Problem so zobrazovanim obrazu na 5.6" LCD

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
Používateľov profilový obrázok
Rusty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 793
Dátum registrácie: Ne 05. Jún, 2005, 02:00
Bydlisko: Bratislava (29)

Problem so zobrazovanim obrazu na 5.6" LCD

Príspevok od používateľa Rusty »

Zdravim vsetkych.

Pred par dnami sa mi dostal pod ruku "psone display" ale je to v podstate taka napodobenina originalu sony. Ma to uplne ine zapojenie ako KLASICKE ZAPOJENIE. Tak ale znalosti zo strednej skoly sa mi prvy krat v zivote hodili a kompletne som rozobral cely display a odstranil z neho nepotrebne moduly. Prakticky mi zostal Display + nejake prevodniky + video vstup (jeden cinch kabel).

Display napajam 12V zo zdroja. Skusobne som ho pripojil priamo na DVD prehravac a cuduj sa svete, LCD fungovalo a zobrazovalo signal z DVD v dobrej kvalite (ale vo vyssej kvalite ako som ocakaval, kedze to nieje sony). Potom som skusal rozbehnut VIVO na mojej grafickej karte. VIVO pravdepodobne fungovalo, lebo som skusal pripojit komp na televizor pomocou s-video aj cinch kabla. V oboch pripadoch sa mi na televizore zobrazila bootovacia obrazovka windows a aj do systemu som sa normalne dostal a videl na TV.

Logicky teda, ked fungoval display a fungovalo aj VIVO, som zapojil cinch kabel z grafickej karty do siplaya, ale na LCD sa uz tento krat nic nezobrazilo.

Preco ked dam do LCD signal z DVD tak ho zobrazi bez problemov a ked ho dam zobrazit cez VIVO na mojej graf. karte, tak sa zobrazuje iba cierna obrazovka ?

Ak to nahodou niekto docital dokonca a vie poradit, tak poradte prosim. budem vam vdacny. :cry:
Používateľov profilový obrázok
marcy
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Po 19. Feb, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa marcy »

zda sa mi ze problem bude v tom ze ze dvd ma CSYNC a grafika ma rozdelene VSYNC a HSYNC. Asi ti treba prevodnik abo daco take

http://www.root.cz/clanky/televize-jako ... v-xfree86/

mozno ze sa ale mylim...
Používateľov profilový obrázok
Rusty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 793
Dátum registrácie: Ne 05. Jún, 2005, 02:00
Bydlisko: Bratislava (29)

Príspevok od používateľa Rusty »

dik za radu. ale keby vystup grafickej karty nemal csync, tak by sa mi obraz nielen ze nezobrazil na LCD, ale ani na TV, nie ?
Používateľov profilový obrázok
marcy
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Po 19. Feb, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa marcy »

aha. tak to ma ani nenapadlo. no bude to asi tym ze podobny problem som s bratom uz riesila a bolo to presne to iste. tv na pc slo, ale lcd nie. vyriesil to ten prevodnik. sice trochu iny,
http://www.tkk.fi/Misc/Electronics/circ ... rcuit.html
ale s tym jednoduchsim mozes spravit aj pavuka bez plosneho spoja, skusit a ked bude kvalita slaba, alebo to nepojde potom sa mozes pohrat s tym zlozitejsim. My mame ten zlozitejsi a funguje spolahlivo.
Používateľov profilový obrázok
Rusty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 793
Dátum registrácie: Ne 05. Jún, 2005, 02:00
Bydlisko: Bratislava (29)

Príspevok od používateľa Rusty »

Aha, tak ti dakujem velmi pekne. Ale je tu este jeden problem. Moj LCD nema vstup RGB, ale ako vstup pouziva len jeden cinch kabel - composite video sa tomu tusim hovori. Uz som sa na pevno rozhodol ze si ten plosak zbastlim, len nemas aj nejaku verziu kde by nebol vystup RGB, ale jeden cinch ?

Ak nie tak budem musiet nicit ten cinch na LCD a pohladat kde su jednotlive piny LCD, co je kopa prace. Ale keby uz nebolo vychodisko, tak som nasiel aspon obvod ktory by to realizoval.

