Problem s fanom na CPU

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
Leachim
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Ut 19. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Brezno

Problem s fanom na CPU

Príspevok od používateľa Leachim »

Mam cpu cooler, co mam v podpise, ale obcas robi mensie haluze.. Diódy mu tak poblikavaju.. Ale fakt iba obcas.. Pozeral som napetia zdroji, vsetko v norme... Keby to bol nejaky chybny kontakt na fane, tak to robi castejsie, ale ono to poblikne mozno raz tak za 3/4 hodinky a niekedy to blika nonstop a niekedy skoro vobec nesvieti, iba tak "tleju" tie diódy.. V com je podla vas chyba?? Dost mi to uputava pozornost keD to blika, keDze mam PC hneD vedla monitora
MacBook Pro 13" Unibody: CPU: Intel Core 2 Duo 2,53 GHz RAM: 8 GB 1066 MHz DDR3 GPU: NVIDIA GeForce 9400M 256MB DDR3 HDD: 500 GB 7200rpm Hybrid (+4gb SSD) Klávesnica: Apple Wireless Myš: Apple Magic Mouse Monitor: ASUS VH222H 22" wide
Moje obľúbené pc fórum a pc bazár.
Používateľov profilový obrázok
Josifek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 901
Dátum registrácie: Po 04. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa Josifek »

Tiez mi toto robilo na podsvietenych Fanoch. Zistil som ze to bolo preto, lebo boli napojene na 7V namiesto 12V.
Používateľov profilový obrázok
Leachim
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Ut 19. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Brezno

Príspevok od používateľa Leachim »

Aj ja som si to myslel, ale kukol som do manualu ku doske a mam ho napojeny do 12V :(
MacBook Pro 13" Unibody: CPU: Intel Core 2 Duo 2,53 GHz RAM: 8 GB 1066 MHz DDR3 GPU: NVIDIA GeForce 9400M 256MB DDR3 HDD: 500 GB 7200rpm Hybrid (+4gb SSD) Klávesnica: Apple Wireless Myš: Apple Magic Mouse Monitor: ASUS VH222H 22" wide
Moje obľúbené pc fórum a pc bazár.
Používateľov profilový obrázok
djkakadu
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 920
Dátum registrácie: Ut 05. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Humenné (23)

Príspevok od používateľa djkakadu »

Mozno to bude tym tvojim zdrojom 300W na takuto zostavu :roll: no neviem.
djk@k@du ! oNLy All
Lukasko^
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 269
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Veľké Kostoľany, PN, TT

Príspevok od používateľa Lukasko^ »

djkakadu napísal:Mozno to bude tym tvojim zdrojom 300W na takuto zostavu :roll: no neviem.
ten 300W zdroj ma na tu druhu zostavu, v prvej ma 550W

ja to typujem na nejaky studeny spoj na napajani LED obvodu resp nemas otacky fanu regulovane doskou?? to by vysvetlovalo to obcasne preblikavanie kedy maticna znizuje otacky
Používateľov profilový obrázok
Leachim
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Ut 19. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Brezno

Príspevok od používateľa Leachim »

djkakadu napísal:Mozno to bude tym tvojim zdrojom 300W na takuto zostavu :roll: no neviem.
:roll: no comment
Lukasko^ napísal:ja to typujem na nejaky studeny spoj na napajani LED obvodu resp nemas otacky fanu regulovane doskou?? to by vysvetlovalo to obcasne preblikavanie kedy maticna znizuje otacky
Nie, to mam vypnute
MacBook Pro 13" Unibody: CPU: Intel Core 2 Duo 2,53 GHz RAM: 8 GB 1066 MHz DDR3 GPU: NVIDIA GeForce 9400M 256MB DDR3 HDD: 500 GB 7200rpm Hybrid (+4gb SSD) Klávesnica: Apple Wireless Myš: Apple Magic Mouse Monitor: ASUS VH222H 22" wide
Moje obľúbené pc fórum a pc bazár.
Lukasko^
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 269
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Veľké Kostoľany, PN, TT

Príspevok od používateľa Lukasko^ »

tak ak mas k tomu fanu tu redukciu na pripojenie na molex tak to zapoj tam a odsleduj ci to bude robit aj potom. Ak ano tak to bude na 99,9999% ten studeny spoj v obvode LED podsvietenia :wink:
Používateľov profilový obrázok
Leachim
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Ut 19. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Brezno

Príspevok od používateľa Leachim »

Lukasko^ napísal:tak ak mas k tomu fanu tu redukciu na pripojenie na molex tak to zapoj tam a odsleduj ci to bude robit aj potom. Ak ano tak to bude na 99,9999% ten studeny spoj v obvode LED podsvietenia :wink:
Skusal som to aj tak, ale zrovna vtedy to nerobilo.. Ono to niekedy robi, niekedy nie... :? Napr. dnes neblikol ani raz..
MacBook Pro 13" Unibody: CPU: Intel Core 2 Duo 2,53 GHz RAM: 8 GB 1066 MHz DDR3 GPU: NVIDIA GeForce 9400M 256MB DDR3 HDD: 500 GB 7200rpm Hybrid (+4gb SSD) Klávesnica: Apple Wireless Myš: Apple Magic Mouse Monitor: ASUS VH222H 22" wide
Moje obľúbené pc fórum a pc bazár.

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"