Ako urobim siet

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
router
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Št 09. Aug, 2007, 08:00

Ako urobim siet

Príspevok od používateľa router »

Ahojte. Chcel by som zriatit taku malu siet. Kamarati byvaju na druhej strane ako ja je mozne nejako to urobit ? Aby sme sa mohly poprebajat heslom a aby sme si zdielali vsetky programy. A este aby som bol ja admin.
Používateľov profilový obrázok
skill3r
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa skill3r »

na druhej strane coho?A kedze chces siet na heslo tak jedine access point...Len je velmi dolezite ako daleko ste od seba.
Spoiler: ukázať
Intel Core I9 - 11900K chladený pomocou Noctua NH-D15S chromax.black//MSI MPG Z590 Gaming Carbon WIFI//2x 16GB DDR4 3600Mhz CL16 G.Skill TridentZ neo//SAMSUNG SSD 980 Pro 256GB M2 PCIe + Corsair BX500 2TB SSD pre data + Western Digital Red 3TB 5400RPM 64MB SATA III pre databackup//MSI GeForce RTX 4080 Super SUPRIM X 16G//PSU FSP Fortron Hydro Ti PRO 1000W//Creative Sound Blaster Z@Creative Inspire 5.1 5100//MSI MAG 322CQR
Používateľov profilový obrázok
KikoKK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: St 18. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Rosenheim (DE) / Nitra (SK)

Príspevok od používateľa KikoKK »

tato odpoved je len a iba pre uzivatela s menom router len aby sa vedelo

... chapem, ze sme v rychlej dobe a pod neustalym tlakom casu, ale chvilku si nabuduce najdi a precitaj po sebe, co napisali tvoje ruky, lebo ocividne nestihaju za tvojim vyspelym mozgom ... uzase presne vyjadrovanie mi pomohlo k rychlej analyze problemu a najdeniu zbytocneho riesenia

Studia c. 1 - vsetci maju internet:
... nainstalovat program www.hamachi.sk a vytvorit si s nim virtualnu privatnu siet
... dokonca aj pre cloveka s tak malo casom ako si ty je to zvladnutelne

Studia c. 2 - niekto zo skupiny nema internet:
... poskladat sa chudobnemu kamosovi v pravidelnych davkach mu sponzorovat pripojenie
... nainstalovat program www.hamachi.sk a vytvorit si s nim virtualnu privatnu siet


Studia c. 3 - byvate do 100m od seba a niekto nema internet a ste vsetci ako kostolne mysi
... kedze ste chudobni, nechcem zvysovat depresiu vasho stavu
... ved ako najst financie na WiFi router a nemu k poriadnu antenu
... o WiFi adapteroch s antenami pre kazdy pocitac ani nehovorim

Studia c. 4 - nikto nema internet a kazdy byvate na opacnej strane Zeme
... zalozte si listovy sachovy klub
... particka bude asi trvat dost dlho, ale o to viacej casu si najdes na rozmyslenie

Studia c. 5 - *obsah cenzurovany autorom prispevku*
Naposledy upravil/-a KikoKK v Ut 23. Okt, 2007, 19:42, upravené celkom 2 krát.
NOVY KOMP DOMA BEZI AKO HODINKY - thx lok2 || CPU: C2Q Q8600 @ 3.2GHz|| ZALMAN VODNE CHLADENIE || MB: Gigabyte X38-DS4 || CASE: Chieftec CA-01B-B-SL-OP Mesh Big Black/Silver || PSU: Chill Inovation 510A || RAM: 4 x 2GB Kingston DDR2 1066MHz HyperX || GPU: Sapphire HD6850 1GB || zatial integrovany zvuk || Harman/Kardon CineQ || HDD: 320GB Hitachi @ SilentMax || DVD+/-RW Samsung SH-S203P || LCD: Samsung SyncMaster 225BW || KEY + MOUSE Logitech MX5000 BlueTooth Desktop || Joystick: Logitech Extreme 3d PRO || vrrm-vrrrm-volantos Logitech RacingWheel G25 || Spytaj sa ma kde kupujem moj HW ||
Používateľov profilový obrázok
Patko19
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 959
Dátum registrácie: Pi 22. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: prievidza

