Vista 64 bit skusenosti, problemy ...

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
slizik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Ne 06. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa slizik »

steel napísal:Myslel som tym, ze ja pouzivam ako firewal agnitum outpost personal firewall. Ale je nejaky divny tato posledna verzia lebo zere vela pamate, takze vypinam graficke rozhranie a potom to robi menej resp. skoro vobec.

Co som pozeral na googli je to nejaky softwarovy konflikt, lebo nie sme jediny komu to blbne ...
... troska som experimentoval, a tak ako Jerry pisal, som sa pohral s ovladacmi a zatial je Vista v pohode. Uvidime dokedy ...
MB ASUS Extreme Striker ∙ Intel Core2 Quad Q6600 ∙ XpertVision GT8800/512 ∙ 4GB DDR2 800MHz Apacer∙ HDD 360 GB WD ∙
Vista Home Premium x64
Používateľov profilový obrázok
steel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Pi 16. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa steel »

Ahojte mam par otazok / problemov:

1. Ako mate nastavene superfetch? Default je nastavene na 3 co znamena, ze si vista vsetko cachuje a v mojom pripade to znamena asi 15min hrabania disku po boote. Nebolo by lepsie to nastavit povedzme na 2 alebo 1 (cachovat iba spustane aplikacie / cachovat iba boot)?

2. Nejde mi pridat media player classic do zoznamu kde si mozem associovat pripony (prave tlacikov na subore, spustat s..., najdem si mpc ale nezobrazi mi ho v ponuke). Celkom dost ma to serie.

3. Daju sa nejako spustat prikazy z cmd ako administrator? (standardne pustam cmd bud v total commanderi napisanim cmd alebo cez start run a tam napisem cmd) Potreboval som spravit par prikazov ako napr. ipconfig /flushdns a vypisalo mi to, ze nemam prava alebo nieco take. Docasne taketo veci riesim tak, ze si spravim batak a ten potom spustam ako administrator, ale treba na to potom stale mysliet...

PS: sorry ak to tu uz je ale tento topic ma celkom dost stran a prehladavat to vsetko neni sranda.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Príspevok od používateľa Snake »

1. ja to mam nastavene na 3, spravi si fetch a da pokoj
2. skus pri vyberani suboru podrzat SHIFT a vyber Open With > Choose default program > Mplayerc
3. Start > cmd a potvrd pomocou CTRL+SHIFT+ENTER (myslim, ale ak si vypnes UAC tak len das enter)





.
Používateľov profilový obrázok
steel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Pi 16. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa steel »

add 2. ja som to tak skusal, ale jednoducho mi ho neponukne v tom zozname po tom ako ho najdem na disku ...
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Príspevok od používateľa Snake »

Tak klikni pravym na subor(y) > Vlastnosti > Otvorit s a vyber si program, som si to zle precital, toto tam musis mat....





.
Používateľov profilový obrázok
steel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Pi 16. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa steel »

Ja chapem co myslis ale jednoducho mi to tam nezobrazi:

1. vlastnosti suboru:
Obrázok

2. obrazovka kde sa da vybrat default player:
Obrázok

3. ano skutocne na to kliknem
Obrázok

4. som spat na bode 2.

Ano mam tam kmplayer ale nevyhovuje mi. Viem ze po instalacii visty som to tam dostal ale mpc nevie prehrat .asx takze som chcel pre .asx nastavit iny prehravac a odvtedy to blbne. Nedokazem pridat iny prehravac :(
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Príspevok od používateľa Snake »

tak potom to uz len prepisat v registroch:
HKEY_CLASSES_ROOT

najdi si priponu a k nej prislusny program. ale stale mi nejde do hlavy preco ti to nejde... :?

nemas v PC nainstalovany ziadny iny soft ktory by ti napevno drzal asociaciu? napriklad ten KMPlayer (nepouzivam tak neviem).

PS: skus to este nastavit cez predvolene programy v ovladacich paneloch...





.
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa Jerry »

Len tak na okraj sa spytam ... Nemas nahodou nainstalovany nejaky program na ochranu pc? ktory zamkne registre a nedovoli zapisovanie a zmenu? ja poznam viacero takyh softov a to ti je ohromna vec, lebo ked nieco nainstalujes, tak to jednoducho nefunguje ako ma. Tym padom to ani nemozes najst v zozname a ani nedovoli asociaciu programov .. :wink:
Používateľov profilový obrázok
steel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Pi 16. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa steel »

Mam iba outpost, ktory ma zapnuty self-protection (by default myslim, ze to uz nejde ani vypnut) a nod 2.7. Skusim vypnut ten outpost lebo ten z nejakeho dovodu blokuje aj VSS a napisem ci pomoholo ...

EDIT: tak nepomohlo. Vypnutie sefl-protection aspon povolilo dostat sa do VSS.
Používateľov profilový obrázok
slizik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Ne 06. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa slizik »

slizik napísal:
steel napísal:Myslel som tym, ze ja pouzivam ako firewal agnitum outpost personal firewall. Ale je nejaky divny tato posledna verzia lebo zere vela pamate, takze vypinam graficke rozhranie a potom to robi menej resp. skoro vobec.

