Ticha lowprofile klavesnica

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7204
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Ticha lowprofile klavesnica

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Mozno zo 10 rokov mam svoju oblubenu cherry stream klavesnicu so scissor switchmi... Nemam rad hluk ani dlhy chod klavies, najradsej mam klavesnice na lenovo thinkpad notebookoch a tato mi ich pripomina.


Minule som ju oblial tak ze definitivne zomrela, rozmyslam co miesto nej.

https://www.alza.sk/keychron-k5-max-swa ... 36cd15b1ca

Mame nieco lepsie to mozem smelo objednat? Bude to oproti mojej sucastnej velmi hlucne?
Používateľov profilový obrázok
ericc64
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 9414
Dátum registrácie: So 01. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: Ticha lowprofile klavesnica

Príspevok od používateľa ericc64 »

Nic lepsie neexistuje https://www.alza.sk/logitech-mx-keys-s- ... 0.htm?o=15 ... Stacila by aj starsia bez " S " ale ta uz sa asi dopredala, novsia je S... neviem aky je medzi nimi vlastne rozdiel... Mam starsiu bez S.
Spoiler: ukázať
PC1: MB: ASUS TUF GAMING B850M-PLUS WIFI CPU: AMD Ryzen 5 7600 RAM: 32GB Kingston Fury 5600Mhz CL40 VGA: ASUS DUAL Radeon RX 6500 XT O4G SSD: Kingston KC3000 1TB PSU: Corsair RM850e CASE: Streacom BC1 V2

PC2: MB: ASUS ROG CROSSHAIR X870E APEX CPU: AMD Ryzen 7 9850X3D RAM: G.SKILL 48GB 8000MHz CL40 VGA: INNO3D GeForce RTX 5090 iChill Frostbite SSD: WD BLACK SN7100 2TB PSU:
Seasonic Prime TX-1600 Noctua Edition CASE: Streacom BC1 V2

UGREEN 8K HDMI KVM Switch: LCD:
32" ASUS ROG Swift PG32UCDM KEYBOARD / MOUSE / PAD: Logitech MX Keys + Logitech G305 + A4tech X7 SOUND: Creative Gigaworks T20 II + Bang & Olufsen Beoplay H95

COOLING → CPU: Noctua NH-U12A chromax + Watercool HEATKILLER® IV PRO VGA: stock Alphacool RAM: IceManCooler Block + Heatsink RADIATOR: Watercool MO-RA IV 600 + 9x Noctua NF-A20 PWM Chromax PUMP: 4x D5 TUBING: EK 16/10 FITTING: Barrow 16/10 + Koolance QD3 CONTROLLER: Aquacomputer OCTO FLOW: Aquacomputer High Flow LT FILTER: Alphacool ES Big Inline
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7204
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Ticha lowprofile klavesnica

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Hm, to ale mozem zase zobrat tu cherry mx stream... Ta ma klavesy rovnake ako mx keys, len je kusok vacsia, nie je podsvietena ani bezdrotova a stoji tretinu.
Používateľov profilový obrázok
ericc64
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 9414
Dátum registrácie: So 01. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: Ticha lowprofile klavesnica

Príspevok od používateľa ericc64 »

Takze je vo vsetkom horsia, ale usetris :) mne je jedno, kup co chces,, pytal si sa na nieco lepsie ,,, tak som ti dal tip ...
Spoiler: ukázať
PC1: MB: ASUS TUF GAMING B850M-PLUS WIFI CPU: AMD Ryzen 5 7600 RAM: 32GB Kingston Fury 5600Mhz CL40 VGA: ASUS DUAL Radeon RX 6500 XT O4G SSD: Kingston KC3000 1TB PSU: Corsair RM850e CASE: Streacom BC1 V2

PC2: MB: ASUS ROG CROSSHAIR X870E APEX CPU: AMD Ryzen 7 9850X3D RAM: G.SKILL 48GB 8000MHz CL40 VGA: INNO3D GeForce RTX 5090 iChill Frostbite SSD: WD BLACK SN7100 2TB PSU:
Seasonic Prime TX-1600 Noctua Edition CASE: Streacom BC1 V2

UGREEN 8K HDMI KVM Switch: LCD:
32" ASUS ROG Swift PG32UCDM KEYBOARD / MOUSE / PAD: Logitech MX Keys + Logitech G305 + A4tech X7 SOUND: Creative Gigaworks T20 II + Bang & Olufsen Beoplay H95

