Skutocna pravda o Viste + linky

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
Xenon
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2295
Dátum registrácie: St 20. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa Xenon »

Ja som tomu pochopil tak, ze ak budes mat zapnute rozpoznavanie reci, tak ti niekto moze vymazat obrazky. Neviem viac som nepochopil. Ako si tomu pochopil ty?
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Pentium Dual-Core E2220 @ 3.2GHz cooled by Noctua NH-U12P MB: ASUS Rampage Formula GRAFIKA: Sapphire ATI Radeon HD3870 512MB GDDR4 + Sapphire ATI Radeon HD3850 512MB GDDR3 in CrossFireX RAM: 8GB DDRAM2 800Mhz Corsair XMS2 4-4-4-12 AUDIO: ASUS Xonar DX -> Ultimate Ears Triple.Fi 10 Pro PSU: Fortron SAGA 450W (peak 500W) LCD: LG L1953TR 19"
Používateľov profilový obrázok
popo666
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 951
Dátum registrácie: Pi 07. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Žiar nad Hronom + Bratislava

Príspevok od používateľa popo666 »

Xenon napísal:Ja som tomu pochopil tak, ze ak budes mat zapnute rozpoznavanie reci, tak ti niekto moze vymazat obrazky. Neviem viac som nepochopil. Ako si tomu pochopil ty?
Nejaky vtipalek si nahra svoj hlas a povie presne to, co si tam pocul. Ak si to pustis (hoci aj priamo po internete) a budes mat zapnute to rozpoznavanie hlasu vo Viste, vymaze ti presne to vsetko, co mu ten hlas "povie".
Priklad: pustis si vtipne videjko na nete a odbehnes si zobrat daco pod zub, kym sa vratis, najdes vymazany adresar s fotkami a budes sa cudovat, ako sa to mohlo stat. (tymto sposobom sa da vymazat takmer hocico)
mokry PC:: CPU: 3770K @ 4.3GHz + EK Supreme HF * Laing DDC-1T * TOP XSPC Premium Laing DDC * Radiator EK Water Blocks EK-CoolStream XT || RAM: 2*8GB Kingston 1600MHz || MB: Asus P8Z77-V Pro/Thunderbolt || GPU: EAH5970 + EAH5970 @ CrossfireX + EK fullCover || SSD: Corsair GT3 120GB || PSU: Antec platinum 1300W || Mouse: Razer Lachesis || Keyboard: G11 || LCD: HP LP2475w
Používateľov profilový obrázok
mph2
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Št 17. Máj, 2007, 08:00

ahojte

Príspevok od používateľa mph2 »

