2 PC,jeden net...

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
pindiq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 269
Dátum registrácie: Pi 30. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice,Staré mesto

2 PC,jeden net...

Príspevok od používateľa pindiq »

doma mam 2 PC a fotrovci by chceli aby na oboch bol net... kamos mi vravel nieco o routeri kde ma napojeny jeden kabel zo switchu na streche a zvysne vyvody su na PC.Ale neviem kde ho zohnat,ci je to legalne,aku ip na druhom PC nastavit,a ci by to fungovalo aj po zmene internetu (teraz mam antik) dikes
Lenovo ThinkPad Edge E520 (i5 2430M,4GB RAM,HD6630m,500GB HDD)
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa newmi »

Legalne to je ale zalezi to od zmluvy, ktoru mas s poskytovatelom internetu. Niektory to v nej vyslovene zakazuju. Router zozenies v hociktorom pc obchode.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Príspevok od používateľa Gudas »

Popis presnejsie ako mas riesenu pripojku...a najlepsie aj ake zariadenia su pouzite.
(ja napr. to mam takto: WiFi antena->AP->switch->3kable do 3PC, ziaden router)
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
Používateľov profilový obrázok
glide
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 355
Dátum registrácie: Po 04. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa glide »

2 sietovky na jednom kompe a tu na fore najdes aj navod niekde (cca 3min prace). router je "serioznejsie" riesenie (aj praktickejsie). ked mas antik kludne do toho, je to ok. btw preco sa nekuk tu? dam krk na to, ze tych navodov je tam po 8==> :)
Spoiler: ukázať
CPU: AMD Ryzen 7 1700, Noctua NH-U12P SE2
RAM: Kingston HyperX Predator 2x16GB 3000 MHz DDR4
GPU: MSI GTX 1080 GAMING X 8G
MOBO: ASROCK Fatal1ty X370 Gaming-ITX/ac, PSU: Seasonic Focus Plus 650 Gold
HDD: Samusung 960Evo 250GB
Case: Fractal Design Node 304
NAS: Asustor 204TE 4x WD 3TB (RAID 5), 1x SSD Intel 330 180GB
Používateľov profilový obrázok
vuaras
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 78
Dátum registrácie: Pi 10. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Žilina, Bratislava

Príspevok od používateľa vuaras »

nedavno som riesil tento problem, mam doma 3 pocitace, tak som kupil router, jeden pocitac je na "pevno" kablom z routera, dva notebooky cez wifi, takze surfujem kde chcem po celom byte. Ak nechces tahat kable po celom byte, kup si router, ktory ti umozni wireless pripojenie a mas pokoj.
Nastavenia IP sa nemusis bat - DHCP sa da pridelovat automaticky, takze ti IP prideli sam.
Jediny problem, ktory mozes s routerom mat je, ze ti nejakym sposobom bude provider blokovat pripojenie cez router - mne sa stalo, ze robur.sk neumoznuje taketo pripojenie, bonet.sk zasa len za urcitych podmienok.
Pokial viem, T-com ani chello tento problem zatial nemaju.
Vuaras
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

antiku sa to nepaci, no da sa to bez problemov ked to dobre nastavis. skus si dat hladat moje prispevky v tejto kategorii a urcite najdes riesenie, alebo ked sa na to necitis tak sa mi ozvi
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
pindiq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 269
Dátum registrácie: Pi 30. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice,Staré mesto

