HELP!!! Novy PCpada, zamrza, restartuvava sa, blbne...

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Používateľov profilový obrázok
Jarno
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 158
Dátum registrácie: St 06. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

HELP!!! Novy PCpada, zamrza, restartuvava sa, blbne...

Príspevok od používateľa Jarno »

Mam taky velky problem... moja nova zostava (este vonia novotou z tovarne):
Asus P5E , so775, X38+ICH9R, FSB1333, 4xDDR2, CF, 4SATAII(R), ATX
link produktu TU
Procesor - INTEL Core 2 Duo E8400 - 3,00GHz, 1333MHz FSB, 6MB cache, socket 775, BOX (Penryn)
link produktu TU
4GB (KIT 2x2GB) DDR2 800MHz PC8500 A-DATA Extreme Edition Vitesta RETAIL BOX - vhodne pro DualChannel
link produktu TU
WD 360GD 36GB HDD 10,000RPM Serial ATA Raptor
link produktu TU
11122-03-20 ATI Radeon HD3870, 512 GDDR4, PCI-E,Dual DVI-I/TVo
link produktu TU

ZDROJ mam 450W Eurocase

No a mam problem ze mi padne (padne=spustenie OS a onedlho ci robite cokolvek alebo vobec nic tak do 1min sa uplne restartne) no a ako sa restartne sam (niekedy aj zamrzne) ma problem potom nastartovat proste sam spadne ide startovat a nedostane sa ani cez vytanie AI (bo asus tak ukazuje ten uvod) a stale padne rozbieha sa a padne rozbieha a padne.. a do nekoncecna .. musim vypnut zdroj zo zadu.. pockam chvilu zapnem a rozbehne sa pride cez WIn .. uz som tam a zasa dut restarne abo zamrzne alebo este aj ukaze cely monitor modry a s kecami co som vsetko skusal vdy.(obrazok nizsie) (proste mi toto ukaze z nicoho nic na monitore a nemozem nic len tvrdy restart abo vypnutie).

Ako v OS to nieje pretoze som 3x preinstalovaval original WIN XP32bit, daval som aj haknuty iny a tieto tabulky errors sa ukazali vzdy po kazdom instal.windowsu. no tatoOBRAZOK
to mi furt ukazuje ked idem cez control panels (ovladaci panel) a chcem ist do uzivatelov (user account) vtedy mi ukaze tu tabulku no a ostatne obrazky su tieco vcera ukazalo (som musel fotakom bo inak sa nedalo)OBRAZOK zo Vcera a dnes ako som ho zapol cakal som chvilu tak ukazalo podobnuOBRAZOK Dneska Rano no a dnes po obede mi napisalo nieco ine.. ale tiez podobne keci. Myslim si ze to bude vada Zakladna doska alebo procesor, pretoze som skusil dat len jednu moju ramku a popripadne aj som vymenil za tu druhu v tom slote a robilo to aj pri tej jednej a menenej teda v nej to asi nebude.. moze to byt aj procesor.. no praveze z tohoto celeho som uz uplne namaderu bo uz cely tyzden skusam vsetko mozne a nic, stale dookola iste chyby.:cry:. skusil som napriklad iny HDD ale stary a tambola zasa ina vada ze ked som chcel naBootovat novy OS tak mi sa spustila originalka hned a nedalo ani moznost bodiek (to ako pres key to continue inak neprejde no a mne nic a toto je tiez vada co mi trobila starrostiu,, no tka som dal spat ten novy a tam krasne tie body isli a musel som potvrdit klavesnicu...
Dokonca aj BIOS som vymazal cez ten Clear na zakladovej doske a nic.. stale to iste
pls pomozet mi bo ja som uz z toho vazne mimo... vsetko i tak stalo a nieje to dobre :cry2:
Používateľov profilový obrázok
gammaray
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 7123
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Príspevok od používateľa gammaray »

