ASUS P5N32 E SLI PLUS OC problem

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Používateľov profilový obrázok
agrashi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 510
Dátum registrácie: Pi 22. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

ASUS P5N32 E SLI PLUS OC problem

Príspevok od používateľa agrashi »

zdar hosi.

pod stromcek (predcasne) som si kupil par novych veci do PC. CPU E2160 , MB ASUS P5N32 E SLI PLUS , Noctuu NHU12P a A-data 2x1GB EE Vitesta

dnes som si k pocitacu konecne sadol, nasiel si cas reku ze idem daco potaktovat ze co to da. zacal som mat uz spociatku taktovania problemy...dlhsie som skusal rozne variacie az mi z toho vsetkeho vyslo ze doska nevladze utiahnut viac nez 1190 mhz FSB !!!

pytate sa ako som k tomu prisiel. jednoducho. pamate ram som dal do modu unlinked a nastavil im hodnotu 800Mhz a s tymto som nehybal. menil som hodnotu FSB a frekvenciu CPU som drzal do 2.1Ghz a to tym ze v zavislosti od zvolenej FSB som menil nasobic CPU od 6 po 9. Ked som nastavil FSB vyssiu nad 1190Mhz tak mi nenabehol Win, pripadne nenabehol komp, zamrzal uz v biose. Ked som nastavil hodnotu FSB od 800Mhz do 1190 a CPU siel do cca 2100mhz tak vsetko nabehlo aj Win, ziadne problem, ziadne zamrzanie , podotykam ramky boli stale v mode unlinked teda nezavisle od FSB.

Skuste poradit co s tym mam robit. Napatia mam vsade dost vysoke, nie som ziadna OC lama, uz som nataktoval E6300 na 3500Mhz a stabilne takze co to o taktovani viem. Zajtra skusim hodit starsie biosy lebo aby doska nezvladala viac nez 1200mhz je ubohe. Ved "nove" Intely maju nativnu podporu 1333FSB. Len teraz cez sviatky asi nezozeniem procak s podporou takej vysokej FSB i ked len na skusku.( Ak by sa medzi Vami nasiel niekto kto by bol ochotny mi na hodku pozicat procak s 1333FSB bol by som rad a nebolo by to zadarmo ;) ). Keby som ho zohnal tak by som mohol potvrdit ci to je vazne chyba v FSB dosky, ale zatial vsetko tomu nasvedcuje.

Ak najdete podobny problem na nete sem s tym plz.

Ak by dakto nevedel o aku dosku ide a mal by zaujem pomoct je to tato http://www.alza.sk/zakladni-deska-asus- ... d71674.htm , bios je najnovsi, cislo verzie neviem, ale je to augustove vydanie, novsi na origo stranke nebol.

Dik vopred za rady.

Vas zufaly agrashi :cry:
Používateľov profilový obrázok
ivooo77
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Ut 05. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Nové Zámky

Doska

Príspevok od používateľa ivooo77 »

Tento isty problem som riesil pred asi tyzdnom. Mam tu istu dosku z Alza.sk s najnovsim BIOSom t.j 0805. Mam CPU E6750 (1333FSB) mód v Unlinked.

Tato doska ma jeden z najhorsich BIOSov na aky mozes natrafit za ten cas co je doska na trhu nevedia vydat normalny BIOS mne doska po OC bezi buD na rovne 3GHz (@ E6850 [1500 QFSB]) alebo na 1750 QFSB t.j 3500MHz stabilne Orthos medzi tym nic ine nefunguje (proste màtve vsetko) Dalej som nesiel, aj keD mam Ninju musel som pekelne overvoltovat NB aj SB a ofukovat ho "osmickou" po odobrati nestabilne. NB, SB a VCore nastav manualne a ofukuj dosku hladaj spravnu frekvenciu ja som isiel po 50MHz (1333 na 1400 +50 1450 +50 1500 az na 1900 jedine co islo bolo 1750 QFSB v Unlinked móde). Ak mas moznost predaj dosku a kup nieco poriadne. (za par korun http://www.euronakup.sk/?Mode=Sti&StiId=15128 [575FSB pozri vr-zone recenziu]). Kazdemu funguje ine FSBcko zbytocne ti niekto pozicia 1333MHz procesor, keD doska je odveci.

Tu mas fórum, kde sa to rozoberalo mne to ako tak pomohlo ale investovat do chladenia NB SB Mosfetov nieco od Thermalright sa neoplati radsej predat a kupit vyssie uvedenu dosku a je po problemoch.

