HELP!!! Novy PCpada, zamrza, restartuvava sa, blbne...

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

skus zvisit napetie na ram, niektore moduli vyzaduju zvisene napetie pre spravnu prevacku.
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
Jarno
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 158
Dátum registrácie: St 06. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Jarno »

hazo napísal:ULTIMATE BOOT CDhttp://www.ultimatebootcd.com/
no nieco som stiaho okolo 80-90mb a je to exe.. tak si napalujem a oprobujem ci to spusti cez boot

to toman: no zeby v tom to bolo? skusil som aj iny typ bo mam adata no a skusil som corrsair a ziadna zmena
Používateľov profilový obrázok
hazo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 61
Dátum registrácie: So 04. Aug, 2001, 20:00
Bydlisko: Partizánske

Príspevok od používateľa hazo »

Jarno napísal:
Broslowski napísal:Zdroj alebo na <> win ... sku predca len to origos :wink:
NO 3x som mal original a :shit: z toho...

/no a v Ramkach to nieje pretoze som skusal ine od pc co u nas slape a robilo to to iste rteda ramky skrtam... skrtam aj HDD bo robilo to aj na inom disku .. no tak procak MB abo zdroj ale neviem ci je program aj na sledovanioe zdroja
program na sledovanie zdroja njeje , ale su utility, co Ti ukazuju napatia na jednotlivych vetvach zdroja (napr. v BIOSe hardware monitoring - tam to byva, alebo aj pod windozami sa da nieco zistit napr cez ASUS PROBE II)... Tam sa pozri, Ci ti jednotlive vetvi drzia predpisane napatia... je to len zaklad, ale az by tam bol nejaky vykyv je zle....
skusal si ten ULTIMATE BOOT CD a napr nejaky test na pamate, pripadne CPu ??? inaq by to malo byt ISO image, ktory napalis na CD a z neho nabootujes...

http://www.ultimatebootcd.com/download.html

bud si rovno stiahni ISO a to napal, alebo ten EXE spusti (rozbali sa ti to iso... ale ved to uz snad vies ....)
ASUS P5Q; Quad 8300 AC Freezer7 Pro cooler; 4x2GB DDRII kingston HyperX 2x500GB SATA WD + 1,5TB Maxtor; Sapphire HD4850 512MB DDR3 Accelero; LG 20" LCD L206WTQ-WF 2ms DVI; a kopa haraburdia okolo
Používateľov profilový obrázok
Jarno
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 158
Dátum registrácie: St 06. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Jarno »

no prave napalujem... no kuknem sa na ten bios hardware monitoring a potom napisem co mi to vypisuje...
//no to mas tazko s tym probe bo povacsine sa nedostanem ani do windowsu a ked uz dostanem tak si ani neskrtnem.
Používateľov profilový obrázok
Jarno
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 158
Dátum registrácie: St 06. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Jarno »

no robim memtest v3.3 no a napisalo mi tam ze L1 cache ma 64K 49272MB/s a L2 cache: unknow.. to niesu nahodou jadra mojho procesoru? bo nad tym je napisany procesor a jeho frekvencia a j amam 2jadrak... bo ako testujem tak mi to zatial naslo 480 errors
Používateľov profilový obrázok
hazo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 61
Dátum registrácie: So 04. Aug, 2001, 20:00
Bydlisko: Partizánske

Príspevok od používateľa hazo »

Jarno napísal:no robim memtest v3.3 no a napisalo mi tam ze L1 cache ma 64K 49272MB/s a L2 cache: unknow.. to niesu nahodou jadra mojho procesoru? bo nad tym je napisany procesor a jeho frekvencia a j amam 2jadrak... bo ako testujem tak mi to zatial naslo 480 errors
ne to njesu jadra... memtest zrejme nepozna Tvoj procak , ale to by nemal byt problem... on len cita a zapisuje do RAMKy rozne data... ak tam vznikaju chyby - NECO JE SPATNE !

