Ako zaobchazat s baterkou v NB

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
Používateľov profilový obrázok
NEx_12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 515
Dátum registrácie: Ne 22. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Tornaľa

Príspevok od používateľa NEx_12 »

:bravo: pekna reklama , to bol normalne pozitok citat .. :D
Desktop:|Intel E5200 2.5@3.5 Ghz 1,31V|Noctua nh-u9b|Asus P5Q pro|
|Asus EAH4850 625@680 Mhz| A-data 2x2gb gamers edition 800@932 Mhz|
|WD 6400AAKS|Cooler Master M520w|Thermaltake M9|
Laptop:|Fujitsu-Siemens Amilo pi1536|

"92% of teens have moved onto rap.If you are part of the 8% that still listen to real music,copy and paste this into your signature"
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Príspevok od používateľa kajfun »

moje prispevky su vacsinou take relaxacne.
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Príspevok od používateľa killswitch »

mozem potvrdit. bratov asus po cca dvoch rokoch vydrz cca 5 minut. :wink:
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

kajfun napísal: truhlici... precitajte si excelentny baterkovy faq od toho posraneho nexgenu. To je vyrobca ktory vyraba miliardy clankov a proti jeho argumentom nemame my, konzumenti, absolutnu sancu. Ked to oni takto napisu, je to tak a bez diskusie.
poculi sme bozie slovo
amen O:)


btw, babyto, co dobre pijes? chcem aj ja :roll: . skus rozobrat baterku nieco co sa tvari aspon troska kvalitnejsie od aceru alebo asusu a uz ju nikdy dokopy nedas, preco? lebo tam maju specialne obvody proti tomu aby si tam kazdy pchal baterky ake ich napadnu a potom reklamoval book ze aha, nejde mi book a pridom som tam po tom co som si ho odpalil kupil origo baterku. A ked ta nebavi vyhadzovat peniaze tak naco si si kupil asus? baterka do asusu co vydrzi 2 hodky stoji 4t, baterka do ibm co vydrzi 4,5 stoji 3,5 co je lepsia kupa? :)
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
mareque
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Št 10. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa mareque »

no ja som baterku vyberal iba ked som mal problemy s prehrievanim booku... spravilo to asi 2°C :D
Používateľov profilový obrázok
br4n0
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 599
Dátum registrácie: Ut 20. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava V

Príspevok od používateľa br4n0 »

Dovolim si znova otvorit tuto temu.
To, ze hlboke vybijanie bateriam skodi, je znama vec. O to nepochopitelnejsie potom vyzera problem "Kolega mi hovoril, ze mal stale zapnuty notebook na zdroji a casom mu baterka nevydrzala ani hodinu." To nie je prvy taky pripad, s ktorym som sa stretol (aj pri ntb HP - vydrz 5 min).
Kde nastala chyba, "poblaznena" elektronika ntb, baterie? Rozumnu odpoveD sme zatial nenasli. Sam mam ntb, preto by som tiez rad vedel, ci je lepsie bateriu stale dobijat alebo nechat odpocivat.
A tiez prosim kajfun-a, aby poslal link na spominany nexgen faq.
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Príspevok od používateľa kajfun »

zialbohu ten faq uz neviem najst, chcel som to postnut hned v prvom momente :( a nemam ho uz ani na hdd... skus hladat nexgen, nextgen, battery cell faq a podobne. Co sa tyka tvojho problemu ze po roku vydrzi aj "necvicena" nerasovana baterka par minut, zrejme bude fakt problem v tom co som uz povedal ze vydrz baterky je najviac podmienena jej kvalitou.

ja osobne mam 3.5rocny nc6000 notebook od hpcka [cize nie taky najlacnejsi HP notebook za 13500,- s danou]. Baterka teraz vydrzi o polhodinu menej ako na zaciatku a to ze ju vcelku cvicim ... a cdromkova baterka mi prida dalsich 5 hodin co je tiez priblizne polhodina menej ako na zaciatku pred tromi rokmi.

zase na druhu stranu, ked kuknes napriklad ebay, najdes tam kopec baterii predavanych do tohoto notebooku pomaly na kila so statusom bad. Takze je jasne, ze cely tento baterkovy business je velmi komplikovany a nevyrovnany... v kazdom pripade lacnejsie notebooky musia vzdy byt viac nachylnejsie na odchadzanie baterii lebo si proste nemozu v tej cene dovolit premiovu kvalitu.
Používateľov profilový obrázok
br4n0
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 599
Dátum registrácie: Ut 20. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava V

Príspevok od používateľa br4n0 »