Fórum http://forum.pctuning.cz/viewtopic.php? ... sc&start=0

Musis skusat a hladat pripadne riesit vymenou ja som iny BIOS na OC neskusal ale nic to nepomoze vacsina ma na ktoromkolvek BIOSe màtve FSB okolo 1600MHz QFSB (u 1333FSBckovych CPU).
Používateľov profilový obrázok
agrashi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 510
Dátum registrácie: Pi 22. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Príspevok od používateľa agrashi »

rottenkiwi ..tu recenziu som cital a tiez tam spominaju ze na jednej frekvencii to tiez nerozbehli ani za toho :bored: ...




ivooo77 mudro vravis. vidiet ze si to riesil a mal si tu hovadzinu pred ocami. Mne este akoze nabehla frekvencia 1400Mhz ale do winu som sa nedostal...no musim skusat, lebo ci predam tu dosku neviem ked uz som sem hodil ten problem. a to ze som si chcel pozicat 1333mhz procak , to preto lebo keby tam nesiel mozem to dat na reklamacku ze nefunguje s procakom ktory by normalne mala ta doska podporovat ;) . Uvidim. Zajtra sa s tym pohram. Skusim aj znizit Bios ale o 2 az 3 generacie ze co to spravi (ak sa mi bude chciet) alebo budem nahodne triafat frekvencie FSB. ake cislo ma napadne tak take dam. Viem ze mi nic nefunguje medzi 1190 az 1400 , potom ani 1700, 1900, 1600 , omg bude to tazke... no nic..ak este daco niekto ma kde by bol dany problem pekne rozpisany, kludne aj anglicky sem s tym.dakujem. bru noc
Používateľov profilový obrázok
agrashi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 510
Dátum registrácie: Pi 22. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Príspevok od používateľa agrashi »

dnes som hodil starsi bios 0803 ktory by mal problem ako tak riesit. riesi len zcasti a nasiel som dajake kvazi stabilne frekvencie FSB ale kvazi preto lebo pri obycajnom 3dmarku mi to padlo. Dospel som k zaveru ze ziadna frekvencia okrem zakladnej mi nejde. Blbe zistenie :roll: . Vrta mi to hlavou ze to nie je mozne. ASpon daco musi bt stabilne. Napadlo ma ze tento chipset podla testov zozere aj o 50W viac oproti Intelackym chipsetom (mal som P965) a to este neviem kolko zere pri OC. Na tejto doske dost treba zvysovat napatie tak ma napadlo ci nahodou nenarazam na strop mojho zdroja Fortron BSII 400W . "Staru" zostavu E6300@3500mhz, gigabyte DQ6 utiahol bez problemov a ze by teraz nevladal. Neviem , ale je to mozne si myslim kedze samotna doska zere uz o dost viacej. Co vy na to?
Používateľov profilový obrázok
agrashi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 510
Dátum registrácie: Pi 22. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Príspevok od používateľa agrashi »

rottenkiwi napísal:A ked vies kolko chipsety Nvidie zeru, ked vies
ze tam mas GPU/s XY, ked vies, ze to chces taktovat
na max, tak preco kupujes taku dosku ?
zle si sa vyspal?neviem o com tu teraz trepes. chlape dnes su vianoce a ty sa takto spravas, hmm... stastne a vesele, dufam ze si daco pod stromcekom najdes :P

este niekto ma podobne "mudre" poznamky ?
Používateľov profilový obrázok
agrashi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 510
Dátum registrácie: Pi 22. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Príspevok od používateľa agrashi »

tak ten jeden post od teba nevyzeal zrovna ako pomoc ;) A ako mozes vediet ako ja chapem Vianoce? celkovo nechapem. Ved riesime tu jednu po*ratu dosku, o ktorej pred jej kupou som cital len dobre recenzie a zrazu ked sa mi dostala do ruk tak BAAC je uplne shitna a po nete vidim na nu len zle reakcie. Nemal som vela casu na vyberanie dosky, povedal som si ze zmenim chipset, skusim nvidiu ze hadam to bude ok. Kukol som dve recenzie, vsade dopadla slusne tak ze berem. Keby som to vedel som mohol rovno VIA chipset zobrat a bolo by to stale lepsie. A tej dosky by som sa aj ja rad zbavil. Skus mi ju predat za 4000 a nemusime tu riesit ze ako spojazdnit OC na tejto doske.
Používateľov profilový obrázok
ivooo77
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Ut 05. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od používateľa ivooo77 »

