Telekom optika problém s rýchlosťou

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
xvydra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 738
Dátum registrácie: St 27. Aug, 2008, 16:39
Bydlisko: Bratislava

Re: Telekom optika problém s rýchlosťou

Príspevok od používateľa xvydra »

Prepojil som mikrotik s tým vantiva routerom. A už mi nepíše timeout error. Ako predtým ale rýchlosť je iba 230mb/s namiesto 800mb/s. Je to normálne keď ten vantiva nieje nastavený na bridge alebo mám niečo zlé inde nastavené?
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Telekom optika problém s rýchlosťou

Príspevok od používateľa d3Xter »

hlavne si vyber telekom ako dest server a nie paris
xvydra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 738
Dátum registrácie: St 27. Aug, 2008, 16:39
Bydlisko: Bratislava

Re: Telekom optika problém s rýchlosťou

Príspevok od používateľa xvydra »

To bolo vpn zapnuté. Ale už to zase robí. Zase to všetko zamrzlo a nejde nič načítať tu je ten screen za 24 hodín.


Obrázok
xvydra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 738
Dátum registrácie: St 27. Aug, 2008, 16:39
Bydlisko: Bratislava

Re: Telekom optika problém s rýchlosťou

Príspevok od používateľa xvydra »

To bolo vpn zapnuté. Ale už to zase robí. Zase to všetko zamrzlo a nejde nič načítať tu je ten screen za 24 hodín.


Obrázok
Teraz zas to zamrzlo. Musel som prehodiť na 4g sieť v mobile. Tak odoslalo sa to 2x

Obrázok

Obrázok

Skáče tá rýchlosť keď je to merané cez mikrotik.
xvydra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 738
Dátum registrácie: St 27. Aug, 2008, 16:39
Bydlisko: Bratislava

Re: Telekom optika problém s rýchlosťou

Príspevok od používateľa xvydra »

Meranie cez ich vantiva. Mikrotik má ping 5. Vantiva ma ping 49.

Obrázok
xvydra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 738
Dátum registrácie: St 27. Aug, 2008, 16:39
Bydlisko: Bratislava

Re: Telekom optika problém s rýchlosťou

Príspevok od používateľa xvydra »

MIKROTIK PING 2. Nechápem prečo má problém ten vantiva router ale asi nieje v poriadku.

Obrázok
Mumaq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2989
Dátum registrácie: Št 21. Aug, 2008, 17:34
Bydlisko: Sp.Nová Ves

Re: Telekom optika problém s rýchlosťou

Príspevok od používateľa Mumaq »

vydra prosim pis hodnoty tak, ako sa maju, pretoze clovek z teba nevyjde.
pis to bud v MB/s, alebo v Mb/s... mbs je co?

k veci: ked zatazis linku, tak ti spadne. Co sa tyka torrentov, tak budes mat link obmedzeny na pocet konekcii, teda bud ich prestan pouzivat(kto dnes este pouziva torrenty?), alebo si zniz seeding na 20 klientov.
Najskor bude problem v tom, ze ked ti upload vytazi linku, tak ti proste padne.

ci ti telekom blokuje nelegalny obsah nevie, to je otazka na dextera, avsak ked to robi len pri tomu, tak asi by som hladal chybu tam.

Ak nemas router z roku 2013, tak 6 klientov pripojenych na wifi ozaj robit problem nemoze. Najvacsie kurvitko vsak predstavuje telka pripojena na wifi, kym to takto budes mat, tak zabudni na stabilnu wifi(novsie a drahsie routre si s tym dokazu poradit lepsie), avsak obycajnym routrom sa hned rozpadne wifi akonahle zapnes telku a vypadava ti net aj na ostatnych zariadeniach.

Ak mas FTTH, teda optiku az domov, tak je potrebne, aby ti na nej zmerali utlm, pretoze aj takto sa to moze prejavovat, ked mas niekde zalomene vlakno, resp. velky ohyb na kabli.

