NAS - vhodné 64TB dátové úložisko

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
michalesku
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 692
Dátum registrácie: So 02. Jún, 2012, 11:56
Bydlisko: Zvolen

Re: NAS - vhodné 64TB dátové úložisko

Príspevok od používateľa michalesku »

Mam Telekom verejnu IP, presmerovane vsetky porty, ktore potrebujem (samozrejme vratane VPN) a nic blokovane nie je..
Spoiler: ukázať
PC1: CPU Intel Core2 Quad Q9550 2.83GHz + Scythe Ashura SCASR-1000 | MB MSI P45-8D Memory Lover | RAM Kingston DDR2-1066 HyperX 4x2GB | VGA NVIDIA Quadro K4000 3GB | SSD Intel 520 Series 2x120GB RAID0 | HDD WD RE3 2x1TB RAID0 + WD Caviar Blue 2TB + WD Caviar Blue 500GB | DVD±RW Samsung SH-S224DB | DVD-ROM Plextor PX-130A | CD-RW Plextor Premium | FDD + Card Reader Teac FD-CR7 | Audio Creative SB Audigy 2 ZS Platinum | TV AVerTV Hybrid+FM PCI A16D | PS Gigabyte ODIN Pro 550W Modular | Keyboard Fujitsu KB955 | Mouse ROCCAT Kone v2 + SteelSeries QcK mini | LCD Fujitsu P27T-7 LED + Fujitsu P24W-6 IPS
PC2: HP ENVY Phoenix h9 | CPU Intel i7-3770K 3.50GHz | RAM Nanya DDR3-1600 4x4GB | VGA NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB | SSD Samsung PM871a 512GB + Crucial MX500 500GB | HDD WD Gold 2TB | DVD±RW HP GH82N | LCD Fujitsu P27T-7 LED + Fujitsu P24W-6 IPS (shared)
PC3: Dell Precision T1650 | CPU Intel Xeon E3-1240 v2 3.40GHz | RAM Samsung DDR3-1600 4x4GB | VGA NVIDIA Quadro M2000 4GB | SSD Samsung PM871 256GB | HDD Seagate 500GB | DVD±RW Philips DH-16ACS
NB1: Fujitsu LIFEBOOK S782 vPro | 14" HD+ | CPU Intel Core i7-3540M 3.0GHz | RAM 2x8GB | SSD Samsung 850 PRO 2TB | 4G/LTE w/GPS | 2nd Battery | 2nd HDD | Port Replicator
NB2: Fujitsu LIFEBOOK E782 | 15.6" FHD | CPU Intel Core i7-3632QM 2.2GHz | RAM 2x4GB | SSD Plextor M6 PRO 256GB | 3G/UMTS w/GPS | 2nd Battery
2in1: Fujitsu STYLISTIC Q702 vPro | 11.6" IPS HD | CPU Intel Core i5-3427U 1.8GHz | RAM 4GB | SSD Toshiba 256GB mSATA | 4G/LTE w/GPS
NAS: Synology DS1515+ | CPU Intel Atom C2538 2.4GHz | RAM 2x8GB | Storage HDD Seagate IronWolf 4x4TB RAID5 + SSD Intel 520 Series 180GB
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6746
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: NAS - vhodné 64TB dátové úložisko

Príspevok od používateľa molnart »

a kto by uz prevadzkoval vpn na defaultnom porte
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12282
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: NAS - vhodné 64TB dátové úložisko

Príspevok od používateľa HellAngel »

@mp3turbo pomenoval si si presne problemy co mozu nastat. Po pravde, nepozeral som teraz ake su najvacsie kapacity na klasickych diskoch. Tu kapacitu som vyratal, ze pri pouzity 4 diskov a RAID1, by musel mat kazdy disk kapacitu 32TB. Tak ci onak, riesit takuto kapacitu na takej krabicke chce odvahu, lebo je to nezmysel.
Za par supakov sa da kupit jazdeny datovy server, co nevyjde o moc drahsie ako hotove NAS. Je tam profi radic, dostatocne vykony procesor, RAM bezne nie je problem dosadit 128GB

