vzduchove tunely

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
N0SF3RATUS
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Po 25. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Komjatice

vzduchove tunely

Príspevok od používateľa N0SF3RATUS »

Poradite pls z coho vyrobit take tunely po domacky
Používateľov profilový obrázok
pavel
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 129
Dátum registrácie: Št 23. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Brezno

Príspevok od používateľa pavel »

Z flias od malinoviek a mineralok,samozrejme myslim tie umele.
Phenom X3 8450,Tt Tower102 ,Gigabyte M750SLI-SW4,4x1GB Kingston Hyper X,2x500GB WD,DVDRW NEC 7170A,zdroj 500W,2x VGA Gigabyte GF8800GT SLI,zatial vsetko default.
Používateľov profilový obrázok
pavel
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 129
Dátum registrácie: Št 23. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Brezno

Príspevok od používateľa pavel »

Phenom X3 8450,Tt Tower102 ,Gigabyte M750SLI-SW4,4x1GB Kingston Hyper X,2x500GB WD,DVDRW NEC 7170A,zdroj 500W,2x VGA Gigabyte GF8800GT SLI,zatial vsetko default.
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

nudzovo to ukrutis aj z vykresu

pocuj jak si tam uchytil ten plast z flasky nevidim to riadne..

robi to vyrazny rodiel v teplote cpu???
Používateľov profilový obrázok
pavel
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 129
Dátum registrácie: Št 23. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Brezno

Príspevok od používateľa pavel »

Podla toho ,aky mas chladic, da sa vybrat flasa,alebo cast flase,priemeru,aky potrebujes,alebo sa daju vystrihnut rovno patky,co uchytis rovno na ventilator.Rozdiel teplot moze byt aj 5-9 stupnov,zalezi od skrinky a co v nej mas /hlavne VGA/.
Phenom X3 8450,Tt Tower102 ,Gigabyte M750SLI-SW4,4x1GB Kingston Hyper X,2x500GB WD,DVDRW NEC 7170A,zdroj 500W,2x VGA Gigabyte GF8800GT SLI,zatial vsetko default.
Používateľov profilový obrázok
jozino
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 113
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa jozino »

Ja mam tunel z hlinikoveho plechu a na zaciatok som dal este ventilator a chladi mi to fajnovo
Používateľov profilový obrázok
lukasko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 525
Dátum registrácie: St 01. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava Petrzalka

Príspevok od používateľa lukasko »

ja som si to vyrobil z papiera.. taka mala vystrihovacka :-P da sa tam pekne vyblbnut (vnutorne rebra v zahnutom tunely aby vzduch prechadzal rovnomerne v kazdej casti...)
Používateľov profilový obrázok
FLP
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 939
Dátum registrácie: Ut 03. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: NitRa

Príspevok od používateľa FLP »

hehe z papiera to asi vyzera dost sovixovo ty by s som radsej spravil s tou flasou alebo mozno sa ti niekde postasti najist nejaky gulatu rurku z plastu ale to yb si musel mat velke stastie
Spoiler: ukázať
NTB:MacBook Air 2014 Sound:Altec Lansing VS2521
Používateľov profilový obrázok
bruno75
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 185
Dátum registrácie: So 06. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa bruno75 »

Tiez sa priklanam k papieru. Je lacny, lahko tvarovatelny, plni svoj ucel a ked sa s nim clovek vyhra tak urcite lepsie a profesionalnejsie vypada wind tunel z papiera ako z nejakej PET flase.
Case-Compucase 6A34 cooled by 2xNoctua NF-S12-1200; PSU-Seasonic S12-II-500W+; MoBo-GA EX38-DS4; CPU-INTEL E8400 cooled by Noctua NH-U12F; VGA-NVidia ASUS N9600GT; RAM-2x2GB A-DATA Extreme; HDD-Western Digital WD640AAKS; LCD-Samsung 214T (1600x1200)
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

bruno75 napísal:Tiez sa priklanam k papieru. Je lacny, lahko tvarovatelny, plni svoj ucel a ked sa s nim clovek vyhra tak urcite lepsie a profesionalnejsie vypada wind tunel z papiera ako z nejakej PET flase.
daj fotku to som zvedavy
Používateľov profilový obrázok
skill3r
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa skill3r »