COOLING → CPU: Noctua NH-U12A chromax + Watercool HEATKILLER® IV PRO VGA: stock Alphacool RAM: IceManCooler Block + Heatsink RADIATOR: Watercool MO-RA IV 600 + 9x Noctua NF-A20 PWM Chromax PUMP: 4x D5 TUBING: EK 16/10 FITTING: Barrow 16/10 + Koolance QD3 CONTROLLER: Aquacomputer OCTO FLOW: Aquacomputer High Flow LT FILTER: Alphacool ES Big Inline
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7204
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Ticha lowprofile klavesnica

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Sak klud, ja si len nahlas rozmyslam, vezmem ju na skusku :D


Ja len ze sa mi nepozdava stovka za membranovku
Používateľov profilový obrázok
ericc64
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 9414
Dátum registrácie: So 01. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: Ticha lowprofile klavesnica

Príspevok od používateľa ericc64 »

Je draha, stacila by ta bez S keby si niekde zohnat za 70€ ... ale 10K predanych kusov na alze hovori asi za vsetko :) Vyskusaj a uvidis ...
Spoiler: ukázať
PC1: MB: ASUS TUF GAMING B850M-PLUS WIFI CPU: AMD Ryzen 5 7600 RAM: 32GB Kingston Fury 5600Mhz CL40 VGA: ASUS DUAL Radeon RX 6500 XT O4G SSD: Kingston KC3000 1TB PSU: Corsair RM850e CASE: Streacom BC1 V2

PC2: MB: ASUS ROG CROSSHAIR X870E APEX CPU: AMD Ryzen 7 9850X3D RAM: G.SKILL 48GB 8000MHz CL40 VGA: INNO3D GeForce RTX 5090 iChill Frostbite SSD: WD BLACK SN7100 2TB PSU:
Seasonic Prime TX-1600 Noctua Edition CASE: Streacom BC1 V2

UGREEN 8K HDMI KVM Switch: LCD:
32" ASUS ROG Swift PG32UCDM KEYBOARD / MOUSE / PAD: Logitech MX Keys + Logitech G305 + A4tech X7 SOUND: Creative Gigaworks T20 II + Bang & Olufsen Beoplay H95

COOLING → CPU: Noctua NH-U12A chromax + Watercool HEATKILLER® IV PRO VGA: stock Alphacool RAM: IceManCooler Block + Heatsink RADIATOR: Watercool MO-RA IV 600 + 9x Noctua NF-A20 PWM Chromax PUMP: 4x D5 TUBING: EK 16/10 FITTING: Barrow 16/10 + Koolance QD3 CONTROLLER: Aquacomputer OCTO FLOW: Aquacomputer High Flow LT FILTER: Alphacool ES Big Inline
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10475
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Ticha lowprofile klavesnica

Príspevok od používateľa stiv »

Velka za 70€? Ani neviem kolko som ich uz objednaval a to je cena tak za malu. Potom este saskovali a trebalo kupovat ku niektorej dongl (logi bolt). Neviem ako to je teraz. Pisal som na nej chvilu a potom som ju odlozil. Mam velku, malu aj macovsku.

Akoze basic office klavesnica. Ani nie kovova, klavesy vysuchas pomerne skoro, odozva tiez bieda (ako aj na mx master 3/S) 125Hz. Proste lepsie kancelarske membranovky oproti tym najlacnejsim za viac penazi. Nic viac, nic menej. Este pomerne blby layout (velke klavesy s medzerami od seba).

Asi kazda mechanika bude vo vela veciach lepsia ak to nekupujes sekretarke ci recepcnej. :D
.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5344
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Ticha lowprofile klavesnica

Príspevok od používateľa scream »

Mne sa este nepodarilo vysuchat office klavesnicu, zato som uz vysuchal domace smejdy za 20E aj tlacidla na umyvacke beko :D

logitech K400 mam uz asi 10-12r, najprv bola len k telke ale viacmenej ju pouzivam uz ako primarnu. Je ako nova.

Na robotu mam logi MK295, z toho setu je mys celkom odpad ale klavesnica je fajna a relativne ticha aj ked ma nieco nabehane. Asi to najlepsie co som mal za poslednu dekadu v office. Ale je to ina cenova ako klavesnice za kilecko, tam asi budu vyssie naroky :)
Spoiler: ukázať
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, Sapphire pulse 9070 15g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
butcher
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 86
Dátum registrácie: Po 17. Jún, 2013, 13:04
Bydlisko: Trebišov

Re: Ticha lowprofile klavesnica

Príspevok od používateľa butcher »

