ma zmysel 1200mm ventilator na procesor

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
chleba
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 35
Dátum registrácie: Št 28. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: piestany

ma zmysel 1200mm ventilator na procesor

Príspevok od používateľa chleba »

mam otasku ma zmysel dat si adapter z 80mm na 120mm a supnut takyto vetrak na procesor?
Používateľov profilový obrázok
Lkuzman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 349
Dátum registrácie: Pi 08. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: D. Kubín (33)

ano

Príspevok od používateľa Lkuzman »

Pri nizsich otackach, tot aj nizsej hlucnosti dosiahnes so 120-cinou rovnaky prietok vzduchu chladicom ako pri 80-tke. Vysledok je tichsi PC. 8)

Proste to ber :)
Spoiler: ukázať
CPU: Phenom 940 @ 3,6GHz + SCYTHE MUGEN; RAM: 8GiB @ 800MHz; MB: ASUS M3A-32 MVP DELUXE; VGA: Saphire HD5770 : 960MHz / 5200MHz; SSD: OCZ VERTEX 2 120GB; HDD: WD 2TiB; PSU: Akasa 1200W, CASE: Lian Li - PC-V2010B; LCD: Acer 2723W, OS: Windows 7 Home x64-SK-OEM ...
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

chleba chleba, uz sa skus zacat vyjadrovat. vestecku gulu som si omylom zabudol u starkej cize nemam ti ako povedat ze aky mas procak, kolko miesta mas v okoli procaku, aky pasiv mas a kolko miesta v skyni.
na pasiv ktory ma rozmery 80x80 by som to nedaval, potom to bude mat zbytocne pol metra, bude to vela vazit a teoreticky je moznost ze si odlomis socket
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
Lkuzman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 349
Dátum registrácie: Pi 08. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: D. Kubín (33)

jj

Príspevok od používateľa Lkuzman »

Na toto co napisal Jararak musim iba pritakat, takze "rusim co jsem rusil a naøizuji co jsem naøidil" :) proste som na par dolezitych veci zabudol.
Spoiler: ukázať
CPU: Phenom 940 @ 3,6GHz + SCYTHE MUGEN; RAM: 8GiB @ 800MHz; MB: ASUS M3A-32 MVP DELUXE; VGA: Saphire HD5770 : 960MHz / 5200MHz; SSD: OCZ VERTEX 2 120GB; HDD: WD 2TiB; PSU: Akasa 1200W, CASE: Lian Li - PC-V2010B; LCD: Acer 2723W, OS: Windows 7 Home x64-SK-OEM ...
Používateľov profilový obrázok
Gogi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 473
Dátum registrácie: Št 03. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: TT

Príspevok od používateľa Gogi »

ak mas dost miesta v skrinke preco nie?
odlomit socket? to ako vahou redukcie a o gram(+-) tazsim vetrakom alebo nesikovnostou pri montazi?
moj chladic CPU je robeny na 2*80/92mm vetraky, a mam tam 2*120 s redukciami 80->120, mam ho prichyteny o skrinku ale to je z dovodu ze chladic je tazky -> Vaha chladica : 1120 g (Nezartujem, naozaj )
\_AMD_x2_3800+_@2,6_/\_XFX_9600_GT @,75-1,9-2,2_/\_3G_RAM_Výrobca_=>_miš&maš_/\_Power_by_ASUSTeK_A8N_SLI_Premium_/\_2x80G_Samsung_/\_Casemod_-_hotovo,_uz_sa_mi_viac_nexce_/
A tak som si raz zmenil farbu podpisu na zelenú aby bolo jasné čo mi modrá môže
Používateľov profilový obrázok
chleba
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 35
Dátum registrácie: Št 28. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: piestany

Príspevok od používateľa chleba »

jararak napísal:chleba chleba, uz sa skus zacat vyjadrovat. vestecku gulu som si omylom zabudol u starkej cize nemam ti ako povedat ze aky mas procak, kolko miesta mas v okoli procaku, aky pasiv mas a kolko miesta v skyni.
na pasiv ktory ma rozmery 80x80 by som to nedaval, potom to bude mat zbytocne pol metra, bude to vela vazit a teoreticky je moznost ze si odlomis socket
naco ti je vestecka gula potrebujem trochu odhlucnit PC, teplote asi moc nepomozem to je vsetko a s vahu sa netrap kilovy chladic nemam mam chladic od speeze ma medene iba jadro taske to moc nebude tych 100g navyse to urdrzi a to ze mi to bude zavachat je cisto moj problem, kebyze ti zavadza v PC natlaceny chleba tak mi je to jedno, mam barton 2600+
Naposledy upravil/-a chleba v Št 26. Júl, 2007, 11:16, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
chleba
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 35
Dátum registrácie: Št 28. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: piestany

Príspevok od používateľa chleba »

mam tento chladic:

Kód: Vybrať všetko

http://i16.tinypic.com/536fj8g.jpg
chcem vediet ci ten adapter nebrani prietoku vzduchu, aby som to nerobil zbytocne, hlinikova zakladna ma 44mm na vysku, ventilator ma mat udajne 2300 RPM +/-10%, 21.0 dBA, potrebovval by som tym 120mm vetrakom znizit hlucnost nasiel som na nete recenziu na celkom lacny a zevrak dobry vetrak xilence XPF120.R, tak rozmislam zeby som zobral dva a jeden dal na procak, keby som zredukoval rychlost tom co tam mam teras, asi by som dosiahol moc maly prietok vzduchu
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

ak mas miesto v skrini aj tak doporucujem to aspon nejak zbezne uchytit. nejde o to ze vaha, ono je to potom dost daleko od dosky a vznika efekt pacidla. cize pri neodbornej manipulacii mozes kludne urvat socket. ak pustis ten 12v naplno tak budes mat hluk poriadny, ak ho budes regulovat bude to lepsie pravdepodobna ako s tvojim terajsim chladicom. neviem ako na tom bude aerodynamicky hluk vytvoreny hrdlom redukcie a tak isto neviem ako bude ragovat diera ktora je pod jadrom ventilatora. vzduch pod stredom ventilatora sa nehybre pretoze tam lopatky nemas.
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
chleba
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 35
Dátum registrácie: Št 28. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: piestany

Príspevok od používateľa chleba »

Gogi napísal:ak mas dost miesta v skrinke preco nie?
odlomit socket? to ako vahou redukcie a o gram(+-) tazsim vetrakom alebo nesikovnostou pri montazi?
moj chladic CPU je robeny na 2*80/92mm vetraky, a mam tam 2*120 s redukciami 80->120, mam ho prichyteny o skrinku ale to je z dovodu ze chladic je tazky -> Vaha chladica : 1120 g (Nezartujem, naozaj )
ide ti to tichsie s tymi 120mm vetrakmi? regulujes ich? ake mas tie 1200mm vetraky, nevadi tam ta redukcia s pohladu na hlucnost?

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"