PC vs Konzoly - koniec herneho PC??

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

aquafresh1 napísal:osobne zatial odmietam nahradit moj PC nejakou konzolou. Naozaj to caro skladania, taktenia, vylepsovania je nenahraditelne :)
ano to caro tam je ale podstata spociva v tom ze za aku cenu-upgrady sa stale skracuju a stale to stoji pomerne vela penazi

preto je aj v nazve "koniec herneho pc", pretoze konzoly ako take su zvyhodnovanejsie
Používateľov profilový obrázok
Petoooo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 414
Dátum registrácie: So 30. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice-Sídlisko

Príspevok od používateľa Petoooo »

zahlasoval som za PC, aj keD je to 50 na 50 si myslim..toto je diskutabilna vec..vsetko sa moze zmenit v buducnosti... :P
Cedar Mill in progress, for short period of time
Používateľov profilový obrázok
Mizu165
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: St 26. Mar, 2008, 14:00

Príspevok od používateľa Mizu165 »

herna konzola nakoniec vyde drahsie ako nadupane PC - tie ceny za hry su celkom vysoke ak je hra aktualna a na PC si mozete hru stiahnut. Obcas dostanete nejaku tu hru legalne ako darcek :) alebo sa ju rozhodnete kupit, ale furt fas to vyde menej ako konzola + vela hier za vela penazi. A nakoniec to doraza to, ze na nadupanom PC sa da robit ovela viac veci ako na konzole.
Zatial pre mna jednoznacne vedie PC.
Bluray, wifi a podobne vecicky zacali davat do konzol aj koli tomu ze proste PC boli viac vyuzitelnejsie. Teraz nie je problem spojit napr. vistu a media center s xboxom ktory je zapojeny v obyvacke na LCDcku a mat s toho domace kino s blueray, netom, mediami... Toto je tiez koli "nadvlade" PC. Jednoducho konzola iba na hry je nic oproti PC.
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

Mizu165 napísal:herna konzola nakoniec vyde drahsie ako nadupane PC - tie ceny za hry su celkom vysoke ak je hra aktualna a na PC si mozete hru stiahnut. Obcas dostanete nejaku tu hru legalne ako darcek :) alebo sa ju rozhodnete kupit, ale furt fas to vyde menej ako konzola + vela hier za vela penazi. A nakoniec to doraza to, ze na nadupanom PC sa da robit ovela viac veci ako na konzole.
Zatial pre mna jednoznacne vedie PC.
Bluray, wifi a podobne vecicky zacali davat do konzol aj koli tomu ze proste PC boli viac vyuzitelnejsie. Teraz nie je problem spojit napr. vistu a media center s xboxom ktory je zapojeny v obyvacke na LCDcku a mat s toho domace kino s blueray, netom, mediami... Toto je tiez koli "nadvlade" PC. Jednoducho konzola iba na hry je nic oproti PC.
no stahovanie moc legalne nie je :) a co sa tyka starsich lacnych hier k casopisom atd tak to plati aj u pc aj u konzoli

pc vzdy zastane viacej funkcii ako konzola to je jedna podstatna vyhoda

a co sa tyka konzoli, kupis jednu hru(funguju aj pozicovne, pozor)vydrzi ti mozno tyzden dva zozenies dalsiu-osobne mam na pc hier na mraky a aj tak to nemam vsetko kedy hrat
Používateľov profilový obrázok
xcubus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 765
Dátum registrácie: St 05. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava, Staré Mesto / Orava

Príspevok od používateľa xcubus »

konzolka je dobra vec, na neake posedenie s kamosmi pri piwku a ... :). Ja osobne sa neviem vzit do hry ked nemam klavesnicu a mysku :). Nadupane PC je drahsie? To vravia taki, co maju okolo 15. PS3 si kupim za 13 000 a co TV? Ked uz chcem vyuzit HD co je na nej.. Nasiel som neake lacnejsie stoji okolo 43K..a uz mame 58 000 :). Tak mozem to skusit este na starej Tesle co ma babka na povale :wink:
To len pre tych, co ziju z vlastnych penazi ako ja :).
PS: A preco nehodit topic PC vs TV??
Používateľov profilový obrázok
redered
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 601
Dátum registrácie: Ne 06. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Vranov nad Toplou

Príspevok od používateľa redered »

jednoznacner PC
+mozes si ho updatnut
a ak mas konzolu uz len cakas kym pride nejaka nova

len mna serie ze niektore hry su iba na konzolu a na PC nevysli :o
PC 1 - MB: MSI P67A-GD55 | CPU: i5-2500K @ cooled by Noctua NH-U12P | VGA: Gigabyte GTX 960 | RAM: Corsair 8GB KIT DDR3 1600MHz CL8 Vengeance | HDD: WD AAKS 320GB | PSU: Seasonic S12II Bronze 520 W | Case: BitFenix Raider| LCD: Dell UltraSharp 24" | Headset: Creative Fatal1ty | Keyboard: Logitech G11 | Mouse: MX518 | Mousepad: Steel Qck | CS a DOTA player | Phone: LG G3