Bolo by ale fajn priblizit jeho vyuzitie, hlavne ci potrebujes nutne takuto kapacitu. 4bay NAS ci qnap alebo synology maju svoj hybridny RAID, kde 3 disky su spojene aby vytvorili co najvacsiu kapacitu a jeden sa pouziva ako zaloha pri vypadnuti jedneho disku
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1637
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: NAS - vhodné 64TB dátové úložisko

Príspevok od používateľa werwest »

tak raid 1 zrkadli na kazdy disk, cize by potreboval 64tb disk, ale to je jedno, aky raid pouzit momentalne neni uplne dolzete, kym nezistime ci tych 64tb neni iba preklep
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Tom4
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 208
Dátum registrácie: Št 14. Okt, 2004, 14:00

Re: NAS - vhodné 64TB dátové úložisko

Príspevok od používateľa Tom4 »

Dakujem za kazde info a nazor.

Moja myslienka je kupit 2x 16TB HDD, zapojit ich do RAID 1 a casom dokupit dalsie 2x 16TB a navysit tak RAID 1 na celkovu kapacitu 32GB.

Je tato myslienka/idea spravna?

Myslite ze dane NAS su pomale aby zvladly taketo zostavenie?
http://www.lockon.webzdarma.cz
MSI K8 Neo4Ultra PlatinumAMD Athlon 64 3200 s9391024MB Kingston 566Mhz
Gainward Nvidia 7800GT 512MBFortron 400WRealtek AC/97
Saitek X-52SeaGate Barracuda 240GB SATA NCQMaxtor 160GB SATAThermaltake WaterCooling CPU/VGA
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12282
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: NAS - vhodné 64TB dátové úložisko

Príspevok od používateľa HellAngel »

tvoja myslienka je zla. RAID1 rozdeluje kapacitu diskov, nakolko je to zrkadlenie. Takze ak mas 4 disky o kapacite 16TB, spolu maju kapacitu 64TB, ale RAID1 ich rozdeli na polovicu, takze budes mat k dispozicii 32TB.
Moj nazor je, ze na takychto low cost NAS zariadeniach sa neoplati robit nejaky RAID, lebo robit na tom procesore a RAM rebuild RAID pola v pripade poskodenia disku, bude brutaaalne dlhe a zarucit pri takto dlhom rebulde aj uspesnost obnovy dat je tazke. Samozrejmostou je NASko mat na zaloznom zdroji, ktory NAS potiahne par desiatok minut bez prudu.
Ak ti ide o dosiahnutie maximalnej kapacity a o zalohu ti nejde, data nie su nijak extra dolezite, tak ziadny RAID nerob. Ak ti ide o solidne riesenie, tak sa pozeraj po custom rieseni a po zariadeniach co takuto naloz TBajtov zvladnu.
NB: Asus ROG Strix G16
Tom4
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 208
Dátum registrácie: Št 14. Okt, 2004, 14:00

Re: NAS - vhodné 64TB dátové úložisko

Príspevok od používateľa Tom4 »

HellAngel napísal: So 05. Nov, 2022, 21:46 tvoja myslienka je zla. RAID1 rozdeluje kapacitu diskov, nakolko je to zrkadlenie. Takze ak mas 4 disky o kapacite 16TB, spolu maju kapacitu 64TB, ale RAID1 ich rozdeli na polovicu, takze budes mat k dispozicii 32TB.
Moj nazor je, ze na takychto low cost NAS zariadeniach sa neoplati robit nejaky RAID, lebo robit na tom procesore a RAM rebuild RAID pola v pripade poskodenia disku, bude brutaaalne dlhe a zarucit pri takto dlhom rebulde aj uspesnost obnovy dat je tazke. Samozrejmostou je NASko mat na zaloznom zdroji, ktory NAS potiahne par desiatok minut bez prudu.
Ak ti ide o dosiahnutie maximalnej kapacity a o zalohu ti nejde, data nie su nijak extra dolezite, tak ziadny RAID nerob. Ak ti ide o solidne riesenie, tak sa pozeraj po custom rieseni a po zariadeniach co takuto naloz TBajtov zvladnu.
Dakujem za odpoved. V pripade ze naozaj nechcem stavat custom NAS, napriklad taky QNAP TS 464 by bola lepsia volba pri 4x16TB RAID 1?
http://www.lockon.webzdarma.cz
MSI K8 Neo4Ultra PlatinumAMD Athlon 64 3200 s9391024MB Kingston 566Mhz
Gainward Nvidia 7800GT 512MBFortron 400WRealtek AC/97
Saitek X-52SeaGate Barracuda 240GB SATA NCQMaxtor 160GB SATAThermaltake WaterCooling CPU/VGA
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12282
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: NAS - vhodné 64TB dátové úložisko

