Mobil s odolným displejom

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2779
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Mobil s odolným displejom

Príspevok od používateľa lepermessiah »

Ja sa priklanam k tomu co pisal @Xeigen a teda kupit normalny telefon (napr. Pixel 6a, Galaxy A33) a k tomu kvalitny obal od Spigen, UAG, Otterbox, Ghostek .. je toho kopec. Bocne narazy zachrani obal, narazy priamo o displej zachrani kvalitne sklo (Panzer)
Spoiler: ukázať
[NAS]: Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]: Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[Home]
[LCD]: Dell U4025QW
[Peripherals]: Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[LCD]: Dell U4320Q
[Peripherals]: Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8697
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Mobil s odolným displejom

Príspevok od používateľa shiro »

Ako tu uz bolo povedane...najviac odolne sklo je samotny uzivatel. Od cca 2005 som nerozmlatil ziadne sklo/displej. Naproti tomu zena chodi uz zo 2r s popraskanym sklom. Problem nieje v mobile/skle ale v kyptavych rukach uzivatela. A to nic nezachrani, ked mobil pusti z 1.5m na tvrdu zem/asfalt/kachlicky/whatever. Tam logicky nepomoze ziadne tvrdene sklo, pretoze impulz z padu je tak intenzivny, ze praskne hocico.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5752
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Mobil s odolným displejom

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Poculi sme slovo dem expertovo, amen.


100% nie je nic. Ale dovolim si povedat ze mobil v puzdre a s nalepenym sklom prezije desiatky padov na zem.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10089
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Mobil s odolným displejom

Príspevok od používateľa stiv »

Ono sa inac pouziva telefon ked z neho za den 2x zavolas a zvysok casu ho nevidis a inac ked ho drzis 20 hodin denne v rukach a pri tom robis 15 inch cinnosti. Povedal by som ze je tam vacsia sanca padu alebo klepnutia nim o nieco ako v druhom pripade.

Bez poistky by som ho bez skla ale nenosil :D
.
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2343
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Mobil s odolným displejom

Príspevok od používateľa Xeigen »

Koho inak nebaví kupovať tie lacné temperované ochranné sklá a meniť ich vždy, keď sa naň zle kukne + nechce 20e za panzer, nech vyskúša tieto flexy-matné protektory. Frčím na tom vyše roka a je to topka jak odolnosť, odozva na dotyk a stojí to pár korún.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2034
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Mobil s odolným displejom

Príspevok od používateľa Miso122 »

to ti ale proti rozbitiu prd pomoze
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Mobil s odolným displejom

Príspevok od používateľa HellAngel »

ja pouzivam cinske skla uz roky a teda chlapci neviem co tu pisete o olupovani a podobne. Tiez nie je pravda, ze displej neochrani, alebo ho ochrani len voci skrabancom. Mne vymenu displeja cinske sklo za 1€ uz zachranilo neraz.
Za mna dobry obal (hruby, gumenny) temperovane sklo (nekupuj telefon s EDGE hranami) a IP krytie, aby ho neutopil :). To sa mi pri dcere uz neraz hodilo :D
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2343
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Mobil s odolným displejom

Príspevok od používateľa Xeigen »

Mám už za sebou s tým pár pádov priamo na displej, a to mám low-costové poco X3, čo by malo mať Gorilu5.
Na "9t pro" som dával už krátko po kúpe nejaké temperované sklo (nebola to čína ale zas ani panzer, kupoval som to u nás, stálo to okolo 12-13 evri), vypadol mi z vačku na kamienky a skončil protektor aj displej... a to by mal mať tiež Gorrilu5. Ja som presvedčený stále, že to či displej rozbiješ, je mix viacerých parametrov, ako ti padne, kam padne, na aký povrch padne + aký veľký je ten displej + či máš amoled, či máš klasické IPSko...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Mobil s odolným displejom

Príspevok od používateľa HellAngel »

urcite ano, vzdy zalezi ako padne, na ktore miesto sa vyvynie tlak. Akoze ochranit uplne telefon urcite nejde. Ale nalepenie skla a vlozenie telefonu do obalu, stoji par EUR a vyrazne to zvysi sancu, ze telefon sa pri pade neposkodi.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1667
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Mobil s odolným displejom

Príspevok od používateľa werwest »

nenosim puzdro uz roky, mam len sklo na telefone. tie 1 eurove sa strasne lahko rozbiju, ale na druhu stranu stoji jedno euro, za 3 minuty mas vymenene. teraz mam ajfon 14 pro max, a kupil som nan spigen sklo, kedze vyzeralo ze ma fajn aplikator, a doteraz nema ani len hlboky skrabanec, nie to nejake odlepovanie alebo prasknutie. mam ho od releasu, neviem kolko to je casu, uz par mesiacov. kto vravi ze sklo je hlupost by mal zmenit prasky. a keby aj, vymenit ho kazdych par mesiacov za 1 euro je o dost vyhodnejsie ako menit displej/telefon.
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Mobil s odolným displejom

