Ticha lowprofile klavesnica
Ticha lowprofile klavesnica
Mozno zo 10 rokov mam svoju oblubenu cherry stream klavesnicu so scissor switchmi... Nemam rad hluk ani dlhy chod klavies, najradsej mam klavesnice na lenovo thinkpad notebookoch a tato mi ich pripomina.
Minule som ju oblial tak ze definitivne zomrela, rozmyslam co miesto nej.
https://www.alza.sk/keychron-k5-max-swa ... 36cd15b1ca
Mame nieco lepsie to mozem smelo objednat? Bude to oproti mojej sucastnej velmi hlucne?
Minule som ju oblial tak ze definitivne zomrela, rozmyslam co miesto nej.
https://www.alza.sk/keychron-k5-max-swa ... 36cd15b1ca
Mame nieco lepsie to mozem smelo objednat? Bude to oproti mojej sucastnej velmi hlucne?
- ericc64
- Sponzor fóra silver

- Príspevky: 9415
- Dátum registrácie: So 01. Júl, 2006, 02:00
- Bydlisko: Nova Dubnica
Re: Ticha lowprofile klavesnica
Nic lepsie neexistuje https://www.alza.sk/logitech-mx-keys-s- ... 0.htm?o=15 ... Stacila by aj starsia bez " S " ale ta uz sa asi dopredala, novsia je S... neviem aky je medzi nimi vlastne rozdiel... Mam starsiu bez S.
Spoiler: ukázať
Re: Ticha lowprofile klavesnica
Hm, to ale mozem zase zobrat tu cherry mx stream... Ta ma klavesy rovnake ako mx keys, len je kusok vacsia, nie je podsvietena ani bezdrotova a stoji tretinu.
- ericc64
- Sponzor fóra silver

- Príspevky: 9415
- Dátum registrácie: So 01. Júl, 2006, 02:00
- Bydlisko: Nova Dubnica
Re: Ticha lowprofile klavesnica
Takze je vo vsetkom horsia, ale usetris
mne je jedno, kup co chces,, pytal si sa na nieco lepsie ,,, tak som ti dal tip ...
Spoiler: ukázať
Re: Ticha lowprofile klavesnica
Sak klud, ja si len nahlas rozmyslam, vezmem ju na skusku
Ja len ze sa mi nepozdava stovka za membranovku
Ja len ze sa mi nepozdava stovka za membranovku
- ericc64
- Sponzor fóra silver

- Príspevky: 9415
- Dátum registrácie: So 01. Júl, 2006, 02:00
- Bydlisko: Nova Dubnica
Re: Ticha lowprofile klavesnica
Je draha, stacila by ta bez S keby si niekde zohnat za 70€ ... ale 10K predanych kusov na alze hovori asi za vsetko
Vyskusaj a uvidis ...
Spoiler: ukázať
Re: Ticha lowprofile klavesnica
Velka za 70€? Ani neviem kolko som ich uz objednaval a to je cena tak za malu. Potom este saskovali a trebalo kupovat ku niektorej dongl (logi bolt). Neviem ako to je teraz. Pisal som na nej chvilu a potom som ju odlozil. Mam velku, malu aj macovsku.
Akoze basic office klavesnica. Ani nie kovova, klavesy vysuchas pomerne skoro, odozva tiez bieda (ako aj na mx master 3/S) 125Hz. Proste lepsie kancelarske membranovky oproti tym najlacnejsim za viac penazi. Nic viac, nic menej. Este pomerne blby layout (velke klavesy s medzerami od seba).
Asi kazda mechanika bude vo vela veciach lepsia ak to nekupujes sekretarke ci recepcnej.
Akoze basic office klavesnica. Ani nie kovova, klavesy vysuchas pomerne skoro, odozva tiez bieda (ako aj na mx master 3/S) 125Hz. Proste lepsie kancelarske membranovky oproti tym najlacnejsim za viac penazi. Nic viac, nic menej. Este pomerne blby layout (velke klavesy s medzerami od seba).
Asi kazda mechanika bude vo vela veciach lepsia ak to nekupujes sekretarke ci recepcnej.
.
- scream
- Pokročilý používateľ