Príspevok od používateľa HellAngel »

pozrie, tie disky tam vies pouzit, ale taky rebuild dat tam bude masaker pri tej kapacite. A ak tam budes mat data, ktore su naozaj dolezite a budes ich potrebovat obnovit, tak sa naucis modlit asi v kazdom svetovom jazyku.
Este si nenapisal, ako ides to zariadenie vyuzit. Len hlupe sietove ulozisko, kde nie je problem ak prides o tie data, alebo potrebujes zariadenie, ktore bude urcene aj na zalohu a nezlakne sa pripadneho rebuildu aj pri vacsej kapacite diskov.
Tu ale zopakujem, ak ti ide o naozajstnu zalohu, tak nikdy sa dolezite data neukladaju na jedno zariadenie. Idealne je mat este jedno taketo zariadenie a zrkadlovo nahravat zalohy na obe zariadenia. Samozrejme toto je taky zaklad ak ti ide o skutocnu zalohu a ochranu dat, lebo aj dvojita zaloha jev istych pripadoch naprd.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1637
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: NAS - vhodné 64TB dátové úložisko

Príspevok od používateľa werwest »

Tak zase rebuild bude uspesny, zase by som to neprehanal, akurat bude dlho trvat. Dolezite data bude mat samozrejme zazalohovane dalej, a ak nie tak ich zazalohuje pred rebuidom zase raid 1 neni nejaky masaker.

Treba pockat na DS923+. Zda sa mi ze bude podporovat aj ecc ram, keby niekto chcel extra pokoj na dusi
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: NAS - vhodné 64TB dátové úložisko

Príspevok od používateľa mp3turbo »

sa uz odtrhnite od tych 4diskovych krabiciek...


>> Tak zase rebuild bude uspesny, zase by som to neprehanal,

heeeeej ? Ako som pisal na prvej strane, BER asi nikomu nic nehovori. Tak skusim podrobnejsie ako namet na studium : Bit Error Rate.
Ked budete hotovi s porozumenim co to znamena pre 16TB disk [!!!], naštudujte URE.

Vsetko s redundanciou voci zlyhaniu jedineho disku, bez ohladu ci je to Raid1 alebo Raid5, je paradicka pri takejto kapacite.

Co sa tyka rebuildu, ratajte s rychlostou v priemere 100MB/s, hodte si do kalkulacky 16TB a ze ako dlho vam to vyslo. Nezabudnite ze toto je teoreticky ideal, nedajboze k tomu nejaky pristup na ten disk co bude zit a hlavicky lietaju ako sproste, narusuje sa linearny mod prace atd cim priepustnost pada dole ako sialena na jednotky MB/s ak vobec (podla povahy sucasnych pristupov, ina vec je citat film a kopirovat niekam, ina vec je pustat si ten isty film, uplne ina vec je pristup na male subory a caste pristupy k nim, okej pri tomto nasadeni sa nerata s nejakymi real-time databazami atd). A to som este nezacal o fragmentacii filesystemu.

Nezabudnut rozmyslat nad tym ako dlho bude trvat zohnat dalsi 16TB / 20TB disk ked sa prvy v Raid1 pokazi. Ci bude autor ochotny vysypat dalsich 450eur za okamzity nakup takeho disku "lebo emergency", na policke samozrejme nic take mat nebude, ci bude taky disk dostupny (kovid, logistika, vojna Ciny s Tajvanom a desat faktorov ktore nikoho nikdy nenapadli - lebo ved graficke karty boli vzdycky furt perfektne dostupne, ze, napriklad nvidia 3080 sa dala bez problemu kupit po dvoch rokoch od ohlasenia)... alebo pre istotu dame ten pokazeny disk na reklamaciu, zrejme o tri tyzdne sa volakto vyjadri ze v pohode, vymenime... ved pockame, coze su to tri tyzdne.