Ja len dodam, ze zdrojom to nebude mam Mam Corsair 520W [HXEU] s vysokou ucinnostou (92%) a predsa mi to robi. Musim poriadne overvoltovat NB a ofukovat ho v tom fóre to tak mal niekto (je tam obrazok) ale to som uz vlastne pisal. Ak by ju niekto chcel za 4200 je vasa. :wink:
PC1 | MB Asus P5N32-E SLI Plus | CPU Intel® Core 2 Duo E6750 @ E6850 + Scythe Ninja Plus Rev.B | RAM Patriot Extreme Performance 2x 1024MB DDR2 @ 800 MHz | VGA ATI (Sapphire) RADEON™ X1950 GT GPU 500MHz Mem 600MHz @ GPU 621MHz Mem 730MHz + AC Accelero S1 + 130mm TT Silent Wheel | HDD 250GB Seagate Barracuda 7200.9 S-ATA II 8MB Cache | DVD±RW Samsung SH-S183A SATA | PSU Corsair 520 W [HXEU] | CASE Gigabyte 3D Aurora 570 [Full Tower] LCD n/a

PC2 | MB MSI KT6V-LSR | CPU AMD Athlon™ XP 2600+ 1917MHz @ 2310 MHz | RAM V-Data 512MB DDR + V-Data 256MB DDR @ 400 MHz | VGA MSI GeFORCE FX 5200 128MB DDR | HDD Maxtor 80GB PATA 2MB Cache | DVD±RW NEC ND-4550A | PSU 350 W | LCD Hyundai 17" L72D

http://911.yweb.sk - H¾adanie pravdy o 11. Septembri.
Používateľov profilový obrázok
palee
VIP
VIP
Príspevky: 1598
Dátum registrácie: Pi 19. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Príspevok od používateľa palee »

skusali ste to aj v linked mode, myslim... vtedy vam to funguje??? myslim, dostat sa vyssie...

ja keD som pred rokom kupoval dosku, chcel som tiez n680, no ale po par recenziach som zistil, ze je dost nanic ten unlinked mode, pretoze prave pri OC robil problemy, ako aj tu pisete, takze vlastne je to lepsie vypnut...

sa mi nezda, ze ta doska je tak slaba... tak dufam, ze to nejak vyriesite... :)
Používateľov profilový obrázok
ivooo77
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Ut 05. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Nové Zámky

Doska

Príspevok od používateľa ivooo77 »

U mna Linked to iste (màtve FSB nevstane z màtvych) ale mozno u agrashiho ano.
PC1 | MB Asus P5N32-E SLI Plus | CPU Intel® Core 2 Duo E6750 @ E6850 + Scythe Ninja Plus Rev.B | RAM Patriot Extreme Performance 2x 1024MB DDR2 @ 800 MHz | VGA ATI (Sapphire) RADEON™ X1950 GT GPU 500MHz Mem 600MHz @ GPU 621MHz Mem 730MHz + AC Accelero S1 + 130mm TT Silent Wheel | HDD 250GB Seagate Barracuda 7200.9 S-ATA II 8MB Cache | DVD±RW Samsung SH-S183A SATA | PSU Corsair 520 W [HXEU] | CASE Gigabyte 3D Aurora 570 [Full Tower] LCD n/a

PC2 | MB MSI KT6V-LSR | CPU AMD Athlon™ XP 2600+ 1917MHz @ 2310 MHz | RAM V-Data 512MB DDR + V-Data 256MB DDR @ 400 MHz | VGA MSI GeFORCE FX 5200 128MB DDR | HDD Maxtor 80GB PATA 2MB Cache | DVD±RW NEC ND-4550A | PSU 350 W | LCD Hyundai 17" L72D

http://911.yweb.sk - H¾adanie pravdy o 11. Septembri.
gebo
Ban
Ban
Príspevky: 266
Dátum registrácie: St 28. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Petrzalka

Príspevok od používateľa gebo »

tato doska je pre tych co sa radi hraju

napriklad moja nema mrtve zony pri QFSB 1600 ani 1800MHz

pouzivam linked mod 800 - 900 (QFSB 1600-1800MHz)

bios 803

pouzi linked mod, a moc jej neprikuruj, az ked bude nestabilna pri oc, chod pekne pomaly hore

a rozmyslaj ze aj cpu ma nejake hranice FSB tusim oholo 333-370 MHz
PC: E8200@4GHz,P5K Premium,2GB 1066 Aeneon cl5,9800GTX,22" Samsung 225BW Repro, 2xSamsung 750GB F1, Pioneer DVR-212,Fortron Epsilon 700W,Avance C001, 2xUV Lampa, UB kable
NB1: ASUS Z71Vp+
NB2: ASUS M68Ne
HTPC: miniPC aOpen (PM735,512MB,HDD 60GB), 32" Hyundai Q321
konzola: XBOX360 Premium

Používateľov profilový obrázok
agrashi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 510
Dátum registrácie: Pi 22. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Príspevok od používateľa agrashi »

no hosi takto.

suhlasim s tym co povedal gebo ze s touto doskou sa treba hrat.