- Príspevky: 5344
- Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
- Bydlisko: Kosice
Re: Ticha lowprofile klavesnica
Mne sa este nepodarilo vysuchat office klavesnicu, zato som uz vysuchal domace smejdy za 20E aj tlacidla na umyvacke beko 
logitech K400 mam uz asi 10-12r, najprv bola len k telke ale viacmenej ju pouzivam uz ako primarnu. Je ako nova.
Na robotu mam logi MK295, z toho setu je mys celkom odpad ale klavesnica je fajna a relativne ticha aj ked ma nieco nabehane. Asi to najlepsie co som mal za poslednu dekadu v office. Ale je to ina cenova ako klavesnice za kilecko, tam asi budu vyssie naroky
logitech K400 mam uz asi 10-12r, najprv bola len k telke ale viacmenej ju pouzivam uz ako primarnu. Je ako nova.
Na robotu mam logi MK295, z toho setu je mys celkom odpad ale klavesnica je fajna a relativne ticha aj ked ma nieco nabehane. Asi to najlepsie co som mal za poslednu dekadu v office. Ale je to ina cenova ako klavesnice za kilecko, tam asi budu vyssie naroky
Spoiler: ukázať
Re: Ticha lowprofile klavesnica
MX Keys mozem iba odporucit, mam aj v praci a nasledne aj domov som si ju kupil (aj s myskou, kombo)
to je ako prejst z pisacieho stroja za hocijaku klavesnicu...iny vesmir
ako pise ericc64
a nie, klavesy nema take iste ako "Cherry mx stream"
to je ako prejst z pisacieho stroja za hocijaku klavesnicu...iny vesmir
ako pise ericc64
a nie, klavesy nema take iste ako "Cherry mx stream"
Intel Core i5-12600K+ARCTIC-Freezer-i35 | MSI MAG Z790 TOMAHAWK WIFI | MSI RTX 2060 SUPER OC 8gb | 2x 32GB DDR5-4800MHz ADATA Lancer
SSD NVMe 1TB WD_BLACK SN850 | Kingston Fury Renegade 4TB || HDD WD40EFRX | WD6003FFBX Red Pro | DELL U3423 running on Manjaro
NTB Lenovo S510p (2014) running on Manjaro
==============
Mice Logitech MX Master 3S
Keyboard Logitech MX Keys S
SSD NVMe 1TB WD_BLACK SN850 | Kingston Fury Renegade 4TB || HDD WD40EFRX | WD6003FFBX Red Pro | DELL U3423 running on Manjaro
NTB Lenovo S510p (2014) running on Manjaro
==============
Mice Logitech MX Master 3S
Keyboard Logitech MX Keys S
- fallenblue
- Používateľ

