PROBLEM - DFI LANPARTY UT NF4 Ultra-D (s939, nF4 Ultra)

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

Tak som to skontroloval osobne a prvy PCI-Express slot neslape :(

Otestoval som tam vsetky mozne kombinacie so Shotyho 7600GT aj s mojou X800GTO2 a nic. V druhom slote to ide bez problemu v oboch pripadoch prepojenia SLI prepojkami (PCI-E - 2x aj 8x). Dosku som prezrel, vsetko vypada byt O.K.

Problem bude ale urcite v doske, ten je uz pri samotnom spusteni a detekcii. Prva zo styroch LED zhasne az po dlhej dobe a neustalom blikani (mala by len raz pebliknut a zhasnut). Detekcia CPU, RAM aj VGA nasledne prebehne, ale z VGA nejde ziaden signal a ostava nadlho rozsvietena posledna LED. Pri vsetkom tomto sa ale zda, ze Winy nabiehaju. Nakoniec aj posledna LED zhasne, takze sa to tvari, akoby bolo vsetko v poriadku. Obraz ale ziaden.
Používateľov profilový obrázok
NeoH
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Pi 11. Aug, 2006, 02:00

ziadost o radu

Príspevok od používateľa NeoH »

Nazdar tipci ,chcel by som sa informovat mam tuto dosku a mam na nej tento problem:Prestala mi ist a na spodnej casti ako ma tie 4diody mi svietia prve tri podla navodu by to mal byt nejaky problem s procakom lenze som ho skusal na inom pc a on funguje skusil som uz vsetko ale nic nepomaha.Vsetky ostane komponenty funguju neviete mi niekto poradit cim to moze byt???
Používateľov profilový obrázok
Rusty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 793
Dátum registrácie: Ne 05. Jún, 2005, 02:00
Bydlisko: Bratislava (29)

Príspevok od používateľa Rusty »

skusal si resetovat cmos ? co hlasi pri post-e na obrazovku ? ako daleko sa pri zapnuti dostane a co vypisuje ? :wink:
Používateľov profilový obrázok
NeoH
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Pi 11. Aug, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa NeoH »

Rusty napísal:skusal si resetovat cmos ? co hlasi pri post-e na obrazovku ? ako daleko sa pri zapnuti dostane a co vypisuje ? :wink:


lENzE MNE NEPUSTI ANI DO BIOSU!!!! vENTILaTORY BEZIA ALE TO JE VSETKO
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3321
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Skusil si dat do tejto dosky druhy CPU?
uplne rovnaky problem mal aj MartinKO. Stale mu blikala 4.dioda.
Neviem co tam presne mal ale hovoril nieco o 4pin konektore pre napajanie CPU. Ma presne tu istu dosku ako ty.
Skus keD tak vymenit zdroj. Alebo mu skus napisat ss.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.
Work: Lenovo E14 G5 AMD + Dell U2724DE + Dell U2724D.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
Rusty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 793
Dátum registrácie: Ne 05. Jún, 2005, 02:00
Bydlisko: Bratislava (29)

Príspevok od používateľa Rusty »

co si nervozny, ukludni sa a prestan pouzivat caps. neviem ci si si vsimol ale snazim sa ti pomoct. a pytal som sa to preto, lebo si to nemal jasne napisane v prvom prispevku.

spat k teme. menil si nieco v kompe ? alebo bol povedzme dva mesiace nedotknuty a z nicoho nic to zacal robit ? aky mas cpu ? taktoval si ?
Používateľov profilový obrázok
NeoH
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Pi 11. Aug, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa NeoH »

Ty by si nebol nervozny vyvalil som za tu dosku 5500,- a mam ju asi 2mesiace a uz sa do....bala!!
No daval som tam tv kartu .Najprv sa nerozbehol potom som ju vlozil znova a uz siel nainstaloval som ju.Bezalo to asi 2hodiny.Potom som zapajal svietive trubice a znicoho nic sa vypol potom uz nenabehol len vrcal a tie diody sa zasekly pri troch zasvietenych.Vsetko som vybral znovu povkladal a to iste.Skusil som druhy procak 3000+ a na nom to iste
Používateľov profilový obrázok
Rusty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 793
Dátum registrácie: Ne 05. Jún, 2005, 02:00
Bydlisko: Bratislava (29)

Príspevok od používateľa Rusty »

zdroj si skusal menit ? skus resetnut este raz cmos a nabootovat iba s jednou ramkou a grafikou a odpojit vsetko nepotrebne - mechaniku, tv kartu, trubice a dokonca mozes odpojit aj HDD, na skusku ci by si sa dostal do biosu. mozes napisat celu zostavu ?
Naposledy upravil/-a Rusty v St 13. Dec, 2006, 11:31, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
AjsTi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Št 31. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Ba-To

Príspevok od používateľa AjsTi »

Vyresetovat bios , mozes bud cez jumper na doske , alebo vybratim baterky a odpojenim od napajacieho zdroja. Apropo skus iba cisto hole bez priddavnych kariet , hdd , mechanik a co ja viem coho. Pripadne ju skus mimo pc zlozit a tak otestovat.
8F. Nepocujes , nevidis , nevies. GUGL nieje iba vyhladavanie , je to ZIVOTNA FILOZOFIA. GUGL som JA.
Používateľov profilový obrázok
NeoH
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Pi 11. Aug, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa NeoH »

Uz som to skusal bez vsetkych zariadeni aj na inom procaku a pametiach.Pamete v roznich slotoch,tak isto aj grafiku v obidvoch slotoch a nic stale to iste vobec nic nenaskoci len vetraky bezia a kombinacia diod sa sekne pri 3 zasvietenych
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3321
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Tak jedine dosku dat na reklamaciu.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.
Work: Lenovo E14 G5 AMD + Dell U2724DE + Dell U2724D.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie

Návrat na "Základné dosky"