Príspevok od používateľa Patko19 »

kikokk ale si ho zotrel :) chudacika
no ak ste neni od seba velmo daleko (max 100 metrov) tak sa to bude dat riesit kablovym prepojenim.
budes potrebovat utp patch kabel.
cena priblizne 8 sk za meter + 5 sk koncovky
Obrázok
potom volaky ten switch do ktoreho sa vsetci napojite.
cena je podla poctu dierok na konektory. cca 400 sk za 4 dierkovy (portovy)
Obrázok
dbaj na spravne zapojenie kablov v konektory
Obrázok
vsetko mi je jedno
Používateľov profilový obrázok
router
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Št 09. Aug, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa router »

KikoKK napísal:... chapem, ze sme v rychlej dobe a pod neustalym tlakom casu, ale chvilku si nabuduce najdi a precitaj po sebe, co napisali tvoje ruky, lebo ocividne nestihaju za tvojim vyspelym mozgom ... uzase presne vyjadrovanie mi pomohlo k rychlej analyze problemu a najdeniu zbytocneho riesenia

Studia c. 1 - vsetci maju internet:
... nainstalovat program www.hamachi.sk a vytvorit si s nim virtualnu privatnu siet
... dokonca aj pre cloveka s tak malo casom ako si ty je to zvladnutelne

Studia c. 2 - niekto zo skupiny nema internet:
... poskladat sa chudobnemu kamosovi v pravidelnych davkach mu sponzorovat pripojenie
... nainstalovat program www.hamachi.sk a vytvorit si s nim virtualnu privatnu siet


Studia c. 3 - byvate do 100m od seba a niekto nema internet a ste vsetci ako kostolne mysi
... kedze ste chudobni, nechcem zvysovat depresiu vasho stavu
... ved ako najst financie na WiFi router a nemu k poriadnu antenu
... o WiFi adapteroch s antenami pre kazdy pocitac ani nehovorim

Studia c. 4 - nikto nema internet a kazdy byvate na opacnej strane Zeme
... zalozte si listovy sachovy klub
... particka bude asi trvat dost dlho, ale o to viacej casu si najdes na rozmyslenie

Studia c. 5 - *obsah cenzurovany autorom prispevku*
to si myslel mna ?
Používateľov profilový obrázok
router
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Št 09. Aug, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa router »

a da sa to len cez hamachi ? a budeme moct tahat od sevba rychlejsie a este my nechceme ziadne anteny
Naposledy upravil/-a router v Ut 23. Okt, 2007, 19:41, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
KikoKK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: St 18. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Rosenheim (DE) / Nitra (SK)

Príspevok od používateľa KikoKK »

2 router ... uz som to specialne pre teba upravil
NOVY KOMP DOMA BEZI AKO HODINKY - thx lok2 || CPU: C2Q Q8600 @ 3.2GHz|| ZALMAN VODNE CHLADENIE || MB: Gigabyte X38-DS4 || CASE: Chieftec CA-01B-B-SL-OP Mesh Big Black/Silver || PSU: Chill Inovation 510A || RAM: 4 x 2GB Kingston DDR2 1066MHz HyperX || GPU: Sapphire HD6850 1GB || zatial integrovany zvuk || Harman/Kardon CineQ || HDD: 320GB Hitachi @ SilentMax || DVD+/-RW Samsung SH-S203P || LCD: Samsung SyncMaster 225BW || KEY + MOUSE Logitech MX5000 BlueTooth Desktop || Joystick: Logitech Extreme 3d PRO || vrrm-vrrrm-volantos Logitech RacingWheel G25 || Spytaj sa ma kde kupujem moj HW ||
Používateľov profilový obrázok
router
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Št 09. Aug, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa router »

no uz skusam toe hamachi a moze sa napojit na kamaratou pocitac hoci bude ho mat vypnuty ?
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8610
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa shiro »

router napísal:no uz skusam toe hamachi a moze sa napojit na kamaratou pocitac hoci bude ho mat vypnuty ?
Jezis ty si delo :lol:

Mi vysvetli jak sa mu chces napojit na vypnuty PC...trubka :lol:

Skratka...ak ste od seba dalej ako 100m, tak musis riesit wifi (a tudiz ti treba anteny ci chces alebo nie). Inak smola.

