NOVe PC a nejde

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
bucala
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 151
Dátum registrácie: Ne 08. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Brestovec 449, Myjava 90701

NOVe PC a nejde

Príspevok od používateľa bucala »

nazdarek chalani.... takze mam asi takyto problem.... poskladal som si novy komp ale nejde..... respektive ide ale iba docasu kedy zacnem toho viacej instalovat a potom to vsetko zacne..... na HDD su same fragmenty a pri hrani zacne zamrzat ba dokonca aj vo WIN.... mam Vistu a mal som tam aj XP a stale to iste..... ramky som casoval testoval vsetko poho..... dokonca aj 3DMARK 06 ficala na 2998 bodov... no parada ale ak nieco viacej nainstalujem na disk tak konec mrzne disk nacitava komp pada.... ale v HDD to nie je.... uz som tam dal druhy cisto novy a stale to iste..... a procak to asi tiez nie.... sak by mi padol asi pri 3DMARKU nie??? takze asi zakladovka nie??? ako si to overim ze je to ona?? Poradte pleas........ Dik moc

ooooo inac zostava je to takato
CPU Athlon64 X2 4600+ EE, RAM 2x1GB Appacer CL5 800Hz, MB ASUS M2N-SLI DELUXE, GPU ASUS NE8600GTS 256MB, HDD1 WD320GB, HDD2 HITACHI-DeskStar 82GB, ZDROJ normal450W :cry:
Naposledy upravil/-a bucala v Pi 06. Júl, 2007, 20:22, upravené celkom 3 krát.
Používateľov profilový obrázok
jose
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 532
Dátum registrácie: Ne 10. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa jose »

vitaj :) ,napis presne aku to mas zostavu+zdroj,mozno budeme mudrejsi :wink:
Používateľov profilový obrázok
bucala
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 151
Dátum registrácie: Ne 08. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Brestovec 449, Myjava 90701

Príspevok od používateľa bucala »

CPU Athlon64 X2 4600+ EE, RAM 2x1GB Appacer CL5 800Hz, MB ASUS M2N-SLI DELUXE, GPU ASUS NE8600GTS 256MB, HDD1 WD320GB, HDD2 HITACHI-DeskStar 82GB, ZDROJ normal450W
Používateľov profilový obrázok
jose
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 532
Dátum registrácie: Ne 10. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa jose »

zdroj,ako je stary?ak si dobre vsetko pozapajal(skontroluj konekory)a pada to,skus vymenit sata kablik od hdd,pripadne aj od dvd...
inac ako to pada pri instalacii?akoze das nieco instalovat a komp zmrzne?
Používateľov profilový obrázok
bucala
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 151
Dátum registrácie: Ne 08. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Brestovec 449, Myjava 90701

Príspevok od používateľa bucala »

no zdoj aj komponenty su uplne nove...... a este som si kontroloval aky by som potreboval zdroj a stacila by mi tam aj 400W ale bral som 450W a dokonca mam CPU namiesto 110W iba 65W... takze tam nie je chyba a kabliky som pozapajal dobre aj SATA vymenil..... no podla manualu je vsetko ok..... sak teraz na tom drtim Colin DIRT na ultra-high detaily a pohode..... uz hodinu..... a nemrzne.... ale ak tam nieco naistalujem alebo co tak hned zafragmentovany disk a nedaj boze este nieco tam nakopcit a ani Windows mi nenabehne.... :E
to uz sa mi stalo..... inac teraz mam vistu a ta sa mi vidi stabilnejsia ako to XP to mi aj s ovladacmi strihalo..... a nemrzne to pri istalaci Win ramky su to neni.... skusal som ich v inom kompe ale ci to nieje procak alebo MB..... nevem som zufaly.... som bol za typkom co predava kompy a ten ze je to HDD a tak som si kupil druhy a pic......... no asi tak roby to stale... asi im to zanesiem tam kde som to kupil a dam servisovat..... no len ked som si to skladal sam tak sa bojim ze ak je tam nieco dojebane tak mi nedaju zaruku..... kua
Používateľov profilový obrázok
xvalky
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 487
Dátum registrácie: Ne 06. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Snina

Príspevok od používateľa xvalky »

