Pracovno herny NTB (NBD servis)

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Pracovno herny NTB (NBD servis)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ďakujem opäť za vstupy.

obzerám, pozerám, hlavne aj čerstvé recenzie (nová rada intel procákov je dosť lepšia ako minulá), voľajako sa prikláňam ku 16 palcový displejom, tj lenovo 5/7 rada, Asus M16 (trochu drahé). presviedčam sa že NBD záruku nepotrebujem, on site postačí a hlavne sa chcem držať budgetu, ideálne do 2K aj so dockinou a zárukou.

Druhá možnosť je predsa sa uskromniť a zobrať dell G15 s 3060, NBD a mať pokoj.

musím sa povenovať porovnaniu procákov ešte a hlavne je zaujímavé zisťovať, že taká plne kŕmená 3060 vie prekonať uškrtenú 3070, tj. vyberať podľa
benchmarkov konkrétneho modelu, nie rady kariet.

A hlavne sabude hrať tak 5 percent času max, takže sa len výberom zabávam, poslúžilo by hocičo :D
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Pracovno herny NTB (NBD servis)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

mnohe notebooky maju nastavenie v BIOSe aku wattaz chces pustit - takze sa daju nastavit na "minimum noise", "default / optimal performance" a "max performance" alebo nieco podobne. Castokrat v recenziach testuju jeden a ten isty notebook s dvomi rozlicnymi nastaveniami - spominam len preto aby si nepadol do pasce ze tento a henten notebook, ze nabuzerovana 3060 prekona umiernenu 3070, pretoze je viac nez mozne, ze ta umiernena 3070 bola len z titulu nastaveni a konkretnemu notebooku sa da šlapnuť na otlak.

Samozrejme nove rady Intel cpu su lepsie nez povodna 11ta generacia.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Pracovno herny NTB (NBD servis)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

pozerám po mašinách s i7-12700H, ževraj gamechanger pre intel. no práve ale niektoré karty zamknú na 100W napr., už či tomu dáš režim XY nič sa nezmení že? samozrejme recenzie kdesi nepozrú bios som myslel že neexistujú už :D

DELLy asi vynechávam,že je to 15,6 ok, wutever, ale fullHD 250NITdisplej nedám,nie za 2K (myslím že v US boli dostupnéG15 aj s lepším displejom).
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7972
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Pracovno herny NTB (NBD servis)

Príspevok od používateľa CageJ »

Marek125 napísal: St 09. Mar, 2022, 17:06 Chlapy jako to má asus asi pred mesiacom som kúpil Scar 15 je možné dokúpiť tu trojročnú záruku ešte?
Tuším hej do 60 dní?? od kúpy zariadenia priamo cez appku... ale neviem či to platí pre všetky NB. Ale mohlo sa to meniť.
HellAngel napísal: Št 10. Mar, 2022, 15:57 Mozem sa ti vyjadrit ku Zephyrusu. Som s nim velmi spokojny, ale NBD zaruku som nan nenasiel, dokonca ani nebola v ponuke ak si pamatam. Maju akurat servis, ze si ho pridu vyzdvihnut a po oprave ti ho donesu. No nie je to NBD ani zdaleka. Tu musim kvitovat Dell servis. Za tie roky co beriem Dell zariadenia, som uz NBD zaruku zoparkrat vyuzil. A vzdy maximalna spokojonst. Dokonca, ked prdlo potrubie vo firme, voda tiekla cez poschodia a bohuzial sa to dostalo aj ku serveru, ktory vyskratoval. Dobehol technik z Dellu, urobil diagnostiku, nahlasil pokazene diely do Dell a o par hodin tu boli dovezene taxikom z Budapesti zo skladu. Server rano frcal, ako by sa nic nestalo. Porucha sa stala okolo 18.00 a vyriesene to bolo okolo 3 nad ranom. Samozrejme ten servis bolo treba zaplatit, lebo to bol nadstandard, ale chcem napisat to, ze ma servis Dellu zatial nikdy nesklamal. Ani ich NBD
Áno, herné nemajú NBD žiadne pokiaľ viem. Musíš kupovať profi radu.
https://www.alza.sk/asus-exkluzivna-zaruka
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Pracovno herny NTB (NBD servis)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ahoj, ja sa nejako neviem odpútať od myšlienky mať 16:10 screen, páčia sa mi. a som teda stále pri Lenovo 5 Pro, 12th gen intel 3070Ti. koncom Apríla dostupný, z linku na prvej strane.

