Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Ghost
Používateľ
Príspevky: 895 Dátum registrácie: Št 14. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysuce (...ale volim spravne :D )
Príspevok
od používateľa Ghost » Po 14. Mar, 2022, 12:20
To zoom: Dakujem, presne som cakal kym napises pripadne este Turbo
Vravim ja som pre CAT6A rozhodnuty, to tu asi ani neriesme, len sa chcem poradit s tou znackou.
Vies mi teda povedat ze ten vybrany Keline bude okey? Ci mam riesit Solarix, kde cena je podobna, ale je trochu hrubsi.
Dik
stanomx
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3613 Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice
Príspevok
od používateľa stanomx » Po 14. Mar, 2022, 18:46
ja tiez riesim vsade solarix, a no problem... cat 6a jednoznacne nic horsie nema zmysel ved je to za rovnaku cenu skoro
janci11
Používateľ
Príspevky: 740 Dátum registrácie: Št 24. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Partizánske
Príspevok
od používateľa janci11 » Po 14. Mar, 2022, 19:22
solarix
CPU: AMD Ryzen R9 5950X CPU Cooler: Noctua NH-U14S MB: ASUS ROG STRIX B550-F GAMING (WI-FI) RAM: Corsair Vengeance LPX Black 32 GB KIT DDR4 3600 MHz CL16 GPU: Sapphire PULSE RX6800XT 16GB SSD: Kingston KC3000 1TB + Adata XPG SX8200Pro 512GB + Crucial MX500 1TB PSU: Raijintek CRATOS 850 BLACK Case: Fractal Design Define 7 Compact White TG
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Príspevky: 14446 Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?
Príspevok
od používateľa mp3turbo » Po 14. Mar, 2022, 21:52
samozrejme suhlasim so Zoomom - Mačka5 (Cat5) je jednoducho blbost, Mačka6 je jedina cesta. Ja osobne pridavam vsade uz aj fiber vlakno v husom krku ako pisal Johny, my ale robime na firme s optikou takze sa mi dostavaju "odrezky". Keby aj nie, cena multivlaknovej optiky je pod euro za meter cize ked stavam barak za X stotisic bez pozemku co je dalsich X stotisic v Bubline, tak uz tych 300 metrov optiky dokazem nejako vydrzat.
hehe na balkone v byte mi trčí 24 vlaken
Solarix v pohode.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Hexaris
Sponzor fóra gold
Príspevky: 827 Dátum registrácie: Št 11. Júl, 2019, 19:35
Bydlisko: Nekde na zahori
Príspevok
od používateľa Hexaris » Po 14. Mar, 2022, 22:52
solarix, fs.com, belden ...
Your value does not decrease because of someone's inability to see your worth.
BOOK: MB Air M1 2020 AMP: Topping DX3Pro+ HEADPHONES: HiFiMAN HE400SE
moto-rr
Nový používateľ
Príspevky: 60 Dátum registrácie: Po 17. Feb, 2014, 21:40
Bydlisko: Humenné
Príspevok
od používateľa moto-rr » Ut 15. Mar, 2022, 02:11
Solarix dáva 5 rokov štandardnú záruku a 30 systémovú záruku. Len to musí byť vedené podľa výrobcu, aby si mohol uplatniť záruku.
Zober si, že plasthliníková rúra má záruku len 10 rokov. Chcem tým povedať, že kábel v chráničke to prežije a nie je problém ho vymeniť.
patro16
Používateľ
Príspevky: 2857 Dátum registrácie: Ne 12. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Trenčín
Príspevok
od používateľa patro16 » Ne 13. Apr, 2025, 13:59
caute natahal som lankove cat7 AWG26 kable existuje na to nejaky keystone? (ak sa da tak za rozumnu cenu)
CPU: Intel Core i7-4790K@4,5Ghz
Cooler: Noctua NH-D15 chromax.black+NT-H1
MB: MSI Z97 PC Mate
RAM: Kingston HyperX Fury Black 1866Mhz CL10 16GB kit
GPU: EVGA RTX 2060 6GB
SSD: Crucial MX500 500GB
HDD: Seagate SV35 1TB 64MB cache+Cooler: SCYTHE SQD-1000 QUIET DRIVE
DVD: Lite-On iHAS124 (xbox 360 XGD3 ready)
PSU: Enermax Platimax 500W
Case: Corsair Vengeance C70 Military Green
+outtake: Noctua NF-A15 PWM + NF-S12A PWM, intake: 2x Noctua NF-S12A PWM
Monitor: AOC Q3279VWFD8 & HP Z Display Z27i
Periferie: Microsoft Sidewinder X4 SK, A4tech XL-750BK
Printer: HP LaserJet 1018
NB: ACER TravelMate 5760G >CPU: Intel Core i5-2520M, RAM: 2x4GB 1600MHz, GPU: HD3000 + Nvidia Optimus GT520M, HDD: WD Scorpio Blue 750GB 5400rpm, SSD: Samsung 850 EVO 250GB
Mobile: Samsung Galaxy A52 5G
Car: KIA Ceed HB MY22 LUNAR
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7205 Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE
Príspevok
od používateľa SKiLEX » Ne 13. Apr, 2025, 15:05
Nie su, myslim ze ani nikdy neboli. Boli na to take tie specialne GG45 keystony ale to nechces
Najrozumnejsie by bolo dat tam obycajne cat6a keystony
patro16
Používateľ
Príspevky: 2857 Dátum registrácie: Ne 12. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Trenčín
Príspevok
od používateľa patro16 » Ne 13. Apr, 2025, 15:32
no mal som doma cat5e samorezne keystony tak som ich skusal a v tych maju tie lankove vodice blby kontakt, budu tie cat6a na tom lepsie?
