Net od T-COMu a porty

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Lukasko^
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 269
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Veľké Kostoľany, PN, TT

Net od T-COMu a porty

Príspevok od používateľa Lukasko^ »

Po pripojeni noveho internetu od T-COMu so si dal skontrolovat v programe emule porty. no moje nemile prekvapenie nastalo keD mi test neprebehol a vypisalo mi toto.
Obrázok

Viete mi nejako poradit ako tieto porty odblokovat??
Používateľov profilový obrázok
doCHtor
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 198
Dátum registrácie: St 16. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/Sered

Príspevok od používateľa doCHtor »

aky mas "program/pausal" od tcomu? pri jednom to blokuju stale, pri druhom len cez tyzden, ostatne su ok.... pripadne mas firewall?
Používateľov profilový obrázok
Hrochy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1069
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Modra

Príspevok od používateľa Hrochy »

Jaaaaj, ved mas ADSL s dynamickym pridelovanim adries: a predpokladam ze mas router: nejaky ten Vigor alebo nieco podobne...
Ide o to, ze router ma IP adresu pridelenu T-COMom. Ty mas IP adresu v sieti len lokalnu - ak je pripojenych na jednu IP adresu viac pocitacov = na jednom routri je zapojenych viac PC, tak odkial ma router vediet, ktore porty patria komu ? Sice mal by skadial ale neviem o to ze by toto prave rozoznavali z prevadzky.
A riesenie: nastav si na routri pre NAT - prekladanie adries -> Otvorenie portov -> Tam si pre svoju IP adresu nastav porty, ktore pouziva tvoj eMule alebo co ... : davaj si pozor, ci nemas nahodou nastaveny DHCP server na routri => tvoja adresa sa moze menit a potom nemusis mat stale tu istu adresu :).
Mno a dalsia vec: mozes mat nastaveny firewall a tam to je zle - aj tam treba otvorit proty.
A pisem tu tolko preto, lebo aj ja mam ADSL a vsetko fici ako ma: bittorrent, VNC (to je vzdialeny pristup na PC), eMule, DC++ .... :)
Bittorrent ma zelenych sjamlov - teda je to plna konektivida, eMule pise: High ID :), takze to funguje
Spoiler: ukázať
Lukasko^
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 269
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Veľké Kostoľany, PN, TT

Príspevok od používateľa Lukasko^ »

ja mam modem Glitel GT-318RI, link.
Viete mi poradit ako ho nakonfigurovat aby mi isli porty bez problemov?? firewall mam len zakladny XP
Lukasko^
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 269
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Veľké Kostoľany, PN, TT

Príspevok od používateľa Lukasko^ »

ja mam modem Glitel GT-318RI, link.
Viete mi poradit ako ho nakonfigurovat aby mi isli porty bez problemov?? firewall mam len zakladny XP
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

aky mas net? ak mas studenta tak si v <> inac je problem medzi stolickou a klavesnicou, popripade skus na sekundu vypnut ten firewall
to hrochy a co ked ma dynamicke adresy? ale su externe, a navyse router je dost inteligentne zariadenie na to aby to zisitilo samo ktore porty ktory uzivatel zneuziva
inac tie vigory co davaju maju dost vysoku kvalitu co sa tyka nastavovania tak vydrze
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
Hrochy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1069
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Modra

Príspevok od používateľa Hrochy »

jararak napísal: to hrochy a co ked ma dynamicke adresy? ale su externe, a navyse router je dost inteligentne zariadenie na to aby to zisitilo samo ktore porty ktory uzivatel zneuziva
TO ze ma dynamicky pridelovanu adresu len konstatujem, ja som myslel na DHCP server - ale kedze ma modem tak to nie je problem.
Mno a neviem o tom ze by router dokazal sam smerovat trafiku len preto, ze my to tak chceme bez nastavenia :lol:
Spoiler: ukázať
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

pokial sam nic nezakazes je vsetko povolene cize vie od ktorej aplikacie co ide na akom porte
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Lukasko^
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 269
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Veľké Kostoľany, PN, TT

Príspevok od používateľa Lukasko^ »

stale sa mi to nepodarilo spojazdnit porty. Dnes som pisal do Glitelu ci by mi nevedeli poradit lebo keD si predstavim ako svoj problem vysvetlujem pipulke v T-Come tak mi je zle
Používateľov profilový obrázok
guess2k6
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Št 28. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Prešov (23)

Príspevok od používateľa guess2k6 »

musis to nastavit v routry....cize zadas adresu routra do prehliadaca...pripojis sa nanho.....
tam si najdi niekde nastavenia NAT - a tam zadas porty ktore chces otvorit, IP adresu (nie tu co ti ukazal emule ale nieco take 192.168.1.10)
tak nejako... :wink:
Desktop:MB: MSI K7n2 Delta, CPU: Athlon XP 2600+@3400+ + AC Copper Silent, Ram: PQI 2x512mb 400mhz, Gk: Inno3d GeForce 6600GT 500/1000@540/1120 + Zalman VF700AlCu, Zdroj: Delux 420W, DVD-RW: LG 4166B, HDD: Maxtor 80GB 7200ot., 19" LCD LG L194WT-SF
Laptop: Apple MacBook 13,3 Unibody Cpu: Intel Core2Duo 2Ghz, 2Gb DDR3, 160Gb 5400ot., GeForce 9400M
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

- zavolaj na 0800123777
- je to T-Com support line na konfiguraciu routrou (aspon mne dobre poradili)
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent

Návrat na "Siete"