Tichy HDD/vyssia teplota

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Lithil
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1850
Dátum registrácie: Po 12. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Senica

Príspevok od používateľa Lithil »

Obrázok

tu to mate,je ot uplne jednoducho zabalene a ziadne vibracie a ziadny hluk.... proste som spokojny :)
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

:8O: no, dnes mi presne takto zabalili 30 deko salamy v potravinach

zeby teda takyto sposob stisovania mal nieco spolocne so serióznym pristupom k veci sa povedat rozhodne neda
...prevlada len efekt nechutneho pohladu nato a strach zo zakopnutia o case, ci len jej pohnutie, kedy by to disk nemusel rozchodit

nechces nad tym stisovanim HDD trochu viac pouvazovat a pustit sa do toho menej "slendriansky"? :red:
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa GABO »

No Biker uz nieco naznacil, lebo som mal aj ja chut ti nieco podobne napisat...

Tu ide vsak aj o to, ze disk ma byt buD vo vodorovnej alebo zvyslej polohe nie vsak nakloneny to mu skodi hodne...skus skor pekne nejaku tlmiacu hmotu narezat podlozit a pod...pohrat sa s tym pretoze toto je ako z masiarne.. :roll:
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

chlapci vy tomu nerozumiete, to je predsa jablkovi zavin, len jabkla chybaju ale je tam disk, len cesto este nieje upecene, preto je to take svele, len aby ti to neprekyslo mimo skatulu.

jednoducho povedane je to faza 1, zatial to prinieslo viac starosti ako uzitku, ale podla vysky inteligencie skor ci neskor prides nato ze ono to pojde polozit aj nejak inac aby to bolo o nieco lepsie.
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Lithil
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1850
Dátum registrácie: Po 12. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Senica

Príspevok od používateľa Lithil »

on je uplne vodorovne,chcete fotku s vodovahou ? :roll:
a k tej uprave: je to prava je to ako ten jablkovi zavin alebo z masiarne,ale nemal som toho vela iba taky 40x30 plat tak som to spravil takto ... ale ako gabo napisal skusim to narezat a poskladat z toho molitanu pristresok :lol:
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

05jarule napísal:on je uplne vodorovne,chcete fotku s vodovahou ? :roll:
aaano, chceme. A daj hneD viacero fotiek - s vodovahou, so "slajf" vahou, s kuchynskou vahou, s osobnou vahou, aj s vahou vo zverokruhu :wink:
...potom ich v graf.editore hodim vedla fotiek toho salamu a porovnam. Predpokladam, ze rozdielnost nik nerozozna.

...ak bude cas skusim porobit aj ten jablkovy zavin na porovnanie, ale zatial pre nedostatok casu neslubujem :wink:
Používateľov profilový obrázok
kOsTi
VIP
VIP
Príspevky: 2887
Dátum registrácie: Ne 08. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: BKK, Thailand

Príspevok od používateľa kOsTi »

No a o teplote HDD nehovoriac... ved to musi byt riadny masaker..

btw... mam tu exkluzivne doposial nepublikovane foto materialy!!!

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
simpson
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1104
Dátum registrácie: Pi 07. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: BA - Ružinov

Príspevok od používateľa simpson »

preco sa chalanovi takto skaredo vysmievate a ponizujete ho ? :(



EDIT Bikermotyl : kde si toto zbadal? Popis konkretnejsie, lebo prechadzam tento thread uz pól hodiny a nic podobne tu nevidim :?
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa GABO »

Mno tu nejde o vysmievanie ani ponizovanie. Ponizovanie vyzera trochu inak tu skor ide o vec co sa tyka estetickosti a naozaj funkcnosti, lebo takto polozeny disk je sice odvibrovany (ako tak), ale pochybujem, ze je presne vo vodovahe. Ako som uz pisal treba to prerobit aby to vyzeralo aj esteticky a dokoncit ten napad...vsak on to tu postne ako napisal, ze nareze tie molitany...
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11507
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa Andre »

v piatok to tiez skusim s molitanom,ale narezem ho a upevnim do dakeho ramika:)

edit:som si az teraz vsimol ze uz ubehly 2 tyzne od posledneho prispevku
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2760
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa Jerry »

S tym molitanom velmi opatrne. Je sice pekne, ze to disk odvybruje a stisi, ale zabudate na jednu velmi podstatnu vec a to je ze disk sa bude neskutocne prehrievat a nakoniec zdochne. Vseobecne je zname, ze disk pri vyssich a nizsich teplotach je velmi nachylny na poruchovost, kde pri vysokych teplotach poruchovost zavratne stupa. Disk by mal mat pre jeho dlhu zivotnost a zachovavani dat v bezchybnom stave teploty okolo 37-39 °C pocas prevadzky.
Používateľov profilový obrázok
3mko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 62
Dátum registrácie: St 12. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Šaľa

Príspevok od používateľa 3mko »

Mam len taku otazocku. V kazdom boxe na chladenie HDD napr. Silentmax je pribaleny taky kablik ktory spaja box s case. Ked je disk napr hentak v molitane nevadi mu ze nieje spojeny s kase? Myslim ze je to uzemenenie (dufam ze myslim dobre). Zdroj ma uzemnenie priamo do siete ak sa nemylim.. tak nieje uzemneny tym padom aj disk ? Ale potom by ten kablik bol zbitocny, hmm. Co je na tom pravdy ?
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Príspevok od používateľa SurrendeR »

kovovy obal HDD je priamo prepojeny s kostrou zdroja (cierne kable zo zdroja) ;)

takze nemusi byt spojeny s case ;)


co sa tyka toho odvibrovania v molitane...

skus spravit take nieco ze to das na hlinikovy chladic a to cele potom poloz na molitan a budes mat ciastocne chladenie aj odvibrovanie. samozrejme ze to bude riesenie ako to tvoje (cize neesteticke a nebezpecne, ale aspon to budes chladit :)
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
Lithil
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1850
Dátum registrácie: Po 12. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Senica

Príspevok od používateľa Lithil »

takze takto vidim ze je tu par novych prispevkov takze musim vysvetlit vasu dilemu s mojim odvibrovanim/uzemnenim/teplotou/estetikou:
1. odviborvanie:
ten molitan to perfektne odvibroval ako aj kazdy tusi :)
2. uzemnenie:
sa da vyriesit nejakou fintou s dratikom
3. teplota:
je zabaleny v dost tenkom molitane ktory moc tej teploty nedava ale potesujucue je to ze teras som asi pred mesiacom alebo kedy robil upravu (malinkatu) a to taku ze som do predu do list vyrezal dieru,narval som tam 80 mm fan a ten ho nadherne chladi na 37 v idle,burne vo vsetkom co exixtuje(takze o chladenie by som sa nebal)este mi teplota HDD nestuplna nad 39 stupnov a co je asi v norme surrender,ze? :D
4. ten molitan som velmi nerezal,len uz to nie je hentak obalene ale urezal som to presne aby to obalilo HDD na jednu vrstvu(t.j. aby sa nikde nic neprekryvalo) a strcil do tej 5,25 pozicie pred FAN a tam kde sa uchytavaju mechaniky(zvycajne su 4 dierky na jednej strane) tak cez dve na jednej a cez dve na druhej(tie dve su pod sebou) som pretiahol dve eskapasky,stiahol a perfektne to drzi

verdikt: HDD je tichy,odvibrovany,uchladeny a upevneny :) ak niekomu nie je nieco jasne nech napise :wink:
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2760
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa Jerry »

Vyborne si to poriesil, este chyba zaverecna fotografia, co povies? :wink:

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"