PS : velmi starostlivo preskumaj, ci budes schopny mat Raid1 2x16TB dnes a ci budes schopny v buducnosti rozsirit o dalsie dva 16TB disky (ako to prebieha, co to obnasa, ci je to vobec mozne atd). Okej v pripade ze nie, tak proste spravis dalsi 16TB Raid1, ze ? Takze budes mat dve samostatne polia co samo o sebe sa da prezit ale... budes mat 4 disky, pricom sa ti moze pokazit len jeden v kazdom logickom policku a od toho momentu budes mat riedku stolicu a spotene čielko ze ci este svoje data / kvanta z nich / uvidis. Lebo disky su kupene naraz, vyrobene naraz, naraz padnute z vysokozdvizneho vozika v sklade v Holandsku o com sa nikdy nedozvies, s rovnakymi chybami vo firmware ktore nikdy neupdatnes v takomto mydlova krabicka rieseni (uz som zazil veci riesene vo firmware co by si nikdy neveril keby som rozpraval)...

ked uz to naozaj musi byt, na styroch diskoch, nebolo by lepsie mat 4x 16TB Raid6 [namiesto 2x Raid1 2x 16TB] ktory ma sice rovnaku vyuzitelnu kapacitu 32TB ale mozu v nom umret akekolvek dva disky naraz ? Rovnaka cena, rovnaka kapacita, daleko lepsia redundancia, prakticky neverim ze sa stane URE na rovnakom mieste na dvoch diskoch co preziju naraz...


Ani nespominam ze na SATA by som toto nikdy nepostavil - jedine SAS rozhranie. Vobec neriesim vykon, to bude tiez tragedia, take mnozstvo dat a samozrejme k nim bude pristupovat len jeden clovek, nikdy nie viac naraz. Keby som ja mal robit takuto kapacitu - hups vlastne som robil zoparkrat - tak by som to spravil uplne inak nez na mydlovej krabicke. Vobec neriesim gigabitovu sietovku lebo to musi stacit kazdemu bez moznosti rozsirenia, vymeny. NEzabudni na to ze tych 30TB chces nejako zalohovat, samozrejme po gigabitovej sietovke je to parada, bez moznosti pripojenia dalsich diskov priamo donutra toho stroja lebo vsetky sloty su plne...

A dofrasa je to tu - mal pravdu ten niekto kto vravel ze pride niekto a zacne plut ohen a siru na 4diskove NASy.

Takuto kapacitu na Raid1 a MYDLOVEJ KRABICKE za 300 eur je donebavolajuca drzost, sprostost a lahkovaznost. Pardon, sladka nevedomost...
Ale zase neber moje vykriky az tak tragicky, predsa nebudes vela dni / mesiacov nieco instalovat aby si to rozbehal.
A hlavne 30TB dat nie je az tak vela aby si o ne nemohol prist.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1637
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: NAS - vhodné 64TB dátové úložisko

Príspevok od používateľa werwest »

Staci ze nekupi WD a FW problemom by sa pravdepodobne vyhol

RAID 1 vies zmenit na RAID 5 a ten nasledne na RAID 6 co je samozrejme vhodnejsie riesenie ako 2x RAID1
Najbolavejsia cesta je z 1 na 5 ale mydlova krabicka za 300 550 to zvladne
https://kb.synology.com/en-au/DSM/help/ ... ?version=7

No a hlavne, ked uz kupi taku mydlovu krabicku naprikla od syno, tak ma v cene aspon saport, a ked mu taky raid nedajboh crashne, tak mu to pomozu restormut zadarmo (vramci moznosti samozrejme, ne ze ked skapu 3 disky).
Ked sa bude hrat s diyfu tak mu potom ostane len skrabkanie na hlave a modlenie sa ze prikazy co mu popisu niekde na fore budu fungovat.

Ked mu bude kikapit malo, moze do ds923 buchnut 10gbit sietovku

Alebo moze pozret DS1522+, bude mat volny slot
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5430
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: NAS - vhodné 64TB dátové úložisko

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Tak ale znova sa dostavame k tomu istemu co pri routroch - turbo si mysli ze su tie naska tak o 3 levely nizsie ako realne su. Ved donedavna si myslel ze synology nevie ani poslat mail ze ti skapina disk.