Uz sa na tie hluposti co tu o Viste pisete nemozem pozerat bez odozvy. Pracoval som s produktami od firmy Microsoft od Ms-Dos az po sucasne Visty. Takze poznam kazdy Operacny System od tejto firmy. Od prvych Windows po terajsie uplynulo vela rokov. Bol to bolestny vyvoj. nebudem komentovat Kazde Windows. poviem iba tolko Ze XPcka bol obrovsky pokrok, ale Vista to je delo. Mam ho dva Mesiace a som s nim nesmierne spokojny. Hovorite ze vdaka pohyblivym bitom moze bit system nestabilny a ze Visty moze zhodit obycajne zakolisanie napatia a ja hovorim ze su to rozpravky a hluposti. Viete mam doma sustruh na zelezo. ma prikon 12kw a zasli by ste co robia ziarovky ked sa na nom robi. ale Visty nepadly a ani nedali najavo ani naznak nestability dokonca ani ked som pocas behu PC napajal na zdoj rozne zariadenia. Dalsia vec je ten slavny system DRM s premiovym obsahom prisla Hollyvood takze spinu si hadzte na nich nie na Microsoft. mimochodom Vy si myslite ze dvd prehravace tuto ochranu mat nebudu? Urcite ju budu mat tiez. A poviem Vam Pravdu ze ma to ani trochu netrapi lebo stejne nevedia natocit suceho filmu. A osobne si myslim ze normalna hudba nebude chranena s DRM teda aspon dufam. Dalsia vec co tu pisete ze Microsoft Okopiroval niektore veci z Linuxu? a z OS-X? ja vas lutujem je Pravda ze Mac mal prv Okna ako PC ale ked boli okna pre PC Linux este nebol a ked uz bol zas to bol len prikazovy riadok dokonca som ho aj mal. takze vec opisovania radsej nespominajte. Linux neni zly system ale v zakladnej instalaci toho moc nevie vsetko ohladom multimedii sa musi dodatocne stiahnut a nainstalovat a ten hlavny nedostatok podpora hier z Windows.
dalsi nadavaju ze Visty moc zaberaju a hlcu RAM a CPU ale z pohladu dnesnej doby je to smiesne lebo su obrovske kapacity Diskov Ramky su velmi lacne a vykony dnesnych procesorov su vysoke. ja mam Athlon 64 3200 1GB ram 400GB HDD a Vista home premium 64 sk a grafiku Radeon X550 a hry mi bezia krasne. jedine v com urobili hlupost vo vistach je to slavne potvrdzovanie kazdej instalacie ci to chcem naozaj nainstalovat. zial ked to aj vypnem zas ma to otravuje ze system moze bit ohrozeny no musim si na to zvyknut.
Používateľov profilový obrázok
Xenon
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2295
Dátum registrácie: St 20. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa Xenon »

OK.OK. Ale zatial je XP-cko vydarenejsie. A je to viac menej zo srandy. To video s instalaciou je sranda. A co si robil pre Micrsosoft? Si jeho pracovnik? A fakt ti idu hry v poho aj na X550? To potom mne tiez pojde paradne. A ide aj AERO? A co musis potvrdzovat pri instalacii? Najviac sa tesim na DirectX 10. Ale ta DRM je velka hovadina. Este treba pockat na ovladace a ostatne veci. A ako to ide s novymi oladacmi?
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Pentium Dual-Core E2220 @ 3.2GHz cooled by Noctua NH-U12P MB: ASUS Rampage Formula GRAFIKA: Sapphire ATI Radeon HD3870 512MB GDDR4 + Sapphire ATI Radeon HD3850 512MB GDDR3 in CrossFireX RAM: 8GB DDRAM2 800Mhz Corsair XMS2 4-4-4-12 AUDIO: ASUS Xonar DX -> Ultimate Ears Triple.Fi 10 Pro PSU: Fortron SAGA 450W (peak 500W) LCD: LG L1953TR 19"
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od používateľa crux2005 »

Xenon napísal:A ide aj AERO?
ano
Xenon napísal:A co musis potvrdzovat pri instalacii?
ci chce aplikaciu naozaj instalovat
Xenon napísal:Najviac sa tesim na DirectX 10.
D3D 10
a potrebujes aj graficku kartu s podporou D3D 10 - inak ti moze byt ukradnute ...
s pozdravom, crux.
Používateľov profilový obrázok
popo666
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 951
Dátum registrácie: Pi 07. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Žiar nad Hronom + Bratislava

Príspevok od používateľa popo666 »

Tak tak. Ani mne neslo nejako o zhovadenie popularneho OS- len som chcel poukazat na mozne rizika, ktore uz existuju, alebo sa ocakava, ze v blizkej dobe vzniknu. A to DRM ste este nemohli pocitit v akcii, este niesu filmy s DRM (iba daka hudba, ale ktory slovak si kupi hudbu ;) ) Tak ci onak, funguje a to je podstatne. Ale musite uznat, ze niektore kroky, ci uz co zapisali do licencii, alebo to, ako ochranuju "premiovy obsah" neprinesu nam ludom, uzivatelom, veela osohu.
mokry PC:: CPU: 3770K @ 4.3GHz + EK Supreme HF * Laing DDC-1T * TOP XSPC Premium Laing DDC * Radiator EK Water Blocks EK-CoolStream XT || RAM: 2*8GB Kingston 1600MHz || MB: Asus P8Z77-V Pro/Thunderbolt || GPU: EAH5970 + EAH5970 @ CrossfireX + EK fullCover || SSD: Corsair GT3 120GB || PSU: Antec platinum 1300W || Mouse: Razer Lachesis || Keyboard: G11 || LCD: HP LP2475w
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8608
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa shiro »

