Telekom optika problém s rýchlosťou

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Telekom optika problém s rýchlosťou

Príspevok od používateľa d3Xter »

tvoj profil vidim nastaveny na 870400/204800 takze ak je pravda ze platis za 1g, tak to reklamuj
xvydra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 738
Dátum registrácie: St 27. Aug, 2008, 16:39
Bydlisko: Bratislava

Re: Telekom optika problém s rýchlosťou

Príspevok od používateľa xvydra »

Toto mám v zmluve a kedykoľvek som im tam volal tak tvrdili že všetko mám z ich strany v poriadku. Majiteľka tvrdila že mám gigový internet. Lebo som ju o to žiadal keď som sa sem nasťahoval. Torrenty asi blokujú lebo nieje možné aby mal súbor 66 seederov a sťahovanie išlo 8Mb/s.





Neviem ako to mám reklamovať. Čo poviem že odkiaľ mám túto informáciu?
Naposledy upravil/-a xvydra v St 02. Okt, 2024, 08:06, upravené celkom 1 krát.
xvydra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 738
Dátum registrácie: St 27. Aug, 2008, 16:39
Bydlisko: Bratislava

Re: Telekom optika problém s rýchlosťou

Príspevok od používateľa xvydra »

Teraz som to vygooglil. Tak pani ma obabrala. Mne povedala že dala zapojiť gigový internet ako som chcel ale je iba 800. Lebo mám extra v zmluve a nie maxi. Keby bežalo to sťahovanie ako má tak by to bolo aj jedno.. Skúsim ešte iný torrent klient nainštalovať. Lebo využitie cpu routra je 0-3% a využitie ram je 330Mb.
Používateľov profilový obrázok
klf
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Št 01. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Ružinov

Re: Telekom optika problém s rýchlosťou

Príspevok od používateľa klf »

ako sorry sme na 13 strane a teraz sam zistis , ze mas internet taky aky mas, a dam krk nato ze ked tam buchnes tolko torrentov, tak ta tcom urcite osetri ...
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8703
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Telekom optika problém s rýchlosťou

Príspevok od používateľa shiro »

xvydra napísal: Ut 01. Okt, 2024, 14:31 lebo nieje možné aby mal súbor 66 seederov a sťahovanie išlo 8Mb/s.
omyl, mozne to v pohode je.
A ze chces riesit desiatky/stovky torrentov? Doma nemas datacentrum, necuduj sa, ked ta po nejakej dobe ISP utne ci obmedzi.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5771
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Telekom optika problém s rýchlosťou

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ked extremne vela torrentujes tak ta potajme obmedzi kazdy ISP. Ak budes seedovat fakt terabajty torrentov tak trebars antik ti potom na par dni torrenty obmedzi na 2MB/s. U orangeu tiez zahadne spomalia. Ak mas lokalneho poskytovatela tak ti kludne vynada do telefonu :D


Kup si VPN a pustaj torrenty cez nu. Trebars PIA vpn. V akcii to vychadza mozno na 1,5€ mesacne. Jednak ta prestanu blokovat a taktiez neriskujes ze skoncis vo vecernych spravach :)
Festro1991
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 408
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2023, 19:17
Bydlisko: Žilina

Re: Telekom optika problém s rýchlosťou

Príspevok od používateľa Festro1991 »

Tebou spomínaná VPN je ok aj na celodenné používanie? Viem to nastaviť aj na úrovni routra? Keď nemám verejnu IP dáva to zmysel kvôli tým torentom? Keď môj poskytovateľ prišiel do dediny šli torenty takou rýchlosťou že som kvôli sedu zaplnil jeden 12TB disk za chvíľu po cca pol roku to ide úplne k hovn....jediné čo mi dáva zmysel je že to proste blokujú.
CPU: AMD 7800X3D GPU: Asus TUF Gaming RTX4080 MB: Asus TUF Gaming B650m-PLUS RAM: 2x16GB Kingston 6000 PSU: Asus Strix Aura 850w Gold SSD: Kingston Fury Renegade 1TB CASE: GameMax Spark Monitor: Alienware AW3432DWF
xvydra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 738
Dátum registrácie: St 27. Aug, 2008, 16:39
Bydlisko: Bratislava

Re: Telekom optika problém s rýchlosťou

Príspevok od používateľa xvydra »

SKiLEX: mam AVG vpn ale ked to zapnem tak sa bud nic nedeje alebo sa to spomali este viac. takze to casta vypinam.

Obrázok

Teraz napríklad to ide. Ale väčšinou je tam okolo 200-400Mb/s. To naľavo je meranie rýchlosti bez VPN a to napravo je s VPN. Je tam nastavená Česká republika. Keď dám Viedeň tak je to ešte menej
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12507
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Telekom optika problém s rýchlosťou

Príspevok od používateľa HellAngel »

mas to teraz OK spravene. Kasli na tie torrenty. Aj ked pojdes cez VPN, operator na svojich zariadeniach vidi, ze sa mu na tomuzle nieco deje. Mozno nebude vediet ukazat prstom na teba, tak to zatrhne lokalne pre cely uzol
A neviem ci si si vsimol, ale v poslednom roku svoju cinnost ukoncilo niekolko znamejsich stranok kvoli "nelegalnemu" softu nachadzajuceho sa na ich uloziskach. Kasli na to. Lebo budes v spravach ako pise Skilex.
Robis to vo velkom a okato. Jedna vec je downloadovat obsah, druha vec je ho sirit alebo zdielat
NB: Asus ROG Strix G16
xvydra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 738
Dátum registrácie: St 27. Aug, 2008, 16:39
Bydlisko: Bratislava

