Corsair HX520W a znicene komponenty. Kvalitny zdroj? Nie!!!

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
ujo Andydúla
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5407
Dátum registrácie: Po 03. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dlhé diely

Corsair HX520W a znicene komponenty. Kvalitny zdroj? Nie!!!

Príspevok od používateľa ujo Andydúla »

Tak ako s predchadzajucim zdrojom Seasonic S-12 500W, ktory mi znicil 2 zakladne dosky a napokon aj seba, aj Corsair HX520W (tiez nahodou premenovany vyrobok znacky Seasonic) ma nenechal dlho cakat...
Pri hrani starodavnej hry Diablo2 zamrzol pocitac, z ktoreho sa okamzite zacal sirit priserny zapach spalenej elektroniky. Po preskumani zdroja, z ktoreho sa zapach siril mi bolo jasne, ze zdroj Corsair je "opat "ta kvalita". :roll:
Kedze Seasonic, ktory ma tolko propagovanu ochranu proti zniceniu komponentov mi znicil dve dosky, obaval som sa, ze aj v pripade Corsairu tomu nebude inak.
A obaval som sa opodstatnene... :(
Corsair HX520W mi pri svojom vypovedani sluzby znicil zakladnu dosku a graficku kartu (obe v podpise), zvukovka a HDD (tiez v podpise) prezili. Ako dopadol procesor a pamate netusim, lebo ich nemam kde odskusat.
Aby som sa uistil, ze je Corsair naozaj zniceny, skusil som ho zapojit do staruckej, ale mnou oblubenej (nostalgia) dosky ASUS P2B-F. To som samozrejme nemal robit, pretoze tento smejd zdroj okamzite znicil aj tuto dosku. :cry:
Takze som s vysledkom "velmi" spokojny a chcem len upozornit majitelov zdrojov tychto vyrobcov, aby neverili v propagovanu kvalitu tychto zdrojov, ani tvrdeniam, ze tieto zdroje maju ochranu proti zniceniu komponentov. Je to len a len marketingovy tah nemajuci s realitou nic spolocne. Tak ako 3 vetvy na Corsairi, ktore su v skutocnosti len dve. Skratka a z jasna, dal som sa bohuzial dva-krat oklamat "zarucenou kvalitou" a dva-krat na nu aj doplatil.
Tentokrat uz chybu neurobim a s kludnym svedomim si kupim nejaky lacny neznackovy zdroj, ktory bude rovnaky, alebo dokonca lepsi a aspon budem usetreny dristov o kvalite. Neznackove, hoci aj najlacnejsie zdroje mi nikdy nijaky komponet neznicili. Zaujimave...
A rozdiel medzi "kvalitnym znackovym" zdrojom za 3600,-SK a "nekvalitnym neznackovym" za 600,-SK som videl len v baleni, prislusenstve, uprave a vybornej reklame a tichsom ventilatore, ktore za usetrenych 3000,-SK s kludnym svedomim nabuduce ozaliem. :beee:
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i5 2500K @ 4,7 GHz @ 1.36v + Prolimatech Megahalems Rev.B + Thermal Grizzly Kryonaut + Noctua NF-F12 PWM MB: MSI P67A-GD55 VGA: EVGA GeForce GTX 980 4GB SC ACX2.0 + Prolimatech MK-26 + 2 x Noctua NF-A14 PWM + Gelid Solutions Extreme GC1 + RAM: Crucial 16GB DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical LP HDD: Samsung 256GB SSD + WDC WD1003FBYX-01Y7B0 1TB + Samsung EcoGreen F4 2TB DVD-RW: Samsung SH-S223F PSU: Superflower 550W Golden King - SF-550P14PE Mouse: Logitech G3 Display: Hewlet Packard HP w2408h Case: Antec 300 + Intake: 2 x Nexus D12SL-12@800 RPM / Outtake Nexus D12SL-12@800 RPM + Noctua NF-A15 PWM Sound: ASUS Xonar DX + Yamaha AX-892 + B&W 602s3 + B&W ASW CDM
Používateľov profilový obrázok
miqra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1064
Dátum registrácie: Pi 30. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Levoča