1; skus to testnut aj s tymi druhymi pamatami (pripadne len s jednym modulom v roznych slotoch)...
2; ten BIOS k doske mas dobry ??? (podporuje uz Tvoj procesor? - overis si to na stranke asusu)...
3; skusil si uz metodu vsetko rozloz, poriadne vyfukaj a pozorne zloz spat ???
4; ak mas spravny BIOS - nechaj ho nastaveny na DEFAULT (alebo ho tak nastav) a zvehni ten test este raz...
5; pozri v BIOSe HW monitor a ake mas napatia na CPU, RAMke a a zdroji (tam by malo byt +5V, +12V a +3,3V - moze sa to lisit v desatinkach - viac ne...)

Az nic z toho nepomoze, a chyby budu aj na druhej pamati inej znacky (si pisal, ze skusas aj CORSAIRy , ktore v inom kompe slapu) => isiel by som reklamovat dosku...
ASUS P5Q; Quad 8300 AC Freezer7 Pro cooler; 4x2GB DDRII kingston HyperX 2x500GB SATA WD + 1,5TB Maxtor; Sapphire HD4850 512MB DDR3 Accelero; LG 20" LCD L206WTQ-WF 2ms DVI; a kopa haraburdia okolo
Používateľov profilový obrázok
Jarno
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 158
Dátum registrácie: St 06. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Jarno »

jj vsimol som si to ze to je delbilina.. bo napisalo pentium III a ja mam Intel core 2duo e8400 3mhz

2: no bios mam dobry (ten co bol s doskou) /hadam je dobry/
3:skusil som le prepojenie.. spina by tam nemala bo som mal krasne cistu drahu thermaltake skrinku
4:no tieto default aj clear biosu som robil... no a ten test bude ukazovat dobre ked nevie ukazovat dobre procak?
Používateľov profilový obrázok
Jarno
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 158
Dátum registrácie: St 06. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Jarno »

no rozbehol som to .. islo to teda... z nicoho nic... a tak som si dal kopirovat DVD Crysis no a vsetko preslo a nepadol.. a tak ze skusim instal.. islo to no a vo stvrtke mi zamrzol pc... no tak restart a zasa nevedel nastartovat (ako nastartoval ale hned sa vypol, nastartoval a hned sa vypol.. no a dookola az som to musel prerusit vypinacom na zdroji
NO ked mi toto urobilo ze zamrzlo to nebmohol byt zdroj nie? no ale zasa ked som restartol a nevedel naskocit a furt sa vypinal a startoval tak zasa to vyzera na zdroj... tak toto je uz ina galimatijas z ktorej som mimo
Nekupm si daky novy zdroj? Rozmyslam zeby som zobral XILENCE 600W (bo ajtak do buducna aby som mohol napojit crossfire) no a ked to nepomoze tak bude niekde inde chyba nie? ci :?
Používateľov profilový obrázok
titus123
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 86
Dátum registrácie: St 30. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: nitra

Príspevok od používateľa titus123 »

nekupuj xilence ,,,,, to niesu moc kvalitne zdroje ,,, kup seasonic , thermaltake , corsair , alebo fortron ,,,,,
piesku máme dosť...
Používateľov profilový obrázok
Jarno
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 158
Dátum registrácie: St 06. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Jarno »

titus123 napísal:nekupuj xilence ,,,,, to niesu moc kvalitne zdroje ,,, kup seasonic , thermaltake , corsair , alebo fortron ,,,,,
toto by asi bolo na moju masinu uz asi zbytocne a asi aj dost silne... (ale iny tam nemaju, bo v BGS necakam den ako v alze no a este berem v pondelok iny trovar tak som chcel i zdroj ale maju len tento CORSAIR Power Supply HX750 (to sa dufam zmesti do mojej masiny.. bo ja mam na vysku zdroj tusim 9cm...
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa KocuR »