Vela veci to moze byt.
TUF B650+ Wifi, 7800X3D @ Kraken 360, TridentZ 32GB 6000 CL30 Expo, 7900XTX Nitro+, 980PRO 2TB, 990PRO 4TB, Strix Aura 850W, H6i Flow + 7x A12X25 + 2x NF-A14, LG OLED42C44, Mission M32 @ SB Z @ Marantz NR1710, LGTCH G15, KoneAir @ HyperX Fury Ultra. Note24 Ultra & Watch6 Classic 47mm LTE Stolicka Antares Syn Omnia 1850
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6945
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Telekom optika problém s rýchlosťou

Príspevok od používateľa molnart »

utlm optickej linky snad mu ukaze aj ten router, na to asi netreba technika. inac s tym sme mohli zacat. plus ping zmerat z telekom routra kolko to ukaze
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
xvydra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 738
Dátum registrácie: St 27. Aug, 2008, 16:39
Bydlisko: Bratislava

Re: Telekom optika problém s rýchlosťou

Príspevok od používateľa xvydra »

No lenže aj keď obmedzí upload na 1MB/s aj tak to mrzne. Používam aj vpn ale robí to aj tak aj tak. Možno bude niekde ten kábel zalomený. Technici to len tak nechali na stene. Nieje to ani v lište. Hádam to ten technik zisti. Keď vymení router tak dám ten mikrotik. Je vidieť že ping cez mikrotik je nižší.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12507
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Telekom optika problém s rýchlosťou

Príspevok od používateľa HellAngel »

nehaj potom na pokoji torrenty. Hlavne to uploadovanie. Daj si spravit ten bridge na rotri od telekomu na ten mikrotik. Ja to vidim na ten router a nestastne riesene navesanie pripojenych veci na sieti.
Telekom vidi ako vyuzivas siet, ratam ze pripojenie ide cez nejake monitorovacie zariadenie (zrejme forti) a to ta moze nahodne odpajat, ak tvoje pripojenie vyhodnoti ako problemove
NB: Asus ROG Strix G16
xvydra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 738
Dátum registrácie: St 27. Aug, 2008, 16:39
Bydlisko: Bratislava

Re: Telekom optika problém s rýchlosťou

Príspevok od používateľa xvydra »

Aha. To sú veci o ktorých ani nemám šajnu. Ale niekoľko mesiacov všetko išlo bez akýchkoľvek problémov. Nevadí. Príde pán. Vyrieši. Ja teda tie torrenty obmedzím. A bude to dobré. Zase ste mi veľa nových informácií povedali. Čo a ako a prečo funguje. Ďakujem veľmi pekne všetkým. Ja som len taký amatérik. Ale vždy mi tu všetci dobre poradíte. Super fórum. Ďakujem ešte raz.
Mumaq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2989
Dátum registrácie: Št 21. Aug, 2008, 17:34
Bydlisko: Sp.Nová Ves

Re: Telekom optika problém s rýchlosťou

Príspevok od používateľa Mumaq »

Ja som nepisal o rychlosti, ale o pocte seederov. 1 seeder znamena, ze sa na teba pripoji 1 clovek a ten od teba stahuje, 50 seederov znamena, ze to robi 50 ludi naraz a to sa moze telekomu nepacit. Odsniffovat to provider vie a taktiez obmedzit.
Nepocitaj vsak na stopro, ze to ten pan vyriesi.
TUF B650+ Wifi, 7800X3D @ Kraken 360, TridentZ 32GB 6000 CL30 Expo, 7900XTX Nitro+, 980PRO 2TB, 990PRO 4TB, Strix Aura 850W, H6i Flow + 7x A12X25 + 2x NF-A14, LG OLED42C44, Mission M32 @ SB Z @ Marantz NR1710, LGTCH G15, KoneAir @ HyperX Fury Ultra. Note24 Ultra & Watch6 Classic 47mm LTE Stolicka Antares Syn Omnia 1850
xvydra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 738
Dátum registrácie: St 27. Aug, 2008, 16:39
Bydlisko: Bratislava

Re: Telekom optika problém s rýchlosťou

Príspevok od používateľa xvydra »

OK. Tak ako mám nastaviť teda toto. Asi tieto dve položky to majú na starosti čo píšeš.

Obrázok
4040
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1318
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2014, 23:27
Bydlisko: KE-okolie

Re: Telekom optika problém s rýchlosťou

Príspevok od používateľa 4040 »

Spusť si CMD a skús ping 192.168.88.1 a ping 192.168.1.1
Vyzerá to ,ako keby si mal problém už od PC.
xvydra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 738
Dátum registrácie: St 27. Aug, 2008, 16:39
Bydlisko: Bratislava

Re: Telekom optika problém s rýchlosťou

Príspevok od používateľa xvydra »

Obrázok

Jedno je adresa mikrotiku a druhé adresa PC? Je tam teda nejaký problém?
Naposledy upravil/-a xvydra v Po 23. Sep, 2024, 21:33, upravené celkom 1 krát.

Návrat na "Siete"