Ako pises, tak DRM v hudbe nepocitime, pretoze "ktory slovak si kupi hudbu" :)
A ktory slovak si kupi film?
Hehe, takze nas vonkoncom nemusi DRM trapit.
Ak chcem nejaky film, a viem ze mi za to stoji, tak si ho kupim na DVD, a nejake DRM mi moze lizat...ved vies co :)
Naco stahovat neviemaky velky divx alebo co, ked mozem mat DVDcko original za rozumnu cenu s DD5.1, alebo DTS zvukom?

Problemy s DRM ak vobec vzniknu, tak vzniknu v USA a u par zazobancov co nevedia co s prachami....
Používateľov profilový obrázok
mph2
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Št 17. Máj, 2007, 08:00

Vista

Príspevok od používateľa mph2 »

System sa snazi zablokovat kazdy program. najprv Vas vyzve ci chcete program odblokovat a potom ci ho chcete spustit alebo nainstalovat. po instalacii sa musi niekolko krat spustit aby to prestalo otravovat. kazdy jeden O-S je po uvedeni na trh okomentovany ako horsi nez ten starsi ale to je normalne, ved je opravovany. Za rok bude Vista tiez dalej. nie som pracovnik Microsoftu som obycajny uzivatel. hry mi idu na tejto grafike je jasne ze nejdu na velke detaily cakam ked klesnu ceny lepsich grafik. ale uvediem ze Half Life 2 mi ide 1024x768 32bit color high detail a 6x AA a ide plynulo. Netrufam si to moc tvrdit ale myslim ze DRM vo viste dlho nevydrzi bud ho stopnu v MS alebo Hekery.
Inak na hry pod DX10 sa tesim. len dufam ze ceny 8800viek a radeonov budu dobre klesat. Inak aj ovladace su uz dobre. A Aero je dobra vec hlavne ak radi otvarate vela okien tato funkcia sa uz priam pytala na svet. ale priznam sa ze po hodnoteniach na nete som sa bal ist na Vistu no nastastie som nedal na ohovaranie a kupil som si ju a som spokojny. Neviem co by som este dodal.
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

a teraz sa opytam takto, preco si si kupil ten ultra namakany athlon a tu bizuteriu okolo toho? hrajes hry? v tom pripade je ta zostava smiesna na nich (ak neberies solitary do uvahy)
mne operacny system nebude diktovat aky si mam kupit komp aby som ho mohol pouzivat, a uz vobec mi nebude diktovat aky kabel alebo aky druh media budem pouzivat
ohladom tych linuxov co opisujes? neviem ms vydal grafiku (windovs 1.0) v 92 roku, to uz grafika na linuxe (pre teba len prikazovy riadok) fungovala uz 10 rokov, bohuzial nebol som pri jej vzniku, to som nebol este ani v plane.
z definicie operacneho systemu vypliva ze sa bude spravat tak ako mu to zadam ja, M$ to postavil na hlavu, operacny system diktuje ako sa bude spravat pouzivatel.
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
mph2
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Št 17. Máj, 2007, 08:00

Vista

Príspevok od používateľa mph2 »

To si ma prekvapil. ale vtedy som o linuxe ako ografickom prostredi nikde nepocul. jediny Linux o ktorom som pocul ten co som mal. napamatam sa na presnu verziu akurat viem ze som bol sklamany a vyhodil som ho. V poslednej dobe asi pred troma mesiacmi som skusal Ubuntu. nevyzera zle ale pre mna to skratka neni. o DRM este nehovor este to nikdo nevidel v Akcii. A ver tomu ze ak budu popisovane problemy tak nebudu len na PC ale aj na stolnych prehravacoch. lenze za toto MS nemoze. netreba to vidiet tak cierno doteraz mam taku skusenost ze vsetko nove co prislo bolo najprv odsudene ale az sa to riadne odskusalo tak to bolo v poriadku. lenze ludia su taky narobia reci jeden prida to druhy zas to a a vznikne z toho katastrofa. Ja poznam styri katastrofy a to su: MS-Dos, Win95,98,ME. XP a Vista Katastrofou niesu.
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa newmi »