ak si ho skladal sam, tak mas na kazdy komponent zvlast zaruku. a ked to nemas nejak poskodene tak v pohode. ja to tipujem na dosku. skus ju nejak vymenit. ci to nebude len radic alebo co. mozno ak mas este nejaky ata disk, tak to skus na nom... (neviem ale ci je ata a sata nejak oddelene)
napada ma este taka blbost, ci si s niecim neinstalujes nejaky virus. skoda asi na dialku radit. minule som asi tyzden riesil problem, ze neslo nainstalovat win. sme skusali vsetko mozne a nakoniec bol problem v DVD plextor. podla zakona schvalnosti moze byt nakoniec problem v podlozke na mys...
Spoiler: ukázať
desktop: MB: Gigabyte 965P-DS3, CPU: Core 2 Duo E6600@3.06GHz, RAM: 4x1GB Kingston HyperX 800 CL4, VGA: Sparkle Calibre 8800GTS 640MB + AC Accelero Xtreme 8800, HDD: Samsung SP 320GB F1, 2x Samsung SP 1TB F1, PSU: Seasonic M12 500W, LCD: Samsung 226BW 22" Wide, SH-S223Q LS, Esi Juli@, Logitech G5, Logitech G11, QcK mini steelpad, Antec P182, 2x Noctua NF-S12-800, Noctua NH-U12F, 3x Silentmaxx HD-Silencer rev.2
netebook: Asus Eee PC 1000H
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Ake ma ten zdroj napajanie dosky 20 ci 24 pin ??? Ake je jeho max zatazenie na 12 V vetve ma ich dve ?? Typujem nekvalitny alebo poddymenzovany zdroj.
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
bucala
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 151
Dátum registrácie: Ne 08. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Brestovec 449, Myjava 90701

Príspevok od používateľa bucala »

no ja si tiez mylim ze to bude chyba v radicoch na doske.... asi budem musiet vymenit za druhu.... inac ma to stve lebo tato je dost dobra ani ten chipset nForce 570 nie je spatny..... no len to je taka zahada ze koniec.... so zdrojom by nemal byt snad problem sak je 24pin a v pohode.... to by mi padal aj 3DMark ale niaka hra lebo najvaciu zataz by brala graficka a ked mi to nepada nepada... pohode drtim a testy vsetko fici........ ono to zacne padat az ked tam nieco nakopcim viac na disk.... cez O&O Defrag som skontroloval disk a same cervene pole..... fragment co fragment.... aj mna napadol inac virus lebo NOD nastartuje ako posledny a dost mu trva kym pri starte preveri win.... ale ja si tiez uz zacinam mysliet ze to je tymi radicmi inac kamos mi vravel ze mal celkom podobny problem ked mal na doske 1 disk ale ked tam dal 2 do RAIDU tak to islo v pohode..... no neviem snad to coskoro poriesim.....
Používateľov profilový obrázok
bucala
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 151
Dátum registrácie: Ne 08. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Brestovec 449, Myjava 90701

New

Príspevok od používateľa bucala »

no tak pisem to tu znova.... :8O: zahada na poli vyriesena...... RAMky boli nekopatibilne s MB a teraz tam mam A-DATA 800Hz CL5 a uz mi to nepada a je to celkom v pohode..... :blind: :o ale aj tak je tu chybicka v tom ze to stale robi haluze ked tam dam image hry alebo programu a akosi to mrzne :cry: uz som z toho zufaly a je dost mozne ze vymenim HDD ale MB a pojde to :lol: ale servisovat mi to servisovali.... ak by ste mali s takymi veciami niake skusenosti tak sa mi pleas ozvite a ja vam mozem poslat niake konkretnejsie udaje z 3D Marku 06 alebo Everestu...... Diky 8)
Používateľov profilový obrázok
SonnySk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 196
Dátum registrácie: Št 19. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Sabinov@Prešov

Re: New

Príspevok od používateľa SonnySk »

bucala napísal:ale aj tak je tu chybicka v tom ze to stale robi haluze ked tam dam image hry alebo programu a akosi to mrzne :cry:
dakujem za konkretne vysvetlene...
ale kristalovu gulu som zabudol doma... :wink:
PC:CPU:AMD Althon X2 4400+ (2600Mhz)RAM:2Gb DDR2 800mhzGPU: ATI Radeon HD3850 256Mb HDD: Maxtor 200Gb 7200ot PSU 400W KME LCD19" LG
ANONYM_a7

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

A co tak nejaky plne inteligentny virus co ti zabezpecuje plne vyztazenie cpua disku .. sam som taky mal.. riesenie?
Safe rezim + nod32+adadware+anti spy ware + tune up utilites 2007 a mas vystarane...
alle
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1729
Dátum registrácie: Št 30. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Príspevok od používateľa alle »

novy pc a uz by ho zavyril? moze byt :D ale co same xxx pozeras :lol:
skus superpi,memtest, a rozne take zatazove testy a ked bude robyt kraviny reklamuj :!:
escaton
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 411
Dátum registrácie: Po 29. Jan, 2007, 08:00

Re: New

Príspevok od používateľa escaton »

bucala napísal: ale aj tak je tu chybicka v tom ze to stale robi haluze ked tam dam image hry alebo programu a akosi to mrzne :cry:
Skus ten image nahodit na dvd a mountni to nie z disku, ale z toho dvd - ja mam tiez takyto problem s intel matrix storage, ale mam raid, takze preto.

Inak s tym fragmentovanim disku a mrznutim pri kopirovani velkych suborovsom mal/mam problemy aj - asi pred mesiacom sa to z nicoho nic vyriesilo a teraz sa to vratilo :o , ktovie ci to nemoze byt ramkami :? .

Návrat na "Hardware všeobecne"