Skutocna pravda o Viste + linky

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
popo666
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 951
Dátum registrácie: Pi 07. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Žiar nad Hronom + Bratislava

Príspevok od používateľa popo666 »

Toman napísal:Otaska: "Vydel uz niekto BOSD na Viste? :wink:
Ja bezim na XP uz 2.5roka a vydel som ho, len ked som hladal max takt mojho CPU ;)
podla mna porovnavat stabilitu OS podla tohoto je trosku subjektivne. Inak zober si systemy s Linuxom, tam bezia ludia niekolko rokov bez reinstalu a zamrznutia. Ked s tym vyrukuje MS, prosim, maju moju uctu, ale zatial si ju podla mna nezasluzia. Hovorim o tom, vyvoj istych casti softu sa vrati do cias pred 20 rokmy- iba ista vyvolena a mala skupina ludi ho bude moct vytvarat a vylepsovat. Nove ovladace uz nemozu odosielat "chybove spravy" aby sa nedal zistit algoritmus na tilt bity. Ved aj preto su take nekvalitne- sami vyvojari o mnohych chybach nevedia, len o tych, na ktore ich ludia upozornia. Aj to je krok s5 :(
mokry PC:: CPU: 3770K @ 4.3GHz + EK Supreme HF * Laing DDC-1T * TOP XSPC Premium Laing DDC * Radiator EK Water Blocks EK-CoolStream XT || RAM: 2*8GB Kingston 1600MHz || MB: Asus P8Z77-V Pro/Thunderbolt || GPU: EAH5970 + EAH5970 @ CrossfireX + EK fullCover || SSD: Corsair GT3 120GB || PSU: Antec platinum 1300W || Mouse: Razer Lachesis || Keyboard: G11 || LCD: HP LP2475w
Používateľov profilový obrázok
dexman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 931
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Levice

Príspevok od používateľa dexman »

cele DRM je postavene na hlave. preco by si niekto kto si kupi HD film nemohol urobit plnohodnotnu kópiu? velku buducnost tomu nedavam. nakoniec aj Apple pomaly upusta od DRM v predaji hudby, tiez Microsoft bude predavat hudbu pre tu ich iPod napodobeninu bez DRM. podobne to bude aj s filmami. eventualne od toho studia upustia, lebo ludia to proste nebudu chciet.
Používateľov profilový obrázok
popo666
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 951
Dátum registrácie: Pi 07. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Žiar nad Hronom + Bratislava

Príspevok od používateľa popo666 »

dexman napísal:cele DRM je postavene na hlave. preco by si niekto kto si kupi HD film nemohol urobit plnohodnotnu kópiu? velku buducnost tomu nedavam. nakoniec aj Apple pomaly upusta od DRM v predaji hudby, tiez Microsoft bude predavat hudbu pre tu ich iPod napodobeninu bez DRM. podobne to bude aj s filmami. eventualne od toho studia upustia, lebo ludia to proste nebudu chciet.
to by bolo skvele, ale je tu jeden hacik >> "hollywood" a on sa prachov len tak nevzda. Myslia si, ze ak sa ich "premiovy obsah ( :D ) " ochrani pred kopirovanim, a ludia budu nuteny kupovat ich filmy, ze sa s tym ludstvo zmieri a oni na tom len zarobia :D Keby som nepoznal ludstvo a par sikovnych hackerov a privrzencov Open Source, mozno by im to aj vyslo. Keby si uz pred tym nepodchytili DVD prehravace a domace kina celkovo, asi by sa DRM ani do Visty nedostalo. Skoda, stalo sa. Treba len dufat, ze tu coskoro bude nieco, co bude ako Vista, ale bez DRM
mokry PC:: CPU: 3770K @ 4.3GHz + EK Supreme HF * Laing DDC-1T * TOP XSPC Premium Laing DDC * Radiator EK Water Blocks EK-CoolStream XT || RAM: 2*8GB Kingston 1600MHz || MB: Asus P8Z77-V Pro/Thunderbolt || GPU: EAH5970 + EAH5970 @ CrossfireX + EK fullCover || SSD: Corsair GT3 120GB || PSU: Antec platinum 1300W || Mouse: Razer Lachesis || Keyboard: G11 || LCD: HP LP2475w
Používateľov profilový obrázok
popo666
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 951
Dátum registrácie: Pi 07. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Žiar nad Hronom + Bratislava