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

To, že sa vám pri páde rozbilo ochranné sklo neznamená, že keby tam nebolo, rozbil by sa displej. Sklo na telefóne je hrubšie a pevnejšie ako to ochranné.
Tu sa výrobcovia skla za 40€, čo výroba stojí 5c spoliehajú na to, že ak si kúpiš telefón za liter, tak ho budeš chcieť chrániť. A ochrane sklo je super na to, aby ti pocit ochrany dodalo. Je úplne jedno či funguje. Už som dokonca videl ochranné skla aj na šošovky fotku. To je sila marketingu. Uveriť, že produkt funguje, aj keď ti je nakkt v podstate. Predať ti zbytočnú vec.

Stačí si spraviť kus research na túto tému a nájdeš kopu nezavyslych testov, kde displeje praskali, nech už na nich bolo sklo, fólia alebo nič.

Dosť na toto tému z mojej strany. Prášok na pranie vsak skúsim zmenit.
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2343
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Mobil s odolným displejom

Príspevok od používateľa Xeigen »

Inak aj to nahananie sa za IP ratingom mi pride take... zbytocne. Existuje vobec nejaky vyrobca, co uzna zateceny fon v ramci zaruky ?
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Mobil s odolným displejom

Príspevok od používateľa HellAngel »

IPje fajn, neviem ako by sa stavaju vyrobcovia ak dojde ku zatopeniu telefonu, ale ka casto vyuzivam telefonna fotenie vo vode, pod vodou a v toboganoch. U dcery mi prisla vyzsia IP ochrana vhod, ked jej telefon padol do vane s vodou, nutne si pottebovala vo vani nieco fotit
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
j0hny
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1140
Dátum registrácie: St 31. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: Mobil s odolným displejom

Príspevok od používateľa j0hny »

Na odolnost je IK index.
Ked ti to nestastne placne displejom na kamen, co je pravdepodobnost tak 1:XYZ, ziadne bezne dostupne tenke sklo to nevydrzi. A budem si za tymto stat, lebo sa to neraz stalo mne aj ludom okolo mna, aj s drahymi sklickami a aj na "odolnych" telefonoch s kdejakym, nie najlacnejsim sklom.
Najlepsie mat este na pancierovom sklicku este hrubu a makku vrstvu, ako len polmilimetrove supersklicko. Zatvaraci obal s prackou a vybavene.
Investovat tolko penazi do fonu, radsej kupit full cover obal s vrstvenym sklom s certifikatom IK08.
IK10 maju skla na kamerach trebars, ale na plochu displeja telefonu by to sklo muselo mat tak 3mm. IK je index odolnosti pri pade gulicky. Ostry kamen je zasa nieco ine, ale osmicka by mala byt pre vacsinutelefonov OK
Spoiler: ukázať
i9 12900KS stock+undervolt, ekwb velocity ; MSI PRO Z690-A DDR4 ; Kingston FURY 32 GB KIT DDR4 3600/CL16 1Gx8 ; MSI RTX3090 Suprim X aplhacool blok+bckplate ; NVME Ťamťung 970 EVO 1TB, SSD WDgreen 480 ; SilentiumPC Armis AR6 TG ; Corsair RM850X ; Philips 65OLED856, custom loop mo-ra core360. Samsung HW-A650 + 9100S surroundy
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1667
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Mobil s odolným displejom

Príspevok od používateľa werwest »

Ked ti drbne poriadne mobil, a mas smolu, tak jasne, mas proste smolu a sklicko ti nepomoze.
Ale je mnoho padov kde to zachrani, kde proste telefon neleti z nejakej vysky, ale trafis nejaky fajny spicaty kusok kremenu, tak proste sklo ide dokelu, a tu ten buffer pomoze. Takto som rozbil roky dozadu ajfon 4, ked som sedel na schodoch mi spadol zo stehna na schodik hned na ktorom som sedel, a prasklina bola na svete. Ziadny extrem, je to len par cm oproti tomu ked ti padne z vrecka alebo co, a ajtak bolo po. Inak mam (skoro) vzdy sklo na displeji, a odvtedy som ziadny dalsi telefon nerozbil. Klop klop.
A hlavne, skrabance. Nech to volaju gorilla mega super glass ceramic coat something something, ajtak sa to poskrabe pomerne jednoducho. Ked skrabnes sklo, za minutku vymenis za nove a telefon “jak novy”
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem

Návrat na "Nákupná poradňa"