ATI Sapphire HD2600XT 512MB

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
mrtvy
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ut 08. Apr, 2008, 14:00

ATI Sapphire HD2600XT 512MB

Príspevok od používateľa mrtvy »

Zdravim vas.potreboval by som poradit,mam tuto graf kartu a je dost hlucna a teplota je cca 60 stupnov..neviem ci to je vela alebo malo.som ohladom graf kariet zaciatocnik tak sa chcem opytat ci sa da nejako vylepsit alebo aspon znozit hluka teplotu.dakujem
Používateľov profilový obrázok
tomas2893
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1014
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa tomas2893 »

ak je tych 60 stupnov pri zatazi tak je to v poriadku, ak pri idle tak je to dost, ale ked ti pri zatazi neprekroci 90 stupnov tak sa nemas o co bat. Ak chces znizit hlucnost, tak daj ventilator na nizsie otacky alebo si kup iny chladic
SONY Vaio T13 + PLEXTOR M5Pro 128GB
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

acelero s2?
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
mrtvy
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ut 08. Apr, 2008, 14:00

Príspevok od používateľa mrtvy »

no to si ma potesil dakujem lenze som skusal znizit otacky ale po 1. neviem kde sa to da a po 2.nezvysi sa mi tym teplota?
kupil som si ventilator a dal som ho na skrinu ku grafike ze ci to pomoze ale neviem ci ho mam dat aby fukal smerom von alebo dnu...?????diki
Používateľov profilový obrázok
Dexx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 289
Dátum registrácie: Pi 14. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Dexx »

mrtvy napísal: kupil som si ventilator a dal som ho na skrinu ku grafike ze ci to pomoze ale neviem ci ho mam dat aby fukal smerom von alebo dnu...?????diki
smerom dnu, aby vzduch prudil priamo na tu graficku kartu
Používateľov profilový obrázok
PCdown
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ne 16. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Modra

Príspevok od používateľa PCdown »

zdravim.
sry ze tu pletem toto ale nechcem zakladat novu temu ale ja mam "zatial" ati radeon 9800xt grafiku a chcel by som si natom zahrat MoHA...ale som to skusal a nepodporje to mou grafiku..len to sa chcem opytat ci by nato stacil nejaky patch alebo ovladace... aj tak sice uz mam 3870x2 objednanu a este tento tyzden by mala dost no ale zatial ju neni docoho zapojit :lol: tak sa len chcem nahento opytat... dik za info
Používateľov profilový obrázok
Ondro1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1409
Dátum registrácie: So 29. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Ondro1 »

mrtvy napísal:no to si ma potesil dakujem lenze som skusal znizit otacky ale po 1. neviem kde sa to da a po 2.nezvysi sa mi tym teplota?
Robi sa to cez RivaTuner a na 25% ti staci znizit. Ta teplota sa zvysi, ale neprekroci 70°C. Ja si svoju grafiku (stara ATI, idem kupovat novu) pretaktuvavam a este mi nepresiahla 70°C. A nevedel som ze to hucanie by mohlo niekomu vadit, sak si pusti hudbu na plne pecky alebo si zapoj do PC sluchatka a je vyriesene, no nie? :D :lol:
Používateľov profilový obrázok
mrtvy
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ut 08. Apr, 2008, 14:00

Príspevok od používateľa mrtvy »

super cez ten rivatuner sa to da fajn znizit..mal som tamnastavene ze pri 60´C ide na 40% tak som to dal na 25% mozem este otazocku?pouzivam speedfan aby som znizil otacky procesora a aka moze byt dovolena hranica teploty CPU? ja mam cca pri 50% otackach
50´C. je to moc alebo malo?diki
Používateľov profilový obrázok
Ondro1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1409
Dátum registrácie: So 29. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Ondro1 »

Povedal by som, ze je to tak v strede. Sice kazdy procak vydrzi teploty okolo 60°C ale to uz je horna hranica.

Návrat na "Grafické karty"