Blue storm II 500 W piska

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
xicht78
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Pi 22. Jún, 2007, 08:00

Blue storm II 500 W piska

Príspevok od používateľa xicht78 »

Mam zdroj fortron blue storm II asi 4 mesiace som s nim celkovo spokojny no ked vypnem PC (nie zdroj) tak je pocut (sice velmi slabo) taky jemny signal (pioskot) aj ked som od zdroja 3m vzdialeny. Myslite ze je to dovod na reklamaciu?Predsa len je to novy zdroj a za tie prachy.Poradte dik
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

...ak je to naisto zdroj, tak ho reklamuj.
Používateľov profilový obrázok
xicht78
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Pi 22. Jún, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa xicht78 »

sm_oOx^ napísal:...ak je to naisto zdroj, tak ho reklamuj.
Ako zistim ci je to na 100% ten zdroj? Mozem ho odpojit od vsetkych komponentov a zapnut len tak naprazdno?Alebo ako? :?:
MBG
VIP
VIP
Príspevky: 1572
Dátum registrácie: Ne 22. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: Topolcany/Bratislava

Príspevok od používateľa MBG »

skus, ak mozes zapnut pc s inym zdrojom, alebo ak nie, tak jednoducho prikladaj ucho k jednotlivym suciastkam v PC...s najvacsou pravdepodobnostou piska cievka, tak na tie sa zameraj...
Používateľov profilový obrázok
Jofo
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1677
Dátum registrácie: St 23. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa Jofo »

Pripadne skus zapnut len samootny zdroj - odpoj ho komplet od komponentov, a zoskratuj piny ako na obrazku (treba to tak drzat)

Obrázok

..pripadne pin PS_ON zoskratuj s tou GND nizsie, malo by to byt jedno
Vy sa tu smejete a vonku zúri socializmus!
Používateľov profilový obrázok
NemesiS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1688
Dátum registrácie: So 27. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: KE

Príspevok od používateľa NemesiS »

ale zapoj aspon hdd a mechaniky, lebo beh bez zataze mu moze poskodit...
Powered by Lenovo R500; Sound by E-MU 0204|USB => Little Dot MK III => Beyerdynamic DT 880 600Ω
Používateľov profilový obrázok
br4n0
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 599
Dátum registrácie: Ut 20. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava V

Príspevok od používateľa br4n0 »

mechanika pri necinnosti nema ziadnu spotrebu, takze to je zbytocne.
da sa to zistit aj bez manualneho zapnutia:
zdroj vyber a mimo bedne ho normalne zapoj, staci len do dosky. potom ho zapni a vypni a pozorne pocuvaj, ci piskanie ide zo zdroja alebo z dosky.
manualne zapnutie nie je dobrou kontrolou:
ak by zdroj nepiskal bez zapojenia v pc, neznamena to, ze je v poriadku, nehovoriac o tom, ze to nie je standardne pouzitie. bez pc nebude v standby odber na 5V (alebo bude mensi), a preto nemusi piskat.
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa GABO »

Hmm no ako pise Br4nO. Kazdopadne ja som mal dost s CHILL 450A2 ktore boli postihnute, cize som sa uz naucil ako to riesit. Idealne to zapojit tako ako pisal Br4nO, alebo zapojit na necisto + zapojit zariadenia. Zdroj zvykne piskat ak ma napucene kondiky, pripadne ak su na doske napucene kondiky, pripadne zdroj ma sam problemy. Kazdopadne ak zdroj piska je to na RMA a uz zalezi od dodavatela ci ho uzna :) a vymeni.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

- ja som toto riesil minule
- problem s piskajucimi cievkami sa NEMUSI prejavit pri zapnuti zdroja na prazdno
- cievky obvikle piskaju ked ma zdroj zataz, (nejaky disk alebo CDrom nemusi stacit)
- tak aby si sa necudoval ked zdroj vyskusas mino PC a on nebude piskat.