Príspevok od používateľa popo666 »

Co si myslia v Apple o Viste??
Pre tych, co niesu zasveteny >>> Mac OS X tu uz daku tu chvilku je, takze je jasne kto koho nakopiroval :D
mokry PC:: CPU: 3770K @ 4.3GHz + EK Supreme HF * Laing DDC-1T * TOP XSPC Premium Laing DDC * Radiator EK Water Blocks EK-CoolStream XT || RAM: 2*8GB Kingston 1600MHz || MB: Asus P8Z77-V Pro/Thunderbolt || GPU: EAH5970 + EAH5970 @ CrossfireX + EK fullCover || SSD: Corsair GT3 120GB || PSU: Antec platinum 1300W || Mouse: Razer Lachesis || Keyboard: G11 || LCD: HP LP2475w
Používateľov profilový obrázok
Xenon
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2295
Dátum registrácie: St 20. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Skutocna pravda o Viste + linky

Príspevok od používateľa Xenon »

Peppinello napísal:Tak, urcite ste poculi aky prevrat je Vista aky je to dobry operacny system a celu tu propagandu MSka, proste say WOW. Skutocna pravda je trochu ina. Vista vsetky uzivatelske sprijemnenia prebrala z mac OS X a niektorych linuxov. Jadrom programu je vsak zle koncipovane. Jeho sucastou je DRM . To konroluje neustale, ci sa niekde nekopiruje 'premiovy' obsah. Priklad: Pustite si CD s hubou, co ste si kupili a ma uz v sebe zakodovane ze je premiovy obsah. Vista bude kazdych 30ms kontrolovat ci ju niekde nekopcite(vs porty), co dost zatazuje system a pridava k nestabilite. Ak nemate chraneny zvukovy port, ktory komunikuje pomocou kodov(co SPDIF neroby), znizi vam kvalitu, alebo uplne zablokuje, ze co ak nahodou si tam date zariadenie, ktore to bude nahratavat. Podobne je to s filmamy(kontrola kazdeho obrazku). Zatial na nasom trhu nieje graficka karta s chranenym vystupom, cez ktoru by pustil win Vista plnu kvalitu. Problemov je ovela viac. Su v clanku, v PC world 3/2007, ktory zatial nieje na nete, ale ked bude pridam link. Nazov clanku je "DRM" Vista baby a je tam opisany cely dopad na trh.

Este par veci ktore mam z druhej ruky, ale je dost doverihodny cloviecik:

1, Ak si kupite Vistu v licencnej podmienke je ze ju nesmiete hodnotit, a ak tak svoje hodnotenie nesmiete zverejnit. Link:
https://deusexmachina.dyndns.org/shared/eula.pdf

2, Tiez je tam, ze sa zavezujete, ze Microsoft ma pravo vstupu do vasho pocitaca. Ak sa ich pokusite zablokovat(napr. Firewallom) tak sucast Paladium(alebo podobny nazov), ktory ma vyzsiu pravomoc ako administrator ma pravo umoznit pristup MS do vasho pocitaca alebo cely firewall odinstalovat bez vasho vedomia a upozornenia!

3, Ministerstvo podpisalo zmluvu o dodavani ms win do skol kde je podmienka, ze v skolach sa budu nachadzat len windowsy, a ze sa bude vyucovat MS Word, Excel, Powerpoint. Linux, openoffice, atd. to su podla zmluvy zakazane veci. Takze na skolach si vychovavaju generaciu Windowsakov, ktori uz zo zvyku budu kupovat produkty MSka.
A nazaver par linkov:
O viste
http://badvista.fsf.org/what-s-wrong-wi ... dows-vista
Vseobecne o microsofte
http://www.vanwensveen.nl/rants/microsoft/IhateMS.html
Prva krajina, v ktorej to zakazu bude USA. Oni nemozu zasahovat do tvojho sukromia. Podobna situacia bola, ked si si do XP nemohol nainstalovat OPERU, netscape, mozilla...... Proste si tam mohol dat len Explorer.
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Pentium Dual-Core E2220 @ 3.2GHz cooled by Noctua NH-U12P MB: ASUS Rampage Formula GRAFIKA: Sapphire ATI Radeon HD3870 512MB GDDR4 + Sapphire ATI Radeon HD3850 512MB GDDR3 in CrossFireX RAM: 8GB DDRAM2 800Mhz Corsair XMS2 4-4-4-12 AUDIO: ASUS Xonar DX -> Ultimate Ears Triple.Fi 10 Pro PSU: Fortron SAGA 450W (peak 500W) LCD: LG L1953TR 19"
Používateľov profilový obrázok
Xenon
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2295
Dátum registrácie: St 20. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa Xenon »