Popis presne vasu situaciu. Z popisu "kamosi byvaju na druhej strane" sa da zistit prd. To je druha strana ulice, dediny, mesta, ci galaxie? :wink:

Asi nejjedoduchsie bude pre teba to Hamachi, odpadne ti tahanie kablov, pripadne wifi a veci s tym suvisiace.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
NEx_12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 515
Dátum registrácie: Ne 22. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Tornaľa

Príspevok od používateľa NEx_12 »

[OTjak svin.] boze ja uz nemozem z tohto routru .. :lol: :crazy: [/OTjak svin.] , kua tak ked ti uz nepomoze k tvojej dokonalosti to co ti tu mudry ludia napisali tak potom uz ani 10 apostoli .. :D
Desktop:|Intel E5200 2.5@3.5 Ghz 1,31V|Noctua nh-u9b|Asus P5Q pro|
|Asus EAH4850 625@680 Mhz| A-data 2x2gb gamers edition 800@932 Mhz|
|WD 6400AAKS|Cooler Master M520w|Thermaltake M9|
Laptop:|Fujitsu-Siemens Amilo pi1536|

"92% of teens have moved onto rap.If you are part of the 8% that still listen to real music,copy and paste this into your signature"
Používateľov profilový obrázok
router
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Št 09. Aug, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa router »

a este budeme moct tahat medzi sebou rychlejsie cez hamachi ?
ked som uz vytvoril siet
Používateľov profilový obrázok
mUrEeC
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 168
Dátum registrácie: So 25. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Príspevok od používateľa mUrEeC »

router napísal:a este budeme moct tahat medzi sebou rychlejsie cez hamachi ?
ked som uz vytvoril siet
jednoznacne :D
-to ta ako napadlo ze rychlejsie?? :D urcite ti to nebude tahat rychlejsie ako mas rychly net..Rychlejsie by ti to tahalo keby si natiahnete ten kabel..
CPU : AMD Athlon XP 2500+ @ 3200+ (Barton, 2090.30 MHz, 512 KB L2) - MoBo : CANYON nVidia nForce 2 ULTRA 400 CN-7N0AL - RAM : V DaTa 256 MB DDR 400 MHz CL 2.5 - HDD : Hitachi 80 GB 7500 rpm 8 MB cache - WD 40 GB 7200 rpm - GPU : CANYON GeForce FX 5200 - PSU : Encer 300 W - OS : Windows XP Proffesional
SCHRANZ will NEVER DIE!!!
Používateľov profilový obrázok
SonnySk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 196
Dátum registrácie: Št 19. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Sabinov@Prešov

Príspevok od používateľa SonnySk »

router napísal:a este budeme moct tahat medzi sebou rychlejsie cez hamachi ?
ked som uz vytvoril siet
boze ja z teba nemozem... jak myslis ze to asi pojde rychlo.. ved to pojde cez net takze to bude obmedzene najpomalepsim pripojenim.. ked chces rychlos bez vifini prehodte kabel cez ulicu a mate pokoj :lol: (teda pokial vam ho dakto neprestrihne :-D )
PC:CPU:AMD Althon X2 4400+ (2600Mhz)RAM:2Gb DDR2 800mhzGPU: ATI Radeon HD3850 256Mb HDD: Maxtor 200Gb 7200ot PSU 400W KME LCD19" LG
Používateľov profilový obrázok
Duroniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 260
Dátum registrácie: Št 15. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Banská Bystrica èas

Príspevok od používateľa Duroniak »

Jezis ved nechajte ho, nikdo uceny z neba nespadol ved sa len slusne spyta aj ked na somariny ale ved ked s tim neprichadza casto alebo vobec do kontaktu tak jasne ze to nebude vediet a ked sa nieco spyta tak sa mu vsetci rehocete :? (sa zamyslite)
MB: MSI K8N NEO4; CPU: Athlon64 3000+Winchester ; HDD: Maxtor 80GB; GRAFA: ATI Radeon X600(Pci-e) 256MB; RAM: 512MB (Canion); DVD ROM: LG 4167 b bulk; +Fáááááááájna BEDNA
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

pre routera, ked vynechas ten sarkazmus vo vete kazdeho z tychto uzivatelov, kazdy ti dava dobru radu.

skus nam zadefinovat ako daleko je kazdy uzivatel od kazdeho, ma z vas kazdy internet? ma z vas niekto mierne vyssie vzdelanie ohladom sietariny vyssie od nuly cislom 0 ?

skus zodpovedat tieto otazky, vysledky/odpovede pomozu
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.

Návrat na "Siete"