátum registrácie: So 21. Jún, 2008, 13:55
Bydlisko: Zilina

Re: Nahrada za Xiaomi MI8

Príspevok od používateľa isildur »

Ja osobne by som IPS uz neda lebo to vyzera hrozne, skor by som ten poco f2 pro
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12309
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Nahrada za Xiaomi MI8

Príspevok od používateľa HellAngel »

Az na to, ze mi10t pro ma perfektny ips. Jedinou stratou je asi aod, ak pouzival
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
ukskbk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: So 26. Jan, 2019, 15:18
Bydlisko: Bratislava

Re: Nahrada za Xiaomi MI8

Príspevok od používateľa ukskbk »

OnePlus 7T Pro. Na alze aktualne za 549e.
+256GB ulozisko
+8GB RAM
+Amoled 3K 90Hz
+lepsi soft ako Xiaomi

Ak by bol Mi 10T Pro za 400e ako bol minuly rok 9T Pro tak poviem ze dobra kupa ale za 590 je drahy. Ja mam aktualne Mi 9T Pro (350e min Vianoce na Alze) a jedine co mi vadi je soft, inak spokojnost.
MB: ASUS Z87-C CPU: Intel i5 4670K RAM: Kingston HyperX 2x4GB CL9 DDR3 1600 VGA: ASUS Strix GTX 1070 8GB SSD: 128GB Samsung 840 Pro HDD: 2TB Seagate Barracuda 7200 PSU: 520W Seasonic M12ii CASE: NZXT S340 LCD: Benq 24 GW2470H
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4538
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Nahrada za Xiaomi MI8

Príspevok od používateľa scream »

No Mi8 mam rok, a bateria je jedna z lepsich, samsungy proti tomu vydrzia prd. Fotak je na dnesnu dobu dost dobry, obcas som az prekvapeny aky zaber z toho vylezie. Co tebe vadi je asi ohniskova vzdialenost objektivu. Mi8 ma dva. Pri "zoome" sa pouziva mylim len druhy objektiv s vacsou ohniskovou vzdialenostou. Pokial nemas nieco blbo nastavene, tak je to proste vlastnost. Kazdy objektiv ale robi ine fotky, tak na to pozor. Skus si zapad slnka s jednym aj druhym a uvidis rozdiel.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
xsi69
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3601
Dátum registrácie: Pi 07. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Nahrada za Xiaomi MI8

Príspevok od používateľa xsi69 »

Mi8 mám už dva roky a zatiaľ som nenašiel solídnu náhradu, pri nových vlajkách mi vadia zakrivené hrany na prednom skle (edge) a rozmery.
Súhlas so scream, fotky robí aj na dnešnú dobu parádne.
Nechápem, prečo si kupoval pochybnú batériu z číny keď na alze majú origo za 12€...
Za poco nemeň, budeš sklamaný.
Počkaj mesiac dva ak ti to neponáhľa a potom by som sa zameral na novinky so SD875 alebo zlacnené "minuloročné" vlajky.
Mne osobne vadia len a len dve veci na ňom, a to ukončená podpora weeky ROM a absencia QI charge.
Spoiler: ukázať
PC:
CPU/Cooler: i5-4670K 3,4ghz@4,7Ghz 1,4V + Alpenföhn Brocken 2+XF140
MB: Asrock Z87M-Extreme4
RAM: 2x8gb Crucial Ballistix tactical@2133mhz 10-9-10-24 T1 1,4V
GPU: 1070ti Asus Turboblower
NVME: 512gb VPN100
SSD1: Samsung 860 qvo 512gb
SSD2: Samsung 840 EVO 250gb
SSD3: Hikvision C100 1TB (hot_backup)
HDD: 2x WD RED 3TB RAID 1 v silentmaxxoch (cold_backup)
PSU: Superflower Golden King 550w 80+platinum
CASE: Fractal Arc Mini
LCD: AOC Q3279VWF
Audio: Xonar DX , Microlab B77+solo6c , Fiio X3 64gb , Sony MDR-1R
OS: Win 10
Cooling: 4x120mm fractal silent@350rpm, cryorig XF140@ 400rpm, Enermax tb silence@ 300rpm, SS he01 140x38mm fan @ 400rpm

NB_Personal: HP elitebook 830 G5
CPU: i7 8650u
RAM: 32gb
GPU: Intel 620
SSD: 1tb nvme
LCD: fHD sureview 120hz
LTE: áno

NB_Work: HP elitebook 840 G5
CPU: i7 8650u
RAM: 32gb
GPU: Intel 620
SSD: 512gb nvme
LCD: fHD
LTE: áno


Phone: Xiaomi mi8 128gb weekly rom
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12309
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Nahrada za Xiaomi MI8

Príspevok od používateľa HellAngel »

POCO je low end, akoze je namakany a ma vyborny HW, len je to taky osomely jazdet, ktory viac drzi nad hladinou komunita, ako vyrobca.

Tiez som menil Mi8 (kvoli baterke a uz sa mi okukal). Nevedel som si nic vybrat, xiaomi v tedy akurat dalo do ponuky Mi10, ale vzhladom na ich ceny som do nej nesiel. Nakoniec som skoncil pri redmi note 9 pro a som celkom spokojny. Ale plnohodnotna nahrada to za Mi8 nie je.

OP7T pro nie je zla vilba, ale doporucujem pred kupou si odskusat oxygen OS.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
1adad1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2583
Dátum registrácie: Ut 06. Okt, 2009, 20:19
Bydlisko: Bratislava V - Petržalka

Re: Nahrada za Xiaomi MI8

Príspevok od používateľa 1adad1 »

Ešte prichádza do úvahy Oneplus 8 z oficiálnej distribúcie za 499 eur.