Pekne video. Vraj je Vista neokopirovana. http://www.youtube.com/watch?v=TaIUkwPy ... ed&search=

Este jedno: http://www.youtube.com/watch?v=FVbf9tOG ... ed&search=

Fakt sa instaluje rychlo. To iste by som s nou urobil aj ja, keby mi nesla.
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Pentium Dual-Core E2220 @ 3.2GHz cooled by Noctua NH-U12P MB: ASUS Rampage Formula GRAFIKA: Sapphire ATI Radeon HD3870 512MB GDDR4 + Sapphire ATI Radeon HD3850 512MB GDDR3 in CrossFireX RAM: 8GB DDRAM2 800Mhz Corsair XMS2 4-4-4-12 AUDIO: ASUS Xonar DX -> Ultimate Ears Triple.Fi 10 Pro PSU: Fortron SAGA 450W (peak 500W) LCD: LG L1953TR 19"
Používateľov profilový obrázok
popo666
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 951
Dátum registrácie: Pi 07. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Žiar nad Hronom + Bratislava

Príspevok od používateľa popo666 »

to Xenon:
:D tak to sa im podarilo este aj toto okopirovali :D MS ma jedine stastie, a to ze je v mysli ludi Windows ako jediny OS na svete.
mokry PC:: CPU: 3770K @ 4.3GHz + EK Supreme HF * Laing DDC-1T * TOP XSPC Premium Laing DDC * Radiator EK Water Blocks EK-CoolStream XT || RAM: 2*8GB Kingston 1600MHz || MB: Asus P8Z77-V Pro/Thunderbolt || GPU: EAH5970 + EAH5970 @ CrossfireX + EK fullCover || SSD: Corsair GT3 120GB || PSU: Antec platinum 1300W || Mouse: Razer Lachesis || Keyboard: G11 || LCD: HP LP2475w
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8608
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa shiro »

Hmm, trapne videjka... to druhe by som aj pochopil, chlap si spravil mensiu recesiu, ale to o vykradani napadov - sak vsetci kvakaju, ze IE nema taby, ze windows nemaju tie super funkcie co su tam a tam...

A co by ste chceli, MS vysiel ludom v ustrety a dal do visty veci, po ktorych vsetci kricali, ze ich tam chcu...a stejne sa objavi par debilkov, co to potom nazvu vykradanim napadov.

Som zvedavy, kedby to takto vypalilo nie s MS ale napr. s Apple, ci by toto ludia robili. Lebo mi to pripada, ze je to zase jedna z tych "tradicnych" srandiciek, ako napriklad nikdy sa nekonciace vtipky o bluescreenoch, a padoch windowsu.

Keby sa MacOS pouzival na 99% PC na svete, tak by tuna bol topic o kydani na MacOS. Pretoze sa MacOS nepouziva na tolkych PC, tak jasne ze sa on velmi nezaujimaju hackeri, a mnozstvo jeho chyb ktore vyjde na svetlo sveta je minimalne.

Chcel by som ale vidiet tie nedobrobky, co by sa ukazali, keby sa pouzival celosvetovo - len prednedavnom bola objavena dost vazna chyba, ked sa chlapik za par hodin dostal kompletne do PC s MacOS.

Ani neviete, aki ste vsetci kratkozraki. Vyvoj ide vpred, a o dva-tri roky budeme vsetci slapat na viste ci sa vam to paci alebo nie, a tieto "vtipne" kydanice na tento OS budu na dve veci...