T.
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
xicht78
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Pi 22. Jún, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa xicht78 »

No takze ked vypnem PC (nie zdroj) aj po 10 hodinach bolo pocut uz spominany piskot.Ked som vypol aj zdroj a nasledne som ho zapol (zdroj nie PC) tak sa piskot zmenil na sum az bzucanie ktore bolo nepravidelne, kolisave a stav pretrvaval.Skusim asi vymenit zdroj znamy ma ten isty a uvidim.Inac DAKUJEM VSETKYM ZA RADY.A uvytam aj dalsie :)
Používateľov profilový obrázok
cicolably
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 330
Dátum registrácie: Ne 10. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: ke

Príspevok od používateľa cicolably »

reklamovat nevymyslat je zly zdroj a basta ? piskaju cievky,mosfety alebo tranzistory a urcite je nejaky kondenzator zly po case to rachne a bude po zdroji PC
Asus Barebone T3 - AMD Phenom II X4 965 - ATI 4670 - 60GB SSD + 640GB - Razer Copperhead . MacBook White C2D 1,83 GHz - 80GB SSD intel - 2TB NAS . Magic Mouse . iPhone 5 16gb Black , Neonode N2 . Lumia 710
Používateľov profilový obrázok
POM4R4NC
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: So 02. Jún, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa POM4R4NC »

nechcem zakladat novu temu, ale ked uz riesite fortrona, je na reklamaciu ked mi ide nonstop na full otacky? aj ked nic nerobim? uznaju mi to?
Používateľov profilový obrázok
cicolably
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 330
Dátum registrácie: Ne 10. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: ke

Príspevok od používateľa cicolably »

POM4R4NC napísal:nechcem zakladat novu temu, ale ked uz riesite fortrona, je na reklamaciu ked mi ide nonstop na full otacky? aj ked nic nerobim? uznaju mi to?
urcite nereaguje automaticka regulacia (teplotna)
Asus Barebone T3 - AMD Phenom II X4 965 - ATI 4670 - 60GB SSD + 640GB - Razer Copperhead . MacBook White C2D 1,83 GHz - 80GB SSD intel - 2TB NAS . Magic Mouse . iPhone 5 16gb Black , Neonode N2 . Lumia 710
Používateľov profilový obrázok
POM4R4NC
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: So 02. Jún, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa POM4R4NC »

cicolably napísal:
POM4R4NC napísal:nechcem zakladat novu temu, ale ked uz riesite fortrona, je na reklamaciu ked mi ide nonstop na full otacky? aj ked nic nerobim? uznaju mi to?
urcite nereaguje automaticka regulacia (teplotna)
vetrak v zdroji sa reguluje podla zataze nie? myslis ze to mozem reklamovat?
Používateľov profilový obrázok
cicolably
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 330
Dátum registrácie: Ne 10. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: ke

Príspevok od používateľa cicolably »

POM4R4NC napísal:
cicolably napísal:
POM4R4NC napísal:nechcem zakladat novu temu, ale ked uz riesite fortrona, je na reklamaciu ked mi ide nonstop na full otacky? aj ked nic nerobim? uznaju mi to?
urcite nereaguje automaticka regulacia (teplotna)
vetrak v zdroji sa reguluje podla zataze nie? myslis ze to mozem reklamovat?
no podla zataze a ked nic nerobis mal by ist skoro ticho.mam fortron tiez a len tak ovieva na prazdno, no nizky odber
alebo skus to pustit ak nic nezapojis, co bude robit
ako je to popisane tuna spojit ten zeleny kablik z ciernym spusti sa zdroj
Asus Barebone T3 - AMD Phenom II X4 965 - ATI 4670 - 60GB SSD + 640GB - Razer Copperhead . MacBook White C2D 1,83 GHz - 80GB SSD intel - 2TB NAS . Magic Mouse . iPhone 5 16gb Black , Neonode N2 . Lumia 710

Návrat na "Hardware všeobecne"