- Príspevky: 399
- Dátum registrácie: Po 20. Sep, 2021, 10:00
- Bydlisko: Trenčín
Re: Ticha lowprofile klavesnica
Máme doma MX Keys aj MX Mechanical obe fullky a sú fajn, ale vyskúšal som túto a zatiaľ u mňa vyhráva:
https://www.alza.sk/rapture-foxtrot-ult ... 607724.htm
Kupoval som ale v zľave asi za 75€, 108€ by som za to nedal, aj tých 75€ je dosť. Spracovanie ok, keycapy otras, to som vymenil za DarkProject, ale inak je to super tichá mechanika, že to znie ako membrána (Gateron Silent Red).
No aj keby si tam hodil nízke keycapy a vyhovovala by 98% veľkosť, asi to bude príliš vysoké... ale tak aspoň prihadzujem možnosť
https://www.alza.sk/rapture-foxtrot-ult ... 607724.htm
Kupoval som ale v zľave asi za 75€, 108€ by som za to nedal, aj tých 75€ je dosť. Spracovanie ok, keycapy otras, to som vymenil za DarkProject, ale inak je to super tichá mechanika, že to znie ako membrána (Gateron Silent Red).
No aj keby si tam hodil nízke keycapy a vyhovovala by 98% veľkosť, asi to bude príliš vysoké... ale tak aspoň prihadzujem možnosť
Work: Acer Predator Helios Neo 16 | Intel Core Ultra 9 275HX | 64GB RAM | RTX 5060 8GB | 3TB SSD + LG 40U990A-W + Edifier M60 + Keychron K4 HE + Logi MX Master 4
Game: PS5 Pro + 65" S90D + Keychron K2 HE + Logitech G Pro X 2 Superstrike + Audeze Maxwell 2 Apple: iPhone 15 Pro + Airpods Pro 2 + Watch Ultra 3 Black + iPad mini 6
Game: PS5 Pro + 65" S90D + Keychron K2 HE + Logitech G Pro X 2 Superstrike + Audeze Maxwell 2 Apple: iPhone 15 Pro + Airpods Pro 2 + Watch Ultra 3 Black + iPad mini 6
-
lopo1
- Sponzor fóra silver

- Príspevky: 2440
- Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
- Bydlisko: Žilina
Re: Ticha lowprofile klavesnica
V praci pouzivam Logi Craft ktorý ma rovnaky layout ako MXkeys a lepsiu kavesnicu som este nemal ... v aute co mam zariadenia pouzivam MX mini detto super klaesnica a nie nievysuchal som ziadnu klavesu
Re: Ticha lowprofile klavesnica
Tak som teda na skusku objednal
https://www.alza.sk/keychron-v6-max-swa ... 749983.htm
https://www.alza.sk/keychron-k5-max-swa ... 749959.htm
logitech nechcem, vyskusam tieto dva a ked nebudu dobre tak vezmem cherry stream za 35 a budem ju pouzivat dalsich 10r
https://www.alza.sk/keychron-v6-max-swa ... 749983.htm
https://www.alza.sk/keychron-k5-max-swa ... 749959.htm
logitech nechcem, vyskusam tieto dva a ked nebudu dobre tak vezmem cherry stream za 35 a budem ju pouzivat dalsich 10r
Re: Ticha lowprofile klavesnica
Ta V6 vyzera fajn. Aj 1000Hz. Zbytocne sa hnat za LP ked zo skusenosti su to take mackopsy a taku kvalitu a pozitok z pisania tam nedosiahnes.
.
- satanicek666
- Pokročilý používateľ

- Príspevky: 3081
- Dátum registrácie: Ut 18. Mar, 2014, 12:47
- Bydlisko: Sečovce
Re: Ticha lowprofile klavesnica
Fuuuj ale hnusne vyzera tá keychronka v6
nedal by som sebe toto na stôl
PC: AMD 9800x3d 5,3Ghz CO-40 = NOCTUA d15 G2 = MSI B850 Tomahawk = KINGSTON 64gb 6000mhz cl30 = MSI 5090 Vanguard = Ssd: M2 WD 850x 1tb Win11 + M2 WD 850x 4tb + 850 evo 2tb = LIAN LI 217 black = Fany: 3x NOCTUA a14x25 G2-in + 3x NOCTUA a14x25r G2-out + 3x NOCTUA a12x25 G2-bottom = FSP Hydro Ti Pro 1kw = LG C2 42" = Per: LOGI g915 tkl + LOGI g pro wire + LOGI g440 hard + XBOX Wire Controller = Audio: TOPPING dx5 II = MACKIE mr524 = MEZE 99 classic V2
PRESUVADLO: RAV 4 hybrid 2021
PRESUVADLO: RAV 4 hybrid 2021
Re: Ticha lowprofile klavesnica
No neni velmi na vyber ked potrebujem numblock... Idealne by som chcel 96% ale tie sa na slovensku snad zohnat nedaju


