Kupna zmluva - platba o ktorej sme neboli informovany

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Matej.T
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1868
Dátum registrácie: Pi 11. Mar, 2011, 22:09
Bydlisko: Piešťany/Brno

Re: Kupna zmluva - platba o ktorej sme neboli informovany

Príspevok od používateľa Matej.T »

Presne ako sa vyssie pise. Znamy preberal byt v ramci developerskeho projektu (Praha) a bolo tam pomerne vela vad.
Chcel aby to developer fixol. Developer mu naznacil, ze iba urcite veci je ochotny fixnut a ze nema problem mu vyplatit zalohu, hoci mu da aj uroky podla trznej sadzby :D

Kupoval som byt v Brne a za 1 rok to maju dostavat. Uz teraz sa psychicky pripravujem na to ci to vlastne dostavaju a ako.
 Macbook Pro 2.4/8/256 (Late 2013) + Samsung Galaxy S9 Midnight Black DUOS
Gaming: Intel i5 8600k | delid by Gabo |+ Barrow CPU block | EVGA GTX 1080 SC + EKWB nickel plated block | ASRock Z370 Extreme4 | Corsair Dominator 16GB DDR4 3200Mhz | Corsair RM650i | Fractal Design Define R6 TG | Samsung EVO 850 250GB | EK-DuraClear + EK D5+ EKWB PE 360 + EKWB XE 240 + LG 27GL850 + Corsair K70 RGB + Logitech G403
HTPC: Intel Xeon 1225v3 | MSI H87I | Crucial 8GB | Fractal Node 304 | Seasonic G Series 360
marek1212
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 246
Dátum registrácie: Ut 17. Aug, 2004, 14:00

Re: Kupna zmluva - platba o ktorej sme neboli informovany

Príspevok od používateľa marek1212 »

Matej.T napísal: St 16. Mar, 2022, 20:43 Kupoval som byt v Brne a za 1 rok to maju dostavat. Uz teraz sa psychicky pripravujem na to ci to vlastne dostavaju a ako.
je v Čechách podobný monopolný portál ako u nás nehnutelnosti.sk ?
Používateľov profilový obrázok
Matej.T
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1868
Dátum registrácie: Pi 11. Mar, 2011, 22:09
Bydlisko: Piešťany/Brno

Re: Kupna zmluva - platba o ktorej sme neboli informovany

Príspevok od používateľa Matej.T »

Primarne sreality.cz a reality.idnes.cz.

Pre rapidnym zvysenim sadzieb sa vela projektov nedostalo ani na tieto portale.
Ja som rezervoval byt 30 min po uverejneny (neverejna ponuka pre registrovanych zaujemcov, release 16:00), pricom takmer vsetko bolo este ten den zarezervovane. Co zostalo, tak nasledujuci den stalo o 4-7% viac. Situacia december 2021.
 Macbook Pro 2.4/8/256 (Late 2013) + Samsung Galaxy S9 Midnight Black DUOS
Gaming: Intel i5 8600k | delid by Gabo |+ Barrow CPU block | EVGA GTX 1080 SC + EKWB nickel plated block | ASRock Z370 Extreme4 | Corsair Dominator 16GB DDR4 3200Mhz | Corsair RM650i | Fractal Design Define R6 TG | Samsung EVO 850 250GB | EK-DuraClear + EK D5+ EKWB PE 360 + EKWB XE 240 + LG 27GL850 + Corsair K70 RGB + Logitech G403
HTPC: Intel Xeon 1225v3 | MSI H87I | Crucial 8GB | Fractal Node 304 | Seasonic G Series 360
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2268
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Kupna zmluva - platba o ktorej sme neboli informovany

Príspevok od používateľa materik »

Dnes sa s nimi stretame, vytiahli sme na nich v telefonate to, ze ZoBKZ ma clanok, ze cena je konecna a jedine spomenute poplatky navyse su spravne (kataster atd.). Predajca si ocividne uvedmomil, ze sme podla vsetkeho v prave, snazil sa to zahrat na developera a pravnikov. Uvidime, co dosiahneme.
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5661
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Kupna zmluva - platba o ktorej sme neboli informovany

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Bolo by zaujímavé o tom informovať aj susedov, respektíve ich pohľad. percentuálne koľko ľudí to zaplatí bez zaváhania?
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2268
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Kupna zmluva - platba o ktorej sme neboli informovany

Príspevok od používateľa materik »

To netusim, ale ohanali sa tym. Ze vraj standard, ini podpisali. Ked su blbi, to je ich problem...
Riesime to uz s ich advokatom a hladame si vlastneho. Ta zmluva by nepresla ani ako referat na strednej. Nasli sme tam este dalsie problemy, niektore dost zavazne. Uvidime, ako dopadneme, ale budem priebezne informovat :D
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5661
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Kupna zmluva - platba o ktorej sme neboli informovany

Príspevok od používateľa Jednoduska »

to je najlepšia výhovorka odrbávačov, že iní sa nechali pokojne odrbať tak čo ty vymýšlaš?!
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6831
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Kupna zmluva - platba o ktorej sme neboli informovany

Príspevok od používateľa stefan222 »

materik aky projekt? posli kludne do spravy. je to velmi nestandartne co si pozaduje a nie je to urcite mala suma, volis radsej 300e dat prvnikovi ako 1300 im zmrdom. ale bolo ano v spravach uz tiez ze developeri si mozu dat klauzulu do KZ ze im stupli naklady ci material ci praca, ale napr J&T nema take klauzuli, na jesen mi maju odovzdat byt v BA ta som uber zvedavy.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2268
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Kupna zmluva - platba o ktorej sme neboli informovany

Príspevok od používateľa materik »

@stefan222 poslal som ss. Je to divne a trochu smiesne. Manzelka pracuje pre dost velkeho developera aktivneho v BA. Mal som moznost vidiet ich zmluvy, preberacie protokoly, sposob riesenia reklamacii a odstranovania technickych nedostatkov. To, co predvadzaju v PO je vysmech. Smutne je, ze to vyzera byt standard malych developerov. Znamy preberal byt od maleho developera v jednom z BA satelitov a vravel, ze katastrofa. Tym, ze je stavbar, tak si to tam chodil kontrolovat sam a ukolovat stavbarov :/

@Jednoduska K tomu informovaniu susedov. Pozorujeme zmenu tonu a pristupu, asi sa obavaju, ze ak sa to rozkrikne, moze sa im to zosypat.
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Kupna zmluva - platba o ktorej sme neboli informovany

Príspevok od používateľa CageJ »

materik napísal: Pi 18. Mar, 2022, 10:40 To netusim, ale ohanali sa tym. Ze vraj standard, ini podpisali. Ked su blbi, to je ich problem...
Riesime to uz s ich advokatom a hladame si vlastneho. Ta zmluva by nepresla ani ako referat na strednej. Nasli sme tam este dalsie problemy, niektore dost zavazne. Uvidime, ako dopadneme, ale budem priebezne informovat :D
ja som zmluvu nechal vzdy pozriet pravnikom a skonzultoval

Návrat na "Debata o všetkom"