mini recenzia Logitech Z-2300 + nieco navyse

Všetko o zvukových kartách, repro, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
miqra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1064
Dátum registrácie: Pi 30. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Levoča

mini recenzia Logitech Z-2300 + nieco navyse

Príspevok od používateľa miqra »

takze kupil som si tieto repraky nakolko sa bude prerabat detska izba a moje home made by uz nevosli pod stol ani nikde inde (boli dost velke)...
tak prinasam svoju mini recenziu na Z-2300 ktore som si zaobstaral ako nahradu mojich home made bedni...

- balenie:
- myslim ze to opisovat netreba, v skatuli je vsetko pekne zabalene a skatula je sita na mieru obsahu, teda neni v nej priliz vela "volneho vzduchu"... :)

- zapojenie:
- velmi jednoduche a intuitivne, no trosku mi vadili len 2m kable k satelitnym reproduktorom ktore su na pevno... + ovladac hlasitosti je dost podobny konektoru VGA aj so srobovanim no jedna strana mi nejde nasrobovat nakolko je vyknuta distancka z vnutornym zavitom a tak sroba nechyti...

- zvuk:
- dost tvrdy, vidno ze su k SW male satelity ktore hraju az od 200Hz + takze SW taha okolo 250Hz potom uz vyhybka odeluje vyssie pasmo...
- tektiez stredy sa mi nepozdavali, okolo 250-500Hz boli dost slabe, no po urcitych korekciach sa mi to podarilo nastavit na velmi peknu kvalitu, taktiez SW som nastavoval v ekvalizeri vo WMP na: 32Hz plus 5, 60Hz minus 10, 120Hz minus 10, a potom uz to je na 0 az po 16KHz kde som zvysil tieto cinkajuce vysky o 5... teraz je zvuk velmi pekny no obcas daznieva v oblasti 100-150Hz ozvucnica subwooferu...
- SW taha velmi nizko co som velmi rad a som nad mieru spokojny...
- dnu v SW je bassreflex typu kolienko v tvare U...
- vykon je nesmierne vysoky, som sa bal ze mi to nebude postacovat ale nakoniec som prisiel na to ze pri cca 50% hlasitosti uz maju so mnou problemi aj susedia o 2-3poschodia nizsie... :lol:

mam jednu zaujimavu foto ale len na rychlo:

Obrázok

reproduktor v SW:
- je brutalne tazky, v strede magnetu je chladiaca diera... vychilka na vzduchu (nie v bedni) bola +- 1cm (teda 2cm "efektivne :)")
- nad tuto vychylku zacal uz SW "klopat" akoby cievka narazala na konce magnetu, no bolo to len pri kickoch teda beatoch, v makkych basovych linkach sla vychilka repraku aj okolo 2,5cm bez skreslenia a "klopkania"...
Core i5 4570 + Akasa Nero S, Asus Z87M-PLUS, 4x4GB DDR3 1600Mhz Kingston HyperX, EVGA GAMING GTX 1060 6GB, Coolermaster N200, Seasonic Titanium 750W, 250GB Samsung EVO 850 + crucial MX500 SSD 1TB, MSI OPTIX MAG341CQ
Používateľov profilový obrázok
Sandman
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 86
Dátum registrácie: Št 07. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Piesok

Príspevok od používateľa Sandman »

co znamena brutalne tazky?kolko kg asi?

diik
Používateľov profilový obrázok
miqra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1064
Dátum registrácie: Pi 30. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Levoča

Príspevok od používateľa miqra »

fu no ten reprak mohol mat okolo 2-3KG (neviem to odvazit len tak "hmatom" ale ma urcite minimalne 2KG... tak ako vidno na fotke, ako som drzal reprak, tak sa my vysmykaval z ruk, nemohol som ho v tej polohe udrzat... :wink:
Core i5 4570 + Akasa Nero S, Asus Z87M-PLUS, 4x4GB DDR3 1600Mhz Kingston HyperX, EVGA GAMING GTX 1060 6GB, Coolermaster N200, Seasonic Titanium 750W, 250GB Samsung EVO 850 + crucial MX500 SSD 1TB, MSI OPTIX MAG341CQ
Používateľov profilový obrázok
Sandman
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 86
Dátum registrácie: Št 07. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Piesok

Príspevok od používateľa Sandman »

hmm diik,tak 2-3 kg je na 8 palec je v pohode :dj:
Používateľov profilový obrázok
agrashi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 510
Dátum registrácie: Pi 22. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: mini recenzia Logitech Z-2300 + nieco navyse

Príspevok od používateľa agrashi »

dakujem za recenziu. tieto repraky mam uz daco cez pol roka . mam ich konretne az dve sady. jedny mam na TV a druhe na PC. sam som uz vselikde inde cital ze stredy sa ludom nelubili a ze po doladeni to hra pekne. ja ale som zo zvuku pako tak som nevedel co na aku hodnotu naladit. teraz ked som to naladil podla toho co si napisal tak zvuk je urcite krajsi. takze tvoja recenzia ma pre man veliky prinos :cool: . dakujem.

chcem sa ta este spytat aku zvukovu kartu pri nich pouzivas ci len onboard?

este raz super recka.

myslim ze repraky si dobre opisal. ;)
Používateľov profilový obrázok
miqra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1064
Dátum registrácie: Pi 30. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Levoča

Re: mini recenzia Logitech Z-2300 + nieco navyse

Príspevok od používateľa miqra »

ehm, uplne som zabudol na tuto temu... no k veci, mam len integrovanu zvukovku na NB aj PC... na NB to hra velmi slusne nakolko tam je troska ina zvukovka ako na PC tak to hraje lepsie... mam doma SB Live! 5.1 no tu nerozbehnem pod vistou s origos drivermi ake boli na XP, teda zvuk sa nedal podrobne upravit v tych "modnutych" ovladacoch a ani nebol taky cisty ako pri tych origos na XP (SB Live! mal potlacene tvrde basy a zase mäkke boli silnejsie, no niekedy sa mi stavalo ze DVD Film mi siel po tichu a v basovych scenach vypluvalo (vtedy este z mojej home made zostavy) basaky... tak teraz neviem, ci mam prejst z Vista na XP len kôli tej zvukovke alebo co, ale asi budem mat Externu zvukovku Creative pripojitelnu cez USB, tak uvidim ako to bude hrat, k NB mam teraz tie V20tky a hraje to velmi dobre aj bez korekcii, nakolko neobsahuju Subwoofer tak nema co duniet :)
Core i5 4570 + Akasa Nero S, Asus Z87M-PLUS, 4x4GB DDR3 1600Mhz Kingston HyperX, EVGA GAMING GTX 1060 6GB, Coolermaster N200, Seasonic Titanium 750W, 250GB Samsung EVO 850 + crucial MX500 SSD 1TB, MSI OPTIX MAG341CQ

Návrat na "Zvuk a PC"