Príspevok od používateľa miqra »

je len chcem dodat ze ako vidis moj z droj z podpisu taha uz o 5dni 2roky, stal ma 800,-sk, no to co dokaze je velmi dobre...
1. nieje to dobre, ale zaujimave urcite: pasivne to vydrzal necele 2hodinky ("odisiel" mi ventilator), nastastie este ze tieto zdroje smrdia (naozaj kazdy jeden pri velmi vysokej - maximalnej zatazi) a pri takej vysokej teplote ako som mal ja pri pasivne chladenom (urcite vyse 100C mali heatsinky po otvoreni) zdroji, smrdel neskutocne a to prezradilo prave pasivne chladenie, teda ma to ucinny indikator prehrievania.... :) samozrejme ze som pred tym ako zdroj odisiel donho sprtal, takze nebola to chyba od vyroby, neskor som prisiel na to ze ventilator ide, asi bol len niekde potrhany kabel...
2. teraz mam v nom povodny ventilator na 3.3V, teplota je v poriadku, a ani pri max zatazi aku dokazem zo svojou zostavou nesmrdi, a pri tych 3.3V je nepocutelny...
3. uz vela krat vypli prud, a to zdrojom pri zatazeni nad 100W moc neprospieva, zatial ziaden problem, len nejde zapnut potom... treba vypnut zdroj, pockat chvylku kym sa v nom kondiky vybiju (10s som zvyknuty cakat) a potom ut pri zapnuti nabehne...
pri prepati zatial sa sprava ako ma, vypne sa PC, zase nastane chvylka cakania 10s a potom fici dalej... ale nerozumiem tomu ze to funguje ked to vraj ani prepatovu ochranu nema... :lol:
tod vse, za 800sk som nic lepsie nezohnal, no to co som zohnal mi staci aspon do tejto slabuckej zostavy, no taky 550W EC urcite vydrzi "napchavat" Watmy aj tvoju zostavu... :wink:
Core i5 4570 + Akasa Nero S, Asus Z87M-PLUS, 4x4GB DDR3 1600Mhz Kingston HyperX, EVGA GAMING GTX 1060 6GB, Coolermaster N200, Seasonic Titanium 750W, 250GB Samsung EVO 850 + crucial MX500 SSD 1TB, MSI OPTIX MAG341CQ
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8603
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Corsair HX520W a znicene komponenty. Kvalitny zdroj? Nie

Príspevok od používateľa shiro »