napr. tu:
https://www.alza.sk/datacom-rj45-stp-ca ... 363190.htm vyrobca priamo neodporuca pouzitie s takymito vodicmi
CPU: Intel Core i7-4790K@4,5Ghz
Cooler: Noctua NH-D15 chromax.black+NT-H1
MB: MSI Z97 PC Mate
RAM: Kingston HyperX Fury Black 1866Mhz CL10 16GB kit
GPU: EVGA RTX 2060 6GB
SSD: Crucial MX500 500GB
HDD: Seagate SV35 1TB 64MB cache+Cooler: SCYTHE SQD-1000 QUIET DRIVE
DVD: Lite-On iHAS124 (xbox 360 XGD3 ready)
PSU: Enermax Platimax 500W
Case: Corsair Vengeance C70 Military Green
+outtake: Noctua NF-A15 PWM + NF-S12A PWM, intake: 2x Noctua NF-S12A PWM
Monitor: AOC Q3279VWFD8 & HP Z Display Z27i
Periferie: Microsoft Sidewinder X4 SK, A4tech XL-750BK
Printer: HP LaserJet 1018
NB: ACER TravelMate 5760G >CPU: Intel Core i5-2520M, RAM: 2x4GB 1600MHz, GPU: HD3000 + Nvidia Optimus GT520M, HDD: WD Scorpio Blue 750GB 5400rpm, SSD: Samsung 850 EVO 250GB
Mobile: Samsung Galaxy A52 5G
Car: KIA Ceed HB MY22 LUNAR
Ghost
Používateľ
Príspevky: 895 Dátum registrácie: Št 14. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysuce (...ale volim spravne :D )
Príspevok
od používateľa Ghost » Ne 13. Apr, 2025, 17:41
Ja mam vsakde Keline keystony a som s nimi spokojny. Mam tienene, cat6a co podporuju POE. Neviem ci robia aj Cat7 kedze to je taky divny standart.... Pozri teda ten Keline.
patro16
Používateľ
Príspevky: 2857 Dátum registrácie: Ne 12. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Trenčín
Príspevok
od používateľa patro16 » Ne 13. Apr, 2025, 19:25
CPU: Intel Core i7-4790K@4,5Ghz
Cooler: Noctua NH-D15 chromax.black+NT-H1
MB: MSI Z97 PC Mate
RAM: Kingston HyperX Fury Black 1866Mhz CL10 16GB kit
GPU: EVGA RTX 2060 6GB
SSD: Crucial MX500 500GB
HDD: Seagate SV35 1TB 64MB cache+Cooler: SCYTHE SQD-1000 QUIET DRIVE
DVD: Lite-On iHAS124 (xbox 360 XGD3 ready)
PSU: Enermax Platimax 500W
Case: Corsair Vengeance C70 Military Green
+outtake: Noctua NF-A15 PWM + NF-S12A PWM, intake: 2x Noctua NF-S12A PWM
Monitor: AOC Q3279VWFD8 & HP Z Display Z27i
Periferie: Microsoft Sidewinder X4 SK, A4tech XL-750BK
Printer: HP LaserJet 1018
NB: ACER TravelMate 5760G >CPU: Intel Core i5-2520M, RAM: 2x4GB 1600MHz, GPU: HD3000 + Nvidia Optimus GT520M, HDD: WD Scorpio Blue 750GB 5400rpm, SSD: Samsung 850 EVO 250GB
Mobile: Samsung Galaxy A52 5G
Car: KIA Ceed HB MY22 LUNAR
Ghost
Používateľ
Príspevky: 895 Dátum registrácie: Št 14. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysuce (...ale volim spravne :D )
Príspevok
od používateľa Ghost » Ne 13. Apr, 2025, 20:49
Presne tie mam, robilo sa mi s nimi dobre. Mam aj Keline "redukcie" do legrand zasuviek. Cenovo vychadzaju lepsie ked sa to kupi s patch panelom. Bral som z AGEMu.
Bono83
Používateľ
Príspevky: 213 Dátum registrácie: Ne 04. Sep, 2011, 08:12
Príspevok
od používateľa Bono83 » Ne 13. Apr, 2025, 22:22
Existuju keystone na cat 8 ale su dost drahe.
scream
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5344 Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice
Príspevok
od používateľa scream » Ne 13. Apr, 2025, 22:53
Presne vcera som pozeral jedno k veci video kde typek, co montuje koncove zariadenia bol nervozny z toho, ze si kazdy taha cat7 vsade, lebo na to ma... na nejaku zakladnu kostru ok. ale videovratnik, kamery a ine nenarocne pripojky su pre neho ciste utrpenie s cat7, za ktore si necha extra zaplatit. 7micka je kabel vyrazne hrubsi ako 5tka a aj perspektivne je to zbytocne a velmi tazko sa stym pracuje. Dal by som tu siet navrhnut niekomu, kto vie jak sa to robi.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, Sapphire pulse 9070 15g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X