Dnes som si nastavil Linked mod. hodil QFSB 1400mhz a pustil 3dmark a bac padlo to po 2 minutach. :( . Nevzdaval som sa a hodil som nasobic 8x z coho mi vznikla frekvencia CPU 2800Mhz. Zapal som si crysis na takych detailoch ze mi to vsetko ficalo od 20 do 30fps , aby som poriadne pocitac potrapil. Hram pol hodinu a okrem huciaceho rotora na grafike sa nic nedeje. stale v pohode hram a nic nepada :) Pri nasobici 9x teda CPU na 3150Mhz nenabootovalo ani do Winu, zda sa ze chytam strop CPU no nevadi.

Dalej som skusil QFSB 1450mhz , CPU nasobic stale 8x , vysledna frekvencia 2900mhz. A PC stale bezi , pri frekvencii QFSB 1490Mhz mi pri loadingu hry World in conflict spadol system podobnym stylom ako pri 3Dmarku. Dnes sa s tym budem este chvilu hrat aby som zistil kam asi mozem zajst. Ak mi budu hry bezat neni problem. Budem radsej ked mi bude bezat napr. Crysis ako dajaky 3d mark :)
Používateľov profilový obrázok
agrashi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 510
Dátum registrácie: Pi 22. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Príspevok od používateľa agrashi »

v cislach ti to nepoviem ale poviem ti to takto.

nasavanie : thermaltake 1200rpm
vnutro: na CPU Noctua NHU12P , na prednej strane chladica je dalsi thermaltake 1200rpm, na zadnej stane chladice je noctua fan co bol ku chladicu na 1300rpm
vyfuk :lol: : 2x8cm fany na 1400rpm , ostatne su 12cm ventaky

vsetky fany su v jednej rovine, tak verim tomu ze keby som tam pustil trochu dymu alebo daco podobne neboli by tam ziadne viry ale celkom priamocary tok vzduchu.
Používateľov profilový obrázok
agrashi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 510
Dátum registrácie: Pi 22. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Príspevok od používateľa agrashi »

keby som si vedel a mohol odmerat spotrebu PC tak by som to asi uz davno urobil a nedaval tu teorie ze ci mi staci zdroj na ten komp ;).

a pri 3000otackach sa da existovat? ja ked dam ten TT fan na 2800 to je turbina.mam pocit akoby letadlo vzlietalo
Používateľov profilový obrázok
l0k2
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1230
Dátum registrácie: Ne 30. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa l0k2 »

Mne paradne pomohol ten siahodlhy thread na pctuning.cz Tie mrtve body su zaujimave, tam si s nimi nevedeli rady. U mna sa to tiez potvrdilo, vsetko od 1550 do 1650 bolo mrtve. tak som bol nuteny ist na 1700. By som velmi rad videl co by sa stalo keby dosky podporovali nove cpu s FSB 400(1600). Keby sa to nerozbehlo, bolo by to pekne fiasko :)
sentimentálna spomienka - valid cpu
Používateľov profilový obrázok
agrashi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 510
Dátum registrácie: Pi 22. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Príspevok od používateľa agrashi »

ohladom merania spotreby, aj to pride v najblizsom case, ujco pracuje v Helle a dal si tam kupit taky vsehomerac spotreby za 5k takze ze ten donesie. On sa tiez vrta v kompoch tak tiez si chce svoje doma poratat:)

ale k veci

ako gebo povedal tej doske neteba vela davat napatia lebo praveze vvtedy bola menej stabilna priam dokonale nestabilna, nvidiacky chipset je sam o sebe zeravy a to nie este ked mu prykurite a to chladenie nie je bohvieake , na pasivoch som neudrzal ruku 3 sekundy, doslova vru ale doska ide.

konecne mi uz prebehol povestny 3D mark kde to padalo po 2 minutach, teraz presiel v pohode cely, crysis, world in coflict a HL2 source bezia uplne bez problemov. (dalsie hry som nehral)

QFSB = 1450Mhz
NB Voltaz = 1.4V
SB = nie som isty ale 1.35V sa mi zda, CPU mam na 1.385V

postupne budem znizovat napatia a uvidim kde sa zastavim , 2900mhz mi staci, zatial, ale skusim aspon 3Ghz ci sa bude dat...

ale KONECNE to ide aj s OC stabilne. :D

Návrat na "Základné dosky"