andydul napísal:Tak ako s predchadzajucim zdrojom Seasonic S-12 500W, ktory mi znicil 2 zakladne dosky a napokon aj seba, aj Corsair HX520W (tiez nahodou premenovany vyrobok znacky Seasonic) ma nenechal dlho cakat...
Pri hrani starodavnej hry Diablo2 zamrzol pocitac, z ktoreho sa okamzite zacal sirit priserny zapach spalenej elektroniky. Po preskumani zdroja, z ktoreho sa zapach siril mi bolo jasne, ze zdroj Corsair je "opat "ta kvalita". :roll:
Kedze Seasonic, ktory ma tolko propagovanu ochranu proti zniceniu komponentov mi znicil dve dosky, obaval som sa, ze aj v pripade Corsairu tomu nebude inak.
A obaval som sa opodstatnene... :(
Corsair HX520W mi pri svojom vypovedani sluzby znicil zakladnu dosku a graficku kartu (obe v podpise), zvukovka a HDD (tiez v podpise) prezili. Ako dopadol procesor a pamate netusim, lebo ich nemam kde odskusat.
Aby som sa uistil, ze je Corsair naozaj zniceny, skusil som ho zapojit do staruckej, ale mnou oblubenej (nostalgia) dosky ASUS P2B-F. To som samozrejme nemal robit, pretoze tento smejd zdroj okamzite znicil aj tuto dosku. :cry:
Takze som s vysledkom "velmi" spokojny a chcem len upozornit majitelov zdrojov tychto vyrobcov, aby neverili v propagovanu kvalitu tychto zdrojov, ani tvrdeniam, ze tieto zdroje maju ochranu proti zniceniu komponentov. Je to len a len marketingovy tah nemajuci s realitou nic spolocne. Tak ako 3 vetvy na Corsairi, ktore su v skutocnosti len dve. Skratka a z jasna, dal som sa bohuzial dva-krat oklamat "zarucenou kvalitou" a dva-krat na nu aj doplatil.
Tentokrat uz chybu neurobim a s kludnym svedomim si kupim nejaky lacny neznackovy zdroj, ktory bude rovnaky, alebo dokonca lepsi a aspon budem usetreny dristov o kvalite. Neznackove, hoci aj najlacnejsie zdroje mi nikdy nijaky komponet neznicili. Zaujimave...
A rozdiel medzi "kvalitnym znackovym" zdrojom za 3600,-SK a "nekvalitnym neznackovym" za 600,-SK som videl len v baleni, prislusenstve, uprave a vybornej reklame a tichsom ventilatore, ktore za usetrenych 3000,-SK s kludnym svedomim nabuduce ozaliem. :beee:
Aj majster sa zvykne utnut, mal si jednoducho smolu, Corsairy su kvalitne zdroje.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

hmm pocuj, ked ti klakol uz druhykrat akoze kvalitny zdroj, nemoze byt chyba niekde na tvojej strane? nemas nieco s predlzovakom do ktoreho zapajas komp, popripade pre/pod dimenzovanu elektricku siet v dome?
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
mUrEeC
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 168
Dátum registrácie: So 25. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Corsair HX520W a znicene komponenty. Kvalitny zdroj? Nie

Príspevok od používateľa mUrEeC »

Smutny osud kamarat :( keby sa mne nieco take stane uz som hore nohou :D
CPU : AMD Athlon XP 2500+ @ 3200+ (Barton, 2090.30 MHz, 512 KB L2) - MoBo : CANYON nVidia nForce 2 ULTRA 400 CN-7N0AL - RAM : V DaTa 256 MB DDR 400 MHz CL 2.5 - HDD : Hitachi 80 GB 7500 rpm 8 MB cache - WD 40 GB 7200 rpm - GPU : CANYON GeForce FX 5200 - PSU : Encer 300 W - OS : Windows XP Proffesional
SCHRANZ will NEVER DIE!!!
Používateľov profilový obrázok
ujo Andydúla
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5407
Dátum registrácie: Po 03. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dlhé diely

Príspevok od používateľa ujo Andydúla »

To, ze aj majster tesar sa moze utnut jednoducho neberiem, pretoze je to uz druhy-krat a uz druhy-krat nafungovala avizovana ochrana zdroja proti poskodeniu komponentov. To je ale nahoda...

jararak: To ma samozrejme napadlo, ale nikdy sa mi ziadna elektronika neznicila, ak neratam obcasne vypalene ziarovky v lampach, co je bezna vec. Kompy mi odchadzaju od vtedy, co pouzivam akoze kvalitne zdroje. Mam doma este dva kompy, ktore maju absolutne obycajne zdroje, ktore bezia ako maju... :(
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i5 2500K @ 4,7 GHz @ 1.36v + Prolimatech Megahalems Rev.B + Thermal Grizzly Kryonaut + Noctua NF-F12 PWM MB: MSI P67A-GD55 VGA: EVGA GeForce GTX 980 4GB SC ACX2.0 + Prolimatech MK-26 + 2 x Noctua NF-A14 PWM + Gelid Solutions Extreme GC1 + RAM: Crucial 16GB DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical LP HDD: Samsung 256GB SSD + WDC WD1003FBYX-01Y7B0 1TB + Samsung EcoGreen F4 2TB DVD-RW: Samsung SH-S223F PSU: Superflower 550W Golden King - SF-550P14PE Mouse: Logitech G3 Display: Hewlet Packard HP w2408h Case: Antec 300 + Intake: 2 x Nexus D12SL-12@800 RPM / Outtake Nexus D12SL-12@800 RPM + Noctua NF-A15 PWM Sound: ASUS Xonar DX + Yamaha AX-892 + B&W 602s3 + B&W ASW CDM
PatrikL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7403
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: Corsair HX520W a znicene komponenty. Kvalitny zdroj? Nie

