C2D E6600

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
Používateľov profilový obrázok
cmelo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Št 19. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Svidník

C2D E6600

Príspevok od používateľa cmelo »

zdravim, na kolko max sa da nataktovat C2D E6600 na doske MSI P6N SLI PLATINUM ?, zdroj mam 400W ENERMAX LIBERTY a ramky PQI 2x1GB 800MHz DDR2, ale ramky mi nechcu ist viac ako 800MHz, teraz idem na 3,6GHz pri 1.48V, pojde este vyssie, bo som ho dal na 3.7 a uz to nebolo stabilne, dal som aj 1.5V. dakujem za rady.
Používateľov profilový obrázok
Petoooo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 414
Dátum registrácie: So 30. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice-Sídlisko

Príspevok od používateľa Petoooo »

to ti tu nikto nepovie, kazdy kus je iny ostava ti len skusat a skusat , je tu vsade miliónpatsto navodov, tak staci pozit tlacitko HlADAt
Cedar Mill in progress, for short period of time
Používateľov profilový obrázok
cicolably
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 330
Dátum registrácie: Ne 10. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: ke

Príspevok od používateľa cicolably »

no na 3,6G treba aspon 1,6V ale ked nemas poriadne chladenie tak to nerob
a asi je to strop mne to slo max na 3,8G pri 1,6V ale to je kus od lusu ine
Asus Barebone T3 - AMD Phenom II X4 965 - ATI 4670 - 60GB SSD + 640GB - Razer Copperhead . MacBook White C2D 1,83 GHz - 80GB SSD intel - 2TB NAS . Magic Mouse . iPhone 5 16gb Black , Neonode N2 . Lumia 710
Používateľov profilový obrázok
cmelo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Št 19. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Svidník

Príspevok od používateľa cmelo »

aha, ale max je 1.5V nie?, chladic mam dobry, teplotu mam do 45C, teraz mam na 3,6GHz pri 1.45V ale nie je to stabilne, v prime 95 vypisalo FATAL ERROR.
Používateľov profilový obrázok
agrashi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 510
Dátum registrácie: Pi 22. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Príspevok od používateľa agrashi »

OC procaku dostanes s kazdym chladicom inu max hodnotu. uz som to tu aj pisal. Zerotherm BTF95 (motyl) aj Noctua NHU12P chladili e6300 v burne pod 50stupnov ale "motyl" nedal viac nez 3.3Ghz stabilne a Noctua dala 3.5 a stable as a rock 8)

pritom bola pouzita rovnaka pasta,natierala sa tym istym stylom v rovnakom mnozstve, komplet cela zostava bola rovnaka len sa vymenili chladice a woala ;)

ja by osm s tvojimi 3.6ghz bol spokojny. v opacnom pripade by som porozmyslal si pozicat iny chladic...treba poskusat vsetko ;)
Používateľov profilový obrázok
cmelo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Št 19. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Svidník

Príspevok od používateľa cmelo »

no som skusal secko mozne aj 1.6V ale nepomohlo, asi uz mam strop 3.6GHz, viac to neni stabilne, a este ako zvysim frekvenciu RAM? stale je na 800MHz, doska je MSI P6N SLI PLATINUM, som skusal aj UNLINKED a stale na 800MHz, som aj pridal v biose na 850 a stale 800, da sa to nejako pridat?
Používateľov profilový obrázok
cmelo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Št 19. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Svidník

Príspevok od používateľa cmelo »

chladic mam FREEZER 64 s HEATPIPES
Používateľov profilový obrázok
FLP
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 939
Dátum registrácie: Ut 03. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: NitRa

Príspevok od používateľa FLP »

Frekvenciou zvysis delickou v biose,potom nastav casovanie a voltaz pamati..
Spoiler: ukázať
NTB:MacBook Air 2014 Sound:Altec Lansing VS2521
Používateľov profilový obrázok
cmelo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Št 19. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Svidník