Co som pozeral na googli je to nejaky softwarovy konflikt, lebo nie sme jediny komu to blbne ...
... troska som experimentoval, a tak ako Jerry pisal, som sa pohral s ovladacmi a zatial je Vista v pohode. Uvidime dokedy ...
Takze, dnes sa mi Vista porucala do modrej obrazovecky s odkazom na problem v nvstor64.sys.
Teto subor patri k driver Silicon Image Sil3132 SATA Controller.
Kuknem na Windows Update, ci je tam nejaka aktualizacia a co vidim ?
Aktualna aktualizacia Silicon Image Sil3132 SATA Controller.

Takze, predpokladam, ze obcasne 5-10 sekundove zamrzanie Visty ma na svedomi tento neodladeny driver.
MB ASUS Extreme Striker ∙ Intel Core2 Quad Q6600 ∙ XpertVision GT8800/512 ∙ 4GB DDR2 800MHz Apacer∙ HDD 360 GB WD ∙
Vista Home Premium x64
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa Jerry »

Ano, drivery na Vistu treba odladit, to uz nie je ako XP, ze to zozere secko co je gulate a ma to 0 a 1 ... Ja som mal napr. teraz BSOD ked som chcel dat update driver audio na Audigy SE ... Dopadlo to tak, ze som musel nakoniec cele preinstalovat ... :lol:
Používateľov profilový obrázok
steel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Pi 16. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa steel »

Ahojte.

Jeden postreh mozno to niekomu pomoze.

Ako defragmentaciu disku som pouzival oo defrag 10. Bohuzial systemovy disk mi nedokazal defragmentovat poriadne (pravdepodobne koli VSS) a neustale som mal 40% fragmentaciu !

Skusil som diskeeper 2008, vybral moznost defragmentovat s VSS bez rizika poskodenia bodov obnovy a cuduj sa svete fragmentacia klesla podla oo defragu na 19% !!! Diskeeper hlasi ze to je OK takze verim diskeepru.
Používateľov profilový obrázok
sohoenter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 351
Dátum registrácie: St 18. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: KE / PP

Príspevok od používateľa sohoenter »

Ja pouzivam oo defrag 10 x64, spokojnost maximalna, po boote mam nastavenu steel defragmentaciu, ktora bezi stale pred startom Visty
Spoiler: ukázať
CASE:Lian Li PC-P50WB!PSU:Cougar GX600!MoBo:DFI LanParty UT P45 T2RS!CPU:iCore2Quad9650!RAM:CORSAIR DDR2 2x2048MB, 2x1024MB 800MHz TWIN2X C4DHX!GPU:GAINWARD GTX460GS 1024MB !HDD:WD 150GB velociRAPTOR,WD 2TB WD2001FASS,WD 640GB!ODD:Samsung SH-S203D!LCD:Samsung T220!Sound:SB X-Fi Fatality Titanium + Logitech Z-5500
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Príspevok od používateľa Snake »

sohoenter napísal:Ja pouzivam oo defrag 10 x64, spokojnost maximalna, po boote mam nastavenu steel defragmentaciu, ktora bezi stale pred startom Visty
pouzival som O&O Defrag, avsak ten nevie (rovnako ako XP) defragmentovat VSS subory, Diskeeper 2k8 to zvlada v poho





.
Používateľov profilový obrázok
Miraculix
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 462
Dátum registrácie: Pi 28. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Pov.Bystrica

Re: Vista 64 bit skusenosti, problemy ...

Príspevok od používateľa Miraculix »

nechcem to davat do nakupnej poradne , tak to ide sem :
Chystam sa kupit (uz ma nebavy to stale nejako odrbavat) Windows Vista Home Premium 64bit. SK , a chem sa spitat , ci mam brat OEM alebo normal krabicu a ako to v konecnom dosledku pocitim ... a proste ...
DAKUJEM :-)
(nepropagujem WAREZ , skor chcem ist dobrym prikladom :good: )
a este by sompoprosil nekoho kdosa mozprihlait v AGEME neh mi kukne cenu tohto(OTEc j prec ja neponmhelo .)
http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=9624879" onclick="window.open(this.href);return false;
CPU : AMD 5200+ 2.7 @ 3.1 270x11.5 + TT Silent Tower |RAM : 2x1Gb Apacer Gold 800 @ 887 CL5 |VGA : nVidia 9600GT Leadtek 650/1625/900 @ 720/1800/1000 |MB : ASRock Alive nf7g-HDready |HDD : 160Gb Samsung |PSU : Fortron 450W Saga+ |LCD : Samsung SM 2253LW 22" |OS : WIN XP |MT : LG KM900 Arena |Ostatné : ASUS Eee 701 4G, Genius f509, KOSS SparkPlug, Sennheiser MX75, Genius SW-HF5.1 5005

Návrat na "Operačné Systémy"