problem s instalackou okien xp na sata hdd

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
Petoooo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 414
Dátum registrácie: So 30. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice-Sídlisko

problem s instalackou okien xp na sata hdd

Príspevok od používateľa Petoooo »

takze je to taky problem :zakupil som hdd samsung hd161hj 160gb, sata II, kupil som aj kabliky /na power aj datovy/ , zo zaciatku mi ten hdd vobec nezobrazovalo no po skusani kombinacii s jumpermi sa mi podarilo docielit , ze v poste uz pise ze na sata porte mam ten hdd /co je vsak zaujimave v manuali pise ze jumperi terba iba ak mam 2 hdd na sata, alebo mam ide hdd/...v linuxe mi krasne zobrazuje ten hdd, ale ak nabootujem s win xp cd instalacku tak mi napise ze nejde Dalej pokracovat pretoze nie je ziadny hdd :cry: , hladal som v biose nastavenia na sata ale nikde tam urcite nie su, tak som skusil ist ku kamosovi /ma mb p4p800 -se/ a jemu to ta instalacka v poho detektovala,
Vie mi niekto poradit co s tym?
Cedar Mill in progress, for short period of time
Používateľov profilový obrázok
BurnerTom
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 385
Dátum registrácie: Pi 18. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa BurnerTom »

Ak tvoja doska nema moznost nastavit pre sata v akom mode ma pracovat (co urcite ma) tak na zaciatku instalacie Win musis stlacit F6 a instalacia s vypyta disketu s ovladacom pre sata radic. Po nainstalovani radica ti uz instalacia Win disk najde.
Používateľov profilový obrázok
Petoooo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 414
Dátum registrácie: So 30. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice-Sídlisko

Príspevok od používateľa Petoooo »

nemam, ja som to tam hladal dost dlho, a nie je to tam, u kamosa som to hneD nasiel ale u mna nie...a ja som k tomu hdd drivre nedostal, takze neviem jak nainstalujem tie drivre pre win.. :(
EDIT nainstaloval som winxp na pata HDD, vo wine som nainstaloval data drivre a zobrazujem mi tu ten sata disk, akurat v instalacke stale nedje.,...pls HELP!!!
Cedar Mill in progress, for short period of time
Používateľov profilový obrázok
Dexx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 289
Dátum registrácie: Pi 14. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Dexx »

v biose urcite nastavenie nakych diskov je, konkretne nastavenie raidov, ide, ahci, ked to najdes a mal by si tam ahci, tak daj na ide
Používateľov profilový obrázok
BurnerTom
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 385
Dátum registrácie: Pi 18. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa BurnerTom »

Tvoja doska ma VIA VT8237 southbridge, takze ides na stranku - www.viaarena.com
Tam zvolis menu Downloads a nasledne Drivers.
Vyberies Win XP, potom IDE, RAID & SATA a VT8237 Integrated Serial ATA RAID controller. Hned hore na stranke najdes navod na to co potrebujes: For instructions on installing Windows on a SATA drive and/or setting up SATA RAID, read this article a pod tym nizsie drivery.
Postupujes podla tohto navodu: To create the driver disk for Windows installation, you need to copy the contents of the folder named DriverDisk in the zip file, but not the folder itself - just the contents. For further information, please read this article.
Aby som ti to ulahcil, staci rozbalit stiahnute drivery a nakopirovat obsah priecinku drvdisk na disketu a pocas instalacie Win XP stlacit F6.
Používateľov profilový obrázok
Petoooo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 414
Dátum registrácie: So 30. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice-Sídlisko

Príspevok od používateľa Petoooo »

diky burnertom !!!!Problem vyrieseny mozte lock :)
Cedar Mill in progress, for short period of time

Návrat na "Hardware všeobecne"