Okrem toho, uz aj ta mydlova krabicka bude mat cpu tak na urovni i5-3570k, co na ukladania dat nie je nejaka extra tragedia. Ved kde kto stava ZFS naska na este starsich xeonoch
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8567
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: NAS - vhodné 64TB dátové úložisko

Príspevok od používateľa shiro »

Tom4 napísal: So 05. Nov, 2022, 13:30 Co sa tyka synology, je tam moznost vozit nVme ssd , je to vyhoda?
Zase QNAP ma 2.5 gb port
NVMe SSD sa tam pouzivaju na read/write cache, nieje mozne ich pouzit ako ulozisko. Zrychluju operacie s malymi subormi, ked ti tam bezi web, databaza. Na videa ci velke subory to nema ziaden ucinok kedze brzda je rychlost LAN, nie rychlost uloziska.
Qnap ma vyhodu v rychlejsej LAN, ale mas doma aj zodpovedajuci router/switch a nejake ine zariadenie s takto rychlou sietovkou? Lebo inac to nevyuzijes.

Dlzka rebuildu...ano, trva to, pretoze platnove disky. Mal som najprv 1x WD Red Plus 4TB, cca 600GB zaplnenych, SHR filesystem. Pridal som druhy rovnaky disk a rebuild trval zo 6h.
HellAngel napísal: So 05. Nov, 2022, 19:01 Za par supakov sa da kupit jazdeny datovy server, co nevyjde o moc drahsie ako hotove NAS. Je tam profi radic, dostatocne vykony procesor, RAM bezne nie je problem dosadit 128GB
Len ten server je 10x vacsia krabica, 100x viac to huci a zerie to 100W+. Kupi sice lacno ale prerobi na prevadzke.

Ryzen v novom DS923+ by mal byt o cca 30% vykonnejsi ako Celeron v DS920+
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1637
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: NAS - vhodné 64TB dátové úložisko

Príspevok od používateľa werwest »

shiro napísal: Ne 06. Nov, 2022, 10:17 Dlzka rebuildu...ano, trva to, pretoze platnove disky. Mal som najprv 1x WD Red Plus 4TB, cca 600GB zaplnenych, SHR filesystem. Pridal som druhy rovnaky disk a rebuild trval zo 6h.
Nove dsm robi uz rebuild rychlejsie, napr prazdne bloky su preskocene takze dneska by to trvalo o poznanie kratsie
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2751
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Re: NAS - vhodné 64TB dátové úložisko

Príspevok od používateľa Jerry »

michalesku napísal: So 05. Nov, 2022, 18:06 Mam Telekom verejnu IP, presmerovane vsetky porty, ktore potrebujem (samozrejme vratane VPN) a nic blokovane nie je..
No neviem cim to je, ale skusal som sice len raz, ale neslo mi to ... Porty som prelozil, ale komunikacia mi tadial nesla proste, ani jeden bajt.
Viac som sa tomu nevenoval, je mozne ze som niekde urobil chybu pri prekladke, ostatne porty mi idu normalne.

Čo sa tyka vykonu, tak porovnanie ... Qnap model TS464 ma CPU N5105 a Synology DS920+ ma CPU J4125. Porovnanie nizsie ...
N5105_J4125.jpg
@shiro
NVMe SSD sa tam pouzivaju na read/write cache, nieje mozne ich pouzit ako ulozisko
S tymto nesluhlasim, ja mam jeden disk samotny nastaveny ako ulozisko a pouzivam na nom virtual PC. Samozrejme backup to nie je, ale funguje to bez problemov. Druhy M2 disk mam priradeny na spominany bost systemu a suborov. V praxi to funguje nasledovne ...
fond.jpg

EDIT: Teraz pozeram CPU v tom novom Synology DS 930+ ... CPU Model - AMD Ryzen R1600
CPU Frequency 2-core/4-Thread 2.6Ghz which can be burst/turbo to 3.1GHz
Neviem ci dvoj jadro bude o tolko vykonejsie ako 4 jadro ... Urcite to bude asi ale vyrovnane.
Nieco o DS923+ klik sem.
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.

Návrat na "Nákupná poradňa"