Skusenosti s Anafra

Všetko o reklamáciách a skúsenostiach s predajcami ...
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1614
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Skusenosti s Anafra

Príspevok od používateľa lopo1 »

Dlho som rozmýšľal či to sem dať, ale po dnešnom dni mi to nedalo neverending story s pracovnými stanicami ktoré sa skladali v spomínanej firme.
V krátkosti pred 2 rokmi boli objednané dve totožné pracovné stanice ktoré neboli zrovna lacné. Malo sa jednať o komplet zostavenie a zahorenie. Stanice prišli ale začalo sa prejavovať záhadna porucha a to že PC normalne bežalo vyplo sa ale ráno nešlo zapnúť bolo potrebné natvrdo vypnúť a zapnúť zdroj a potom to už všetko bežalo kedže trebalo robit poslalo sa len jedno PC späť na reklamaciu aby prišli na to, čo to spôsobuje popritom sme ich požiadali aby v rámci RMA od fractalu overili a prípadne vymenili AIO chladenie CPU ktoré Fractal meni skrz vadné vodné pumupy.. po mesiaci sa PC vratilo ze sa testovalo a pradepodobná príčína vraj bola MB ktorá sa vymenila (AIO zostalo povodne bez informacie ci instalovana seria chaldenia spada pod výmenu) tak som zas nahodil cely systelm programy licencie atd.... drb do tyzdna zas a znova rovnaka závada ..... zas odoslania na reklamačku ..... zas po siahodlhom testovani viac ako 30 dni sa nakoniec prišlo na závadu ze daný jav spôsobuje opäť MB a došlo k naťahovaniu vraj sa nakonfiguroval nekompatibilny diel (blbosť jak voda v koši) tak sa ďalší mesiac doťahovalo a vyriešilo sa že osadili iný MB od iného výrobcu ale heleme se po výmene moja pracovna stanica šľape v pohode doplním že napriek viacerým žiadostiam ohľadom AIO ostalo povodné ani len info či daný chladič spadá pod RMA

no keďže sme našli príčinu problému a odstránili ju poslali sme na reklamačku druhé PC ale stým, že okrem problémov zo zapínaním má už aj problém s prehrievaním CPU zas so žiadosťou o preverenie u Fractalu či dané AIO spadá pod RMA ..... po 30 dňoch hádajte čo poslali spať PC s tým, že vymenili len AIO chladenie za inovovanu verziu..... a hadajte čo ..... spravne zas problém zo zapínaním zostal tak opätovne reklamačka konečne výmena dosky za inú a dnes prišilo PC kurierom v takomto stave :
Obrázok
Obrázok
Obrázok

samozrejme že hneď fotky a že mam PC zabaliť a poslať spať :facepalm: :facepalm: :facepalm: Inak krabica v ktorej to prišlo bola nepoškodená čiže takto to od nich muselo odísť a inak ani nejdem spomínať za systémovy M.2disk dali do druhého M.2 slotu ktorý je zdieľaný s PCI experti na pohladanie
Idem ma .... :furious: :furious: :furious: ale tak moj PC to nie je môj už šlape v pohode len doplním, že AIO u mna som sa nakoniec nasrdil dopracoval sa k faktúre priamo oslovil Fractal a do 3 dní poslali inovované AIO akože no comment
Tak ak by ste sa do budúcna stretrli s touto firmou treba sa vyhnúť velkým oblúkom
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6769
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Skusenosti s Anafra

Príspevok od používateľa molnart »

z akeho napadu ste isli riesit na evidentne denne pracovne nasadenie skladacku?
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 2961
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: Skusenosti s Anafra

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

a kde a ako si sa dopracoval v RMA u FD? btw o ktory konkretne AIO sa jednalo?

ci to sa tykalo len V1? ja som si vsimol, ze uz mam V2
MB Asus B550-F CPU AMD Ryzen 7 5800X3D @4,4GHz CPU AIO Fracal Desing Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G RAM Patriot 64GB DDR4 SSD Samsung 990 PRO 2 TB PSU Corsair RM850x Case Fractal Design North Chalk White TG Clear Monitor Samsung 32''U32H850 OS Win 11PRO64SK Repro Edifier S880DB
NAS Synology DS218play Noctua 20TB WD Red Surveillance Reolink RLN16-410 8TB UPS EATON Ellipse ECO800
Router Mikrotik hAP ac³ MESH 2×Asus RT-AX55 TV Philips 65OLED806 SoundBar Samsung HW-Q950A 11.1.4
Retro handheld Anbernic RG556 + Samsung PRO Ultimate 512GB GamePad Xbox wireless controller

#grammarnazi #parfumslover Steam Pepemau5 #DotA2 pretaktovanie klan: PC.SK Battle.net pepeb007xx#2925 #diablo4
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1614
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Skusenosti s Anafra

Príspevok od používateľa lopo1 »

Jednalo sa o model Lumen S24 a normalne som napisal na Fractal support stym ze som doložil faktúru a seriove cislo z chladiča
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Skusenosti s Anafra

Príspevok od používateľa HellAngel »

to je tak ked das robit pracu brigadnikom, pripadne studentom na praxi. Tak sa ku nej aj stavaju. Som zvedavy, ci im toto stalo za to dojebkan*e si mena
NB: Asus ROG Strix G16
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1614
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Skusenosti s Anafra

Príspevok od používateľa lopo1 »

molnart napísal: St 12. Jún, 2024, 08:21 z akeho napadu ste isli riesit na evidentne denne pracovne nasadenie skladacku?
Špecifické požiadavky ale o to v podstate nejde ci skladacka alebo nie....ako moze niekto odoslať z reklamacie PC v takomto stave?! + Ak im pisem ze treba preveriť ci dane chladice nespadaju pod chybnu varku pricom dany stroj tam maju tak ani to nie su schopny spraviť ....
Používateľov profilový obrázok
Hexaris
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 790
Dátum registrácie: Št 11. Júl, 2019, 19:35
Bydlisko: Nekde na zahori

Re: Skusenosti s Anafra

Príspevok od používateľa Hexaris »

Mozem sa spytat, ze ako ste sa k PC dostali? Smicro pokial viem nic take neponuka venuju sa serverovemu portofliu, naozaj sa jedna o Anafru?

edit: uz to vidim .. sry za zmatok
Your value does not decrease because of someone's inability to see your worth.
BOOK: MB Air M1 2020 AMP: Topping DX3Pro+ HEADPHONES: HiFiMAN HE400SE

Návrat na "Reklamácie a paragrafy"