Stačí použiť kód 'BF2020' a získaš zľavu až 150eur.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4538
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Nahrada za Xiaomi MI8

Príspevok od používateľa scream »

Mi8 je hlavne velmi zdravy zaklad. Cokolvek ine kupis, tak nebude galaxiu inde a vydrzou uz asi vobec nie. Prave vysiel novy update, ktory prinasa aj po roku dost noviniek. Ked tak novy telefon vyberaj podla toho, na com ti najviac zalezi. Ked to je fotak pozri doxomark.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12309
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Nahrada za Xiaomi MI8

Príspevok od používateľa HellAngel »

Mi8 je plnohodnotne konkurencie schopna aj dnes. V podstate keby mi nevypovedala baterka sluzbu a nezunovala sa mi, tak ju mam doteraz. Mi8 bol vyborny telefon, u mna lepsie odladeny ako Mi9. Preto som na novsi model ani neprechadzal.

annakin: mas na telefon original global ROM, alebo frcis na ROM z miuicz? napriklad ja som na Mi8 este na fotenie pouzival Gcam. Hlavne v horsich svetelnych podmienkach to fotilo o nieco lepsie.

este ma napada Huawei P30 Pro. Teraz je dokonca co viem aj nejaka nova verzia. Je to model este s google sluzbami. Fotak ma vyborny, mne len osobne vadi ten zakriveny displej.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Lord Anakin
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 538
Dátum registrácie: Ut 29. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad / Košice

Re: Nahrada za Xiaomi MI8

Príspevok od používateľa Lord Anakin »

chlapi dakujem za debatu , len tak dalej ...

- plne suhlasim ze nechcem ani ja zaobleny displej

- mojim ociam vadi mierne aktualny displej , mozno na inom telefone by to bolo este horsie - vela travim casu pozeranim do viacerych monitorov alebo neviem kde je proste chyba ale asi rad by som ostal pri danej technologii nadalej ked som to dnes porovnal s redmi 9kou kologevou na plnom jase tak mi prislo ze aj o 2 roky starsi displey je proste lepsi ... asi som cakal mensi rozdiel aj ked viem ze to bola vlajkoval lod verzus lowend ... zaujimave by bolo asi vyssi refresh rate ako by to posobilo na oci a ci je to postrehnutelna zmena ...

- Poco ma vykonnu viac , displey parada ze je vacsi a mega sa mi paci ten vysuvaci selfie fotak - proste cely displey vyuzitelny a nemusim ho tolko cistit lebo ved je skryty ... ano je to vec co sa moze pokazit ale tak hadam 2-3 roky vydrzi , podla recenzii by to nemal byt problem ... vaha by mi az tak nemala vadit a bonus je infra (ovladanie telky - na tu som si nechal Samsung Note 3 :D) , len ma tu strasite s tou podporou ... za noci to nieje asi ziaden rozdiel co som pozeral video na youtube ako aktualny mi8

- k tej baterke , no keby som vedel ze maju original na alze tak by som do toho nehladal 2 dni co najlepsiu baterku a triedil tie prehnane tvrdenia o kapacite a podobne srandy na aliexpresse a spol :D

- "citi" telefon ze ho chcem vymenit a vcera nabehla nova nadstavba (12) , pomenil som par nastaveni ze nech mam zmenu a ako keby som dostal novy telefon do ruk :D co sa mi paci ... zacal som sa viac babrat s fotakom ... dostal telefon mierne novy dych ... no po 11hodinach mimo baterky mu ostava 31% baterky a to som ho az tak velmi dnes nepouzival okrem par fotiek a trosku mailov ... vymena bude pokus ci sa mu polepsi ...

- mam tam original romku - v tomto smere som nikdy nic neskusal ... ja som bol relativne spokojny so vsetkym co ma xiaomi aj na nadstavbu som si zvykol a som v nej ako doma cize som spokojny az na reklamy co obcas niekde vybehnu to je dost pre mna na facku lebo neznasam reklamy ...

- doxomark som pozeral a mi10t pro som tam nevidel vlastne nenasiel som tam ani poco f2 - asi som to porovnaval na rychlo alebo tam niesu ? :D ale nasiel som tam mi8 a nemal az take zla cisla ci ? :D
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12309
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Nahrada za Xiaomi MI8

Príspevok od používateľa HellAngel »

Mi10t pro je relativne novy telefon, takze sa asi v dxomark objavi neskor, ak vobec. Poco2 je low end tvariaci sa vlajkova lod
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Lord Anakin
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 538
Dátum registrácie: Ut 29. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad / Košice

Re: Nahrada za Xiaomi MI8

Príspevok od používateľa Lord Anakin »

Tak ako je horsi ako Mi8 ?

Nechapem tomu low endu ... procesor nieje low end , ramka sa mi tiez nezda , fotaky tiez nie , baterka je tiez relativne v pohode ... displej je amoled ... hmm kde je ten problem ?

papierovo Mi10t ma lepsi hlavny fotak , displej s vyssim refreshom ktory v ramci spotreby robi automatika ... cize prezeranie webu bude len na 60Hz ?
a fotky : https://www.mojandroid.sk/ako-foti-smar ... fotomania/
- cize nic na odpadnutie podla realnych skusenosti

a bavime sa 380€ vs 510€ priblizne ... neviem no ten poco mi stale nevychadza ako low end ale som zvedavy na nazor/vysvetlenie
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5862
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Nahrada za Xiaomi MI8

Príspevok od používateľa wingo »

Poco napríklad nemá optickú stabilizáciu foťáku :)
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB

Návrat na "Nákupná poradňa"