P.S. niesom ziaden propagator MS, ak by to tak vyznelo :)
Používateľov profilový obrázok
popo666
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 951
Dátum registrácie: Pi 07. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Žiar nad Hronom + Bratislava

Príspevok od používateľa popo666 »

Ak si cital minulomesacnu spravu od MS, tak asi si si vedomy, ze sa im dari len v USA a ciastocne v Europe.
nadpis znel zhruba takto: "MS oslavuje, podarilo sa im ku koncu marca predat 475 kopii Visty v Cine" Tak klobuk dolu, to chce vela znalosti a schopnosti mat takyto odber v najzaludnatejsej krajine sveta, kde uz pomaly zacinaju prechadzat na Linux a nikto z tych ludi sa k Win uz nevracia. Inak ten clanok, co coskoro postnem, ked ho vydaju na nete, z ktoreho som opisoval mnoho tychto "nedostatkov ( :D )" napisal jeden z vyvojarov Operacnych systemov (2shiro: sa my zda, ze ty si mal milu poznamku na nas, ako by sme boli vyvojari OS, tak tu to budes o par dni mat, aj s jeho podpisom)
mokry PC:: CPU: 3770K @ 4.3GHz + EK Supreme HF * Laing DDC-1T * TOP XSPC Premium Laing DDC * Radiator EK Water Blocks EK-CoolStream XT || RAM: 2*8GB Kingston 1600MHz || MB: Asus P8Z77-V Pro/Thunderbolt || GPU: EAH5970 + EAH5970 @ CrossfireX + EK fullCover || SSD: Corsair GT3 120GB || PSU: Antec platinum 1300W || Mouse: Razer Lachesis || Keyboard: G11 || LCD: HP LP2475w
Používateľov profilový obrázok
Xenon
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2295
Dátum registrácie: St 20. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa Xenon »

V Cine predavali XP za 2 dolare, len aby prebili na trh. Dalsie ( podla shira trapne videjka ). Kam sa Vista hrabe. V zivote si ju nenainstalujem. Mozno o 10 rokov, aby som videl ako to naozaj vyzera. A potom nasledne formatnem HDD 5x za sebou. Pre istotu. :D Tu su: http://www.youtube.com/watch?v=lawkc3jH3ws&NR=1

A druhe: http://www.youtube.com/watch?v=xC5uEe5O ... ed&search=
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Pentium Dual-Core E2220 @ 3.2GHz cooled by Noctua NH-U12P MB: ASUS Rampage Formula GRAFIKA: Sapphire ATI Radeon HD3870 512MB GDDR4 + Sapphire ATI Radeon HD3850 512MB GDDR3 in CrossFireX RAM: 8GB DDRAM2 800Mhz Corsair XMS2 4-4-4-12 AUDIO: ASUS Xonar DX -> Ultimate Ears Triple.Fi 10 Pro PSU: Fortron SAGA 450W (peak 500W) LCD: LG L1953TR 19"
Používateľov profilový obrázok
popo666
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 951
Dátum registrácie: Pi 07. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Žiar nad Hronom + Bratislava

Príspevok od používateľa popo666 »

Krasne "pozadie" na Linux! Pre zrovnanie, kamarat ho uz ma nainstalovane a na druhom HDD ma Vistu (z recesie) a porovnava ich. K tomu pozadiu- to dynamicke pozadiena Linuxe s animaciami zatazuje jeho PC menej, ako Vista s obycajnym obrazkom na pozadi. :lol:
2shiro: Ak neveris, prosim, je to tvoja vec.
mokry PC:: CPU: 3770K @ 4.3GHz + EK Supreme HF * Laing DDC-1T * TOP XSPC Premium Laing DDC * Radiator EK Water Blocks EK-CoolStream XT || RAM: 2*8GB Kingston 1600MHz || MB: Asus P8Z77-V Pro/Thunderbolt || GPU: EAH5970 + EAH5970 @ CrossfireX + EK fullCover || SSD: Corsair GT3 120GB || PSU: Antec platinum 1300W || Mouse: Razer Lachesis || Keyboard: G11 || LCD: HP LP2475w
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Príspevok od používateľa dexterav »