Na taku zostavu das taky zdroj :roll: to je uz opovazlivost... :D
a este ze haknuty windows :o
nemas ho pretaktovany ? (asi nie)
ZOSTAVA CPU: AMD 5600x MB: GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0) Cooler CPU: SilentiumPC Fera 5 RAM: Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 M.2 SSD NVME system: Samsung 980 1TB M.2 SSD NVME data: Samsung 980 1TB DVD RW: Samsung SH-S183A GPU: GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) PSU: CORSAIR RM750x PSU 750W 80+ Gold 2021 Monitor: LG 32GK850F CASE: Fractal Design Define Mini Headset: KOSS SB/45 Repro: Fluid Audio F5 Myš: Logitech G Pro Klávesnica: Corsair K68 RGB OS: Windows 10 Pro 64bit
Používateľov profilový obrázok
Jarno
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 158
Dátum registrácie: St 06. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Jarno »

gammaray napísal:Na taku zostavu das taky zdroj :roll: to je uz opovazlivost... :D
a este ze haknuty windows :o
nemas ho pretaktovany ? (asi nie)
No zdroj: Tato mal novy ale mu blbol a reklamacia trvala dlhsie no tak si kupil novy bo potreboval pracovat no a potom mu dali novy z reklamacie a ked uz bol doma fungel novy tak som ho pouzil
Ten haknuty windows bol preto aby som oskusal rozne varianty OS.. ved som pisal ze mam original...
No a pretaktovanie NIE.. vsetko default (a jasne ze tie boot a tie nastavenia to je samozrejmostou) a ked mi to blblo dva dni 2x instalacia nova tak som urobil CLEAR Biosu a teda bol uplne defaultnuty.. tak v tom to nieje
no a 450W by to malo utiahnut tak si nemyslim zeby to bolo v Zdroji...
Používateľov profilový obrázok
gammaray
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 7123
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Príspevok od používateľa gammaray »

Ak mas kde si poziciat ramky tak skus ine.
ZOSTAVA CPU: AMD 5600x MB: GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0) Cooler CPU: SilentiumPC Fera 5 RAM: Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 M.2 SSD NVME system: Samsung 980 1TB M.2 SSD NVME data: Samsung 980 1TB DVD RW: Samsung SH-S183A GPU: GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) PSU: CORSAIR RM750x PSU 750W 80+ Gold 2021 Monitor: LG 32GK850F CASE: Fractal Design Define Mini Headset: KOSS SB/45 Repro: Fluid Audio F5 Myš: Logitech G Pro Klávesnica: Corsair K68 RGB OS: Windows 10 Pro 64bit
Používateľov profilový obrázok
Jarno
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 158
Dátum registrácie: St 06. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Jarno »

gammaray napísal:Ak mas kde si poziciat ramky tak skus ine.
No skusal som slapat na jednej,, robilo to iste skusal som slapat len na tej druhej (ako jasan ze stale v tom prvom slote)... no a to iste.. zeby to blblo pre obe ramky?
Používateľov profilový obrázok
gammaray
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 7123
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Príspevok od používateľa gammaray »

Moze aj nemusi, v takychto pripadoch musis ist vylucovacou metodou inac to nezistis.
ZOSTAVA CPU: AMD 5600x MB: GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0) Cooler CPU: SilentiumPC Fera 5 RAM: Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 M.2 SSD NVME system: Samsung 980 1TB M.2 SSD NVME data: Samsung 980 1TB DVD RW: Samsung SH-S183A GPU: GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) PSU: CORSAIR RM750x PSU 750W 80+ Gold 2021 Monitor: LG 32GK850F CASE: Fractal Design Define Mini Headset: KOSS SB/45 Repro: Fluid Audio F5 Myš: Logitech G Pro Klávesnica: Corsair K68 RGB OS: Windows 10 Pro 64bit
Používateľov profilový obrázok
br4n0
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 599
Dátum registrácie: Ut 20. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava V

Príspevok od používateľa br4n0 »

Mas najnovsie a vsetky ovladace?
Používateľov profilový obrázok
Jarno
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 158
Dátum registrácie: St 06. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Jarno »

br4n0 napísal:Mas najnovsie a vsetky ovladace?
pravdaze... vsetko kupene tento mesiac a vsetko najnovsie co v tom bolo...
a ani som nic ine neinstaloval... vsetko zakladne OS SP2 drivere no a adobe reader a anitivir.. no to bolo vse.. vypol. a na druhy den sup ho.. no a mal som proble aj bootovat original OS bo blbol tak som na zaciatku myslel ze to bolo v otm no a ako som formatoval tak mi pri format disk zamrzol.. uz len restart.. nabehlo presiel format zammrzol pri copy files na HDD no zasa restart sformatoval som HDD na inom pc dal som ho spat a zasa zm,rzol setup no restart a potom to rozbehlo (original OS)
Používateľov profilový obrázok
gammaray
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 7123
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Príspevok od používateľa gammaray »

