MSI K8N NEO FSR - ram problem + LAN problem

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Používateľov profilový obrázok
potkan82
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pi 29. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Prešov

MSI K8N NEO FSR - ram problem + LAN problem

Príspevok od používateľa potkan82 »

No hladal som snad vsade ale tento problem som nikde nenasiel

takze mam horeuvedenu dosku a dal som do nej 1 x 512ram V-data...problem je v tom ze winxp mi hlasi iba 256ram...takisto aj pri bootovani pise iba 256ram, skusal som doma tu ramku tiez na MSI ale na KT6V a v pohode 512Mb...neviem niekto v com moze byt problem?

druhy problem na tej doske je ten ze ma to ma 1gbit lanku ale ide to len na 10mbit...a pritom cela siet bezi na 100mbit...

ak by niekto mal nejaky napad alebo riesenie budem povdacny...

PS: je to moc moc surne
Cooby

Príspevok od používateľa Cooby »

skus flashnut bios, cez msi lie update je to hracka
Používateľov profilový obrázok
siki
Príspevky: 703
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2003, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa siki »

Vyskusaj prehodit ramku do ineho slotu, mozno je len 1 slot nefunkcny. Alebo vyskusaj dat do pc iba tu "vadnu" ramku a uvidis.Mozno je pamat nekompatibilna s doskou.
K sietovke. Vyskusaj sa este pohrat s nastaveniami. Mozno sa rychlost nastavuje v biose. Treba pozret manual, co vnom pisu, urcite tam bude nieco spomenute.
Sempron64 2800+|MSI K8n Neo 3|Giga-byte Radeon 9000pro @320/300|Seagate 30GB|WD 120GB SATA|CD-RW Lite-On|DVD-RW Lite-On|RAM 384MB Twinmos 266mhz|
Používateľov profilový obrázok
potkan82
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pi 29. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Prešov

Príspevok od používateľa potkan82 »

mno troska lol
skusal som na tej maticnej ramky - povodna 512, a moje dve 256...skratka ked tam bola hociaka kombinacia davajuca 512MB ram...zobrazovalo sa iba 256ram...akonahle som k tej povodnej 512 prihodil jednu 256...uz vsetko slo ako ma ist a teda 768MB ram-

strange huh?
Používateľov profilový obrázok
siki
Príspevky: 703
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2003, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa siki »

To som este nepocul ze by toto robilo.
Cize ked si nechal v pc iba tu 512 tak to ukazovalo 256MB.Skusal si tu 512 dat aj do inych slotov hej?
Sempron64 2800+|MSI K8n Neo 3|Giga-byte Radeon 9000pro @320/300|Seagate 30GB|WD 120GB SATA|CD-RW Lite-On|DVD-RW Lite-On|RAM 384MB Twinmos 266mhz|
Používateľov profilový obrázok
potkan82
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pi 29. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Prešov

Príspevok od používateľa potkan82 »

jo skusil som vsetky mozne kombinacie...skratka doska neberie velkost pamete 512MB ram...nizsie aj vyssie v pohode...divne...aj jeden znamy co robi technika uz zopar rokov na to pozeral jak na nove vrata :)
Používateľov profilový obrázok
romang
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 82
Dátum registrácie: So 05. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa romang »

potkan82 napísal:jo skusil som vsetky mozne kombinacie...skratka doska neberie velkost pamete 512MB ram...nizsie aj vyssie v pohode...divne...aj jeden znamy co robi technika uz zopar rokov na to pozeral jak na nove vrata :)
v tom pripade reklamacka, ked tam nejde ziadna 512MB pamat
Používateľov profilový obrázok
potkan82
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Pi 29. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Prešov

Príspevok od používateľa potkan82 »

lenze...nejde 512 ram...lenze ta ista ram v kombinacii s 256ram ide normalne teda ako 512+256=768mb ram :) ja som z toho fakt jelen
Používateľov profilový obrázok
romang
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 82
Dátum registrácie: So 05. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa romang »

potkan82 napísal:lenze...nejde 512 ram...lenze ta ista ram v kombinacii s 256ram ide normalne teda ako 512+256=768mb ram :) ja som z toho fakt jelen
Tak to uz je vazne sila ;o))
ja by som to aj tak isiel asi skusit, s tym, ze by som tvrdil ze mam iba 512RAM a .. nechcem to inak ako jeden kusa nechcem ani menej ani viac a nikdy nebudem chciet a chcem to takto ;o))))))) :oops:
grind

Príspevok od používateľa grind »

Necudujem, sa mam taku istu dosku a pri kupe som ju hned po 5 a po 7 dnoich bol reklamovat proste raz odisiel lan tato ista chyba ani v servise s tym nevedeli nic spravit a ako su vseobecne zname nefungovali od zaciatku VIA radise na sata disky take to bolo o dusu nemam dfobre sjkusenosti z MSI su to sunky radsej ASUS, ABIT"?

Návrat na "Základné dosky"