Príspevok od používateľa PatrikL »

andydul napísal: A rozdiel medzi "kvalitnym znackovym" zdrojom za 3600,-SK a "nekvalitnym neznackovym" za 600,-SK som videl len v baleni, prislusenstve, uprave a vybornej reklame a tichsom ventilatore
Treba pridat aj ucinnost a vacsinou aj dodrzanie udajov o Wattoch a este Dalsie veci (tie sa spominaju v recenziach, ale ja im nerozumiem :) )
KeD napr. porovnavam noname 350W zdroj za 500Sk a Fortron 350PNF 350W za 900Sk tak je to dost velky rozdiel - noname je velmi horuci (asi nizka ucinnost) a je dost hlucny. Este aj celkom smrdi :wink: .Oproti tomu Fortron sa takmer vobec nezahrieva (a to ma minimalnu ucinnost len 75%, Fortrony z rady GLN maju 85%) a je tichy.

Inak zelam vela stastia pri vybere Dalsieho zdroja (nech vydrzi aspon 5 rokov a nebude nicit komponenty v pc :!: )
Používateľov profilový obrázok
miqra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1064
Dátum registrácie: Pi 30. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Levoča

Príspevok od používateľa miqra »

to PatrikL:
mensia ironia na to co si napisal...
zostava v podpise, vyfukovana teplota je nieco medzi vlaznou a teplou...
kocka ma XP1700+ (palomino), KT133 dosku, ATI 9600, 256MB SDRAM... + Fortron 350PNF ako spominas, je nastaveny taktiez na 3.3V a vyfukovany vzduch je uz dost teply no je to u mna v tolerancii... dalsia vec je ze ventilator v nom vrci alebo tlcie, teda loziska niesu kvalitne... tymto chcem povedat ze moj zdroj 800,- sk (teraz stoji nieco okolo 600,.sk) a jej 900,-sk sa neda porovnat co do teploty a hluku... a najma ak teplota pri tak slabom odbere je tak vysoka, urcite moj PC si zoberie o 30-40% viac ako jej a predsa len je chladnejsi... :wink:
Core i5 4570 + Akasa Nero S, Asus Z87M-PLUS, 4x4GB DDR3 1600Mhz Kingston HyperX, EVGA GAMING GTX 1060 6GB, Coolermaster N200, Seasonic Titanium 750W, 250GB Samsung EVO 850 + crucial MX500 SSD 1TB, MSI OPTIX MAG341CQ
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

Ty VOLE!!!! ako sila.....

- ja tym znackovym zdrojom ties namojdusu prestanem verit.... toto sa preca nesmie stavat...

T. :(
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
PatrikL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7403
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Príspevok od používateľa PatrikL »

2miqra
Ja keD prilozim ruku k zdroju tak ma len o malo vacsiu teplotu ako cela case, vzduch ide lepsi ako z klimatizacie v aute :) Ono je to asi tym ze ten zdroj taha vzduch zospodu - takze uz moze nasavat celkom teply vzduch.
Pri tom noname ani fortrone zatial nastastie nic nevrci ani netlcie - mozno to pride casom alebo to je jednoducho vyrobna vada.
Používateľov profilový obrázok
SonnySk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 196
Dátum registrácie: Št 19. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Sabinov@Prešov