tiez som vyrabal tunel z kartonu.a nakoniec som ho este oblepil takou penou. nieje ta fokta sice aktualna ale nejako takto to vyzera
Spoiler: ukázať
Intel Core I9 - 11900K chladený pomocou Noctua NH-D15S chromax.black//MSI MPG Z590 Gaming Carbon WIFI//2x 16GB DDR4 3600Mhz CL16 G.Skill TridentZ neo//SAMSUNG SSD 980 Pro 256GB M2 PCIe + Corsair BX500 2TB SSD pre data + Western Digital Red 3TB 5400RPM 64MB SATA III pre databackup//MSI GeForce RTX 4080 Super SUPRIM X 16G//PSU FSP Fortron Hydro Ti PRO 1000W//Creative Sound Blaster Z@Creative Inspire 5.1 5100//MSI MAG 322CQR
Používateľov profilový obrázok
bruno75
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 185
Dátum registrácie: So 06. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa bruno75 »

DiwaSwina napísal: daj fotku to som zvedavy
...len si ma nedotahuj ako maleho chlapca. Co je na tom nepochopitelne a na co vlastne potrebujes dokazy (fotku) ?
Ved sa nad tym zamysli... papier (nemusi to byt hned karton, staci hrubsi papier) sa da lahsie tvarovat, ohybat, spajat (lepit), vyrezavat (vystrihovat) a vsemozne modifikovat...
Ku vsetkemu tomu ta papier nestoji prakticky nic, netreba v podstate ziadne nastroje (okrem noznic a lepidla, resp. voskovej pistole). Nepotrebujes nic rezat, pilit, obrabat...ked sa seknes pri papieri tak sa nic nedeje, proste si vystrihnes dalsi.
Na vyrobu prototypov nie je nic lepsie a pri zohladneni pravidla, ze provizorium vydrzi najdlhsie je to jasna volba :)
Case-Compucase 6A34 cooled by 2xNoctua NF-S12-1200; PSU-Seasonic S12-II-500W+; MoBo-GA EX38-DS4; CPU-INTEL E8400 cooled by Noctua NH-U12F; VGA-NVidia ASUS N9600GT; RAM-2x2GB A-DATA Extreme; HDD-Western Digital WD640AAKS; LCD-Samsung 214T (1600x1200)
Používateľov profilový obrázok
Ebik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Pi 20. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Ebik »

A ako tam hodit vetrak ? Odsavanie alebo nasavanie ? Lebo idem kupovat Case ktory ma vo vybave Windtunel na CPU a ktomu aj prihodeny 80mm vetrak tak neviem ci ho dat na nasavanie alebo na odsavanie...
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 868
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

Príspevok od používateľa Muhyng »

Ebik napísal:A ako tam hodit vetrak ? Odsavanie alebo nasavanie ? Lebo idem kupovat Case ktory ma vo vybave Windtunel na CPU a ktomu aj prihodeny 80mm vetrak tak neviem ci ho dat na nasavanie alebo na odsavanie...
Podla mna zavisi od typu chladica na procaku a celkoveho riesenia skrine :) Defaultny od Intelu nepotrebuje ziaden iny vetrak, sam si nasava. Pokial mas v skrinke trebars 2 outtake fany + zdroj, tak pri dobrom utesneni skrinky asi tiez nebude treba dalsi fan...
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

Ebik napísal:A ako tam hodit vetrak ? Odsavanie alebo nasavanie ? Lebo idem kupovat Case ktory ma vo vybave Windtunel na CPU a ktomu aj prihodeny 80mm vetrak tak neviem ci ho dat na nasavanie alebo na odsavanie...
primarne sa tunely asi robia na nasavanie, ale teraz ma napadlo ze otocit vetrak priamo na CPU na odsavanie a tunelom to fukat von-tym padom by vlastne odsavalo cast vzduchu aj zvnutra caseu - co vy na to???? vnutro skrinky by tym padom bolo odlahcene o vsetok horuci vzduch z cpu chladica

ked budem doma a bude cas tak to testnem.

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"