Mozu byt zle ramky, moze to byt disk (inac neviem naco Raptor, ale dobre :D), moze to byt doska .... iba vylucovacia metoda ti da odpoved.
ZOSTAVA CPU: AMD 5600x MB: GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0) Cooler CPU: SilentiumPC Fera 5 RAM: Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 M.2 SSD NVME system: Samsung 980 1TB M.2 SSD NVME data: Samsung 980 1TB DVD RW: Samsung SH-S183A GPU: GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) PSU: CORSAIR RM750x PSU 750W 80+ Gold 2021 Monitor: LG 32GK850F CASE: Fractal Design Define Mini Headset: KOSS SB/45 Repro: Fluid Audio F5 Myš: Logitech G Pro Klávesnica: Corsair K68 RGB OS: Windows 10 Pro 64bit
Používateľov profilový obrázok
Jarno
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 158
Dátum registrácie: St 06. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Jarno »

gammaray napísal:Mozu byt zle ramky, moze to byt disk (inac neviem naco Raptor, ale dobre :D), moze to byt doska .... iba vylucovacia metoda ti da odpoved.
no raptor? ved na system... no a neboj viem preco :beee: ...
no a vylucovacou metodou som zistil ze to moze byt bud zdroj (bo ten sa neda inak zisti) zakladna doska .. bo tu nemam doma nahradnu ( :lol: ) procesor(bo ten tiez nemam aby som dal iny) a ramka i ked hdd by to nemal byt bo som skusal vymenit... no a ramka si myslim ze tiez nie...
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3313
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Najskor skus vymenit zdroj, potom uvidis. Podla mna je to zdrojom.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
ANONYM_a7

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Zdroj alebo na <> win ... sku predca len to origos :wink:
Používateľov profilový obrázok
hazo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 61
Dátum registrácie: So 04. Aug, 2001, 20:00
Bydlisko: Partizánske

Príspevok od používateľa hazo »

mno otestuj mimo WINDOZOV... napr cez bootovacie cd ULTIMATE BOOT CD (obsahuje mnozstvo testov ako na pamate, procak disky atd...)...
Linka je tu :
http://www.ultimatebootcd.com/

este by som skusil ROZOBRAT , vsetko poriadne VYFUKAT a este raz ZLOZIT... v novych skrinkach (lacnych a aj v EUROCASE) niekedy zostavaju male kovove hoblinky este z vyroby (preto ja kazdu novu case dokladne povysavam)... ked ti nahodou takato kovova hoblinka nieco vodivo spoji - hned je na svete problem...

EDIT : este ma napadlo... aku verziu BIOSu mas na doske? Vie korektne pracovat s procakmi radu 8400 (predsalen su to nove procaky a starsie BIOSy s nimi mozu mat problem...)
Naposledy upravil/-a hazo v So 16. Feb, 2008, 21:20, upravené celkom 1 krát.
ASUS P5Q; Quad 8300 AC Freezer7 Pro cooler; 4x2GB DDRII kingston HyperX 2x500GB SATA WD + 1,5TB Maxtor; Sapphire HD4850 512MB DDR3 Accelero; LG 20" LCD L206WTQ-WF 2ms DVI; a kopa haraburdia okolo
Používateľov profilový obrázok
Jarno
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 158
Dátum registrácie: St 06. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Jarno »

Diablo1st napísal:Najskor skus vymenit zdroj, potom uvidis. Podla mna je to zdrojom.
No nemyslim si ze to je zdrojom bo zdroj by mi nezamrzal PC... pretoze mi zamrzol pri boot OS no a zamrzne niekedy aj ked som vo windowse... ale len chvilu bu potom to vzdypadne.
Používateľov profilový obrázok
Jarno
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 158
Dátum registrácie: St 06. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Jarno »

Broslowski napísal:Zdroj alebo na <> win ... sku predca len to origos :wink:
NO 3x som mal original a :shit: z toho...

/no a v Ramkach to nieje pretoze som skusal ine od pc co u nas slape a robilo to to iste rteda ramky skrtam... skrtam aj HDD bo robilo to aj na inom disku .. no tak procak MB abo zdroj ale neviem ci je program aj na sledovanioe zdroja

Návrat na "Základné dosky"