Obrázok

Ale ako som povedal, radsej by som bol, keby bol na pravej strane cinch :wink:
Používateľov profilový obrázok
marcy
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Po 19. Feb, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa marcy »

Používateľov profilový obrázok
Rusty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 793
Dátum registrácie: Ne 05. Jún, 2005, 02:00
Bydlisko: Bratislava (29)

Príspevok od používateľa Rusty »

Podla toho clanku na pctuingu by to malo byt vsetko zapojene spravne. Problem je, ze windows, alebo grafika, mi vobec nedetekuju to LCD. A v driveroch sa mi ani neda nastavit viac ako jeden monitor.

Obrázok

K tomuto nastaveniu sa ani neviem dostat :

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Rusty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 793
Dátum registrácie: Ne 05. Jún, 2005, 02:00
Bydlisko: Bratislava (29)

Príspevok od používateľa Rusty »

Spravil som to podla navodu na PCtuningu pomocou redukcie cez s-video a nemam ziaden obraz. Problem je hlavne v tom, ze graficka mi nenajde dalsi monitor na TV-out. Ako keby som tam nic nemal pripojene. :cry:

EDIT : som zufaly. help please
Používateľov profilový obrázok
Rusty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 793
Dátum registrácie: Ne 05. Jún, 2005, 02:00
Bydlisko: Bratislava (29)

Príspevok od používateľa Rusty »

Takze zistil som ze problem nieje v tom, ze by graficka nedokazala zobrazit nic na tomto LCD, ale ze ked ho pripojim, tak sa tvari, ze nieje nic pripojene.


Skusal som na TV out pripojit televizor a obraz isiel, potom som hned vymenil TV za LCD a obraz na LCD zostal. Nemozem vsak predsa zakazdym pripajat televizor na komp, aby mi LCD fungovalo ... Nevie niekto poradit, co treba spravit, aby brala graficka LCD ako televizor ? Alebo hocico ...
Používateľov profilový obrázok
marcy
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Po 19. Feb, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa marcy »

Ci netreba prepojit nejake piny, ktore "povedia" karte ze je tam nieco vsunute. Viem ze na DVI nieco take je, alebo ak to mas cez S-Video tak ci na to lcd netreba privies napatie.

http://www.bit-tech.net/modding/2004/07 ... lcd/2.html
Looking at the back of the circuit, (you can use the image below to guide you) I'm not 100% sure what the DCC line is for, I'm not using it because the cable I used did not have this pin on it but FYI, it is 5v. I have been told since originally publishing of this article that this pin is for powering up the display with a control signal...I'm also told that this only applies to LCD's which use the PAL frequencies.
Používateľov profilový obrázok
Rusty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 793
Dátum registrácie: Ne 05. Jún, 2005, 02:00
Bydlisko: Bratislava (29)

Príspevok od používateľa Rusty »

Okej. cize mi asi ostava iba vyrobit si redukciu na vga + ten plosak s hsync+vsync->csync , lebo moja karta ho nepodporuje.

Inac ja nemam original PS ONE display. Toto nieje od sony. cize tento plosak :
Obrázok
mam odlisny. Netusim ako najdem na tom svojom, kde je R G B a tak dalej.

Dakujem ti za pomoc, uz si mi pomohla, ako si len vedela :wink:
Používateľov profilový obrázok
Matl0_w1C
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 630
Dátum registrácie: Po 23. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa Matl0_w1C »

skusil si tam nastavit tv out namiesto s video? lebo ak ja nastavim s video tak nemam farbu na displeji... ale ked ti to nechce vobec nabehnut.. neviem neviem.. lebo ak nastavis s video tak mas 2zive vodice, pri tvout 1..
Brm brm wrrrrrrrrrrr.. gotcha!..
Používateľov profilový obrázok
Rusty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 793
Dátum registrácie: Ne 05. Jún, 2005, 02:00
Bydlisko: Bratislava (29)

Príspevok od používateľa Rusty »

skusal, ale aj ked to nastavim cez tv out, tak mi nedovoli robit nastavenia vystupneho signalu, lebo ma pocit, ze nemam na tv-out nic pripojene. parametre toho tv-out mozem menit iba ked zapojim normalne televizor na tv-out a potom rychlo prehodim kabel z TV do LCD. ale ked sa chcem dostat znovu do nastaveni, tak mi to znovu nedovoli, lebo zisti, ze som medzitym odpojil telku (a dal som tam toto LCD, ktore nevie detekovat).

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"