Spoiler: ukázať
PC 2 - MB: Gigabyte P35-DS3 | CPU: INTEL Core 2 Duo E8400 @ 3.0GHz cooled by Freezer 7 PRO | VGA: ASUS 8800GTS 512MB @ 650/2000MHz | RAM: Patriot DDRII 2x2GB @ 800MHz | HDD: WD AAKS 320GB SATA II, 16MB cache | PSU: Fortron BlueStorm II 500W | Case: Thermaltake M9
Používateľov profilový obrázok
Majmoo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ut 01. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Všade de su hry

Príspevok od používateľa Majmoo »

PC je aj tak naj.... konzola je na nic sak s PC mozem robit skoro vsetko to co aj na konzoli :blind:
Používateľov profilový obrázok
cuculka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava-N.M.

Príspevok od používateľa cuculka »

PC 4ever....z konzolou nic nemozes poriadne robit...nic tam neskladas a to by mi velmo chybalo...je to ako pozerat sa na krabicu odtopanok iba jedna mala skatula...to je skoro ako auto ktore nemozes upgradovat..iba stale by vychadzal lepsi jeden model...
Kúpila som v obchode nejakú jazmínovú ryžu sedemtisícšesťsto X ,ktorá je položená na Haj-Tech lopáriku AM päť Aršok, či ako sa to vyslovuje, spolu s 256 000 000 000 bitov pamätania Krála kameňov . To som odviezla jednou terou , voláme ju Strašiak Apačov a k nej máme aj vlečku ,ktorá ma tri vrtule ,tuším rok výroby siedmeho deviaty o nula nula východného času. Na tu vlečku treba minimálne 1.073 konských síl , z uložením motora v tvare XTX. A pri tom sa pozeráme na krajinku cez čelné sklo o šírke tritisíc milimetrov.
Samozrejme ,štebotavé zvuky polovodičov počúvame s každej strany ,len si pritom treba dávať pozor na tých pätnásť kanálov po ceste, tak že po tme radšej nikam nechodím .
Používateľov profilový obrázok
izopd
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 191
Dátum registrácie: Po 23. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa izopd »

chcel by som vediet kolky z vas co pisete ze PC je najnajnaj na svete mate aj konzolu???to by ma naozaj zaujimalo.ja som drzitelom viacerych konzoli a aj priemerneho PCcka a mam svoj nazor aj na vyuzitie PC aj na konzolu.mimochodom co sa tyka ceny za hernu zostavu ku konzole a herne PC je to cca rovnake.

Konzola:full hd LCD 35litrov+receiver 5litrov+5,1 repraky 10litrov+kabelaz cca2,5litra+xbox 10litrov=62,5litrov

Vykonne hracske PC:Quad core 6,8litra+VGA14,5litra Sli krat2+Xfi 3,1litra+striker 5,4litra+4G ram 5litrov+500G disk 2,3litra+riadny zdroj 3-5litrov (Sli???)+poriadna skrinka 4litre+pridavne chladice 2,5litra+riadne 7,1 10litrov+Monitor 22 10litrov=66,6litrov cca(nepocital som Sli)

na obidvoch zostavach to bude vyzerat spickovo a nebudete vediet na com hrat skor(vlastna skusenost).na PC vyzeraju tie iste hry lepsie,lenze o 2 roky musite menit zaklad zostavy aby udrzal vysoke rozlisenie a detaily a utiahol aj AA.

na konzole keD kupite 3roky od vybehnutia na trh hru,pojde stale bez problemov a hry vyzeraju postupom casu stale lepsie.nemusite nic skladat,menit,optimalizovat,zapnete-idete.mate samozrejme obmedzene moznosti pouzitia.

co sa tyka hier.aj na PC aj na konzolu,kupite origosku,prejdete,predate,alebo vymenite.na PC sa da stiahnut gratis,na konzolu sa nahodi cip a idu aj stiahnute a napalene.na konzole hrat strategiu,alebo FPS da hodne dobru davku nervov a trpezlivosti.na PC hrat auticka,alebo behacku je uplna kravina.

kazde ma svoje + aj - kazde ma svoje urcenie.v com je buducnost sa neda jednoznacne urcit.a ty co mate uz 4 generaciu PC a v zivote ste nemali konzolu,asi by ste mali prehodnotit vasu obejktivitu...
ASUS A8N-SLI Premium,A64 X2 4400+ ,Thermaltake Big Typhon,Saphire radeon HD2900,,4GBYTE TwinX XMS Corsair 2-3-3-6 400Mhz,Creative X-Fi XtremeGamer FATAL1TY+Creative GigaWorks S750,Enermax Liberty 400W,2*WD3200YS SATA II,FDD,LG GSA-H20L,Logitech MX1000,CRT Philips Brilliance 107P5
Používateľov profilový obrázok
r1z1ko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: St 06. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa r1z1ko »

Z hadiska cisto iba hrania sa, je dobra konzola aj keD ako tu uz bolo spominane FPSky sa moc dobre nehraju...
Ale PC je vsestranna zalezitost a hry na nom beriem skor ako jednu z prijemnych doplnkov a neberiem PC ako nejaku malu gemblernu.
Osobne som vlastnil PS one a aj PS2 + 32LCD a na hry je to rozhodne lepsie ako na PC.

