XP,KUBUNTU dualboot(XP reinstal zachovat GRUB)

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
jacoobo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ne 05. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava DNV

XP,KUBUNTU dualboot(XP reinstal zachovat GRUB)

Príspevok od používateľa jacoobo »

Dobry den,
Chcel by som poprosit o radu. Mam takyto problem:

Mam dualboot XP a Kubuntu(kazdy system ma svoje particie) ide o to ze chcem naformatovat particiu kde je XP a nainstalovat nanovo. Uz som to skusal minule a pametam si ze mi XP nejak odstranilo GRUB resp. pri spustani kompu sa uz nezavadzal GRUB a nezobrazilo sa ani boot menu jednoducho sa komp spraval ako keby tam bolo nainstalovane iba XP pritom v Disk Management boli stale tie dve particie ktore pouzivalo Kubuntu. Vtedy som sa na to vykaslal a nainstaloval aj Linux nanovo.

Teraz by som sa chel tomu vyhnut a taktiez naucit nieco nove. Pozeral som na nete ze ako sa s tym vysporiadali ostatni. Nasiel som vela navodov ale najjednoduchsi z nich sa mi zdal byt tento
Napriek tomu si to chcem overit popripade poradit iny sposob najlepsie od niekoho kto ma s Linuxom skusenosti a s niecim podobnym sa uz stretol ale nepohrdnem ani s radami od niekoho kto pracuje s Linuxom kratko(hlavne ak vie ako vyriesit tento problem).

Za rady vopred dakujem

PS: Nenasiel som tu na fore podobny thread takze ak sa tu uz niekto na to pytal tak s ospravedlnujem.
Používateľov profilový obrázok
xearo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 27
Dátum registrácie: St 06. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Levoca

Príspevok od používateľa xearo »

No tak to Grub nijako nezachovas aspon som sa o takom nedocital.Ked instalujes win taj k GRUB nemilosrdne zmaze.Musis ho obnovit tu je navod http://wiki.ubuntu.cz/GRUB/Obnova?highlight=%28grub%29
Používateľov profilový obrázok
jacoobo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ne 05. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava DNV

Príspevok od používateľa jacoobo »

Dik za ten link. Este sa chcem spytat ze ci mi tam po obnoveni GRUBu zostane vsetko nastavene tak ako to bolo pred nainstalovanim noveho XP alebo ma caka vsetko nainstalovat nanovo. Tym vsetko myslim ovladace a podobne somariny co som tam kedy instaloval.
Používateľov profilový obrázok
xearo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 27
Dátum registrácie: St 06. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Levoca

Príspevok od používateľa xearo »

Nebudes musiet nic nanovo instalovat neboj sa.
Používateľov profilový obrázok
jacoobo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ne 05. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava DNV

Príspevok od používateľa jacoobo »

fajn.dik za radu myslim ze mi to postaci.

mozete dat LOCK

Návrat na "Operačné Systémy"