Príspevok od používateľa cmelo »

frekvenciu ram zvysim pridavanim FSB? som skusal ale stale je to na 800MHz akokeby privarene :D, neviem uz co s tym., casovanie menit som neskusal ale tym sa predsa nezmeni frekvencia ram, ci sa mylim?
Používateľov profilový obrázok
FLP
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 939
Dátum registrácie: Ut 03. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: NitRa

Príspevok od používateľa FLP »

cmelo napísal:frekvenciu ram zvysim pridavanim FSB? som skusal ale stale je to na 800MHz akokeby privarene :D, neviem uz co s tym., casovanie menit som neskusal ale tym sa predsa nezmeni frekvencia ram, ci sa mylim?
Ano pridavanim FSB zvysujes aj frekvenciu ram.Skus zmenit delicku pamati na inu.Nie,casovanim sa nemeneni frekvencia,meni sa tym priepustnost ram.
Spoiler: ukázať
NTB:MacBook Air 2014 Sound:Altec Lansing VS2521
Používateľov profilový obrázok
cmelo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Št 19. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Svidník

Príspevok od používateľa cmelo »

kde sa tam nastavuje delicka ram? nikde to v biose nemozem najst, a som skusal FSB pridavat a stale je to na 800MHz ramky, som mal FSB na 1000 aj 1600 a stale 800MHz ramky, boha uz neviem co s tym
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa beardie »

chipset 650i -> unlinked mod -> nezavisle casovanie FSB a pamati? :)
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Príspevok od používateľa kajfun »

clovek ale ja by som sa nad 3.6GHz co mas teraz ani nahodou nesnazil. Aj keby si z toho bol schopny vytrieskat povedzme 3.85 co je asi nezmysel, tak nedosiahnes absolutne ziadne viditelne zrychlenie a dokonca aj v benchmarkovych programoch budes mat tak okolo 5% viac bodov co je uplna blbost v porovnani s:

- podstatne vyssou vyzadovanou voltazou
- podstatne vyssou spotrebou elektriny
- podstatne vyssimi narokmi na chladenie
- podstatne vyssim namahanim vsetkych komponent [doska, chipset - bacha na teplo!!, pamate, procesor samotny].

kazda technologia ma svoj limit. Z novych 45nm procesorov ked vytrieskam 4.1GHz tak som usmiaty a potichu zavidim l0ckovi tych jeho 4.66 [vodne chladenie, vyparnik vonku z baraku na balkone kde je minus jeden stupen]... zo starych C2D procesorov ked vytrieskas 3.6GHz tak si proste frajer. Uz by som to nesilil dalej za kazdu cenu.

enjoy!
Používateľov profilový obrázok
cmelo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Št 19. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Svidník

Príspevok od používateľa cmelo »

idem na 3GHz, kaslem na dalsie taktovanie, len ram mi nejde pridat, chcel by som aspon 850mhz, som skusal aj linked mod aj manual a stale je to na 800MHz
Používateľov profilový obrázok
HMLafo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 79
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Trnava 2

Príspevok od používateľa HMLafo »

FilipkoNR napísal:
cmelo napísal:frekvenciu ram zvysim pridavanim FSB? som skusal ale stale je to na 800MHz akokeby privarene :D, neviem uz co s tym., casovanie menit som neskusal ale tym sa predsa nezmeni frekvencia ram, ci sa mylim?
Ano pridavanim FSB zvysujes aj frekvenciu ram.Skus zmenit delicku pamati na inu.Nie,casovanim sa nemeneni frekvencia,meni sa tym priepustnost ram.
NVIDIA® nForce 650i SLI (C55) Chipset - nezavisle nastavovanie FSB a frekvencie RAM (vyhoda oproti Intel chipsetom, kde frekvenciu pamati mozes zmenit len zmenou delicky FSB/frekvencia pamati), takze zvysovanim FSB frekvenciu RAM nezvysis, musis v BIOS-e najst polozku MEMORY SPEED, alebo nieco take, pravdepodobne pri polozkach, kde mas aj MEMORY TIMING.
i7-3770K, GB Z77X-UD5H, GB R7970OC-3GB, 2x8GB 1600MHz CL9, SSD 256GB, HD 500+750GB, SB X-Fi FATAL1TY

Návrat na "Procesory"