Toto je strasne diskutabilne a je to aj vec nazoru a odhodlanosti investovat do zazitku z hrania...

cisto na hranie by som zobral konzolu ale keD ze obcasne hranie beriem ako jednu z veci ktoru PC dokaze, urcite by som si vybral PC.
CPU: Intel E8200 @3.2Ghz/1.1V - Freezer 7Pro «|» MB: ASUS P5K SE «|» VGA: GB 4850 «|» HDD: M4 64GB, SAMSUNG F1 1TB «|» RAM: OCZ 2x1GB 800Mhz Special Ops Edition+ 2x1GB red A-DATA «|» Mechanika: 1, NEC DVD-RW ND-3540A 2, SAMSUNG DVD-RW SH-S203P «|» Mouse: Logitech MX518 «|» Monitor: Benq G2222HDL «|» Headphone: Sennheiser eH 250
Používateľov profilový obrázok
Lycan
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 500
Dátum registrácie: Ut 27. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: (okr. Nitra)

Príspevok od používateľa Lycan »

...ked si kupis priemerny pc na hranie :88GT,C2D ....atd. , tak si myslim ze si zahras setko aj ked ne na ultra-high +AA a AF na naj .....ja som konzolu este nikdy nemal a ani nebudem .... mal som 2 PC a budem mat 3. ...../nebudem sa tu uz rozpisovat co som mal a co ne :D , ja si myslim ze kazdy to vidi inak .....nekto PC a nekdo konzolu :)
650W, i5 3,6 Ghz, GTX 760
diablik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 590
Dátum registrácie: Ne 30. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa diablik »

r1z1ko napísal:Z hadiska cisto iba hrania sa, je dobra konzola aj keD ako tu uz bolo spominane FPSky sa moc dobre nehraju...
Ale PC je vsestranna zalezitost a hry na nom beriem skor ako jednu z prijemnych doplnkov a neberiem PC ako nejaku malu gemblernu.
Osobne som vlastnil PS one a aj PS2 + 32LCD a na hry je to rozhodne lepsie ako na PC.

Toto je strasne diskutabilne a je to aj vec nazoru a odhodlanosti investovat do zazitku z hrania...

cisto na hranie by som zobral konzolu ale keD ze obcasne hranie beriem ako jednu z veci ktoru PC dokaze, urcite by som si vybral PC.
FPS sa dobre nehraju mozno prvy tyzden, ale potom je to uplne orvnake ako hrat s krysou, sial zvyku a hry vyzeraju podstatne lepsie na konzole, nic nepada, nemrzne, vsjo funguje, ked chces sa hrat zapnes cudlik na konzole a o ar sekund uz mastis, ziadny loading toho akoze systemu...okennarskeho...

je to lepsie...jednoznacne na hry konzola
...Wigwam is like linux, no gate, no windows and apache inside...

I like Tux.
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Príspevok od používateľa lacika »

PC ma svoje caro.. ale vsetci vyrobcovia urobia hru skor na konzolu ako na PC. Niektori presedlali na konzolu len kvoli ziskom..
Vsetky nove hry vychadzaju na konzoly.
A na PC ju prekonvertuju o 1/2 roka, o rok alebo nikdy..
Tak predam oblicku a kupim konzolu s LCD TV...
Ako prislusenstvo sa uz da kupit aj klavesnica a mys.. :(
Tak bude uvazovat o konzole.. po vodicaku a motorke :D
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Príspevok od používateľa lacika »

PC ma svoje caro.. ale vsetci vyrobcovia urobia hru skor na konzolu ako na PC. Niektori presedlali na konzolu len kvoli ziskom..
Vsetky nove hry vychadzaju na konzoly.
A na PC ju prekonvertuju o 1/2 roka, o rok alebo nikdy..
Tak predam oblicku a kupim konzolu s LCD TV...
Ako prislusenstvo sa uz da kupit aj klavesnica a mys.. :(
Tak bude uvazovat o konzole.. po vodicaku a motorke :D
Používateľov profilový obrázok
Sandman
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 86
Dátum registrácie: Št 07. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Piesok

Príspevok od používateľa Sandman »

ako PC je pc super vec,ale kvoli prachom si tiez planujem na mrvenie kupit daku krabicku ktoru pichnem na TV alebo monitor supnem CD,DVD alebo blue ray a drtim a nestaram sa ci to seka a ci mi zasa treba po 3 mesiacoch lepsiu bohovo drahu grafu

lebo som ojebal uz do PC pre mna neskutocne prachy ktorych nikdy nie je dost,ruku na srdce pani,SECKO JE TO LEN O PRACHOCH,keby som prasil bankarovu dceru uz davno spod stola na mna kuka 4 jadro s vodnikom.... asi tolko :E :furious:

Návrat na "Debata o všetkom"