MX Keys mozem iba odporucit, mam aj v praci a nasledne aj domov som si ju kupil (aj s myskou, kombo)
to je ako prejst z pisacieho stroja za hocijaku klavesnicu...iny vesmir
ako pise ericc64

a nie, klavesy nema take iste ako "Cherry mx stream" :)
Intel Core i5-12600K+ARCTIC-Freezer-i35 | MSI MAG Z790 TOMAHAWK WIFI | MSI RTX 2060 SUPER OC 8gb | 2x 32GB DDR5-4800MHz ADATA Lancer
SSD NVMe 1TB WD_BLACK SN850 | Kingston Fury Renegade 4TB || HDD WD40EFRX | WD6003FFBX Red Pro | DELL U3423 running on Manjaro
NTB Lenovo S510p (2014) running on Manjaro
==============
Mice Logitech MX Master 3S
Keyboard Logitech MX Keys S
Používateľov profilový obrázok
fallenblue
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 399
Dátum registrácie: Po 20. Sep, 2021, 10:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Ticha lowprofile klavesnica

Príspevok od používateľa fallenblue »

Máme doma MX Keys aj MX Mechanical obe fullky a sú fajn, ale vyskúšal som túto a zatiaľ u mňa vyhráva:
https://www.alza.sk/rapture-foxtrot-ult ... 607724.htm
Kupoval som ale v zľave asi za 75€, 108€ by som za to nedal, aj tých 75€ je dosť. Spracovanie ok, keycapy otras, to som vymenil za DarkProject, ale inak je to super tichá mechanika, že to znie ako membrána (Gateron Silent Red).
No aj keby si tam hodil nízke keycapy a vyhovovala by 98% veľkosť, asi to bude príliš vysoké... ale tak aspoň prihadzujem možnosť :D
Work: Acer Predator Helios Neo 16 | Intel Core Ultra 9 275HX | 64GB RAM | RTX 5060 8GB | 3TB SSD + LG 40U990A-W + Edifier M60 + Keychron K4 HE + Logi MX Master 4
Game:
PS5 Pro + 65" S90D + Keychron K2 HE + Logitech G Pro X 2 Superstrike + Audeze Maxwell 2 Apple: iPhone 15 Pro + Airpods Pro 2 + Watch Ultra 3 Black + iPad mini 6
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 2440
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Ticha lowprofile klavesnica

Príspevok od používateľa lopo1 »

V praci pouzivam Logi Craft ktorý ma rovnaky layout ako MXkeys a lepsiu kavesnicu som este nemal ... v aute co mam zariadenia pouzivam MX mini detto super klaesnica a nie nievysuchal som ziadnu klavesu
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7204
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Ticha lowprofile klavesnica

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Tak som teda na skusku objednal
https://www.alza.sk/keychron-v6-max-swa ... 749983.htm
https://www.alza.sk/keychron-k5-max-swa ... 749959.htm

logitech nechcem, vyskusam tieto dva a ked nebudu dobre tak vezmem cherry stream za 35 a budem ju pouzivat dalsich 10r
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10475
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Ticha lowprofile klavesnica

Príspevok od používateľa stiv »

Ta V6 vyzera fajn. Aj 1000Hz. Zbytocne sa hnat za LP ked zo skusenosti su to take mackopsy a taku kvalitu a pozitok z pisania tam nedosiahnes.
.
Používateľov profilový obrázok
satanicek666
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3081
Dátum registrácie: Ut 18. Mar, 2014, 12:47
Bydlisko: Sečovce

Re: Ticha lowprofile klavesnica

Príspevok od používateľa satanicek666 »

Fuuuj ale hnusne vyzera tá keychronka v6 🤣 nedal by som sebe toto na stôl
PC: AMD 9800x3d 5,3Ghz CO-40 = NOCTUA d15 G2 = MSI B850 Tomahawk = KINGSTON 64gb 6000mhz cl30 = MSI 5090 Vanguard = Ssd: M2 WD 850x 1tb Win11 + M2 WD 850x 4tb + 850 evo 2tb = LIAN LI 217 black = Fany: 3x NOCTUA a14x25 G2-in + 3x NOCTUA a14x25r G2-out + 3x NOCTUA a12x25 G2-bottom = FSP Hydro Ti Pro 1kw = LG C2 42" = Per: LOGI g915 tkl + LOGI g pro wire + LOGI g440 hard + XBOX Wire Controller = Audio: TOPPING dx5 II = MACKIE mr524 = MEZE 99 classic V2
PRESUVADLO: RAV 4 hybrid 2021
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7204
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Ticha lowprofile klavesnica

Príspevok od používateľa SKiLEX »

No neni velmi na vyber ked potrebujem numblock... Idealne by som chcel 96% ale tie sa na slovensku snad zohnat nedaju

Návrat na "Nákupná poradňa"