Príspevok od používateľa pindiq »

ja ten router potom vyskusam,ked bude problem s nastavenim(co nepredpokladam) sa este ozvem zatial dik
Lenovo ThinkPad Edge E520 (i5 2430M,4GB RAM,HD6630m,500GB HDD)
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

zaklad je zmenit jeho mac adresu na taku, aku si nadiktoval providerovi. vecina to ma tak ze staci zapichnut router na komp a das clone mac adress, potom ho uz len napojis na wan port na ten kabel od providera a za nim si mozes robit sarapatu jaku len chces
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
kami_sama
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 362
Dátum registrácie: Po 05. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa kami_sama »

jararak napísal:zaklad je zmenit jeho mac adresu na taku, aku si nadiktoval providerovi. vecina to ma tak ze staci zapichnut router na komp a das clone mac adress, potom ho uz len napojis na wan port na ten kabel od providera a za nim si mozes robit sarapatu jaku len chces
no, ani by som nepovedal. ono prepisat MAC adresu je sice krasne, ale staci, ked chces na net pichnut iny komp, nez ten, co mas u providera zapisany. v pripade, ze zdielas internet, uz to nestaci, lebo napr. drobnost, ako je TTL budu mat pakety o jedno mensie, cize napr. (windows ma default 128) namiesto 128 len 127. malickost, ale uz provider na zaklade toho vie zistit, ze nieco nie je v poriadku. takze bacha na to. zdielat internet bez toho, aby to provider zistil je dost tazka. cize by som na tvojom mieste najprv overil, ci mozem, alebo nie. az potom router.
Používateľov profilový obrázok
glide
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 355
Dátum registrácie: Po 04. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa glide »

a keby ste citali co som pisal hore, zistili by ste kludne moze menit co ce, lebo providerovi je to fuk :) dokonca ked tam zavola a zaplati vyjazd technika, tak mu ten router aj nakonfiguruje (to je pre bohatych hlupakov/lenivcov)
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

to kamisama, viem o tom ttl, cisco ccna som si nerobil pre nic za nic, ale antiku je to fuk, oni nechcu vidiet len na jeden kabel viac ipciek zapojenych, cize im je jedho ake zverstvo stvaras za ich routerom, no co viem tak sa im wifi routre velmi nepozdavali a neviem ako to maju teraz v zmluvach no niekedy ich tam nemaly povolene.
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

to kamisama, viem o tom ttl, cisco ccna som si nerobil pre nic za nic, ale antiku je to fuk, oni nechcu vidiet len na jeden kabel viac ipciek zapojenych, cize im je jedho ake zverstvo stvaras za ich routerom, no co viem tak sa im wifi routre velmi nepozdavali a neviem ako to maju teraz v zmluvach no niekedy ich tam nemaly povolene.
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
kami_sama
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 362
Dátum registrácie: Po 05. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa kami_sama »

2 jararak: OK, len ako si napisal:
zaklad je zmenit jeho mac adresu na taku, aku si nadiktoval providerovi. vecina to ma tak ze staci zapichnut router na komp a das clone mac adress, potom ho uz len napojis na wan port na ten kabel od providera a za nim si mozes robit sarapatu jaku len chces
z toho by sa dalo vydedukovat, ze ked je za firewall-om a si naklonuje mac adresu, potom ma svaty pokoj v kazdom pripade - ved vieme, ze nie kazdy provider to dovoluje. ja som len chcel odstranit najmensi znak nejasnosti, resp. najmensi znak nepresnosti. nic to nemalo spolocne s tvojimi vedomostami o PS.
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa newmi »

vuaras napísal: Pokial viem, T-com ani chello tento problem zatial nemaju.
Vuaras
Tak to sa velmi mylis! Chello to ma aj v zmluve zakazane! Ale zatial sa to ticho toleruje. hmm, minule som mal problemy s chellom, boli caste vypadky a tak. Tak som im napisal, ze som nespokojny a ze preco to tak casto pada no a oni prve co mi napisali v odpovedi bolo, ze sa im zda ze mam na modem napojeny router a ze podla zmluvy to je zakazane, takze BACHA NA TO!
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
ANONYM_a1

Príspevok od používateľa ANONYM_a1 »

No a ja zas ked potrebujem napojit dva kompy na Chello tak kludne cez (2 sietovky) Windows Internet Connection Sharing :D

Sice som to neskusal dlhodobejsie ale funguje to pekne.

Návrat na "Siete"