Príspevok od používateľa SonnySk »

ja osobne mam v pocitaci, KME 400W aspon rok, a ide uplne bez problemu, a dokonca je velmy tichy, box chladic na procesore ho kvalitne prehlusi, ale predtim som mal Eurocase 350W a ten odisiel, len mam pocit ze tam doslo k chybe uzivatela :red: :lol:
PC:CPU:AMD Althon X2 4400+ (2600Mhz)RAM:2Gb DDR2 800mhzGPU: ATI Radeon HD3850 256Mb HDD: Maxtor 200Gb 7200ot PSU 400W KME LCD19" LG
Používateľov profilový obrázok
ujo Andydúla
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5407
Dátum registrácie: Po 03. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dlhé diely

Príspevok od používateľa ujo Andydúla »

Toman: Ja uz naozaj neviem, aky zdroj si vybrat... Toto by sa prave pri znackovych zdrojoch stavat nemalo, presne ako vravis, ostatni uzivatelia to asi nechapu, ale tieto zdroje maju desiatky moznych a nemoznych ochran prave kvoli moznym porucham v elektrickej sieti. Mimochodom, ani len poistky mi nevyhodilo. Asi skusim Enermax a ako jararak naznacil, asi napojim komp na inu predlzovacku, skusim zohnat nejaku kvalitnu.
Ono ak mi odisiel aj procak a pamate, tak je to uz aj tak jedno, zostal mi len HDD - jedina hodnotnejsia vec z kompu.
No mozno sa mi podari vsetky komponenty vyreklamovat, su v zaruke - v to ale pri svojom stasti aj tak neverim.
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i5 2500K @ 4,7 GHz @ 1.36v + Prolimatech Megahalems Rev.B + Thermal Grizzly Kryonaut + Noctua NF-F12 PWM MB: MSI P67A-GD55 VGA: EVGA GeForce GTX 980 4GB SC ACX2.0 + Prolimatech MK-26 + 2 x Noctua NF-A14 PWM + Gelid Solutions Extreme GC1 + RAM: Crucial 16GB DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical LP HDD: Samsung 256GB SSD + WDC WD1003FBYX-01Y7B0 1TB + Samsung EcoGreen F4 2TB DVD-RW: Samsung SH-S223F PSU: Superflower 550W Golden King - SF-550P14PE Mouse: Logitech G3 Display: Hewlet Packard HP w2408h Case: Antec 300 + Intake: 2 x Nexus D12SL-12@800 RPM / Outtake Nexus D12SL-12@800 RPM + Noctua NF-A15 PWM Sound: ASUS Xonar DX + Yamaha AX-892 + B&W 602s3 + B&W ASW CDM
Používateľov profilový obrázok
jose
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 532
Dátum registrácie: Ne 10. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa jose »

@andydul:kontrolna otazka:mas cez usb zapojene nejake periferie,ktore stale idu?a este:byvas v cinziaku?

riesil som dost vela odpalenych zdrojov,ale mozem povedat ze uz dlhu dobu sa mi nestalo aby som videl aj odpaleny hw...
verim ze sa to moze stat,ale nejde mi preco...
mam dost podobnu zostavu Tvojej a tento zdroj mi to taha uz cca 8-9 m.mal som ho aj na skusku s 8800gtx a tyzden slapali spolu vkuse na gamesach
btw ten zdroj je myslim jediny520W certifikovany pre 2900XT
ako vies ze ma iba 2 z 3 vetiev?
ANONYM_a7

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Ja ti to povim takto... cital som test zdrojov na svethardware ... corsair zdroj im doslova VYBUCHOL po 20tich minutach zataze 360Wtmy a to bol 520w.... cize asi takto su na tom tie zdroje...


Z osobnej skusenosti ti odporucim ThermalTake... aj ked ma vela ludi za to zj*be ale mne taha uz veeelmi dlho .... klopklopklop na drevo.... :wink:
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Príspevok od používateľa killswitch »

no skus Enermax. do tretice vsetko dobre. popripade GLN Fortron.
a samozrejme ma mrzi, co sa ti stalo.

Návrat na "Hardware všeobecne"