Seasonic nebude zbytocny, to je taka rana istoty... Kebyze teraz kupujem zdroj, urcite Seasonic a nie posahany LC (ani Corsair by som nebral)
Spoiler: ukázať
i7 4770k+HE-02/Z87 Plus/4x4GB DDR3/RX5700XT Strix/250GB EVO840/1TB QVO/Define R4+4xA14/P-660/Essence STX/U2718Q/K70Mk.2 LP/G500s
Onkyo A9010/custom JPA100SE amp, custom speakers (SPH165KEP+DT350NF), AR5BT
Onkyo TX-RZ740, custom speakers (Dayton ND105/ND91+Peerless NE25VTS-04/Dayton ND25FA), custom sub (Dayton UM10 + Monacor SAM500D)
Synology DS418 + 4x4TB Red, Mikrotik hAP AC, 1Gb Antik
Používateľov profilový obrázok
Jarno
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 158
Dátum registrácie: St 06. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Jarno »

TomKocuR napísal:Seasonic nebude zbytocny, to je taka rana istoty... Kebyze teraz kupujem zdroj, urcite Seasonic a nie posahany LC (ani Corsair by som nebral)
Hej ale ked sa pozres tak Seasonic ma aj dost peknu cenu ktoru ani nemam odkial zaplatit (pokial chcem minimalne 500W s dobrou ucinnostou) tak asi preto nezoberem tento zdroj.. bo tu riesim ajtak to ze ked kupim iny zdroj a nic mi to nepomoze k mojmu pocitacu (ze nebude robit co robi /riesene vysie/ ) tak budem mat doma 2zdroje a jeden zbytocny no a tak potom zostava len Zakladovu dosku reklamovat.
//co poviete na ten zdroj vyssie uvedeny CORSAIR Power Supply HX750 nieje to silne a zbytocne? (bo aky vykon a stale lacnejsi enez seasonic na ktory vazne uz nemam.

//alebo pockam ten den a kupim z alza.sk tento CORSAIR TX650 hm?
Používateľov profilový obrázok
hazo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 61
Dátum registrácie: So 04. Aug, 2001, 20:00
Bydlisko: Partizánske

Príspevok od používateľa hazo »

prv, nez kupis, sskus si od niekoho pozicat... aby si nekupoval zbytocne....

ta Tvoja 450W Eurocase ma ake parametre ??? Ma PFC ? ja do takych alebo podobnych zostav davam 400-450W zdroje tiez EUROCASE (vacsinou s PCF a 12cm vetrakom...)

ja mam napr 420W ThermalTake a zvlada moju zostavu s prehladom...
Naposledy upravil/-a hazo v Ne 17. Feb, 2008, 19:55, upravené celkom 1 krát.
ASUS P5Q; Quad 8300 AC Freezer7 Pro cooler; 4x2GB DDRII kingston HyperX 2x500GB SATA WD + 1,5TB Maxtor; Sapphire HD4850 512MB DDR3 Accelero; LG 20" LCD L206WTQ-WF 2ms DVI; a kopa haraburdia okolo
Používateľov profilový obrázok
Jarno
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 158
Dátum registrácie: St 06. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Jarno »

hazo napísal:prv, nez kupis, sskus si od niekoho pozicat... aby si nekupoval zbytocne....
No budem musiet kupovat zbytocne bo nemam od koho poziciat
Používateľov profilový obrázok
hazo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 61
Dátum registrácie: So 04. Aug, 2001, 20:00
Bydlisko: Partizánske

Príspevok od používateľa hazo »

Jarno napísal:
hazo napísal:prv, nez kupis, sskus si od niekoho pozicat... aby si nekupoval zbytocne....
No budem musiet kupovat zbytocne bo nemam od koho poziciat
kde zijes? na samote u lesa ??? sak mas napisane BRATISLAVA, tak zober skrinu tam, kde si kupoval komponenty a popros o otestovanie na inom zdroji... to by nemal byt problem...
Naposledy upravil/-a hazo v Ne 17. Feb, 2008, 19:59, upravené celkom 1 krát.
ASUS P5Q; Quad 8300 AC Freezer7 Pro cooler; 4x2GB DDRII kingston HyperX 2x500GB SATA WD + 1,5TB Maxtor; Sapphire HD4850 512MB DDR3 Accelero; LG 20" LCD L206WTQ-WF 2ms DVI; a kopa haraburdia okolo

Návrat na "Základné dosky"