ono je to tak keby malo windows iba 10% uzivatelov nikto on nezavadi...
ale kedze ho ma asi 90%, tak sa donho kazdy oprie, a takmer kazdy ho pozna...
preto je aj takna ociach...
co sa tyka OSX je to co sa tyka politiky rovnake ako pri Win, obsahuje uplne vsetko...
len neviem preco to vadi pri Win a pri OCX nie, a takisto je to pri distribuciach Linuxu... :)
a tiez to nikomu nevadi...preco?
je to jednoduche Win su biznis a OSX a Linux sa ako biznis iba tvaria...
takze kura treba sklbat kde sa da a treba sa robit aj hrdinom, ked niekto utoci na prakticky monopol...viz EU vs M$...

p.s.
len aby nevznikol omyl niesom nejaky zastanca m$ a je win a politiky, ale proste mi to utocenie nan hlavne ked ostatny robia to iste len v blede modrom pripada smiesne...hlavne zo strany OSX
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
popo666
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 951
Dátum registrácie: Pi 07. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Žiar nad Hronom + Bratislava

Príspevok od používateľa popo666 »

Ten OSX si myslim, ze uz fakt netreba rozoberat, nieje to ani cielom tohoto topicu- Islo len poukazat na originalitu vyvojarov od MS. Tu uz je nieco podstatne: video chlapika, ktory otvoril webovu stranku a Vista mu vymazala vsetky fotky. Ako? kuknite si ;)
Naposledy upravil/-a popo666 v Ne 13. Máj, 2007, 15:23, upravené celkom 1 krát.
mokry PC:: CPU: 3770K @ 4.3GHz + EK Supreme HF * Laing DDC-1T * TOP XSPC Premium Laing DDC * Radiator EK Water Blocks EK-CoolStream XT || RAM: 2*8GB Kingston 1600MHz || MB: Asus P8Z77-V Pro/Thunderbolt || GPU: EAH5970 + EAH5970 @ CrossfireX + EK fullCover || SSD: Corsair GT3 120GB || PSU: Antec platinum 1300W || Mouse: Razer Lachesis || Keyboard: G11 || LCD: HP LP2475w
Používateľov profilový obrázok
Xenon
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2295
Dátum registrácie: St 20. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa Xenon »

Prepac, ale nenasiel som to. Hod ten link este raz.
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Pentium Dual-Core E2220 @ 3.2GHz cooled by Noctua NH-U12P MB: ASUS Rampage Formula GRAFIKA: Sapphire ATI Radeon HD3870 512MB GDDR4 + Sapphire ATI Radeon HD3850 512MB GDDR3 in CrossFireX RAM: 8GB DDRAM2 800Mhz Corsair XMS2 4-4-4-12 AUDIO: ASUS Xonar DX -> Ultimate Ears Triple.Fi 10 Pro PSU: Fortron SAGA 450W (peak 500W) LCD: LG L1953TR 19"
Používateľov profilový obrázok
popo666
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 951
Dátum registrácie: Pi 07. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Žiar nad Hronom + Bratislava

Príspevok od používateľa popo666 »

popo666 napísal:Ten OSX si myslim, ze uz fakt netreba rozoberat, nieje to ani cielom tohoto topicu- Islo len poukazat na originalitu vyvojarov od MS. Tu uz je nieco podstatne: video chlapika, ktory otvoril webovu stranku a Vista mu vymazala vsetky fotky. Ako? kuknite si ;)
Tu je to
sorry za predchadzajuci zly link ;) ale uz aj ten je opraveny
mokry PC:: CPU: 3770K @ 4.3GHz + EK Supreme HF * Laing DDC-1T * TOP XSPC Premium Laing DDC * Radiator EK Water Blocks EK-CoolStream XT || RAM: 2*8GB Kingston 1600MHz || MB: Asus P8Z77-V Pro/Thunderbolt || GPU: EAH5970 + EAH5970 @ CrossfireX + EK fullCover || SSD: Corsair GT3 120GB || PSU: Antec platinum 1300W || Mouse: Razer Lachesis || Keyboard: G11 || LCD: HP LP2475w

Návrat na "Operačné Systémy"