Re: Telekom optika problém s rýchlosťou

Príspevok od používateľa xvydra »

Tak ja si stiahnem. A po pár dňoch to vymažem. Mne nejde o to šíriť to dlhú dobu ďalej. Čo môžem si stiahnem z fast share. Tam mám zaplatené do roku 2028 prémium účet.
4040
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1318
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2014, 23:27
Bydlisko: KE-okolie

Re: Telekom optika problém s rýchlosťou

Príspevok od používateľa 4040 »

Neplatí aj pre Teba ,že ak sa prihlásiš do Magenta 1,tak budeš mať upravené rýchlosti ?
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
xvydra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 738
Dátum registrácie: St 27. Aug, 2008, 16:39
Bydlisko: Bratislava

Re: Telekom optika problém s rýchlosťou

Príspevok od používateľa xvydra »

To ja neviem ako to má majiteľka ale hovorila že má od telekomu služby už v inom byte a preto sem dá telekom. Či má magenta alebo nemá to neviem.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5771
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Telekom optika problém s rýchlosťou

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Festro1991 napísal: Ut 01. Okt, 2024, 18:41 Tebou spomínaná VPN je ok aj na celodenné používanie? Viem to nastaviť aj na úrovni routra? Keď nemám verejnu IP dáva to zmysel kvôli tým torentom? Keď môj poskytovateľ prišiel do dediny šli torenty takou rýchlosťou že som kvôli sedu zaplnil jeden 12TB disk za chvíľu po cca pol roku to ide úplne k hovn....jediné čo mi dáva zmysel je že to proste blokujú.
Je to OK celodenne pouzivanie, ale nie je na to uplne dovod. Na PC mas k tomu taku mini apku, kde si vies kludne nastavit ze cez VPN pojde len torrent klient a zbytok PC mimo nej...

Na lepsich routroch to vies nastavit, ale vacsina routrov na to vobec nema vykon... Asus ax56u zvladal asi 350mbit, asus ax4200 zvladal asi 800mbit, mikrotik rb5009 sa uz blizil k tomu gigabitu. Samozrejme CPU vymaxovane uz len samotnym prenosom dat... Tak ci tak je to blbost

Ano, bez verejnej IP to dava praveze najvacsi zmysel, kedze VPN pripojenie ti tu verejnu IP akoby poskytne... "V cene" ti ku kazdemu pripojeniu presmeruje jeden port, ktory vies vlozit do torrent klienta a tym padom budes aktivny peer...
xvydra napísal: Ut 01. Okt, 2024, 18:56 SKiLEX: mam AVG vpn ale ked to zapnem tak sa bud nic nedeje alebo sa to spomali este viac. takze to casta vypinam.

Obrázok

Teraz napríklad to ide. Ale väčšinou je tam okolo 200-400Mb/s. To naľavo je meranie rýchlosti bez VPN a to napravo je s VPN. Je tam nastavená Česká republika. Keď dám Viedeň tak je to ešte menej
To je normalne, musi tam byt ubytok. Cez piu das tych -10% oproti tomu bez VPN.

To ze ho nechces sirit alebo zdielat mas jedno, vzdy ked stahujes torrent tak aj zdielas, zakon medzi tym rozdiel vobec nerobi. Vazne robis vsetko pre to aby z teba spravili exemplarny priklad az nejaka produkcna spolocnost privelmi zatlaci na ISP aby s tym nieco robil :)
xvydra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 738
Dátum registrácie: St 27. Aug, 2008, 16:39
Bydlisko: Bratislava

Re: Telekom optika problém s rýchlosťou

Príspevok od používateľa xvydra »

Veď dobre ale je tisíce ľudí ako ja. To akože všetkých teraz budú postihovať za to že si stiahli nejaký film alebo hru?
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5771
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Telekom optika problém s rýchlosťou

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ja by som ludi rozdelil do 4 skupin:
1. ktora nestahuje nikdy nic, pozera netflix a hry kupuje na steame.
2. ktora stiahne mozno 1-2torrenty mesacne.
3. ktora jede bomby, ale vie ako to chodi a tak pouziva VPNky, VPSky, seedboxy a tak.
4. ktora jede bomby, seeduje desiatky az stovky torrentov sucastne a nechrania sa nijak.

Ak by chceli niekoho postihovat... Povedz mi jeden jediny dovod preco by si vyberali niekoho ineho ako uzivatelov zo 4. (tvojej)skupiny? Staci aby niekto zainteresovany ako peera v torrente nasadil bota ktory bude logovat ip adresy ostatnych peerov napriec roznymi torrentmi. Po tadial to zvladne aj sikovnejsi stredoskolak.

Potom uz len staci ked sa sud spyta telekomu na detaily z danej IP :) Potom si uz len precitas v spravach ako mladik z bratislavy nelegalne siril 200 filmov po dobu 5rokov a sposobil tym skodu 100 000€.

Návrat na "Siete"