Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa quicky »

Lebo gs uz nerobia a suv povazujem za podstatne lepsiu volbu - to je uz samozrejme osobna preferencia.

Na rxko 18% a na Nx 16%
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ciste vyburcovanie a'la CheGuevara : preco nie nejaku elektrocctinu ? Tesla Ipsilon ?

Vcera zahlasil na autickarskom fore najvacsi fetišista na elektrony (Nissan Leaf 2014, dojazd 130km) ze EV je ==SLOBODA==.
Aj mu to zena potvrdila, ze so starym spalovakom (Almera) mala problem jazdit, kdezto v starom Leafe sa citi uplne slobodna.

Vas nazor na slobodne EV s dojazdom pod 100km v zime ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5507
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Elektromobilisti su ako nejaka sekta... Bol som svedkom toho ako pan na leafe povedal tomu na 760li ze "taketo BMW nechavam na krizovatke vzadu"
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Lacnejsie a lepsie mpv ako caddy? Citroen granf c4 spacetourer.
Skocim to objednat...
Ignoroval som ten model lebo je tu od 2013, ale nic mu nechyba, ok, ten dizajn je speci ale nasrac, interier je brutal, motory spolahlive, automat 8 stupen od Aisinu a podla vybavy okolo 30k (rok dozadu to bolo o 2k menej :( ).

A ta viditelnost z interieru je neskutocna! Cista lanovka.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4560
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

Ja keby som mal 200k na ucte ( akoze nemam), tak by som si ako FO nekupil aj tak uzitkove auto za 70k.

Osobne som za elektro do mesta a mozno pre MHD, taxiky, donasky, carsharing .. Vo vacsich mestach je pocas spicky doslova nedychatelny vzduch, tieto auticka by to vyriesili...pokial by sa teda nedobijali dieselgeneratorom :D
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa werwest »

ten citroen som mal pozicany minuly mesiac a v horsom aute som este hadam nesedel, pohodlie nic moc, ergonomika what? este ma dojalo startovacie tlacitko kde som musel ajtak strkat kluc do vnutra, ja ze to okolo roku 2000 skoncilo ako sprostost. cestou naspat check engine, v infotaimente len napisane chyba motora bezodkladne vyhladajte servis, nudzak. 52k km. hrozne.
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa quicky »

uprimne som cisto nad EV premyslal, zmena je zivot, bol som aj na uvadzacke pre SVK - EV6 kia, ale ked som do toho sadol, proste to bolo tak eko poplastovane, ze za toto dat 60k to asi ozaj nieee... proste feeling stale "kia". Tesla neviem, ako je to pekne a vsetko, aj to Y, len som este skepticky asi (kvalitovo), tak som siel na "istotu" k L.

Ale nejaka dobra EV by sa mi pacila, kludne aj Emach mustang :D
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa maniak »

Model Y je k nam dovazany z Ciny, kvalita spracovania je vraj fajn. Model 3 mal celkom fajn materialy vo vnutri (skor mi chybalo, ze sedacky neboli aj v latke, iba koza). Onedlho nabehne EU produkcia v Berline, tak uvidime, ako to tam budu davat dokopy. Na buduci rok sa chystam poskusat postupne ID4/Enyaq/IONIQ5/EV6/Y/MachE. Nabera to celkom pekne obratky, o 2-3 roky by som chcel menit Sup a urcite za elektriku.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

werwest napísal: Ut 02. Nov, 2021, 11:28 ten citroen som mal pozicany minuly mesiac a v horsom aute som este hadam nesedel, pohodlie nic moc, ergonomika what? este ma dojalo startovacie tlacitko kde som musel ajtak strkat kluc do vnutra, ja ze to okolo roku 2000 skoncilo ako sprostost. cestou naspat check engine, v infotaimente len napisane chyba motora bezodkladne vyhladajte servis, nudzak. 52k km. hrozne.
Tak ale to co opisujes hovori o zlom stave daneho kusu, nie celkovo modeli. mame to v rodine a naopak bez problemov.

a hej tie dotykove ovladania veci su mi proti srsti, hlavne klima, ale hold nemozem mat vsetko.

a ten kluc je fail veru, zbytocnost. tak ci tak navrhni nieco ine za 30K v tej velkosti :?
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Vam nepride Trojka hnusne a strasna aj zvonku aj znutra ? Kvalita materialov, trvacnost a tak ? tak chudobne vyzerajuci interier v takej cenovke... fuj.
Okrem Quickyho ste niekedy sedeli v aute triedy cojaviem Phaeton ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5507
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Jednoduska napísal: Ut 02. Nov, 2021, 11:52 Tak ale to co opisujes hovori o zlom stave daneho kusu, nie celkovo modeli. mame to v rodine a naopak bez problemov.

a hej tie dotykove ovladania veci su mi proti srsti, hlavne klima, ale hold nemozem mat vsetko.

a ten kluc je fail veru, zbytocnost. tak ci tak navrhni nieco ine za 30K v tej velkosti :?
VW touran, novy?
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa werwest »

neviem nesledujem to, tuto kategoriu aut by som v zivote nekupil, nemozem poradit. len viem ze ten citroen by som neskusol, aj keby sa cestou nepokazil
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa quicky »

turbic, to co pises je presne podla mna uplny hnus, aby cely interier "ozivovat/pochovaval" jeden velky display... ja mam rad aj gombiky, este proste taku "klasiku" (napr. mna dostalo ovladac hlasitosti radia v lexuse, neviem to popisat ale taky uplne luxusny jemny pohyb s odozvou/spatnou silou, ako keby som nejaky trezor otvaral :D to len taky detail)...

tesly maju podla mna extremne sterilny interier :X sadnes do starsieho Ska 2016 napr a si v inom vesmire, pohladenie pre oci, dotyk a pod. sadol som do EV6 a ... no ok povozi ma to z bodu a do bodu b, nulova emocia alebo nieco. to uz aj zo zeninej fiat 500 co som jej kupil zanovnu /7t km/ v krasnej koral red a uzasnym "retro" presivanim sedadiel som mal daleko viac emocii ako z ev6 alebo ked vidim interier niektorych modernych sterilnych aut.

silno som teraz vahal aj nejakou amerikou s v8, ale uplne viem,ze by mi casom tie spotreby 15-+ vadili, bohuzial uz jazdim viac ako dochodca a cas v aute si uzivam v klude a nie nahananim sa.

Strasne teraz slintam nad MC20, mokre sny :D
Naposledy upravil/-a quicky v Ut 02. Nov, 2021, 12:11, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Diki ti za nazor werwest, ale pride mi dost subjektivny, prave naopak co recka to chvala prave aj na komfort, jazdne vlastnosti, vsetko az na dotykove displeje :)

SKillex Touran zacina na 34K s dizlom v automate, s benzinom 29 bez vybavy. Citron s benzinom je nejakych 24.

Vo fullke je cennikovo citron za cca 31K, Touran skoro 40. A je to mensie auto, zo Sharanom to mozes porovnavat nei s Touranom.

Ale Touran si samozrejme nacenit dam no necakam ze sa o mna pobiju vzhladom na situaciu :)
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa werwest »

ja mam pocit ze v reckach chvalia kazde jedno auto.. tak tak
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"