práve vyšla recka ešte som nevidel uvidíme čo potom :D

Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12328
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Pracovno herny NTB (NBD servis)

Príspevok od používateľa HellAngel »

Pozri, chybu s nim neurobis. Nie je to zla masinka a servis tiez nie je najhorsi. Ja sa viacej prikladan k Asus (k hernym strojom) a pracovne notebooky k Dell a k ich NBD.
Dolezite veci ukladaj na One Drive, takze aj v pripade ze ti prdne a bol by musel ist na servis neviem kde a na dlhsiu dobu, tak ta to trapit nebude
NB: Asus ROG Strix G16
moto-rr
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 57
Dátum registrácie: Po 17. Feb, 2014, 21:40
Bydlisko: Humenné

Re: Pracovno herny NTB (NBD servis)

Príspevok od používateľa moto-rr »

Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10031
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Pracovno herny NTB (NBD servis)

Príspevok od používateľa stiv »

Legionov mame par (rozne configy, rozne nvidie, pro/nonpro), nie preto ze su najlepsie, ale preto ze vybrat v 17" notebook co nestoji cez 2k (a da sa kupit alebo ma viac nez 4 jadra z kalkulacky) je vcelku nerealne.
Napisem nejake zhrnutie co sa mi pacilo/nepacilo. V gayming bookoch sa nevyznam a podla mna su vsetky zle.

Displej je pekny aj rychly s dostatocnym jasom, klavesnica nema najlepsi feeling, ale oproti napr. probooku z nej neodlietaju pri rovnakom pouziti klavesy a ani nezmizli popisky, telo je v pohode a nevrzga, neskrabe sa a nepraska, touchpad celkom bieda (napr. oproti thinkpadu). Zatial sa ziaden nepokazil a ani netrebalo riesit RMA.

Ale celkovo je to dost neprenosne. Je to mega hrube a tazke, nieco zapnes tak to solidne fuci aj pri quiet mode a 300W power brick vazi snad ako cely moj thinkpad, takze s tym treba ratat.

NBD zaruka sa vyriesila tak, ze je v krabici dalsi nahradny legion keby nejaky skapal a potreboval rma. A pouziva sa to tak 20 hodin denne. :D
.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Pracovno herny NTB (NBD servis)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

2 stroje si na 3 hodinky hrania týždenne určite nebudem kupovať ako som už písal, ale dík.

Dík za vstupy ku Legionu, ergonomicky mi na ňom ešte vadí vyosený touchpad ale opäť, 95 percent bude na stole aj s externým monitorom, BT myškou a klávesnicou.

Hej ten 300W brick je celkom sranda :D ale nevadí, prenášam minimálne.

Ako áno, niečo o pol kila ľahšie by nevadilo, ale nie je to taká priorita. Ak do konca Apríla nevystrelí niečo nové s 12th gen intelom tak sa pustím do tohto legionu.

Ak by Delly G15 mali lepší screen oželiem výkon ale 1080P 120hz za tieto prachy mi príde ee.

ešte tento spec vyzerá fajn, ak by bola cena podobná Legionu u nás tak podumem aj napriek 15,6 palcom a nižšiemu jasu aj slabšej GK... no fuj tá veta, všetko slabšie :D
https://www.dell.com/en-us/shop/dell-la ... n5521fkbts

P.S. ten dell tiež váži 2,6, v tejto triede prosto nižšia váha nebude a to mi ani nevadí.
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Pracovno herny NTB (NBD servis)

Príspevok od používateľa Marek125 »

Mne sa napríklad menej páči aj materiálovo Asus ROG mám Scar 15 a viac sa mi páči Legion 7 alebo 5Pro. Keby nebol za cenu Legion 5Pro 3070 tak nad ním asi moc neuvažujem. A tiež sa mi nechcelo čakať na 5Pro s RTX3070Ti. Tak som zobral 3080 Scar.
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4071
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: Pracovno herny NTB (NBD servis)