Veru veru, operacny system (Windows) ovlada nas. Nebyt hier, tak slapem len na linuxe. Ale raz ma to hranie hadam prejde :). Niezeby Win boli zle, Xp su fajn ale to co som si preskakal s 95,98 a ME tak to mi stacilo, reinstalovaval som ich skoro kazdy tyzden a stale padali a same BSoD. Teraz mi idu Xp v poho ale nepaci sa mi ze MS sa mi pcha do pc tymi ich vselijakymi kontrolami pravosti, automaticke aktualizacie (ktore casto narobia viac skody ako osohu) a podobne casto otravne blbosti su tiez strasne. Akoze ano automat akt. beriem ale nie typu ze ani neviem co , ako, kedy, kam sa mi do pc instaluje.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
mph2
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Št 17. Máj, 2007, 08:00

Vista

Príspevok od používateľa mph2 »

Zabudol som dopisat, Prvy Win bol na trhu v roku 1985 a prvy Linux v roku 1994 pred nim bol unix Prikazovy System. ked si uz nacrtol ze mam slabu zostavu na hry, mas pravdu lenze ja mam zotpovednost voci rodine a ja nedam 13000 za grafiku ci 8000 za procesor. To by mi museli tisicky pod vankusom rast. ja sa drzim v strede. striedavo obmienam raz za dva roky raz procesor a raz grafiku. zatial mam Vykon dost silny na vsetky hry ktore si vyberiem.
Používateľov profilový obrázok
Bako
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Pi 03. Nov, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa Bako »

zdravim chem sa len opitat ako sa da vista odstranit z diku tak aby som nemusel sformatovat celi disk potrebujem proste odstranit len priecniky windows a program files :?
Používateľov profilový obrázok
Metiu
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1008
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Prešov (17)

Príspevok od používateľa Metiu »

no .. len tu ide hlavne o to ,ze nebudem platit tisice za nejaky "OS" firme ,ktora ma nuti upgradovat ! Ja si chcem popocuvat online radio , napisat nieco v open office , popozerat net , naco mi je AERO ? Mne obycajnemu userovi ?
Legalne a zdarma ? Preco nie ..
NB : Fujitsu-Siemens D9500 C2D T5250 3GB 120GB X3100 15.4" @ Xubuntu
Other :
LG KU990 Viewty , Sandisk SANSA CLIP@Porta pro
Sien † slavy : 462 - Duron 800@1100@2v (spitfire) ; Athlon 1200@1864@2.3v (thunderbird) ; #1 Abit NF-7 rev. 2.0 CPU Vmod ~2.4v
Now : 462 - Duron 750@967@2.25v (spitfire) ; Duron 950@1457@2.33v (spitfire) ; Duron 1100@1470@2.21v (morgan) ; A1333 (thunderbird) ; A XP 1500+ 1333@1488@1.8v (palomino) ; EPOX 8K3A CPU Vmod ~2.33v ; #2 Abit NF7 rev.2.0 Vmod ~2.4v
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

to co pise metiu je podla mna ta prava ideologia.
ja tiez nevravim ze mam super stroj, to co chcem to vie, ked nahodou nebude, tak zvazim upgrade.
som sa sekol s tym winom to uz 3.11 v tom roku vyliezla, ale aj tak, linux vyliezol v 92 panovi torvaldsovi a unixy su tomu bratsky system podobne ako mac-y, proste je to jedna banda, od ktorej za ostatnych 20 rokov bill nic ine nerobi len kradne
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.

Návrat na "Operačné Systémy"