Zabudol som dodat, ze ta bateria z HP funguje v inom ntb normalne. Je to nejak zblbnuta elektronika, ale neviem, ci si to mam asociovat s neustalym dobijanim.
Používateľov profilový obrázok
tomme
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 50
Dátum registrácie: So 27. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa tomme »

hmm ked uz sa riesia bateriem, chcem sa opytat na prve nabitie baterky? v obchode mi poradili, ze mam ju vybit nie uplne tak na 5% a potom nechat nabijat 12h a to zopakovat 2x? ci 3x? neviem no viete mi niekto povedat, co je na tom pravdy?
Používateľov profilový obrázok
br4n0
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 599
Dátum registrácie: Ut 20. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava V

Príspevok od používateľa br4n0 »

To su rozsirene (dez)informacie o formovani baterie. Nema to vyznam, ak ma bateria adekvatnu vydrz. Skor sa to odporuca pri problemoch na rekalibraciu elektroniky. A hlavne, tazko to mozes nabijat 12 hodin (znacne skomolena verzia odporucania formovat bateriu prudom 0,1C 12-14 hodin), dobu nabijania neovplyvnis.
Používateľov profilový obrázok
tomme
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 50
Dátum registrácie: So 27. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa tomme »

br4n0 napísal:To su rozsirene (dez)informacie o formovani baterie. Nema to vyznam, ak ma bateria adekvatnu vydrz. Skor sa to odporuca pri problemoch na rekalibraciu elektroniky. A hlavne, tazko to mozes nabijat 12 hodin (znacne skomolena verzia odporucania formovat bateriu prudom 0,1C 12-14 hodin), dobu nabijania neovplyvnis.
cize proste to mozem mat napojene v zdroji :) ale bateriu to uz nedobija ?
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Príspevok od používateľa kajfun »

tomme, maj to napojene na nabijacke a smitec. Dve veci:

a) hlboke vybijanie baterii skodi. 5% alebo 10% su velmi hlboke vybitia a rozhodne baterii neprospievaju. Spominany NexGen [mozno som to meno trosicku skomolil], vyrobca clankov do baterii, tvrdil ze spravili test v ktorom vybili bateriu na 90%, naplno nabili a po desattisic cykloch [!!!!!!!!] bola bateria schopna udrzat 95% povodnej kapacity co je neskutocne fantasticky vysledok. Zober si, ze pri beznom pouziti baterku nabijes tak dvestokrat a mozes ju zahodit. Rozdiel? kontrolovane prostredie, samozrejme, a MINIMALNE vybitie baterie.

b) aj keby si tu bateriu "nabijal" 589482 hodin, nenabijes ju lepsie alebo viac ako ked ju budes nabijat tri hodiny. Dovod : ta baterka sa nabije naplno a potom to elektronika odstavi, takze rady typu "nabijaj 12 hodin" su uplna kravina.
Používateľov profilový obrázok
shadower
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00

Príspevok od používateľa shadower »

no k tym clankom kdo nieje schopnejsi si vymenit tak je na to v BA profi firma co to robi asi tak za 1000 niekde pri kriznej ...nevie niekto presne ???
a ja mam baterky nimh 6 clanky k rc aftu a je to pack ...nabijem vybijem ...mam ich asi 2 mesiace a uz su z 3000 na nakych 2500 ...su to zaciatocnicke nekvalitne ...teraz som kupil intelect 4200 side by side zletovane ...pouzivam po vybity zrovnavacku a nabijem ....minule som nabil na 5000 !!!!
co to znamena ???ako sa pise ...zalezi od kvality ...a aj od starostlivosti ...ja mam book stale na zdroji ked som doma a kazdy den na bat ked som v skole abo u babky ...a tam si ho ked treba nabijem ...
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

ja to nesledujem, tasku hlavu si s toho nerobim.....
- ja baterku nikdy nevyberam
- ak idem na baterku tak idem as do jej maximalneho konca
- teras posledne 2 roky je book 97% casu pripojeny na adapter , baterka sa mi nabija as odhadom len prvich 10 minut po starte, potom zhasne kontrolka
- NB mam cca 5 rokou a minule som siel vlakom z BA do Popradu a baretka mi dosla as v poprade v bufete na stanici, cca 4.5hod (prevacka zo zapnutim setriacim rezimom), tolko vydrzala aj ked bola nova....
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Príspevok od používateľa kajfun »

> teras posledne 2 roky je book 97% casu pripojeny na adapter


toto je hlavny dovod preco ti teraz vydrzi skoro tolko ako ked bola nova + mas kvalitnu bateriu.

Návrat na "Mobilné PC"