Príspevok od používateľa pepkopav »

moto-rr napísal: St 16. Mar, 2022, 16:14 Co tak ist do dvoch a nespoliehat sa jeden za tu cenu?
napr.:
https://www.datart.sk/notebook-hp-pavil ... ierny.html
alebo
https://www.alza.sk/hp-pavilion-gaming- ... 727924.htm
to určite nie,kvalita a chladenie,nie sú na dobrej úrovni...je to úroveň ideapadu 3,ktorý je šmejd...
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Pracovno herny NTB (NBD servis)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Krátky update,

DELL na SVK očakáva iba model s FHD dispejom za 2K, pre mňa asi príliš za tú cenu. aj to naskldnenie koncom leta. oželel by som 16:10 ale to rozlíško, jas a hz nie.

Zatiaľ som stále naklonený Lenovu.

Idem sa ozvať do Asusu na M16, displej super, dizajn super, dobré repro, to beriem ako plusy, ako ste spomínali, je to vyššia liga spracovaním. Uvidíme či a za aké peniaze sa dá zohnať podobný config ako Legion 5 PRO s intel 12th gen.

Neviem ani, čo som sa na ten 12TH gen tak naviazal, mám pocit že aký to je veľký medzigeneračný bump tak to bude dllllho slúžiť.

EDIT: nejako cítim, že za ten peniaz bude max ROG Zephyrus M16 (2022) GU603ZM, tj verzia s 3060 ale to by som aj prežil. zistíme.

EDIT2: Tu je :)

https://www.asus-shop.sk/katalog/rog-ze ... 11h-cierny

Tak a mám mesiac na zistenie či preferujem Legion 5 PRO s 3070Ti alebo M16 s 3060 o 100 eur drahšiu. obe budú naskladnené koncom Apríla :laugh:

EDIT 3: Tak som si to nechal odležať, a vychádza to na Legion 5 pro, 2022 model dokonca vyzerá menej gamersky, čo je pre mňa plus. dať viac za MSI a dostať 512 SSD, ak by bola NBD záruka možno, inak nie.

Dám vedieť koncom Apríla/začiatkom mája až ho budem mať, dovtedy samozrejme som rád za iné návrhy ale asi som vyčerpal ponuky trhu :D
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Pracovno herny NTB (NBD servis)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ako som vravel, je dobré, že nie sú ešte teito new gen naskladnené. totiž tu a tam si pustím recku, porovnanie, a keď sa sústredím na reálny touch toho stroja a porovnanie Legion 5 pro vs Zephyrus M16, tak silno inklinijuem ku slim dizajnu M16.

Viac peňazí, menej muziky ale to vyhotovenie ma veľmi láka.
keby za tú cenu aspon 1TB disk dali... ale tak ok. Ideál je asi pozrieť naživo.

EDIT: M16 váži o pol kila menej, ako robil som frajera že mi to je jedno ale asi úplne nie je... takže zatiaľ vyhráva M16, nič sa nezmenilo okrem môjho váhania a preferencií :D
Naposledy upravil/-a Jednoduska v Pi 25. Mar, 2022, 15:55, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12328
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Pracovno herny NTB (NBD servis)

Príspevok od používateľa HellAngel »

Nj, asusu sa po dizajnovej stranke zephyrus rada celkom vydarila, ale nie len po nej. Sam som tomu prepadol. Teraz poskulujem po ROG Flow Z13, aj ked vykonovo by som siel kusok dole, no dizajna prevedenie sa mi mooc lubi :D
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Pracovno herny NTB (NBD servis)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Hehe tak to je riadne malé už ale prečo nie, ak ti to bude vyhovovať. mne sa veľmi páčia Zephyrus 14, ale to by mi bolo trochu malé ak sa chcem aj sem tam zahrať (sem tam hrám aj teraz na 14 Lattitude a trochu viac by potešilo).

Návrat na "Nákupná poradňa"