nevyplnene dutiny v scythe ninja

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
charonme
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 379
Dátum registrácie: Po 16. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: bratislava 2

nevyplnene dutiny v scythe ninja

Príspevok od používateľa charonme »

v scythe ninja su v najkritickejsom mieste dutiny a nevplnene priestory ktore brzdia (vzduch ~ izolant) prenos tepla medzi cpu a heatpipami

Obrázok
(fotka je odtialto)

skusal niekto vyplnit tie diery niecim? napr. lacnejsou teplovodivou pastou? (samozrejme nejak tak aby to neodtieklo ked sa to postavi)
Zdroj: PicoPSU-120-WI-25
Používateľov profilový obrázok
LoPiO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1474
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa LoPiO »

Jednoducho to spravis. Z jednej strany das silikon, potom to vyplnis a potom das z druhej strany silikon.

Samozrejme pastu co najlepsiu. Ked uz to robit.
I found paradise, it`s Ibiza.
I found heaven at Decibel Outdoor festival - Beekse Bergen , ilvarenbeek, Netherland
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

nerieriesil by som to, podla mna to nema nejaky podstatny fpliv
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
_skrat_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: St 08. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od používateľa _skrat_ »

dobre vycisteny povrch a nasledne aplikovanie poridne roztopeneho cinu by to podla mna lepsie riesilo ako pasta...alebo ked uz, tak ta husta pasta MX-cosi by mozno pomohla....
P4 2.8 Prsctt*GA-8IK1100*80GB SATA*1,5 GB*SAMSUNG 616E*LG 4160B*Chill 400P2*Leadtek TV2000XP Expert*R9200SE*SB Audigy 2
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

LoPiO napísal:Jednoducho to spravis. Z jednej strany das silikon, potom to vyplnis a potom das z druhej strany silikon.

Samozrejme pastu co najlepsiu. Ked uz to robit.
Raz som z silikonom na chladici experimentoval (okolo 65C) a stala sa mi taka vec ze silikon sa mi roztopil a vytiekol, a hnusne sa to cistilo.....
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
LoPiO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1474
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa LoPiO »

Asi zalezi od znacky alebo typu, pretoze som nasiel toto:

http://www.soudal.cz/sk/product-detail.php?evc=1239200

a tam je tepelna odolnost 180C. Hmm nevies aky si pouzil :?
I found paradise, it`s Ibiza.
I found heaven at Decibel Outdoor festival - Beekse Bergen , ilvarenbeek, Netherland
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

pouzil som uplne bezny z baumaxu, to mozno preto....
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa GABO »

Mno mne sa skor zda, ze je to tak naschval ten odstup, ale to len tak "nahlas" rozmyslam. Ono je tazke povedat ci je lepsie ak jednotlive pipe maju byt mierne od seba aby sa navzajmom neovplyvnovali (mimo zakladne je stale lepsie ak su od seba + dokonca nielen vertikalne ale aj horizontalne...viz. ako to maju towery ako NOCTUA alebo Thermalright Ultra 120). Jedine vyskusat natlacit pastu medzi ktora nebude vytekat (nieco ako MX1 ako sa tu uz pisalo). Ak to niekto skusi nech to zmeria a poda vysledok.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

Netreba to ani merat, ziaden efekt vyplnenie spominanych dutin neprinesie.
Meral som to pri testoch, priestor v dutinach ma totoznu teplotu ako zakladna.
A samozrejme prenos tepla medzi CPU a heat-pipe trubicami brzdeny nie je. Dutiny by museli byt medzi zakladnou a heat-pipe, nie medzi jednotlivymi heat-pipe.
Používateľov profilový obrázok
charonme
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 379
Dátum registrácie: Po 16. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: bratislava 2

dovol mi nesuhlasit

Príspevok od používateľa charonme »

Dovol mi nesuhlasit.

Verim sice, ze vzduch v dutinach moze mat rovnaku teplotu ako zakladna a heatpipy aj na desatinu stupna, ale to nic nehovori o vykonnosti/ucinnosti celeho chladica.

To iste plati o tom "brzdeni" prenosu tepla. Cez vzduch v dutine prechadza teplo urcite pomalsie/menej efektivnejsie ako keby tam bol nejaky vhodnejsi material, napr. med (ak by bola spravne tvarovana zakladna) alebo ked uz nic lepsie tak aspon teplovodiva pasta.
Zdroj: PicoPSU-120-WI-25
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

Tie heat-pipe odvadzaju teplo zo zakladne, odkial je vyzarovane. Priestor po bokoch trubic ich v tomto ovplyvnuje este menej ako zanedbatelne.
Bolo by sice idealne, keby boli trubice po celej ploche naspodu zaliate v zakladni, efekt zvysenia vykonu by to ale neprinieslo.
Schvalne skus cely priestor spominanych dutin vyplnit teplovodivou pastou a zmeraj. Rozdiel oproti originalnemu stavu bude tak +- 0,5-1°C, cize chyba merania. Viac to urcite nebude. :wink:
Používateľov profilový obrázok
charonme
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 379
Dátum registrácie: Po 16. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: bratislava 2

prakticky vysledok

Príspevok od používateľa charonme »

pripustam ze je mozne, ze prakticky vysledok by bol naozaj slaby, ale teoreticky odhad by sa dal spravit celkom pekne aj vypoctom. ked je meratelny rozdiel medzi roznymi teplovodivymi pastami tak bude urcite meratelny rozdiel medzi vzduchom vs. pastou.

Ale treba brat do uvahy aj miesta, na ktorych sa dotykaju zakladne tie druhe tri heatpipy, ktore su az nad tymi prvymi dvoma. S nimi to uz nie je az take slavne ako s tymi prvymi. Zaujimal by ma rozdiel teploty tych prvych troch a druhych troch heatpip, to sa zmerat da aj teraz a bez rozoberania / znefunkcnovania pocitaca, ale chcelo by to ten infracerveny teplomer.
Zdroj: PicoPSU-120-WI-25

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"